ЗАРЕЄСТРОВАНО ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпоряджень голови Державний департамент України
адміністрації з питань виконання нокарань
від “____” ___________2000р. №____ І.В. Штанько
ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ АДМІНІСТРАЦІЇ “____” ___________________2000р.
М. ЯРУТА


С т а т у т
підприємства Полицької виправної колонії № 76
управління Державного департаменту України
з питань виконання покарань в Рівненській області
Підприємство Полицької виправної колонія № 76 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Рівненській області ( далі – Підприємство), засноване на державній власності і підпорядковане безпосередньо управлінню Державного департаменту України з питань виконання покарань в Рівненській області (далі – Управління), а також Державному департаменту України з питань виконання покарань (далі – Держдепартамент), який здійснює права та виконує обов’язки засновника підприємства щодо управління ним безпосередньо або через управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Рівненській області.
Стаття 1. Найменування та місце знаходження Підприємства
1.1. Найменування Підприємства:
повне – Підприємство Полицької виправної колонії № 76 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Рівненській області,
скорочене – Підприємство Полицької виправної колонії № 76.
1.2. Місце знаходження Підприємства: 34375, Рівненська область, Володимирецький район, с.Іванчі.
Стаття 2. Мета і предмет діяльності
2.1. Підприємство створено з метою залучення до праці засуджених і забезпечення їх професійного навчання.
2.2. Основними напрямками діяльності Підприємства є виробництво та реалізація продукції виробничо-технічного призначення та товарів народного споживання таких галузей народного господарства:
- виробництво керамічних виробів для домашнього господарства та керамічних
декоративних виробів;
- виробництво виробів з текстилю;
- виробництво теслярських та столярних виробів;
- виробництво канатів, мотузок, шпагату та сіткового полотна;
- інші операції з оброблення металу;
- виробництво інших будівельних виробів з бетону;
- обробка каменю;
- виробництво та розподілення тепла;
- інші види оптової торгівлі;
- професійно-технічна освіта;
- виробництво робочого одягу;
- виробництво виробів з дроту;
- виробництво спіднього одягу.
Інші види діяльності, не заборонені Підприємству чинним законодавством.
Стаття 3. Юридичний статус Підприємства
3.1. Підприємство є юридичною особою. Права і обов’язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.
3.2. Підприємство здійснює свою діяльність у відповідності до чинного законодавства України з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 1994р. № 352 „Про особливості застосування Закону України „Про підприємства в Україні” до підприємств установ виконання покарань (лікувально-трудових профілакторіїв)” і цього Статуту.
3.3. Підприємство може входити в об’єднання з Законом України „Про підприємства в Україні” за рішенням Держдепартаменту і за погодженням з Мінекономіки, Мінфіном та Антимонопольним комітетом України.
3.4. Підприємство веде самостійний баланс, розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням. Підприємство може мати товарний знак, який реєструється відповідно до чинного законодавства.
3.5. Підприємство несе відповідальність за своїм зобов’язанням в межах належного йому майна згідно з чинним законодавством.
Підприємство не несе відповідальність за зобов’язаннями держави, Держдепартаменту та Управління.
3.6. Підприємство має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем у суді, арбітражному суді та європейському суді.

Стаття 4. Майно Підприємства
4.1. Майно Підприємства становлять основні фонди та обігові кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Підприємства.
4.2. Майно Підприємства є державною власністю, закріплюється за ним на праві повного господарського відання і не може бути об’єктом застави, крім товарів, що знаходяться в обороті або у переробці.
Підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд здійснюючи стосовно нього будь-які дії, що не суперечать чинному законодавству та Статуту Підприємства.
4.3. Джерелом формування майна Підприємства є:
Майно, передане йому органами державного управління;
Доходи, одержані від реалізації продукції, а також віж інших видів фінансово-господарської діяльності;
Кредити банків та інших кредиторів;
Капітальні вкладення і дотації з бюджетів;
Безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
Придбання майна інших підприємств, організацій;
Інші джерела, не заборонені чинним законодавством.
4.4 . Відчуження майна, яке є державною власністю і закріплене за Підприємством, здійснюється за погодженням з Держдепартаментом в порядку, встановленому чинним законодавством. Одержані в результаті відчуження зазначеного майна кошти спрямовуються виключно на інвестиції Підприємства і є державною власністю.
4.5. Підприємство має право відповідно до чинного законодавства здавати в оренду підприємствам, організаціям та установам, а також громадянам належні йому устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, крім цілісних майнових комплексів структурних підрозділів (філіалів, цехів), з дозволу Управління на строк до одного року, а на більший строк – за узгодженням з Держдепартаментом.
Списання з балансу будівель, споруд, обладнання, транспортних засобів та іншого майна, піднесеного до основних фондів, здійснюється Підприємством у порядку, встановленому чинним законодавством та нормативними актами Держдепартаменту.
4.6. Підприємство забезпечує ефективне використання закріпленого за ним державного майна.
4.7. Підприємство здійснює користування землею, іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства.
4.8. Збитки, завдані Підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються йому за рішенням суду або арбітражного суду.
Стаття 5. Права та обов’язки Підприємства
5.1. Права Підприємства
5.1.1. Підприємство планує свою діяльність за узгодженням з вищестоящою організацією з урахуванням створення робочих місць для засуджених, які підлягають працевлаштуванню на цьому Підприємстві, і забезпеченням їх обсягом робіт, достатнім для відшкодування витрат на утримання із зароблених ними коштів.
Засуджені чоловіки віком понад 60 років, інваліди 1 та 2 групи працевлаштовуються за їх бажанням та з урахуванням висновку лікарської комісії виправної колонії.
Відповідно до цих вимог Підприємство визначає стратегію та основні напрямки свого розвитку, виходячи з галузевих науково-технічних прогнозів і пріоритетів, кон”юнктури ринку продукції, товарів, робіт, послуг та економічної ситуації.
5.1.2. Підприємство реалізує свою продукцію, послуги, залишки товарно-матеріальних цінностей та відходи виробництва за цінами, що формуються відповідно до чинного законодавства.
5.1.3. Підприємство за узгодженням з Держдепартаментом має право створювати філіали, представництва, відділення, інші відокремлені підрозділи, з правом відкриття поточних та розрахункових рахунків і затверджувати Положення про них.
5.2. Обов”язки Підприємства.
5.2.1. При визначенні стратегії господарської діяльності Підприємство, крім положень, зазначених у пункті 5.1.1. Статуту Підприємства, повинно враховувати обов”язки щодо виробництва і поставки продукції для державних потреб та договірні зобов”язання.
Доведені у встановленому порядку завдання з поставки продукції для державних потреб є обов”язковими до виконання.
5.2.2. Підприємство:
Забезпечує своєчасну оплату податків та інших відрахувань згідно з чинним законодавством і Статутом Підприємства;
Здійснює будівництво, реконструкцію, а також капітальний ремонт основних фондів; забезпечує своєчасне освоєння нових виробничих потужностей та якнайшвидше введених в дію придбаного обладнання;
Здійснює оперативну діяльність по матеріально-технічному забезпеченню виробництва;
Здійснює придбання необхідних матеріальних ресурсів у підприємствЮ організацій та установ незалежно від форм власності, а також у фізичних осіб;
Відповідно до завдання щодо поставки продукції для державних потреб, укладених договорів забезпечує виробництво та поставку продукції і товарів;
Створює належні умови для високопродуктивної праці, забезпечує дотримання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки та протипожежної охорони;
Здійснює заходи щодо вдосконалення організації заробітної плати працюючих з метою посилення їх матеріальної зацікавленості як у результатах особистої праці, так і за підсумками роботи Підприємства; забезпечує економне і раціональне використання фонду споживання і своєчасні розрахунки з працівниками Підприємства;
Встановлює за рахунок зароблених засудженими коштів пільги по забезпеченню їх додатковим харчуванням у порядку, встановленому чинним законодавством;
Виконує норми і вимоги щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.
5.3. Підприємство здійснює бухгалтерський, оперативний облік та веде статистичну звітність згідно з чинним законодавством.
Керівник та головний бухгалтер Підприємства несуть персональну відповідальність за одержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної звітності.
Статті 6. Управління Підприємством
6.1 Управління Підприємством здійснює начальник виправної колонії, при якій створено Підприємство Начальник згаданої колонії є директором Підприємства за посадою.
Головним бухгалтером Підприємства за посадою є головний бухгалтер виправної колонії, при якій створено це Підприємство.
Начальник колонії при необхідності за погодженням з вищестоящою організацією може дозволяти працівникам поєднання інших посад Підприємства і колонії.
6.2. Підприємство встановлює структуру управління і штати в порядку, визначеному Держдепартаментом.
6.3. Керівник Підприємства:
Вирішує питання діяльності Підприємства за погодженням з вищестоящою організацією за винятком питань, віднесених Статутом Підприємства до компетенції Держдепартаменту та інших органів державного управління України;
Несе повну відповідальність за стан діяльності Підприємства;
Діє без довіреності від імені Підприємства, представляє його в усіх установах та організаціях;
Розпоряджається коштами та майном відповідно до чинного законодавства і Статуту Підприємства;
Укладає договори, видає довіреності, відкриває в установах банків розрахунковий та інші рахунки;
Несе відповідальність за виконання завдань щодо працевикористання засуджених;
Визначає повноваження своїх заступників.
6.4. Держдепартамент, Управління не мають права втручатися в оперативну, господарську діяльність Підприємства, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством, а також у разі виникнення загрози заподіяння матеріальних збитків державі з вини Підприємства.
6.5. Порядок призначення чи звільнення з посади, права, обов”язки та умови служби керівника і працівників Підприємства, які мають спеціальні звання рядового і начальницького складу, визначаються законодавством України і нормативними актами Держдепартаменту.
Трудові відносини інших працівників з Підприємством визначаються законодавством України про працю і нормативними актами Держдепартаменту.
Трудові відносини Підприємства із засудженими регламентуються виправно-трудовим законодавством України.
6.6. Трудовий колектив Підприємства становлять працівники, які мають спеціальні звання рядового й начальницького складу, а також працівники, які своєю працею беруть участь в його діяльності на основі трудового договору.
6.7. Правовий і соціальний захист персоналу Підприємства здійснюється згідно з чинним законодавством.


Стаття 7. Господарська та соціальна діяльність Підприємства.
7.1. Основними узагальнюючими показниками результатів залучення до праці засуджених є рівень заробітку та доходів від їх працевикористання, достатність їх для виконання вимог законодавства.
Основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності Підприємства є прибуток (доход).
7.2. Чистий прибуток Підприємства після внесення обов’язкових платежів та податків до бюджетів, відрахувань у фонди згідно з чинним законодавством і Статутом Підприємства залишається у повному його розпорядженні.
Порядок використання прибутку, що залишається в розпорядженні Підприємства, визначається згідно з чинним законодавством шляхом доведення Підприємству нормативів розподілу цього прибутку.
7.3. Підприємство створює цільові фонди, призначені для покриття витрат, пов’язаних з його діяльністю:
Фонд розвитку виробництва;
Фонд споживання;
Фонд охорони праці;
Інші фонди, що не суперечать чинному законодавству
7.3.1 Фонд розвитку виробництва створюється за рахунок коштів чистого прибутку в порядку, передбаченому чинним законодавством. Кошти фонду використовуються для розвитку матеріально-технічної бази Підприємства. Напрямки витрат фонду визначаються кошторисом.
7.3.2. Фонд споживання створюється в розмірах, які визначаються згідно з чинним законодавством і спрямовується на соціальний розвиток та матеріальне заохочення трудового колективу Підприємства та засуджених.
7.3.3. Фонд охорони праці створюється в розмірах, які визначаються згідно з чинним законодавством і спрямовується на заходи щодо покращення умов та безпеки праці.
7.4. Джерелом коштів на оплату праці працівників Підприємства є частина доходу, одержаного в результаті його господарської діяльності.
Форми і системи оплати праці, розміри тарифних ставок, відрядних розцінок, посадових окладів, премій, винагород, надбавок і доплат працюючим Підприємство встановлює згідно з чинним законодавством та нормативними актами Держдепартаменту.
7.5. Підприємство сплачує обов’язкові виплати у спеціальні фонди у порядку, встановленому Держдепартаментом.
7.6. Джерелом формування фінансових ресурсів Підприємства є прибуток (доход), амортизаційні відрахування, безоплатні або благодійні внески підприємств, організацій, громадян та інші надходження, включаючи централізовані капітальні вкладення та кредити.
7.7. Підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно з чинним законодавством України.
7.8. Аудит фінансової діяльності Підприємства здійснюється згідно з чинним законодавств ом України. Ревізія виробничої та фінансово-господарської діяльності Підприємства здійснюється в порядку, встановленому Держдепартаментом.
Стаття 8. Ліквідація або реорганізація Підприємства
8.1. Ліквідація або реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) Підприємства провадиться за рішенням Держдепартаменту.
8.2. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється Держдепартаментом або Управлінням. Порядок і термін проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторів визначаються зазначеними органами управління.
8.3. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс Підприємства і подає його органу, що призначив ліквідаційну комісію. Кредитори та інші юридичні особи, які перебувають у договірних відносинах з Підприємством, що ліквідується, повідомляються про його ліквідацію у письмовій формі.
8.4. При реорганізації або ліквідації Підприємства працівникам, які вивільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до законодавства України.

ПОГОДЖЕНО
Начальник Управління Начальник Полицької виправ-
Державного департаменту України ної колонії № 76 Управління
з питань виконання покарань Державного департаменту
в Рівненській області України з питань виконання
покарань в Рівненській
П.Г. Пророк області
«____»___________ 2000 року
В.В. Рак
«____»___________2000 року