10. Екологічні питання діяльності підприємства
З самого початку розвитку атомної енергетики, питанню захисту від радіактивного випромінювання приділялась велике значення. Зроблена ефективна система захисту від радіактивного випромінювання. Найбільш шкідливі для атмосфери є викиди вуглеводню. В середині 90-х років енергетика давала 76% викидів диоксиду вуглеводню в атмосферу. Збільшення складу вуглеводню в атофері складає парниковий ефект і може викликати глобальне потепління на земляній кулі і тжкі наслідкі. З-поміж усіх відомих джерел енергії АЕС вирізняються найтяжчими налідками довкіля і здоров’я населення. Нагадаємо що при аварії на ЧАЕС із зруйнованого блока було викинуто 1850 ПБпРН.. На сьогодніший день науко нагромаджено велику кілкіт даних, щодо шкідливої дії родіації особливо техногенної. Адже нині відомо, що радіація пошкоджує всі системи організу без винятку, що найголовнше руйнує імунну систему. Людина при цьому стає чутливою до хвороботворних чинників. Є багато доказів, щодо зростання агресивності патогенних вірусів і бактерій та до з’яви таких хвороб, як СНІД, Ембола та ін.
Потрібно зазначити, що на ХАЕС передбачено систему спеціальних заходів, що забезпечує повну безпеку обслуговуючому персоналу і населенню, що проживає в 30км зоні. Реактор встановлено в гермооболонці, яка витримує надмірнний тиск при аваріях.
Поняття екологічної безпеки на мою думку – це такий стан навколишнього природного середовища, при якому забезпечується погіршення екологічної обстановки та виникнення небезпеки для здоров’я людей.