ПРЕС-РЕЛІЗ
Студент національного університету водного господарства та природокористування
Факультет економіки і підприємництва
Група ЕП-22
Бубало Дмитро Всеволодович
м.Рівне, вул. Чорновола, 55а
«Музей-культурна спадщина народу»
Нещодавно група ЕП-22 Національного університету водного господарства та природокористування відвідала Літературний музей Уласа Самчука, який було відкрито в Рівному 20 лютого 2007 року – в 102 річницю від дня народження письменника. В музеї студенти ознайомилися з історичним минулим Уласа Олексійовича, якого ще при житті називали українським Гомером.
Улас Олексійович Самчук – український письменник, журналіст і публіцист, редактор, лауреат УММАН, член уряду УНР , одна з найпомітніших постатей української прози ХХ століття. У літературній творчості був літописцем змагань українського народу протягом сучасного йому півстоліття. Перу письменника належить більше двох десятків творів.
Україна має пишатися тим, що Улас Самчук входить до еліти світового письменства, а його могутній роман «Волинь» був номінантом Нобелівської премії в галузі літератури. Він першим з усіх письменників світу розповів людям правду про голодомор 1932 – 1933 рр. у романі «Марія», прославив вояків УПА в творі «Чого не гоїть огонь». Не менш вагома й публіцистична спадщина Уласа Самчука, апогеєм якої стало його редакторство в газеті «Волинь», що почала виходити в Рівному в 1941 році.
У музеї мали змогу побачити багато експонатів, що стосуються життя письменника, які передали місцеві жителі. Це – речі з квартири , в якій мешкав Улас Самчук в 1941-1943 роках, коли був редактором газети «Волинь». Серед них: письмове приладдя, стіл, крісла, сервант, ліжко, вишиті рушники, посуд, образи, фортепіяно, на якому грали Олена Теліга і Галина Мучинська. Особливий інтерес мають особисті книги, газети, журнали, фотографії.
Експозиція ще перебуває в стадії формування, цією справою займається донька відомого письменника Євгена Шморгуна – Інна Нагорна.
Студенти факультету економіки і підприємництва були задоволені екскурсією до обласного краєзнавчого музею, який гостинно запрошує відвідувачів в одну з кімнат Будинку вчених по вул. С. Петлюри, де він зараз розташований.