Системний аналіз журналів:
Ми будемо виготовляти журнал «Domus design». Журнал буде кольоровим,з глянцевими сторінками. Для того щоб виготовити хороший журнал, нам потрібно проаналізувати декілька журналів, які вже є виготовлені, оцінити їх переваги та недоліки. Проаналізуємо журнали «Караван історій» та журнал «Цвети, коти і ти».
Аналіз журналу «Караван історій»:
Для аналізу,я вибрала журнал «Караван історій №1» (січень 2011). Щомісячний ілюстрований журнал, містить захоплюючі історії,зв’язані з найвідомішими людьми,історичними місцями,традиціями і подіями. В ньому публікуються матеріали про яскраві постатті в сучасному світі і найнеординарніші події віку.
Титульна сторінка журналу виконана у зелено – чорно – червоних тонах. Назва журналу набрана великими,зеленими літерами,шрифт чіткий і легко читабельний, я вважаю, що це дуже гарне поєднання кольорів. Посередині титульної сторінки розміщена Анастасія Заворотнюк, і її довге,чорне , розкішне волосся дуже компанує з червоним фоном сторінки, внизу одним реченням сказано про головну тему цього журналу,в даному випадку – «Олаф Шварцкопф о своем странном браке с Анастасией Заворотнюк». В лівому кутку знизу надруковано штрих-код, який трошки псує вигляд титульної сторінки. Отже, до переваг титульної сторінки можна віднести правильність підбору кольорів, та вдало підібране зображення ,а також те,що вона не завантажена інформацією. Перейдемо до внутрішніх сторінок. На першій внутрішній сторінці надруковано зміст. Читачі одразу ж можуть побачити,що їм пропонує даний журнал. Весь дизайн внутрішніх сторінок виконаний дуже професійно, адже велика кількість цікавих, правильно розміщених фотографій і відносно мало тексту добре сприймається читачем. Оскільки це періодичне видання, то завжди є одна хороша журналістська історія (інтерв’ю ), яка завжди привертає увагу, адже все написано коротко і цікаво. Також важливим є те, що це глянцевий папір, для журналів такого типу він підходить ідеально, бо наприклад для книжок не рекомендують використовувати глянцевий папір, оскільки від довготривалого читання, болять очі. Тому, дизайн дуже привабливий і приємний для зору, журнал містить 95 сторінок, що на мою думку є трішки забагато. На останній сторінці знаходяться відомості про виробників журналу.
Аналіз журналу «Цвети, коти і ти»:
Титульна сторінка виконана у приємних рожево – жовтому тонах. Назва журналу набрана виразним білим кольором на рожевому фоні, що змушує її виділятися на сторінці. В центрі зображено гарненьку дівчинку, яка тримає на руках котика сірого кольору,внизу сторінки – квітка, я вважаю, що ілюстрація підібрана вдало і є оригінальною. Всі інші записи розташовані вверху сторінки біля назви журналу. Це я вважаю неправильним, адже вони всі зосереджені в одному місці. Перейдемо до аналізу внутрішніх сторінок. На другій сторінці розташований зміст і як і в попередньому журналі, ми можемо ознайомитись з його вмістом.
Це теж періодичне видання, тому в кожному номері ми можемо знайти корисні поради для читачів про котів і про квіти, а також календарик на місяць з котами. Читаючи цей журнал ми можемо дізнатися багато нового, наприклад, що «сеанс» годування новонародженого кота триває 45 хвилин, або, що шоколад може стати смертельним для кота і т.д. це лише частинка інформації, прочитавши журнал ми дізнаємося набагато більше. Він містить 34 сторінки, в яких переважає текстова інформація, але не зважаючи на це, картинки теж є, і розміщені вони в правильних місцях, це говорить про те, що дизайном займалися професіонали.
Опис мого журналу «Domus design»:
Наш журнал буде друкуватися офсетним способом друку, хоча можливий як варіант цифровий спосіб друку журналу.
Офсетний спосіб друку – це спосіб, коли зображення з друкарської форми переноситься на матеріал з допомогою в'язкої фарби через проміжну ланку, найчастіше циліндр з декелем. Завдяки своїм техніко-економічним особливостям, а саме: низькій вартості формних процесів, невибагливості до задруковуючої поверхні, великій швидкості друку, він є універсальним і може ефективно застосовуватись як для малих, так і для великих тиражів однофарбової штрихової і багатофарбової образотворчої продукції. Плоский офсет забезпечує високу роздільну здатність – до 200 ліній на сантиметр. Технологія офсетного плоского друку поширена як на великих поліграфічних комплексах, так і в приватних малих друкарнях.
Цифровий друк дозволяє персоніфікувати дані і виводити нумерацію. Незважаючи на ряд переваг, технічні можливості цифрового друку мають обмеження: по якості, асортименту тонерів, набору задрукованих матеріалів (на жаль, не всі види паперу підходять для цифрового друку — фарба на папір може лягти не рівно), швидкості друку (при багатотиражній продукції).Негативною стороною використання цифрового друку є низька роздільна здатність отримуваних відбитків друку, а це обумовлює друкування невеликих тиражів. Але розробники цифрових поліграфічних технологій наполегливо працюють над вирішенням цих проблем.
Важливим елементом кожного журналу є титульна сторінка. Тому її ми зробимо у ніжно-рожевих тонах. Назва «Domus design» знаходиться зверху (з лівої сторони), і літери написані жирним шрифтом, білого кольору на чорному тлі. В центрі сторінки зображений дизайн інтер’єру – на стіні висить телевізор(задній план), а посередині стіл і крісло(передній план) . Під назвою журналу розміщена тема цього номера: «Жіночі ігри». Внизу – назва зображеного дизайну – «АРИСТОКРАТИЧНИЙ ДИЗАЙН». У лівому нижньому кутку можна побачити штрих-код цього журналу. Папір титульної сторінки буде межований глянцевий, оскільки він користується популярністю при друку журналів через свою міцність та привабливий вигляд. Мені подобається дизайн титульної сторінки, оскільки правильно підібрані тони, розміщення назви і стриманий стиль надає елегантності і привабливості, будь – який читач не зможе пройти повз нього.
Це журнал про нові тенденції в дизайні інтер’єру і меблів, декорі і арт – культурі. Тому,відповідно внутрішні сторінки будуть теж глянцевими, оскільки переважати в ньому будуть фотографії(картинки) нових дизайнів інтер’єру, текстова інформація теж присутня, але вона відходить на другий план. Тема – аристократичний дизайн, тому, я вважаю, що в журналі повинно міститись багато різних варіантів інтер’єру, меблів, декору саме цього стилю. Безумовно, спочатку журналу ми маємо дещо розповісти про аристократичний стиль, щоб читач зрозумів його особливості, позитивні і негативні сторони. Далі журнал буде ділитися на рубрики : наприклад «Аристократичний дизайн інтер’єру» або «Аристократичний дизайн меблів». І з початку кожної такої рубрики теж має бути коротка «цікавинка» про привілегії саме цього стилю в даному напрямку. Мій журнал буде містити 55 сторінок, на мою думку, цього достатньо, щоб донести до читача все те, що мені хотілося б.
Економічні розрахунки
Таблиця 1. Затрати на матеріали
МАТЕРІАЛ
ЦІНА
КІЛЬКІСТЬ(ШТ./Л.)
СУМА

Форма
360грн/А3
А3 х 104
37440грн.

Фарба (Kosmos)
70грн./л
180л
12600 грн.


Папір

200 грн./1000 листів А3

260 тис. листів А5

52000 грн.


Пакувальний папір

15 грн./1,4м. погонних

15 м.

150 грн.






Фарба(Litho-Set-Pantone)
98 грн./кг
25 кг
2450 грн.


Таблиця 2. Заробітна плата
ПРАЦІВНИК
МІСЯЧНИЙ ОКЛАД
ГОДИНИ
ЗАРПЛАТА

Редактор
3 500 грн.
28 год.
680 грн.

Дизайнер
3 500 грн.
10 год.
250 грн.

Фотограф-дизайнер
4 000 грн.
30 год.
885 грн.

Технолог
2 700 грн.
33 год.
657 грн.

Друкар
2 500 грн.
48 год.
830 грн.

Робочий
2 200 грн.
12 год.
250 грн.

ВСЬОГО


3 552 грн.


Прибуток фірми становить 25% від загальної суми
20%--ПДВ.
25% становлять – 45319грн.
ПДВ – 30255,8 грн.
Комунальні послуги(електроенергія, приміщення…)1000грн
Загальні витрати =210568,8 коп. (ціна з урахуванням ПДВ).
Вартість одного примірника = 210568,8грн. /20 000 = 10,5 коп.
Висновок:
На даній лабораторній роботі я вивчила специфіку журналу, розглянула основні фактори, які впливають на виготовлення, системно проаналізувала основні етапи виробництва, навчилася будувати дерево цілей та таблицю послідовностей операцій, а також узагальнено опрацювала економічну частину проекту.