Т.5.Аудит обліку та звітності у суб’єктів господарювання
1. Етапи та послідовність проведення аудиторської перевірки
2. Послідовність перевірки окремих категорій операцій або окремої фін. Інформації.
3. Виявлення та оцінка відхилень фін.господарської д-сті суб’єктів господарювання в процесі аудиту.
1.
1) Укладання ( поновлення ) договору на аудит. Підставою для проведення аудиту є леше належно укладений договір на аудит. Укладання договору передує надсилання аудиторами листа зобов’язання у якому аудитори пояснюють керівництву замовником сутність та особливості аудиту. Після підписання керівництвом листа зобов?язаня укладається договір.
2) Планування аудиторської перевірки. Мета планування перевірки – це звернення уваги аудитора на найважливіші напрямки аудиту на виявлення проблем які слід перевірити найбільш ретельно уході планування оформлення 2 типи документів:
-план аудиту
-програми
Програма аудиту – це детальний документ у якому наводиться послідовність та порядок перевірки окремих видів операцій.
3) вивчення та оцінка аудитором системи внутрішнього контролю підприємства.
4) виконання процедур перевірки для підтвердження достовірності фінансової інформації і показників звітності. На цьому етапі отримують аудиторські докази за критеріями достовірності з використанням різних прийомів аудиту.
5) підготовка та передача клієнту аудиторського висновку
2. Послідовність перевірки
1) етап 1 збір загальної інформації про предмет перевірки
2) визначення конкретних завдань перевірки
3) оцінка ризику. Оцінка ризику наявності помилок помилок при перевірці окремих окремих категорій операцій, або видів фінансової інформації.
4) виявлення та оцінка системи внутрішнього конролю тих операцій що досліджуються.
5) здійснення конкретних аудит. процедур, щодо перевірки фін. інформації
6) документування процесу перевірки та фіксація у робочих документах змісту та результатів переврки.
7) формування думки про достовірність інформації у конкретному документі, або про достовірність окремої статті звітності.
3. Виявлення та оцінка відхилень фін.господарської д-сті
Помилка – пов’язана з ненавмисними діями працівника. Помилки виникають в результаті математичних помилок в облікових записах в результаті неправильної інтерпретації фактів д-сті. Недогляд в дотриманні повноти обліку, неправильне використання облікової політики, описи допущенні при перенесені даних із одних документів до інших.
Шахрайство – означає навмисну дію здійсненою 1-єю особою, або кількома особами із числа керівників чи співробітників підприємства іноді за участю 3-х осіб, що призводять до не правильного подання фін. інформації.
Ознаки шахрайства:
- фальсифікація документів ( створення на перед документів не правильних. підроб. підписів).
- маніпуляція – скл. бухгалтером, навмисно складених та заплутаних бухгалтерських проведень, не законне присвоєння активів, зміни облікових записів чи документів, відображення неіснуючих операцій, приховування, або пропуск інформації в облікових записах. Виявленні відхилення оцін. з точки зору суттєва помилка, та не суттєва помилка.
Суттєва помилка в практиці аудитора - це та помилка, коли пропуск, або не достовірне подання інформації може вплинути на рішення користувачів, що приймаються на основі фін. інформації, що наведена у звітності або в інших документах.