1. ЗАВДАННЯ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Мета написання курсової роботи – закріпити теоретичні знання та набути навичок розв’язання практичних завдань з фінансового обліку.
Курсовою роботою передбачено розв’язання наскрізної задачі з обліку господарської діяльності виробничого підприємства на основі інформації про початкові залишки на рахунках бухгалтерського обліку на початок місяця (див. додаток 2), вихідної інформації для нарахування заробітної плати за звітний місяць (див. додаток 3) та початкових даних для складання журналу реєстрації господарських операцій (див. додаток 4).
Курсову роботу студенти виконують за одним із 25 варіантів, який вибирають за двома останніми цифрами номеру своєї залікової книжки згідно із табл. 1.
Таблиця 1
Номер залікової книжки потрібно зазначити на титульній сторінці курсової роботи. У разі відсутності цих відомостей курсова робота повертається студенту без рецензування.
Курсову роботу рекомендується виконувати в такій послідовності:
Розкрити сутність теоретичного питання згідно варіанту (див. додаток 1). Важливо не забувати ставити по тексту посилання на джерела інформації, використані при написанні завдання.
Скласти баланс на початок місяця.
Нарахувати заробітну плату працівникам підприємства з усіма необхідними розрахунками та поясненнями з обов’язкових платежів, базою обчислення яких є сума коштів, яку спрямовано на оплату праці, а також утримань із заробітної плати, які передбачені чинним законодавством України.
Зазначимо, що А.В. Ткаченко прийнято на роботу в поточному місяці. Середньоденний заробіток за 6 останніх місяців у О.І. Іванченка становить 118 грн., у Л.С. Лучка – 115 грн., страховий стаж у обох працівників більше 8 років.
Результати розрахунків оформити у розрахунково-платіжній відомості (зведеній) (ф. № П-7), затвердженій наказом Держкомстату України від 5 грудня 2008 р. № 489.
Для нарахування комунального податку розрахувати середньоспискову чисельність працівників згідно з Інструкцією зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України, яка затверджена наказом Міністерства статистики України від 07.07.95 р. № 171 (z0287-95 ).
Скласти журнал реєстрації господарських операцій на основі початкових відомостей за варіантами та результатами виконання попереднього пункту завдання за формою, відображеною у табл. 2.
У графі 1 проставляється порядковий номер операції.
У графі 2 необхідно навести перелік первинних документів, які можуть використовуватися при оформленні кожної господарської операції та є підставою для формування бухгалтерського проведення.
У графі 3 записується зміст господарської операції підприємства.
У графах 4 і 5 відображаються кореспондуючі рахунки бухгалтерського обліку по кожній господарській операції.
У графі 6 потрібно зазначити суми, наведені в додатку 3 згідно з варіантом або розраховані студентом самостійно. Кількість операцій, відображених у такому журналі може не співпадати з їх кількістю згідно додатку 4. При складанні журналу студенти самостійно розраховують певні показники (суми податкового кредиту з ПДВ, податкових зобов’язань, нарахованих внесків на обов’язкове соціальне страхування тощо).
Таблиця 2
Журнал реєстрації господарських операцій за __________ 200_ р.
Визначення необхідних показників (сум) слід оформити додатковими розрахунками та поясненнями (довідками), які додаються до журналу.
На підставі інформації про залишки на рахунках бухгалтерського обліку на початок місяця, а також даних з журналу реєстрації господарських операцій, обґрунтованих необхідними розрахунками та поясненнями, слід відкрити реєстри бухгалтерського обліку (Т-рахунки, журнали, відомості або реєстри автоматизованої форми обліку), записати до них операції, проведені за місяць (із журналу реєстрації господарських операцій), підрахувати обороти по дебету та кредиту рахунків, визначити кінцеві залишки (сальдо). Записи по рахунках необхідно провести із обов’язковим зазначенням номера операції, за яким вона відображена в журналі реєстрації господарських операцій.
Використовуючи оформлені облікові регістри слід скласти оборотну відомість по синтетичним рахункам (оборотний баланс).
Використовуючи дані оборотного балансу, потрібно скласти сальдовий баланс (ф. №1) на кінець звітного місяця. За рахунками, які не закриваються кожного місяця, слід виконати трансформаційні записи щодо їх закриття.
Перед складанням балансу необхідно ознайомитися з вимогами ПСБО 2 «Баланс». При цьому слід звернути увагу, що всі показники в балансі підприємств, що не є суб’єктами малого бізнесу, зазначаються в тисячах гривень у цілих числах (без десяткових знаків після коми).
У кінці роботи необхідно навести список використаних джерел інформації і оформити його згідно з державними стандартами (ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання»). До списку слід включити основні законодавчі акти, нормативні документи, інструкції, спеціальну літературу (підручники, навчальні посібники тощо).
Курсову роботу необхідно оформити згідно з наведеними нижче вимогами.
2. ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Курсова робота оформлюється на аркушах формату А4 (210х297 мм) з одного боку аркуша. Нумерація сторінок тексту наскрізна: перша сторінка - титульна, друга – завдання на курсову роботу, третя - зміст і т. д. Номер сторінки проставляється арабськими цифрами у правому верхньому куті без крапки в кінці. Титульна сторінка і завдання не нумеруються. На титульній сторінці потрібно вказати номер залікової книжки і варіанту.
Курсова робота повинна бути оформлена згідно з пунктами завдання, містити всі необхідні розрахунки, довідки, пояснення.
Заголовки структурних частин курсової роботи пишуть великими літерами. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою. Відстань між заголовком та текстом повинна дорівнювати 3-4 інтервалам. Кожен розділ потрібно починати з нової сторінки.
Загальний обсяг курсової роботи повинен в середньому становити 35-40 сторінок. Курсова робота складається з титульної сторінки, завдання, текстової частини, списку використаної літератури. Зразок оформлення титульної сторінки наведено у додатку 5, завдання – додатку 6.
У вступі до курсової роботи розкривається : обґрунтування актуальності досліджуваних питань; ступінь висвітлення теми у спеціалізованій літературі; мета та завдання курсової роботи.
У висновках необхідно розкрити результати дослідження, які повинні бути узгоджені з поставленими у вступі завданнями курсової роботи.
Робота повинна бути написана студентами українською мовою, власноручно або надрукована (через 1 міжрядковий інтервал; шрифт Times New Roman; розмір – 14; поля: верхнє – 20 мм, праве – 15 мм, нижнє – 20 мм, ліве – 30 мм).
Посилання у тексті на інформаційні джерела рекомендується наводити в кінці речення і відображати у вигляді його порядкового номера у списку використаної літератури та номера сторінки/статті у квадратних дужках. Наприклад, [8, с. 5] – джерело 8, сторінка 5; [2, ст. 1] – джерело 2 (закон), стаття 1.
Таблиці необхідно нумерувати послідовно в межах розділу. В правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис «Таблиця» із зазначенням її номеру. Номер таблиці складається з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад: «Таблиця 2.3» (третя таблиця другого розділу). Таблицю розмішують після першого згадування про неї в тексті.
Наприкінці роботи потрібно навести список використаної літератури. Джерела інформації розміщують в алфавітному порядку. Наприклад:
1. Акофф Р. Л. Идеализированное проектирование: как предотвратить завтрашний кризис сегодня. Создание будущего организации / Акофф Р. Л., Магидсон Д., Эддисон Г. Д. ; пер. с англ. Ф. П. Тарасенко. — Днепропетровск : Баланс Бизнес Букс, 2007. — XLIII, 265 с.
2. Гранчак Т. Інформаційно-аналітичні структури бібліотек в умовах демократичних перетворень / Тетяна Гранчак, Валерій Горовий // Бібліотечний вісник. - 2006. — № 6. — С. 14—17.
3. Закон України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 № 168/97-ВР (з чинними змінами та доповненнями). Режим доступу : HYPERLINK "http://zakon.rada.gov.ua" http://zakon.rada.gov.ua.
4. Економічна енциклопедія : у трьох томах. / Редкол. : С.В. Мочерний (відп. ред.) та ін. – К. : Видавничий центр «Академія». – Т.1. – 2000. – 864 с.
5. Коренівський Д. Г. Дестабілізуючий ефект параметричного білого шуму в неперервних та дискретних динамічних системах / Коренівський Д. Г. — К. : Ін-т математики, 2006. — 111 с.
6. Кримінально-процесуальний кодекс України : за станом на 1 груд. 2005 р. / Верховна Рада України. — Офіц. вид. — К. : Парлам. вид-во, 2006. — 207 с.
7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід». Затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 за № 290. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14.12.1999 за № 860/4153. – Режим доступу : HYPERLINK "http://zakon.rada.gov.ua" http://zakon.rada.gov.ua.
8. Официальный сервер Центрального банка Российской Федерации – Режим доступу : HYPERLINK "http://www.cbr.ru/" http://www.cbr.ru/.
Опис джерел у списку слід наводити мовою оригіналу.
Курсову роботу потрібно зброшурувати так, щоб вона була зручною для зберігання і читання.
Додаток 1
Перелік теоретичних завдань
Додаток 2
Залишки на рахунках бухгалтерського обліку станом на початок місяця
Додаток 3
Інформація для нарахування заробітної плати за звітний місяць
Примітка. Дані табл. 2 використовують для варіантів 1-12. Для варіантів 13-25 зі штатного розпису виключити А.В. Ткаченко.
Додаток 5
Зразок оформлення титульної сторінки курсової роботи
Міністерство освіти і науки України
Національний університет водного господарства та природокористування
Кафедра обліку і аудиту


Курсова робота
з дисципліни «Бухгалтерський облік»
на тему: «_____________________»


Виконав: студент(-ка)________________
________________
Перевірив: ________________
____ ___________
Шифр залікової книжки: ___________
Номер варіанту: ____________


Рівне -200_ р.
Додаток 6
__________________________________________________
назва вищого навчального закладу
Кафедра ________________________________________________________________
Дисципліна______________________________________________________
Спеціальність____________________________________________________
Курс_________Група_______________Семестр_______________________
Завдання
на курсову роботу студента
________________________________________________________________
прізвище , ім’я, по-батькові
1.Тема роботи___________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________
2. Строк здачі студентом курсової роботи____________________________
3.Вихідні дані до роботи__________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________
4.Зміст розрахунково-пояснювальної записки ( перелік питань, які підлягають розробці)_____________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________
5.Дата видачі завдання____________________________________________
Календарний план
Студент_________________
підпис
Керівник __________________ ______________
підпис прізвище, ініціали