Теоретичні відомості
Тетрод - це чотириелектронна лампа яка складається з анода, катода, керуючої та екрануючої сіток. Екрануюча сітка ввімкнена між анодом і керуючою сіткою і поводить себе як електростатичний екран, що приводить до зменшення значення прохідної ємності. За рахунок введення екрануючої сітки підвищуються також коефіцінт підсилення за напругою ?? і внутрішній опір лампи R1.
На екрануючу сітку подається додатна напруга, яка складає (20÷50)% анодної. Вона понижує потенціальний бар'єр біля катоду. Анод через дві сітки дуже слабо впливає на цей потенціальний бар'єр. Введення екрануючої сітки має і негативні наслідки. Електрони вдаряються в акод і вибивають з нього вторинні електрони. У вакуумних діодах та тріодах це явище не викликає негативних наслідків, оскільки вторинні електрони, які вилітають з анода, повертаються на нього. Якщо напруга на екрануючій сітці тетрода менша від напруги на аноді, то в цьому випадку електрони повертаються на анод. У процесі роботи тетрода з навантаженням напруга на аноді в певні моменти часу часу може стати меншою від напруги на екрануючій сітці. В цьому випадку вторинні електрони анода притягуються до екрануючої сітки. Виникає струм вторинних електронів який направлений зустрічно до струму первинних електродів. Загальний анодний струм зменшується, а струм екрануючої сітки зростає. Це негативне явише називаєгься динатронним ефектом. На анодній характеристиці виникає ділянка з від'ємним характеристичним опором або появляється так званий провал на анодній характеристиці. Динатронний ефект спричиняє виникнення нелінійних спотворень при підсиленні сигналів; збільшення струму екрануючої сітки; можливість появи шкідливої паразитної генерації.

ефект. V ііен-о,:; і:ері:лч.іЧ''н і ;с >і і;і ciikj >i;.u ро'ташозана між анодом і екрануючою сіткою. Цю mv н,і и::,іь'гь і.киснї'Ю, оскільки она захищає лампу аід аиникікнім іш .ирш і«:і м сі^еклл'. Іію додаткову сітку називають також антидинцгрчнпоіі', .іг'пгцмю. гретьою. На захисну сітку поднєтьс.-; аерееажко нуньонни і<>. h», п,кии юдатний потенціал У багатьох випадках іа.у.исну сітку і' .іпуі'іц. і і..і о ми 'його це з'єднання виконують у середин' лампи, іахиипа ці .. і> і иміпе и юму, що між захисною сіткою ¦ a^ouoN; створю« п.і я аііі.мііим- , пік ipnvHi- поле, яке гальмує, зупиняс і повертає на анод итнршіні гісиц. )ми '< ia.uviy випадку повністю усувається динатронний ефект. Псмі'Ши ні, рі ніііоі.с- :nj; іетролів більш високим знач-гнііям :<осфі,чігні;і іпд;.ил:.-іінн і;і і.пipv[»)(.), нк:ій може досягати декілько¦: тискч. Це пояснюється гим, ;цо іалиі.н;і сика виконує, роль додаткової" екрануючої сітки. Збільшується також анутрішній <Ц\--.р до декількох мегом. Прохідна ємність ще менша, ніж у тетрода і складає (соті - тисячні) долі иФ. Основні параметри пентода і тетрода: крутизна характеристики - S (одиниці -і- десятки мА/В); коефіцієнт підсилення за напругою - fj. (сотні * тисячі); внутрішній опір -R, (сотні кОм -і- одиниці МОм).
Тетроди і пентоди переважно застосовуються для підсилення і генерації сигналів високої частоти. Тетроди застосовуються також в якості потужних модуляторних ламп, які працюють в імпульсному режимі і потужних генераторних ламп. Пентоди поділяються на малопотужні - для роботи на високих і низьких частотах і підвищеної потужності - для роботи на низьких частотах.