2.2.2 Моделювання інтегруючої RC – ланки
Для початку розробки необхідно завантажити файл-схему в середу Electronics Workbench, якщо цей файл вже створений і знаходиться на одному з накопичувачів комп'ютера. Це можна зробити за допомогою виконання команди меню File/Open або натисненням на відповідній «гарячій кнопці» на панелі інструментів з подальшим вибором накопичувача, каталога, і імені файлу. Якщо ж файл ще не створений необхідно створити його за допомогою виконання команди File/New і команди File/Save as. При виконанні першої команди буде створений новий файл-схема і у випадку якщо яка або схема вже завантажена в Electronics Workbench, користувачеві буде запропоновано зберегти попередню схему. Друга команда призначена для запису файлу на накопичувач і установки каталога і імені, під яким зберігатиметься дана схема /1/.
Далі потрібно нанести на робочу область Electronics Workbench моделі деталей необхідні для моделювання даної схеми. Це можна зробити за допомогою натиснення лівою кнопкою миші на потрібному наборі деталей, після чого буде виведено додаткове вікно що включає деталі набору, вибором відповідної деталі, при цьому на кнопці з малюнком елементу натиснути ліву кнопку миші і елемент переноситься на робочу область (кнопку миші необхідно тримати натиснутою до вибору місця розташування елементу. В даному випадку необхідні: джерело імпульсів (Function Generator), резистор (Resistor), конденсатор (Capacitor), осцилограф (Oscilloscope) і заземлення (Ground). Резистор і конденсатор знаходяться в наборі Basics, заземлення - в наборі Sources, осцилограф і генератор імпульсів - в наборі Instruments.


2.2.3 Моделювання диференціюючої RC – ланки
Для моделювання диференціюючої RC – ланки можна скористатися вже готовим файлом схеми інтегруючої ланки, описаного в пункті 2.2.2. Для цього необхідно завантажити в середовище Electronics Workbench цей файл, скориставшись командою меню File/Open і вибравши відповідний каталог і файл, і поміняти розташування в схемі резистора і конденсатора. При цьому зручно користуватиметься командою Rotate, яка доступна при натисненні правою кнопкою миші на відповідному елементі і пересуванням елементів і дротів шляхом вибору і перенесення контактів при натисканні лівої клавіші миші. Якщо ж файл схеми, описаної в пункті 2.2.2 відсутній на накопичувачах, то можна повторити операції підготовки схеми до роботи, описані в пункті 2.2.2. Вигляд створеної схеми приведений на малюнку 2.2.3.1

Малюнок 2.2.3.1 – Диференціююча RC - ланка
З диференціюючою RC – ланкою можна виконати ті ж види аналізу, що були описані в пункті 2.2.2. На малюнку 2.2.3.1 показаний сигнал на виході ланки, а на малюнку 2.2.3.2. АЧХ і ФЧХ схеми.

Малюнок 2.2.3.2 – Сигнал на виході диференціюючої RC - ланки
Після внесення змін або закінчення робіт схему можна зберегти, скориставшись командою меню File/Save, якщо потрібно зберегти в тому ж файлі, або File/Save As якщо потрібно зберегти схему під іншим ім'ям або в іншому каталозі.

Малюнок 2.2.3.3 – АЧХ і ФЧХ диференціюючої RC - ланки