СТАТУТ приватного підприємства
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Приватне підприємство "Житомирський Центр Інформаційно-Технічної Підтримки Суб`єктів Фондового Ринку" створено за рішенням засновника підприємства від "29" листопада 1999 року та згідно із Законом України "Про підприємництво" та Законом України "Про підприємства в Україні".
1.2. Засновником і власником Підприємства є громадянин України Петренко Василь Степанович, паспорт серії ВМ № 398798, виданий Богунським РВ УМВС України в Житомирській області, 16 вересня 1997, прописаний: м. Житомир, вул. Хлібна, буд. 50, кв. 149.
1.3. Повна назва Підприємства: Приватне підприємство "Житомирський Центр Інформаційно - Технічної Підтримки Суб'єктів Фондового Ринку".
1.4. Скорочена назва Підприємства: ПП "Житомирський центр ІТП СФР".
1.5. Юридична адреса Підприємства: Україна, 10002, м. Житомир, Велика Бердичівська, буд.66/30.
1.6. Підприємство є юридичною особою і діє на основі повного господарського розрахунку, самофінансування і самоокупності, відповідно до чинного законодавства України та даного Статуту.
1.7. Підприємство набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації.
1.8. Підприємство має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків згідно діючого законодавства, печатку та штампи із своїм найменуванням, бланки, торгівельні і фірмові знаки.
1.9. Підприємство може від свого імені укладати угоди, набувати майнових та особистих немайнових прав і нести обов’язки, бути позивачем, відповідачем, третьою особою в суді, арбітражному та третейському суді.
1.10. Підприємство керується у своїй діяльності чинним законодавством, цим Статутом, а також внутрішніми локальними нормативними актами та положеннями.
1.11. Підприємство не відповідає за зобов’язаннями держави, а держава не відповідає за зобов’язаннями Підприємства. Підприємство не відповідає за зобов’язаннями засновника, а засновник не відповідає за зобов’язаннями Підприємства.
1.12. Підприємство відповідає за своїми зобов'язаннями всім своїм майном.
2. МЕТА ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ
2.1. Підприємство створюється з метою сприяння розвитку економіки України, формування ринкових відносин, отримання прибутку та реалізації на його основі економічних та соціальних інтересів власника та трудового колективу Підприємства.
2.2. Предметом діяльності Підприємства є:
надання платних послуг юридичним та фізичним особам з питань обігу цінних паперів;
формування звітів та довідкових матеріалів, що характеризують обіг цінних паперів;
інформаційно-технічне та організаційне забезпечення проведення загальних зборів;
консультування з питань обігу цінних паперів та обліку прав власності на них;
консультування з питань виготовлення сертифікатів цінних паперів та організації випусків цінних паперів;
облік нарахованих та виплачених доходів за іменними цінними паперами;
організація забезпечення виплати доходів зареєстрованим особам;
розробка, впровадження і обслуговування технологій та комп’ютерних програм з обліку прав власності на цінні папери;
спільна діяльність із організаціями, установами, підприємствами та приватними підприємцями;
інформаційна підтримка покупців та продавців цінних паперів;
проведення перевірок акціонерних товариств, розробка та надання звітів, що характеризують емітента цінних паперів, цінні папери та їх обіг;
за дорученням акціонерних товариств представлення їх інтересів в органах Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
розробка та складання бізнес-планів;
інформаційно-технічна підтримка щодо залучення додаткових інвестицій;
організація та проведення аукціонів, виставок, ярмарок, конференцій, семінарів;
організація та здійснення оптової, консигнаційної та роздрібної торгівлі на території України за національну та іноземну валюту у передбачених законом випадках;
товарообмінні (бартерні) операції та інша діяльність, що побудована на формах зустрічної торгівлі, операцій з давальницькою сировиною, компенсаційні угоди;
редакційно-видавнича та рекламна діяльність;
надання комерційно-посередницьких послуг;
роздрібна торгівля товарами народного споживання, продуктами харчування, безалкогольними напоями;
надання побутових послуг;
здійснення маркетингових досліджень та реалізація інформації про ринок;
проведення всіх видів торгівельних, брокерських, дилерських, холдінгових операцій;
здійснення лізингових операцій;
надання посередницьких послуг по створенню, використанню та впровадженню ефективних технологій;
розробка та впровадження сучасних технологій, техніки, обладнання (інноваційна діяльність);
розробка та впровадження програмних та апаратних засобів, систем автоматизації виробничої та невиробничої галузі народного господарства.
2.3. До початку зайняття видами діяльності, які підлягають ліцензуванню, Товариство зобов'язане одержати спеціальний дозвіл (ліцензію) у порядку, встановленому законодавством України.
3. ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ ПІДПРИЄМСТВА
3.1. Згідно із своїми метою і предметом діяльності Підприємство має право:
створювати на території України і за її межами філії і представництва, відділення згідно з діючим законодавством. Філії і представництва Підприємства діють від його імені на підставі положень про них, затверджених Підприємством;
вступати у договірні відносини з державними, кооперативними, індивідуальними, сімейними, приватними, колективними та іншими підприємствами, організаціями і громадянами, а також бути посередником між ними у зв'язку з виконанням робіт, що належать до предмета діяльності Підприємства;
наймати персонал Підприємства на умовах контрактів та на інших умовах, встановлених діючим законодавством, самостійно встановлювати форми, системи і розміри оплати праці та інші види доходів осіб, що працюють за наймом;
відряджати на територію України та за її межі працівників Підприємства та інших організацій, які виконують роботи та послуги для Підприємства;
організовувати тимчасові підрядні колективи з числа працівників Підприємства та інших громадян для виконання конкретних робіт на умовах підрядного договору;
на добровільних засадах вступати в договірні об'єднання, господарські асоціації та інші об'єднання;
реалізовувати товари, роботи, послуги за цінами і тарифами, що встановлюються самостійно або на договірній основі в порядку, передбаченому законодавством України про ціни та ціноутворення;
самостійно планувати свою діяльність і визначати перспективи розвитку;
випускати власні цінні папери та реалізувати їх юридичним особам і громадянам України та інших держав;
здійснювати володіння, користування і розпорядження своїм майном згідно з метою своєї діяльності і призначенням майна;
користуватися кредитами банку та інших кредиторів;
надавати позики працівникам підприємства.
4. ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
4.1. Підприємство самостійно здійснює зовнішньоекономічну діяльність, тобто співробітництво з іноземними суб’єктами господарської діяльності як на території України, так і за її межами в порядку і на умовах, визначених чинним законодавством України про зовнішньоекономічну діяльність.
4.2. Підприємство має право здійснювати будь-які види зовнішньоекономічної діяльності, які прямо не заборонені законом, а саме:
4.2.1. Надання послуг іноземним суб'єктам господарської діяльності по всіх видах діяльності Підприємства, вказаних в п. 2.2. цього Статуту.
4.2.2. Різноманітна кооперація з іноземними суб'єктами господарської діяльності, навчання та підготовка спеціалістів на комерційній основі як на Україні, так і за кордоном.
4.2.3. Спільна підприємницька діяльність Підприємства та іноземних партнерів по предмету діяльності Підприємства.
4.2.4. Організація та проведення виставок, ярмарок, торгів, аукціонів, конференцій, семінарів, шкіл та інших подібних заходів спільно з іноземними партнерами як на Україні, так і за кордоном.
4.2.5. Товарообмінні операції, інші форми зустрічної торгівлі.
4.2.6. Орендні та лізингові операції.
4.2.7. Надання послуг по працевлаштуванню, навчанню, стажуванню громадян України за її межами та громадян інших держав на території України. Підприємство може здійснювати види зовнішньоекономічної діяльності згідно до закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” та інших законодавчих актів.
4.2.8. Укладання з іноземними партнерами всіх видів господарських і цивільно-правових угод, самостійну діяльність на зовнішньому ринку.
4.3. При здійсненні зовнішньоекономічної діяльності Підприємство має всі права юридичної особи та учасника зовнішньоекономічних зв'язків.
4.4. До зовнішньоекономічної діяльності, що проводить Підприємство, застосовується право місця її здійснення.
4.5. Підприємство веде бухгалтерський та оперативний облік зовнішньоекономічних операцій, а також веде статистичну звітність, що надсилається органам державної статистики України згідно до чинного законодавства України.
4.6. Ревізія (аудит) зовнішньоекономічної діяльності, відображеної у річних фінансових звітах Підприємства, здійснюється незалежними аудиторськими організаціями.
4.7. Підприємство несе відповідальність за порушення чинного законодавства України, що регулює зовнішньоекономічну діяльність на умовах і в порядку, у видах та формах, передбачених законом України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та (або) зовнішньоекономічними угодами.
5. УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
5.1. Управління Підприємством здійснюється відповідно до Статуту на основі поєднання прав власника щодо господарського використання майна і принципів самоврядування трудового колективу.
5.2. Власник самостійно визначає структуру органів управління і витрати на їх утримання в межах встановленого фонду заробітної плати, формує штати підприємства, фонд оплати праці.
5.3. Власник здійснює свої права по управлінню підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи.
5.4. Власник має право розглядати і вирішувати всі важливі питання діяльності Підприємства і його підвідомчих підрозділів, визначати основні напрямки діяльності Підприємства.
5.5. Власник має право вносити кошти та матеріальні цінності на поповнення статутного фонду, надавати підприємству фінансову допомогу на поповнення оборотних коштів.
5.6. Власник підприємства має право продавати майно підприємства будь-якій фізичній та юридичній особі.
5.7. Власник або уповноважений ним орган має право найму керівника Підприємства (Директора). Власник Підприємства має право сам бути директором.
5.8. При наймі Директора Підприємства (якщо він не є власником) з ним укладається контракт, у якому визначено строки найму, права, обов'язки і відповідальність Директора перед власником Підприємства та трудовим колективом Підприємства, умови його матеріального забезпечення і звільнення з посади з урахуванням гарантій, передбачених діючим законодавством.
5.9. Директор Підприємства:
без доручення діє від імені Підприємства;
представляє його інтереси в інших підприємствах, організаціях та державних органах;
укладає від його імені договори;
здійснює наймання і звільнення персоналу Підприємства;
розпоряджається майном і грошовими коштами Підприємства в інтересах Підприємства;
відкриває розрахункові та інші рахунки Підприємства, здійснює керівництво всіма розрахунковими операціями Підприємства;
здійснює інші дії з оперативного керівництва роботою Підприємства. Директор несе відповідальність за протипожежну безпеку.
5.10. Директор призначає на посаду і звільнює з посади своїх заступників, головного бухгалтера, керівників та спеціалістів підрозділів апарату управління і структурних підрозділів Підприємства, за погодженням кандидатур з власником підприємства.
5.11. Керівника Підприємства може бути звільнено з посади до закінчення строку контракту на підставах, передбачених у контракті або в законодавстві України.
6. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ ТА ЙОГО САМОВРЯДУВАННЯ
6.1. Трудовий колектив Підприємства становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь в його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Підприємством.
6.2. Трудовий колектив Підприємства:
розглядає і затверджує проект колективного договору;
визначає і затверджує перелік і порядок надання працівникам Підприємства соціальних пільг;
розглядає і вирішує згідно зі Статутом Підприємства питання самоврядування трудового колективу;
приймає участь у матеріальному та моральному стимулюванні продуктивності праці, заохочує винахідницьку та раціоналізаторську діяльність.
6.3. Повноваження трудового колективу Підприємства реалізуються загальними зборами (конференцією) трудового колективу та їх виборним органом, члени якого обираються таємним голосуванням на загальних зборах (конференції) трудового колективу строком на 2 - 3 роки не менш як 2/3 голосів.
Загальні збори (конференція) трудового колективу вважаються правомірними, якщо на них присутні 3/4 членів трудового колективу Підприємства.
7. МАЙНО І КОШТИ
7.1. Майно Підприємства становлять основні та оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.
7.2. Підприємство є власником:
майна, переданого йому власником у власність;
продукції, виробленої Підприємством у результаті господарської, діяльності;
одержаних доходів;
іншого майна, набутого на підставах, не заборонених законом.
7.3. Підприємство має право продавати і передавати іншим підприємствам, установам, організаціям, громадянам, обмінювати, здавати в оренду, передавати безкоштовно, в тимчасове користування або в позику належні йому будинки, споруди, транспортні засоби, інвентар, сировину та інші матеріальні цінності, списувати їх з балансу, а також передавати своє майно в заставу.
7.4. Підприємство має право купувати, одержувати відступки, орендувати або іншим способом одержувати майно чи право на нього у підприємств, установ, організацій та громадян.
8. ОБЛІК, ЗВІТНІСТЬ І РЕВІЗІЯ ДІЯЛЬНОСТІ
8.1. Підприємство веде облік результатів своєї діяльності, викорис-товуючи оперативний, бухгалтерський облік та статистичну звітність.
8.2. Результати діяльності Підприємства відображаються в щоквартальній та річній фінансовій звітності.
8.3. Ревізія і перевірка фінансово-господарської діяльності Підприємства здійснюється згідно з чинним законодавством України.
8.4. Фінансовий рік Підприємства розпочинається з 1-го січня і закінчується 31-го грудня.
8.5. Перший фінансовий рік Підприємства розпочинається з дати державної реєстрації Підприємства і закінчується 31-го грудня того ж року.
9. РЕОРГАНІЗАЦІЯ І ЛІКВІДАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА
9.1. Припинення діяльності Підприємства здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) або ліквідації.
9.2. Реорганізація Підприємства відбувається за рішенням власника Підприємства. У випадку реорганізації Підприємства його права і обов'язки переходять до правонаступника.
9.3. Підприємство ліквідується:
за рішенням власника Підприємства;
на підставі рішень суду або арбітражного суду за поданням банківських органів у випадку неплатоспроможності (банкрутства) Підприємства або за поданням органів, що контролюють діяльність Підприємства, у випадках систематичного або грубого порушення ним законодавства.
9.4. Ліквідацію Підприємства здійснює призначена власником ліквідаційна комісія, а в разі припинення діяльності Підприємства за рішенням суду або арбітражного суду – ліквідаційна комісія, призначена цими органами.
9.5. З дня призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо керування справами Підприємства. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Підприємства, виявляє його дебіторів та кредиторів і розраховується з ними, вживає заходів для сплати боргів Підприємства третім особам, а також його учасникам, складає ліквідаційний баланс і представляє його власнику або органові, який призначив ліквідаційну комісію.
9.6. Ліквідація вважається завершеною, а Підприємство таким, що припинило свою діяльність, з моменту внесення запису про це в Державний реєстр.
9.7. В разі ліквідації Підприємства кругла печатка та штампи ліквідуються у встановленому законом порядку.
10. ПІДПИС ЗАСНОВНИКА
Петренко Василь Степанович ___________________
" ЗАТВЕРДЖЕНО "
Рішенням № 1
Засновника приватного підприємства
від «____»__________________ 2009 року
______________ (_____________)

С Т А Т У Т
ПРИВАТНОГО ПIДПРИЄМСТВА
“***”
м. Львів - 2009
1. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Приватне пiдприємство "________" (надалi - "Пiдприємство") створене за рiшенням громадянина України ________________ (паспорт ________, виданий ______ РВ УМВС України у Львівській області ________ року. Адреса постiйного мiсця проживання: м.______, вул.______-, буд.____), на підставі Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, інших законодавчих актів України.
1.2. Підприємство засноване на приватній власностi.
1.3. Повне найменування пiдприємства: Приватне пiдприємство "_______". Скорочене найменування: ПП "__________". Всі найменування рiвнозначнi. Найменування Підприємства охороняється законом.
1.4. Пiдприємство є юридичною особою: має вiдокремлене майно, право вiд свого iменi вчиняти правочини, набувати майновi та немайновi права, нести обов’язки, виступати в судi в якостi позивача, вiдповiдача, третьої особи, а також iншi ознаки юридичної особи.
1.5. Підприємство володіє, користується на власний розсуд належними йому виробничими і невиробничими фондами, цінними паперами та іншим майном, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, круглу печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, відповідні штампи, фірмові бланки з своїм найменуванням та інші реквізити.
1.6. Підприємство має право на недоторканість його ділової репутації, на таємницю кореспонденції, на інформацію та інші особисті немайнові права, які можуть йому належати. Особисті немайнові права Підприємства захищаються відповідно до діючого законодавства України.
1.7. Підприємство є юридичною особою з дня його державної реєстрації.
1.8. Підприємство може займатися будь-якою підприємницькою діяльністю, яка не суперечить чинному законодавству України.
1.9. Пiдприємство в своїй дiяльностi керується дiючим законодавством, цим статутом та рiшеннями керiвних органiв Пiдприємства.
1.10. Мiсцезнаходження пiдприємства: Україна, м._____, вул._________.
2. ПРЕДМЕТ ТА ЦІЛІ ДІЯЛЬНОСТІ
2.1. Підприємство створюється для здійснення підприємницької діяльності у сфері оптової та роздрібної торгівлі, виробництва товарів народного вжитку, продукції виробничого та промислового призначення, будівництва, надання послуг, а також проведення iншої пiдприємницької дiяльностi з метою одержання прибутку.
2.2. Предметом дiяльностi Підприємства є:
1. Виробництво та реалізація, оптова, роздрібна торгівля непродовольчими товарами, в тому числі товарами широкого вжитку, продукцією виробничого призначення, сировиною, комплектуючими та запасними частинами, будівельними матеріалами та столярними виробами;
2. Здійснення оптової та роздрібної торгівлі, імпортно-експортної діяльності;
3. Надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом;
4. Надання послуг з перевезення пасажирів, вантажів повітряним транспортом;
5. Надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів річковим, морським транспортом;
6. Надання послуг з перевезення пасажирів, вантажів залізничним транспортом;
7. Надання посередницьких послуг;
8. Оптова, дрiбнооптова, роздрiбна, виїзна, комiсiйна торгiвля косметично-парфумерними виробами, предметами гiгiєни та санiтарiї, товарами побутової хiмiї тощо;
9. Виготовлення, переробка, реалiзацiя, оптова, роздрібна торгівля продуктами харчування та харчовими добавками, в тому числi в сферi громадського харчування;
10. Виготовлення упаковки, здійснення фасування та пакування продуктів харчування;
11. Виготовлення, реалiзацiя, оптова та роздрібна торгівля прохолоджувальними напоями, безалкогольними напоями та соками, в тому числi на розлив в сферi громадського харчування;
12. Органiзацiя закладів громадського харчування: кафе, барiв, ресторанiв, їдалень, в тому числі на вiдкритому повiтрi;
13. Виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, оптова торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями;
14. Виробництво тютюнових виробів, оптова, роздрібна торгівля тютюновими виробами;
15. Організація та експлуатація продовольчих та промислових ринків;
16. Виробництво товарів народного споживання, продукції виробничо-технічного призначення і будівельних матеріалів;
17. Обробка деревини та реалізація продукції з дерева;
18. Виробництво та реалізація, оптова, роздрібна торгівля теслярськими та столярними виробами, лісопильне виробництво;
19. Виробництво, реалізація та ремонт меблів для офісів, магазинів, кухонних меблів, в тому числі меблів на замовлення населення;
20. Виробництво, реалізація, оптова, роздрібна торгівля дерев’яними та залізними шпалами, паркетом, дерев’яною тарою та іншими виробами з деревини;
21. Оптова, роздрібна торгівля дверима (з дерева, пластика), килимами;
22. Виробництво реалізація, оптова, роздрібна торгівля стружкою, борошном з деревини, тирсою;
23. Просочування або хімічне просочування деревини консервантами;
24. Виготовлення, монтаж несучих конструкцій, монтаж конструкцій у будівельній, ремонтно-будівельній діяльності;
25. Виконання будівельно-монтажних робіт;
26. Виготовлення будівельних матеріалів, конструкцій та виробів;
27. Благоустрiй територiй;
28. Експлуатацiя, утримання жилих будинкiв та нежитлових примiщень;
29. Поточний та капiтальний ремонт примiщень, будинкiв, споруд та обладнання;
30. Архітекторські послуги, складання проектно-кошторисної документації, проектні роботи, проектно-дослідницькі роботи;
31. Будівництво та експлуатація будинків відпочинку, мотелів, спортивних та туристичних баз;
32. Проведення реставраційних робіт;
33. Виробництво та реалізація засобів вимірювання, в тому числі лічильників.
34. Пошук (розвідка) корисних копалин;
35. Видобуток, виробництво дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння;
36. Виготовлення виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, торгівля виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння;
37. Виробництво лікарських засобів, оптова, роздрібна торгівля лікарськими засобами та активними і допоміжними субстанціями для фармацевтисної промисловості;
38. Виробництво ветеринарних медикаментів і препаратів, оптова, роздрібна торгівля ветеринарними медикаментами і препаратами;
39. Виробництво пестицидів та агрохімікатів, оптова, роздрібна торгівля пестицидами та агрохімікатами;
40. Виробництво спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони;
41. Розроблення, виробництво, використання, експлуатація, сертифікаційні випробування, тематичні дослідження, експертиза, ввезення, вивезення криптосистем і засобів криптографічного захисту інформації, надання послуг в галузі криптографічного захисту інформації, торгівля криптосистемами і засобами криптографічного захисту інформації;
42. Розроблення, виробництво, впровадження, сертифікаційні випробування, ввезення, вивезення голографічних захисних елементів;
43. Розроблення, виробництво, впровадження, обслуговування, дослідження ефективності систем і засобів технічного захисту інформації, надання послуг в галузі технічного захисту інформації;
44. Виготовлення бланків цінних паперів, документів суворої звітності;
45. Постачання природного газу за регульованим, за нерегульованим тарифом;
46. Проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт;
47. Медична практика;
48. Ветеринарна практика;
49. Організація та утримання тоталізаторів, гральних закладів;
50. Заготівля, переробка, металургійна переробка металобрухту кольорових і чорних металів;
51. Збирання, первинна обробка відходів і брухту дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння;
52. Заготівля, обробка окремих видів ресурсоцінних відходів, збирання, заготівля окремих видів відходів як вторинної сировини (за переліками, які визначаються Кабінетом Міністрів України);
53. Проектування, монтаж, технічне обслуговування засобів протипожежного захисту та систем опалення, оцінка протипожежного стану об'єктів;
54. Проведення випробувань на пожежну небезпеку речовин, матеріалів, будівельних конструкцій, виробів і обладнання, а також пожежної техніки, пожежно-технічного озброєння, продукції протипожежного призначення на відповідність встановленим вимогам;
55. Надання послуг, пов'язаних з охороною державної та іншої власності, надання послуг з охорони громадян;
56. Виконання авіаційно-хімічних робіт;
57. Пересилання грошових переказів;
58. Надання послуг радіозв'язку (з використанням радіочастот);
59. Надання послуг телефонного зв'язку (крім відомчих об'єктів);
60. Технічне обслуговування мереж теле-, радіо- і проводового мовлення в межах промислової експлуатації;
61. Організація іноземного, внутрішнього, зарубіжного туризму; екскурсійна діяльність;
62. Проведення землевпорядних та землеоціночних робіт;
63. Проектування, будівництво нових і реконструкція існуючих меліоративних систем та окремих об'єктів інженерної інфраструктури;
64. Діяльність, пов'язана з промисловим виловом риби на промислових ділянках рибогосподарських водойм, крім внутрішніх водойм (ставків) господарств;
65. Посередницька діяльність митного брокера та митного перевізника.
66. Виробництво, продаж та сервісне обслуговування транспортних засобів, що підлягають реєстрації та обліку в органах внутрішніх справ, номерних агрегатів;
67. Виробництво, оптова, роздрібна, комісійна торгівля автозапчастинами;
68. Сервісне обслуговування автомобілів, інших транспортних засобів;
69. Надання транспортно-експедиційних послуг;
70. Надання послуг у фрахтуванні транспортних засобів;
71. Облаштування та експлуатацiя автостоянок;
72. Монтаж, ремонт і профілактичне обслуговування засобів охоронної сигналізації;
73. Закупiвля, переробка, реалiзацiя, оптова та роздрібна торгівля паливно-мастильними матерiалами, нафтою, газом, будівництво та експлуатація автозаправних станцій;
74. Виробництво, передача та постачання електроенергії;
75. Оптова, роздрібна торгівля канцелярськими товарами;
76. Виробництво, торгівля сервісне обслуговування побутової техніки, електротоварів, приладів;
77. Науково-технічна діяльність;
78. Впровадження наукових розробок у виробництво;
79. Організація та проведення виставок, ярмарок, колективних свят, концертів, фестивалів, змагань та інших культурно-масових заходів, організація відпочинку;
80. Організація комерційного телебачення та радіомовлення;
81. Прокат аудіо-, відеоапаратури та касет, створення студій аудіо-, відеозапису;
82. Виробництво, прокат та реалізація кіно- та відеопродукції, організація відеосалонів, кінотеатрів;
83. Торгово-закупівельна діяльність, в тому числі організація заготівельних пунктів, контор, в тому числі за межами міста та області;
84. Закупiвля сільськогосподарської продукції у населення за готівку;
85. Вирощування, переробка i реалiзацiя сiльськогосподарської продукцiї, вiдгодiвля худоби, переробка i реалiзацiя продукцiї тваринництва;
86. Збирання, переробка твердих і рідких відходів виробництв, що містять дорогоцінні метали й дорогоцінне каміння, та їх лом;
87. Збирання, заготівля, переробка, купівля і продаж брухту та відходів кольорових та чорних металів;
88. Здійснення операцій з нерухомістю, в тому числі оренда, купівля, продаж, обмін житла та нежитлових приміщень;
89. Виготовлення, ремонт швейних виробів, організація ательє;
90. Виготовлення та індивідуальний пошив взуття, ремонт взуття;
91. Надання послуг з копіювання та тиражування;
92. Надання побутових послуг;
93. Надання послуг з відеозйомки;
94. Організація фотоательє. Виготовлення художніх фотографій та фотографій для документів;
95. Надання брокерських, ділерських послуг;
96. Надання інформаційних послуг, створення та використання інформації;
97. Надання поліграфічних послуг;
98. Надання маркетингових та управлінських послуг;
99. Надання рекламних послуг, виготовлення та розміщення реклами;
100. Надання кур'єрських послуг;
101. Надання складських послуг;
102. Здійснення лізингових операцій;
103. Організація готелів, кемпінгів, мотелів та інших закладів, призначених для тимчасового проживання громадян чи відпочинку;
104. Благодійна та спонсорська діяльність;
105. Видавництво лiтератури, перiодичних видань;
106. Продаж антикваріату, комісійна торгівля антикваріатом;
107. Виробництво товарів народного споживання, продукції виробничо-технічного призначення і будівельних матеріалів;
108. Здійснення валютних операцій у встановленому законом порядку;
109. Юридична практика;
110. Надання послуг, пов'язаних з профорієнтацією населення, посередництво у працевлаштуванні, в тому числі за кордоном;
111. Надання консультаційних та інших послуг;
112. Здійснення інших видів діяльності, які не суперечать діючому законодавству України.
2.3. Дiяльнiсть, яка за законодавством України пiдлягає лiцензуванню, проводиться Підприємством лише пiсля одержання вiдповiдної лiцензiї, дозволу, сертифікату чи патенту.
2.4. Підприємство, у встановленому законодавством України порядку, має право засновувати підприємства, господарські товариства, створювати на території України та за її межами філії та представництва, відділення та інші відособлені підрозділи, затверджувати положення про них, вступати в добровільні об’єднання підприємств (асоціації, концерни тощо), включаючи міжнародні.
3. ЗОВНIШНЬОЕКОНОМIЧНА ДIЯЛЬНIСТЬ
3.1. Підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно з діючим законодавством України.
3.2. Підприємство має право використовувати кошти в конвертованій валюті, отриманій від експорту та імпорту товарів, послуг, необхідних для зміцнення матеріально-технічної бази і задоволення соціально-економічних, культурно-побутових умов та потреб Підприємства та його працівників.
3.3. Підприємство має право одержувати валютні кредити та інвестиції від своїх закордонних партнерів та інвесторів. При цьому валюта використовується ним самостійно згідно з чинним законодавством. По одержаних Підприємством кредитах та інвестиціях держава відповідальності не несе. Для здійснення зовнішньоекономічної діяльності Підприємство відкриває валютний рахунок в порядку, передбаченому законодавством України
3.4. Підприємство у своїй зовнішньоекономічній діяльності з питань економічної, екологічної та соціальної безпеки контролюється державними органами.
3.5. Підприємство може відкривати за межами України свої представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, утримання яких здійснюється за рахунок Підприємства.
3.6. Підприємство має право оплачувати в установленому порядку відрядження за кордон спеціалістів і своїх працівників, а також приймати у себе іноземних спеціалістів.
3.7. Підприємство має право виступати і бути членом будь-яких міжнародних неурядових утворень і організацій, виконувати права і обов’язки, пов’язані з членством в цих утвореннях і організаціях, якщо останнє не суперечить діючому законодавству України.
3.8. В сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi Підприємство має право:
3.8.1. здiйснювати дiяльнiсть, передбачену статутом, за межами України;
3.8.2. здiйснювати експорт, iмпорт товарiв, капiталу, робочої сили;
3.8.3. бути стороною цивiльних правочинів, що виконуються поза межами територiї України;
3.8.4. набувати прав на майно, що знаходиться за кордоном;
3.8.5. створювати спільні з іноземними партнерами підприємства, здійснювати спільну діяльність, в тому числі з використання спільних виробничих площ, обладнання;
3.8.6. представляти інтереси іноземних партнерів в Україні.
4. МАЙНО ТА КОШТИ ПIДПРИЄМСТВА
4.1. Майно пiдприємства становлять виробничі і невиробничі фонди, а також iнші цiнності, вартiсть яких вiдображається в самостiйному балансi пiдприємства. Підприємство є власником майна переданого йому засновником у власність; продукції, виробленої підприємством в результаті господарської діяльності; одержаних доходів; іншого майна, набутого на підставах, що не заборонені законом.
4.2. Джерелами формування майна підприємства є:
- грошові та матеріальні внески засновника;
- доходи, одержані від реалізації продукції, послуг, інших видів господарської дiяльностi;
- доходи вiд цiнних паперiв;
- кредити банкiв та iнших кредиторів;
- капітальні вкладення і дотації з бюджетiв;
- безоплатні та благодійні внески, пожертвування організацій та громадян;
- надходження від продажу (здачі в оренду) майнових об’єктів (комплексів), що належать підприємству;
- майно, придбане в інших суб’єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законодавством порядку;
- iнші джерела, не заборонені законодавством України.
4.3. Підприємство володiє, користується i розпоряджається власним майном на свiй розсуд, здiйснює вiдносно нього дiї, якi вiдповiдають цьому статуту та не суперечать діючому законодавству.
4.4. Підприємство має право вчинити щодо свого майна будь-які дії, що не суперечать закону. Воно може використовувати майно для здійснення господарської та іншої, не забороненої законом, діяльності, зокрема, передавати його безкоштовно або за плату у володіння і користування іншим особам.
Підприємство має право продавати і передавати іншим підприємствам, організаціям та установам, обмінювати, здавати в оренду, надавати безоплатно в тимчасове користування або позику належні йому будинки, споруди, устаткування, транспортні засоби, інвентар, сировину та інші матеріальні цінності, а також списувати їх з балансу у встановленому порядку.
4.5. Для забезпечення господарської діяльності Підприємства за рахунок внеску засновника формується статутний фонд у розмірі 100 000 (сто тисяч) гривень.
4.6. Внеском до статутного фонду Підприємства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку.
4.7. Ризик випадкової загибелi або пошкодження майна, що передане пiдприємству засновником несе пiдприємство.
5. ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
5.1. Господарські відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здiйснюються на основi договорiв. Підприємство вiльне у виборi предмета договору, визначеннi зобов’язань, інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечить діючому законодавству України.
5.2. Підприємство здiйснює свою дiяльнiсть на принципах господарського розрахунку, самоокупностi та самофiнансування.
5.3. Підприємство самостiйно планує свою дiяльнiсть, визначає перспективи розвитку та прiоритетнi напрямки.
5.4. За порушення договірних зобов’язань, кредитно-розрахункової і податкової дисципліни, вимог до якості продукції та інших правил господарської діяльності Підприємство несе відповідальність, передбачену законодавством України.
Держава не відповідає по зобов’язаннях Підприємства, а Підприємство не відповідає по зобов’язаннях держави, її органів, установ та організацій.
5.5. Для здiйснення дiяльностi, передбаченої статутом, підприємство має право:
- самостiйно визначати свою внутрiшню органiзацiйну структуру;
- створювати відокремленi пiдроздiли, засновувати підприємства та організації;
- визначати штатний розпис, форми, системи та розмiри оплати працi;
- приймати участь у приватизацiї державного майна;
- володiти i користуватися землею, iншими природними ресурсами;
- набувати будь-яке майно, не заборонене законом;
- залучати до виконання робiт громадян, якi не є працiвниками підприємства;
- набувати, брати в оренду як на Україні так і за кордоном необхідне майно для здійснення своєї господарської діяльності;
- реалізувати товари за вільно конвертовану валюту;
- користуватися кредитами банків, залучати на договірних умовах кошти інших юридичних осіб та громадян;
- відряджати на територію України та за її межі працівників Підприємства та інших організацій, які виконують роботи та надають послуги для Підприємства.
5.6. Підприємство має право самостійно реалізувати свою продукцію, інші матеріальні цінності на основі договорів, через товарні біржі, мережу власних торгових підприємств тощо.
5.7. Підприємство реалізує свою продукцію, майно за цінами, що встановлюються самостійно або на договірній основі з врахуванням затрат, попиту, кон’юктури ринку.
5.8. Розрахунки Підприємства за своїми зобов’язаннями проводяться у безготівковому та готівковому порядку через установи банків відповідно до діючого законодавства України.
5.9. Прибуток підприємства утворюється з надходжень від господарської діяльності після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат і витрат на оплату праці. З економічного прибутку підприємства сплачуються проценти по кредитах банків та облігаціях, якщо вони були емітовані підприємством, а також вносяться передбачені законодавством України податки та інші обов’язкові платежі до бюджету. Прибуток, одержаний після зазначених розрахунків, залишається у повному розпорядженні підприємства. Напрями використання прибутку визначаються засновником.
6. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ
6.1. Підприємство має право на договірній основі використовувати працю громадян. Трудова діяльність на підприємстві здійснюється на основі укладених трудових договорів, згідно діючого законодавства України.
6.2. Підприємство зобов’язується забезпечити громадянину, праця якого використовується, належні і безпечні умови праці, оплату праці не нижчу від визначеної законом та її своєчасне одержання працівником, а також інші соціальні гарантії, включаючи соціальне й медичне страхування та соціальне забезпечення відповідно до діючого законодавства.
Підприємство вправі за рішенням засновника надавати працівникам підприємства додаткові пільги за рахунок прибутку, в тому числі надавати безоплатні позики, здійснювати придбання товарів широкого вжитку, безоплатно передавати матеріальні цінності тощо.
6.3. Оплата праці найманого працівника підприємства визначається трудовим договором (контрактом).
6.4. Трудовий колектив підприємства становлять усi громадяни, якi своєю працею беруть участь у його дiяльностi на основi трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з підприємством.
6.5. Трудовий колектив:
6.5.1. розглядає i затверджує проект колективного договору;
6.5.2. бере участь у визначені перелiку i порядку надання працiвникам підприємства соцiальних пiльг;
6.5.3. бере участь в моральному i матерiальному стимулюванні працi.
6.6. Повноваження трудового колективу реалiзуються загальними зборами трудового колективу та/або Радою підприємства, що обирається загальними зборами трудового колективу в кількості 3 чоловік.
6.7. Збори трудового колективу вважаються повноважними, якщо на них присутнi не менше 2/3 працiвникiв підприємства.
6.8. Рiшення зборiв трудового колективу приймаються бiльшiстю голосiв.
7. УПРАВЛIННЯ ПIДПРИЄМСТВОМ
7.1. Управління підприємством здійснюється Засновником або призначеним ним Директором.
7.2. До компетенцiї Засновника пiдприємства належить:
а) визначення основних напрямiв дiяльностi пiдприємства, затвердження його планiв та звiтiв про їх виконання;
б) внесення змiн та доповнень до статуту пiдприємства;
в) призначення та звiльнення директора, головного бухгалтера;
г) затвердження рiчних результатiв дiяльностi пiдприємства,
д) визначення порядку використання прибутку та покриття збиткiв;
е) прийняття рiшення про створення, реорганiзацiю та лiквiдацiю дочiрнiх пiдприємств, фiлiй та представництв, затвердження їх статутiв та положень;
є) винесення рiшення про притягнення до матерiальної вiдповiдальностi директора та головного бухгалтера пiдприємства;
ж) затвердження правил процедури прийняття рiшень та iнших внутрiшнiх документiв пiдприємства, визначення органiзацiйної структури пiдприємства;
з) визначення умов оплати працi посадових осiб пiдприємства;
i) погодження договорiв, укладених директором пiдприємства на суму, що перевищує 1000 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян;
й) прийняття рiшення про припинення дiяльностi пiдприємства, призначення лiквiдацiйної комiсiї, затвердження лiквiдацiйного балансу.
7.3. Рiшення з питань, зазначених в пунктах 7.2.а), 7.2.б), 7.2.в), 7.2.є), 7.2.i), 7.2.й) можуть бути прийнятi лише Засновником. З решти питань, вiднесених до компетенцiї Засновника, рiшення можуть бути прийнятi Директором пiдприємства.
7.4. Засновник пiдприємства може прийняти рiшення про передачу частини своїх повноважень до компетенцiї директора пiдприємства.
7.5. До компетенцiї директора пiдприємства вiдноситься:
а) здiйснення оперативного керiвництва дiяльнiстю пiдприємства;
б) розпорядження майном та коштами пiдприємства у порядку, визначеному Засновником пiдприємства;
в) реалiзацiя щорiчних планiв дiяльностi пiдприємства, якi затверджуються Засновником;
г) складання проектiв планiв, звiтiв про їх виконання, представлення Засновнику рiчного балансу та звiту про фiнансово-господарську дiяльнiсть за пiдсумками року;
д) розробка локальних нормативних актiв пiдприємства та представлення їх на затвердження Засновнику;
е) вчинення правочинів вiд iменi пiдприємства;
є) затвердження посадових iнструкцiй, прийом i звiльнення працiвникiв пiдприємства;
ж) видання наказiв, обов’язкових для всiх працiвникiв пiдприємства;
з) встановлення цiн i тарифiв на продукцiю пiдприємства;
i) вирiшення усiх iнших питаннь дiяльностi пiдприємства, якi не вiднесенi до компетенцiї Засновника.
7.6. Директор не вправi приймати рiшення, обов’язковi для Засновника пiдприємства.
7.7. Директор пiдзвiтний Засновниковi пiдприємства i органiзує виконання його рiшень. Засновник має право скасувати будь-яке рішення директора, якщо вважає його недоцільним.
7.8. Директор без доручення дiє вiд iменi пiдприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами в Українi i за кордоном, видає доручення від iменi пiдприємства на вчинення дiй, якi вiн вiдповiдно до своєї компетенцiї вправi вчиняти.
7.9. Директор зобов’язаний відшкодувати шкоду, що заподіяна підприємству з його вини, в тому числі у зв’язку з вчиненням дій з перевищенням своєї компетенції.
8. ПРИПИНЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА
8.1. Припинення підприємства здійснюється шляхом передання, всього або його частини свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам – правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділу) або лiквiдацiї. Рiшення про припинення пiдприємства приймається виключно Засновником або iншим органом у випадках, передбачених дiючим законодавством.
8.2. Лiквiдацiя пiдприємства проводиться призначеною Засновником лiквiдацiйною комiсiєю, а у випадку банкрутства та припинення дiяльностi пiдприємства за рiшенням суду або господарського суду - лiквiдацiйною комiсiєю, що призначається цими органами.
8.3. З дня призначення лiквiдацiйної комiсiї до неї переходять повноваження по управлiнню майном пiдприємства.
8.4. Лiквiдацiйна комiсiя оцiнює наявне майно пiдприємства, виявляє дебiторiв та кредиторiв, розраховується з ними, вживає заходи до оплати боргiв пiдприємства третiм особам, складає лiквiдацiйний баланс пiдприємства та подає його Засновниковi або органу, що призначив лiквiдацiйну комiсiю.
8.5. Майно та грошовi кошти пiдприємства, включаючи виручку вiд розпородажу майна пiдприємства при лiквiдацiї, пiсля розрахункiв з кредиторами є власнiстю Засновника пiдприємства i використовується ним на власний розсуд.
8.6. У випадку смертi Засновника, його спадкоємець (спадкоємцi) здiйснює права Засновника i вносить змiни до Статуту пiдприємства пов’язанi iз змiною власника. Якщо спадкоємцiв декiлька, то вони вправi прийняти рiшення про перетворення пiдприємства в господарське товариство або вiдмовитися вiд своєї частки спадщини в пiдприємствi на користь одного iз спадкоємцiв.
8.7. Ліквідація Підприємства вважається завершеною, а Підприємство таким, що припинило свою діяльність, з моменту внесення запису про це до державного реєстру.
Засновник:
_______________________ ________________________

СТАТУТ ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА
Приватне підприємтсво “ХХХ” /надалі ”Підприємство”/ створене відповідно до Конституції України, Законів України "Про підприємства в Україні", “Про Підприємництво”, “Про власність”, “Про зовнішньоекономічну діяльність” та інших нормативних актів України, засноване на власності окремого громадянина, є самостійним господарюючим суб’єктом, що володіє правами юридичної особи, здійснює виробничу і комерційну діяльність з метою одержання відповідного прибутку.
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Приватне підприємтсво “ХХХ” /надалі ”Підприємство”/ створене відповідно до Конституції України, Законів України "Про підприємства в Україні", “Про Підприємництво”, “Про власність”, “Про зовнішньоекономічну діяльність” та інших нормативних актів України, засноване на власності окремого громадянина, є самостійним господарюючим суб’єктом, що володіє правами юридичної особи, здійснює виробничу і комерційну діяльність з метою одержання відповідного прибутку.
1.2. Засновником підприємства є громадянин України ХХХ, паспорт ХХХ, виданий ХХХХХХХХХХХХХ, що мешкає за адресою: ХХХХХХХХХХХХХХХХХХ.
1.3. Назва підприємства:
Повне найменування:
українською мовою:
російською мовою:
англійською мовою:
Скорочене найменування:
українською мовою:
російською мовою:
англійською мовою:
1.4. Місцезнаходження підприємства: ХХХХХХХХХХХХХХХХ
1.5. Підприємство є юридичною особою. За українським законодавством, має самостійний баланс, розрахункові (поточні та інші рахунки, (як в національній так і в іноземній валюті) в установах банків, круглу печатку та кутовий штамп з власною назвою, бланки, знак для товарів та послуг, логотип (емблему), інші реквізити юридичної особи і здійснює свою діяльність згідно з чинним законодавством та цим Статутом.
1.6. Основною ціллю діяльності підприємства є насичення ринку продукцією, послугами та одержання прибутку.
1.7. Підприємство здійснює наступні види діяльності:
• Виробництво, закупка та реалізація обчислювальної та офісної техніки;
• проектування, установка, єксплуатація та обслуговування мереж передачи інформації;
• послуги доступу до мережі інтернет та IP-телефонія;
• розробка та продаж програмного забеспечення для ЕОМ, технічне обслуговування та ремонт електронно-обчислювальних пристроїв;
• інформаційні послуги та консультації для підприємств, закладів та громадян;
• видавнича діяльність;
• надання копіювальних та розмножувальних послуг;
• оптова та роздрібна торгівля алкогольними та тютюновими виробами;
• постачання, налагодження та післягарантийне обслуговування медобладнання;
• торгово-закупівельна діяльність ( оптова та роздрібна торгівля), в тому числі закупка та реалізація товарів народного споживання, продуктів харчування, продукції виробничо-технічного призначення, медичних препаратів і лікарських засобів;
• виробництво, заготівля, реалізація сільськогосподарської продукції та продукції тваринництва;
• виробництво товарів народного споживання, продукції харчування та продукції виробничо-технічного призначення;
• монтаж мереж телефонного зв’язку, мереж охоронної та пожежної сигналізації з подальшим їх обслуговуванням;
• розробка, виготовлення та ремонт єлектрообладнання;
• організація та здійснення робот по впровадженню та ремонту нових засобів автоматики, телемеханіки, обчислювальної техніки, засобів зв’язку, єлектромеханічного обладнання;
• виробництво і реалізація товарів народного споживання;
• організація пунктів обміну іноземної валюти;
• виробництво і реалізація пально-змащувальних матеріалів і інших нафтопродуктів;
• збирання, закупка, переробка, придбання, реалізація брухту чорних металів а також виробів з них;
• збирання, заготівля, переробка, придбання,реалізація, перепродаж брухту кольорових металів, а та-кож виробів з них;
• виробництво продукції промислово-виробничого і науково-технічного призначення;
• проектно-конструкторські опрацювання;
• ремонтно-будівельні і монтажні роботи;
• виробництво і реалізація будівельних матеріалів;
• виробництво, переробка і реалізація сільськогосподарської продукції та море- і рибопродуктів;
• органузація суспільного харчування, розвиток мережі столових, ресторанів, кафе, організація мережі харчових крамниць;
• рекламна діяльність;
• організація виставок, ярмарок, аукционів та презентацій закордонних та вітчизняних фірм та компаній;
• послуги у галузі науково-дослідницької діяльності;
• організація учбовіх курсів;
• інвестиційна діяльність;
• торгівельно-обмінна діяльність, біржева діяльність,операції з цінними папірами;
• закупівля та продаж валюти;
• транспортно-експедиційні послуги утому числі вантажні та пассажирські перевізки, супровод вантажів.
• автосервіс;
• послуги бюро мандрівок та екскурсій; туристичних агенств для внутришнього та міжнародного туризму;
• лізінгова, ділерська, брокерська, дістрибьюторська та консигнаційна діяльність;
• організація та проведення спортивних змагань, у тому числі коммерційних турнирів;
• відкриття та експлуатація спортивних ззалів;
• благодійна діяльність;
• коммерційна, у тому числі і посередницька діяльність;
• зовнішньоекономічна діяльність;
• створення ігровіх закладів, казіно, тощо.
1.8. Для здійсненя видів діяльності, що відповідно до законодавства вимагають наявності ліцензії, підприємство одержує останню у встановленному порядку.
1.9. підприємство в порядку диверсифікації має право займатися іншими видами діяльності, пряме і виключно не забороненими законодавством України з внесенням в установленому порядку відповідних доповнень в Статут
1.10. Для здобутку своєї цілі підприємство здійснює наступне завдання:
• надобуває у власність або орендує у встановленному законом чи договором порядку будови, споруди, устаткування, обладнання, земельні дільниці, транспорт і інше майно;
• укладає з підприємствами, закладами і громадянами договори про сумісну діяльність в сфері виробництва товарів і надання послуг, а також в сфері зовнішньоекономічної діяльності;
• використовує працю найманих робочих в порядку, встановленному діючим законодавством про працю;
• вирішує інші завдання, які не суперечать діючому законодавству.
1.11. Підприємство може від свого ім’я укладати договори, набувати майнові і особливі немайнові права і нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем в суді, арбітражному чи третейському суді.


2. МАЙНО ТА КОШТИ ПІДПРИЄМСТВА.

2.1. Майно підприємства складають основні фонди, оборотні засоби, а також інші цінності, вартість яких відбивається в балансі підприємства.
2.2. Майно Підприємства, у відповідності із законами України, Статутом підприємства та укладеними договорами, належить йому на праві власності.
2.3. Підприємство самостійно володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та Статуту Підприємства.
2.4. Засновник Підприємства формує Статутний фонд у вигляді грошових засобів в розмірі 100 (сто) гривень. Збільшення чи зменшення Статутного фонду Підприємства провадиться за рішенням Засновника Підприємства.
2.5. Засновник відповідає за зобов'язаннями Підприємства в межах Статутного фонду.
2.6. Підприємство не відповідає по зобов’язанням держави, а держава не відповідає по зобов’язанням Підприємства.
2.7. Вилучення державою у Підприємства його основних фондів, оборотних коштів та іншого майна здійснюється тільки у випадках, що прямо передбачені Законами України.
2.8. Джерелами формування майна є:
• грошові і матеріальні внески Засновника;
• прибуток від господарської діяльності;
• кредити банків і інших кредиторів;
• придбання майна інших підприємств;
• доходи від реалізації акцій і інших цінних паперів;
• безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян, як рези-дентів так і нерезидентів України;
• інші джерела, не заборонені законодавством.
2.9. Підприємство має право із згоди Засновника продавати, передавати іншим підприємствам, обмінювати, здавати іншим підприємствам в оренду чи безвідплатно в тимчасове користування майно, а також списувати його з балансу. Передача майна підприємтва кому-небуть безвідплатно можливі тільки лише із згоди Засновника.
2.10. Підприємство має право володіти і користуватися природними ресурсами в відповідності з діючим законодавством.
2.11. Підприємство може повністю або частково викупити орендоване майно. Умови, порядок і термін викупу визначаються відповідним договором. Викуп орендованого майна може бути здійснено або у формі одноразової сплати, або у формі кількох внесків.
2.12. Усі майноі матеріальні цінності, що належать підприємству і що накопичуваються в процесі діяльності, є власністю Засновника. На підприємстві можуть утворюватися фонди соціального і виробничого розвитку, резервний, оплати праці і інші. Розподіл засобів підприємтсва по фондам здійснюється по рішенню Засновника.
2.13. Кошти підприємства використовуються для:
• організації, розвитку і розширення виробничої діяльності;
• оплати труда працівників підприємства;
• участі у роботі сумісних підприємств;
• придбання акцій і інших цінних паперів;
• розв'язання питань соціального розвитку, а також поліпшення умов праці, життя і здоров'я працівників;

2.14. Підприємство як самостійний товаровиробник може виступати на ринку цінних паперів і випускати для мобілізації додаткових фінансових ресурсів акції, здійснювати цільові позики.
2.15. Фонди підприємства створюються згідно з діючим законодавством і використовуються ним незалежно. Кошти, не використані цього року, переносяться на наступний рік і вилученню не підлягають.
2.16. За необхідності підприємство самостійно утворює свій резервний фонд за рахунок госпрозрахункового прибутку.
2.17. Порядок оподаткування підприємства визначено законом України "Про систему оподаткування".

3. УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ.

3.1. Підприємство самостійно влаштовує структуру управління, штати.
3.2. Керівником підприємства є директор. Директором підприємства може бути безпосередньо Заснов-ник, або особа, найнята по контракту.
3.3. Директор підприємства призначається рішенням Засновника.
3.4. Директор підприємства:
• самостійно розв'язує усі питання діяльності підприємства, за винятком тих, що відповідно до цього Статуту чи діючого законодавства повинні вирішуватися Засновником підприемства або з його згоди.;
• без доручення діє від імені підприємства, є представником його інтересів в усіх підприємствах, організаціях і органах;
• розпоряджається майном підприємства, укладає договори, видає доручення;
• укладає інші угоди, що відповідають меті та предмету діяльності Підприємства, та не перевищують за сумою 1 000 (тисячи) гривень (угоди та витрати які перевищують цю суму повинні бути узгодженні із засновником у письмовій формі);
• відкриває в установах банків розрахунковий і інші рахунки підприємства;
• видає накази, у тому числі про прийняття на роботу і звільнення з роботи, дає вказівки, що є обов'язковими для всіх працівників підприємства.

3.5. Засновник не має право втручатись в оперативну діяльність директора, за винятком випадків, пере-дбачених цим Статутом.
3.6. До питань, рішення яких відноситься до виняткової компетенції Засновника відносяться:
• визначення основних напрямків діяльності підприємства;
• призначення директора підприємства, головного бухгалтера, укладення з ними контракту;
• затвердження штатного розкладу;
• встановлювати умови оплати праці працівників Підприємства;
• затверждення річного звіту;
• затвердження внутрішніх документів підприємства;
• встановлення порядку використання прибутку Підприємства;
• вирішення питаннь щодо створення Підприємством структурних підрозділів, філій, представництв;
• вирішення питаннь про участь Підприємства в об'єднаннях підприємств;
• рішення питань про відчуждення майна, що входить у склад основних фондів підприємства;
• затверджувати типові угоди, додатки до них та тарифи щодо надання Підприємством послуг;
• рішення питання про припинення діяльності підприємства і затвердження ликвідаційного балансу;
• інші питання, рішення яких відповідно до законодавства є компетенцією Засновника (власника майна) підприємства.
3.7. Умови і оплата праці директора підприємства, працюючого по контракту, визначаються контрактом.
3.8. Директор підприємства може бути в будь-який момент відсторонений від роботи Засновником і звільнений до закінчення терміну контракту в випадках, якщо його діяльність суперечить цьому Статуту чи діючому законодавству.
3.9. Заступники директора підприємства, керівники і фахівці підрозділів і інші робітники підприємства в відповідності з затвердженим штатним розкладом призначуються і звільнюються диретором підприємства в відповідності з законодавством про працю, якщо інше не передбачено в контрактах.




4.ГОСПОДАСЬКО-ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА.

4.1. Основним, показником діяльності підприємства є прибуток. Порядок використання прибутку підприємства визначається засновником. По рішенню засновника частина прибутку може передаватися у власність трудового колективу.
4.2. Трудові прибутки робітників підприємства утворюються у відповідності з законодавством України.
4.3. Відносини підприємства з іншими підприємствами, закладами і громадянами будуються на основі договорів.
4.4. Підприємство вільно в виборі предмету договору, визначенні зобов’язань, або інших умов госпо-дарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству.
4.5. Підприємство відповідає по своїм зобов’язанням майном, що належить йому, на що по закону може бути звернуто стягнення.
4.6. Підприємство не відповідає по власним зобов’язанням Засновника, а Засновник відповідає по зо-бов’язанням підприємства тільки тим майном, що передано їм в Статутний фонд.
4.7. Підприємство реалізує свою продукцію і послуги по договірним цінам, а у випадках, передбачених законодавчими актами України централізовано, по цінам, що встановлюються і тарифам.
4.8. Підприємство сплачує в державний бюджет податки і інші платежі в порядку і терміни, встановлені діючим законодавством.
4.9. Підприємство користується банківськими комерційними кредитами на договірній основі. Підприємство може постачати продукцію, виконувати роботи і надавати послуги в кредит з оплатою покуп-цем (споживачами) відсотків за використання кредиту. Для оформлення таких угод підприємство має право використати в своїй господарській діяльності векселя.
4.10. Розрахунки підприємства по своїм зобов’язанням виконуюються в безготівковому і готівковому по-рядку через заклади банків, і в порядку, передбаченому правилами виконання розрахункових і касових опе-рацій, що затверджуються банком Украйни.
4.11. Підприємство має право самостійно здійснювати зовнішньоекономічну діяльність відповідно до законодавчих актів України.

4.12. Валютна виручка зараховується на валютні рахунки підприємства і використається їм самостійно.
4.13. Відносини підприємства з робітниками, працюючими по трудовому договору регулюються трудо-вим законодавством.
4.14. Підприємство може поставляти надавати послугу в кредит із сплатою покупцями (споживачами) процентів за користування цим кредитом.
4.15. Збитки, що можуть виникнути під час діяльності Підприємства, покриваються за рахунок резервного фонду, статутного фонду, а у випадку необхідності - також за рахунок інших фондів, за рішенням Засновни-ка.
4.16. Засновник несе відповідальність за збитки лише в межах статутного фонду Підприємства

5. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ.

5.1. Трудовий колектив Підприємства становлять усі працівники, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з підприємством.
5.2. Працівники Підприємства мають право на всі види соціального забезпечення, передбачені чинним законодавством.
5.3. Працiвники Товариства пiдлягають соцiальному, медичному страхуванню та соцiальному забезпе-ченню у порядку та на умовах, передбачених дiючим законодавством України.
5.4. Підприємство вiдраховує внески для соцiального та медичного страхування, та соцiального забезпе-чення вiдповiдно до дiючого законодавства України.
5.5. Підприємство може встановлювати додатковi, порiвняно до чинного законодавства України, трудовi та соцiально-побутовi пiльги для своїх робiтникiв або окремих їх категорiй.


6. ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

6.1. Підприємство самостійно здійснює зовнішньоекономічну діяльність. Зовнішньоекономічна діяльність підприємства є часткою зовнішньоекономічної діяльності України та регулюється законодавством України.
6.2. Порядок використання виручки підприємства в інвалюті визначається валютним законодавством України.
6.3. Підприємство має право отримувати кредити від своїх іноземних партнерів. При цьому валюта зараховується на баланс підприємства та використовується їм самостійно. По отриманим підприємством кредитам держава відповідальності не несе. Підприємство, яке здійснює зовнішньоекономічну діяльність , може відкривати за межами України свої представництва та виробничі підрозділи.
6.4. Підприємство у своїй зовнішньоекономічній діяльності у питаннях економічної, технологічної, екологічної та соціальної безпеки контролюється державними органами.
6.5. Підприємство може імпортувати за рахунок власних або займаних коштів сировину, матеріали, комплектуючі, вироби, машини та устаткування, запасні частини, інші товари і послуги, необхідні для технічного переозброєння, розширення або реконструкції виробництва, охорони навколишнього середовища, виконання науково-дослідних робіт або для інших цілей передбачених діючим законодавством.
6.6. Підприємство за рахунок власних валютних коштів може відряджати спеціалістів і інших працівників для участі в переговорах з науково-технічних, виробничих, комерційних питань на міжнародних виставках, ярмарках, для обміну досвідом і здійснювати іншу діяльність згідно з законо¬давчими актами і цим Статутом.
6.7. Підприємство може виступати як учасник спільного підприємства при дотриманні вимог про порядок створення і діяльності цих підприємств на території країни.
6.8. Для розв'язання питань розвитку виробництва товарів народного споживання і інших завдань з дозволу Кабінету міністрів України або у порядку, що ним визначений, підприємство може здійснювати безвалютні товарообмінні угоди, оформлені єдиним договором (бартерні угоди).
6.9. Підприємство може налагоджувати безпосередні виробничі і науково-технічні зв'язки з підприємствами і організаціями зарубіжних країн, а також здійснювати узбережну і прикордонну торгівлю згідно з правилами, установленими для таких видів діяльності.


7. ОБЛІК І ЗВІТНІСТЬ.

7.1. Підприємство здійснює оперативний і фінансовий облік своєї роботи, веде статистичну звітність. Порядок проведення бухгалтерського обліку і статистичної звітності здійснюється згідно з діючим законодавством.
7.2. Підприємство надає державним органам тільки таку звітну документацію, що прямо передбачена законодавством.
7.3. Звітність підприємства Засновнику ведеться в порядку, передбаченому останнім.
7.4. Фінансовий рік підприємства встановлюється з 1 січня до ЗІ грудня календарного року. Перший фінансовий рік за¬кінчується ЗІ грудня року початку діяльності підприємства

8. ЛІКВІДАЦІЯ І РЕОРГАНІЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА.

8.1. Ліквідація і реорганізація підприємства проводиться по рішеню Засновника, а також у випадках:
• оголошення підприємства банкрутом;
• якщо прийнято рішення про заборону діяльності підприємства за невиконання умов, встановлених законодавством і в передбачений рішенням термін не забезпечено додержання цих умов чи не змінений вид діяльності;
• якщо рішенням суду будуть визнані недійсними установчі документи і рішення про утворення підприємства;
• на інших підставах, передбачених законодавством україни.
8.2. Реорганізація підприємства здійснюється в порядку, встановленому законодавством.
8.3. Ліквідація підприємства здійснюється безпосередньо Засновником, або в випадках, передбачених законодавством, ліквідаційною комісією, що назначається Засновником або органами суду чи арбітража.
8.4. Ліквідаційна комісія вміщує в офіційний пресі за місцезнаходженням Підприємства публікацію про його ліквідацію й порядок та строк заяви кредиторами претензій, а також проводить роботу по стягнен-ню дебіторської заборгованості Підприємству і виявленню претензій кредиторів з повідомленням ос-танніх про ліквідацію Підприємства.
8.5. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно ліквідовуваного Підприємства і розраховується з креди-торами, складає ліквідаційний баланс і передає його на затвердження Засновника Підприємства чи орга-ну, який прийняв рішення про примусову ліквідацію.
8.6. Майно підприємства, що залишилось після остаточного розрахунку з бюджетом і задовільнення претензій кредиторів, що виконується в встановленному законом порядку, поступає в розпорядження За-сновника.
8.7. Ліквідація Підприємства вважається завершеною, а Підприємство припиняє свою діяльність із мо-менту внесення запису про ліквідацію до Державного реєстру.
8.8. У разі реорганізації підприємства, його права і обов’язки переходять до правоприємників.

ІНШІ ПОЛОЖЕННЯ

9.1. Всі зміни та доповнення до цього Статуту повинні бути затверджені та підписані Засновником і роз-глядаються як його невід’ємна частина.
9.2. Зміни та доповнення до цього Статуту дійсні в тому випадку, якщо вони викладені в письмовій формі та підписані уповноваженою особою Засновника, а також проведена процедура внесення змін та доповнень (перереєстрації Підприємства) відповідно до вимог діючого законодавства України.

НАБУТТЯ ЧИННОСТІ

Цей Статут набуває чинності з дня його державної реєстрації.





Засновник __________________________________________ / ХХХХХХХХХХ /