Висновок
Курсова робота складається з двох розділів: теоретичної і розрахункової частини. В теоретичній частині я висвітлила актуальність статистики продукції промисловості для соціально-економічної статистики, її завдання, розкрила зміст основних понять та термінів, важливість статистичних досліджень в галузі промисловості для народного господарства в цілому.
Розрахункова частина складається з семи завдань. В першому завданні побудував ряд розподілу, виділила 4 групи з рівними інтервалами, ширина кожного дорівнює 0,91 люд. – год. У кожній групі підрахувала кількість і питому вагу підприємств, чисельність робітників, виробництво деталей, фонд оплати праці. Розрахунки представила в табличній формі, на основі якої можна зробити висновок, що біля 30% заводів (групи 3), маючи лише близько 30% робітників, виробляють близько 40% деталей і мають 26,3% фонду оплати праці.
В другому виданні обчислила середні затрати праці на виготовлення однієї деталі, за формулою середньої арифметичної зваженої, які становлять 2,1525 люд. – год. Знайшла моду даного ряду: - EMBED Equation.3 люд. – год., медіану: EMBED Equation.3 люд. – год., середнє лінійне відхилення: EMBED Equation.3 0,75 люд. – год. В третьому – розмах варіацій: R=3,64 люд. – год., дисперперсію: EMBED Equation.3 середнє квадратичне відхилення: EMBED Equation.3 і коефіцієнт варіації: EMBED Equation.3 = 34,88%. Оскільки величина дисперсії незначна(0,818), розсіювання даних мале.
В четвертому завданні побудувала кореляційну таблицю, на основі якої знайшла рівняння регресії: EMBED Equation.3 . Обчислила лінійний коефіцієнт, який дорівнює 0,906 і кореляційне співвідношення EMBED Equation.3 або 91,42%. Визначення тісноту зв’язку: EMBED Equation.3 . Коефіцієнт кореляції менше 0, то можна сказати, що залежність між x та y є оберненими, при якій y зменшується на 0,856 сигм при збільшенні x на одну сигму. Знайшла критерій : EMBED Equation.3 , на основі якого можна зробити висновок, що існує обернений зв’язок між затратами праці і кількістю виготовлених деталей. Таким чином, ми бачимо, що фактичне значення критерію (7,7) є від’ємним, що свідчить про обернений зв’язок між затратами праці і кількістю виготовлених деталей.
У п’ятому завданні знайшла: середній абсолютний приріст( EMBED Equation.3 =105,33), фактичний середній темп приросту( EMBED Equation.3 =106,789%) і середній темп приросту( 6,79%).
У шостому завданні виконала аналітичне вирівнювання ряду по прямій, побудувала тренд.
У сьомому завданні визначила: ВВО, ВО, ТПФ, ТПД по кожному показнику і ступінь виконання плану виробництва продукції: S=102% .
Отже, планове завдання перевиконано на 2% від запланованого.