Кругооборот і оборот капіталу.
Будова капіталу
Кругооборот капіталу його стадії і форми.
Оборот капіталу. Основний і оборотний капітал. Час обороту. Органічна будова капіталу.
Фонди підприємства, ефективність їх використання.
Процес виробництва вартості і додаткової вартості було розглянуто раніше, тоді ми абстрагувались від сфери оббігу це було обумовлено тим, що включення сфери оббігу в аналіз значно ускладнює процес пізнання утворення вартості. Проте без розвиненої сфери оббігу капітал функціонувати не може, в своїй динаміці капітал постійно переходить із сфери виробництва у сферу оббігу, і навпаки, при цьому він приймає зовсім іншу сферу існування ……
Пізнання кругообороту капіталу як цілісної системи передбічає перш за все дослідження окремих стадій його руху, політична економія виділяє 3 тадії кругообороту капіталу:
Т-Т<рс,зв (данна стадія показує, що капітал спочатку існує як гроші для того , щоб розпочався процес….необхідно налігодити процес виробництва, для цього підприємець повинен придбати основні факттори виробництва:
А) робочу силу ( рс )
Б)
…..
Т<рс,зв----В----Т’ (….ознаками продуктивного капіталу є те, що капітал сприяє створенню, як новоствореної вартості так і додаткової вартості. Для того , щоб мати ці результати необхідне поєднання придбаних раніше факторів виробництва…..результатом процесу виробництва є товар проте це не просто товар , а товар штрих, це означає, що як якісно так і кількісно він відрізняється від початкового товару.
Т’----Г’ (дана стадія показує,що капітал покидає сферу виробництва і знову переміщується у сферу оббігу. В сфері оббігу відбуваеться зміна….тобто капітал знову починає функціонувати як гроші…
Завершуючи 3 стадію капітал тим самим описує круговий рух, який прийнято називати кругооборотом капіталу, схематично загальну формулу капіталу можна записатим таким чином:….
Кругооборот капіталу- це послідовний рух капіталу в процесі якого він проходить 3 стадії (…….), де набуває 3 функціональних форм грошова продуктивна товарна і повертається до своєї початкової грошивої форми ,дана схема показує,що капітал може існувати лише тоді коли він перебуває у 3 вище названих формах існування даних форм вказує на те, що гроші спочатку перетворюються у фактори виробництва останні створюють товар, а товар тв процесі реалізації знову перетворюється в гроші.
у процесі розвитку ринкової економіки відбувається відокремлення означених функціональних форм ці ФОРМИ НАБУВАЮТЬ САМОТІЙНОГО ІСНУВАННЯ ТАК НА ОСНОВІ …….розвивається банківський або позичковий капітал ……..торговельний капітал,а на основі ….ромисловий капітал
оборот капіталу- це кругооборот капіталу взятий не, як окремий акт , а як процес, що постійно відновлюється. Схематично його можна записати наступним чином:…..
дана схема показує, що оборот капіталу включає в себе як мінімум 3 кругообороти :
1…
2….
3 кругооборот товарної форми капіталу.
Продуктивна форма капіталу яка функціонує у сфері виробництва поділяється на :
А) основний капітал
Б) оборотний капітал
Основний капітал- це та частина продуктивного капіталу, яка застосовіється у багатьох кругооборотах (виробничих циклах), зберігаючи власну натуральну форму…….частинами, по мірі зносу у вигляді амортизації.
Амортизація- це та частина вартості продукту, яка відповідає ступеню зносу основного капіталу.
Розрізняють дві форми зношування основного капіталу:
-фізичне зношування.
-моральне зношування.
Оборотний капітал- це та частина продуктивного капіталу, яка повністю поглинається в процесі виробництва і переносить свою вартість на готову продукцію цілком протчгом одного кругообороту.
Оборотний капітал характеризуєься швилкістю свого руху, тому виділяють час обороту оборотного капіталу,даний…… складається з 2 частин:
-
-
З рухом капіталу повязана проблема вдосконалення його стректури. Структура капіталу характеризується такими показниками:
-
-
- органічна будова капіталук
Органічна будова капіталу- це вартісна будова капіталу, яка визначається технічною будовою і відображає в собі зміни виключно..