Особливості застосування принципів Демінга в управлінні фірмою
ТЗОВ «КАС»
Після освоєння навчального плану другого курсу за спеціальністю «Менеджмент організацій» кожен студент повинен пройти виробничу практику на обраному нам підприємстві, фірмі, так я к набуття практичних знань у галузі менеджменту дасть змогу у майбутньому впевнено себе почувати за умов ринку й ефективно організовувати управлінський процес.
Едвард Демінг одним із перших звернув увагу на організаційні аспекти управління якістю, роль вищого керівництва та управлінські аспекти забезпечення якості. Дослідження та методичні розробки Демінга покладено в основу сучасної концепції менеджменту якості. Демінг сформулював 14 основоположних принципів для керівництва підприємств.
За першим принципом ціль підвищення якості продукції або послуг повинна стати постійною та незмінною, це необхідно для збереження конкурентоздатних позицій у бізнесі, а також для забезпечення обсягів робіт. На фірмі «ТЗОВ «КАС» даний принцип є одним із найголовніших, адже ринок виробництва меблів на сьогодні є дуже популярним. Тільки у Рівному є багато подібних підприємств, які виготовляють значно більше продукції порівняно з даним. А ТЗОВ «КАС» - фірма невелика, тому для збереження конкурентоздатних позицій керівництво намагається все більше і більше удосконалювати якість виготовленої продукції, слідкуючи за різними новинками на ринку, науково-технічним прогресом тощо. Цим підприємство забезпечує постійний потік клієнтів.
Наступний принцип говорить, що не потрібно зосереджуватися на перевірці якості в процесі її досягнення. Потрібно позбавитися від необхідності контролю якості на масовій основі. Оцінивши роботу на даному підприємстві, я вважаю що працівники слідують цьому принципу, і намагаються кожну виконану роботу перевіряти поетапно, а не загалом. Тому що , якби працівники перевіряли виконану роботу в кінці – наприклад при монтажі меблів у замовників, при виявленні дефекту фірма несла б великі збитки і втрату часу. Хоча існують винятки, коли працівники халатно поставилися до заданого ним завдання, що понесло негативний для прибутку фірми результат.
Щодо четвертого принципу – зосередження на скороченні до мінімуму загальної вартості продукції, то дана фірма «Меблі корпусні» справно виконує цей принцип. Адже він вчить, що треба будувати відносини з постачальниками на основі довіри і сталості. Підприємство на протязі свого існування весь цей час співпрацює з одними і тими самими постачальниками, які у свою відповідь надають їм дуже гнучкі систему знижок на сировину та матеріали. Це допомагає знизити собівартість виготовленої продукції.
Згідно наступних принципів фірма «Меблі корпусні» намагається підвищувати продуктивність праці, зважуючи всі за і проти кількості працюючих, їх кваліфікації, працездатності. Але в умовах кризи керівництво було вимушене звільнити декілька працюючих, що відповідно знизило продуктивність праці та кількість виготовленої продукції. Також не вистачає коштів та часу на підвищення кваліфікації службовців.
Наступний принцип говорить що потрібно забезпечити правильне керівництво. Пройшовши практику на фірмі «Меблі корпусні» я вважаю що в даній сфері, в керівництві, є великі недоліки. Адже майже всіма процесами на фірми керує одна особа – директор, що не дає йому змогу брати участь у всіх процесах на фірмі і за всім слідкувати. Через це можуть виникати непередбачувані результати.
На даному підприємстві кожен працівник бере участь у процесі перетворення і слідкує за ним. Це зближує їх, робить атмосферу в колективі позитивною. Згідно принципу Демінга , трансформація - це справа кожного співробітника.
Один із принципів Демінга говорить що кожен працівник в компанії повинен працювати гранично ефективно на благо компанії. Я вважаю що на Фірмі «Меблі корпусні» так воно і є. Адже від того на скільки благополучно буде «жити» фірма, в плані кількості виготовлення продукції, отримання прибутку, тощо, на стільки більшою або меншою буде винагорода для співробітників «Меблі корпусні».
Щодо західного менеджменту, про який говорить наступний принцип Демінга, то я вважаю що дана фірма все ж таки керується застарілими методами управління. Але потрібно на нього зважити, можливо це дасть змогу вийти на новий рівень на даному ринку, і з звичайної приватної невеликої фірми перетворитися на велике підприємство.
Один із принципів Демінга вчить що потрібно ґрунтуватися не на кількісних, а на якісних показниках. Тут на фірмі «Меблі корпусні» в цьому не має проблем, адже якість – на першому місці, саме якісна продукція приваблює споживачів. Не буде замовників – не буде великої кількості виготовленої продукції.
Програми навчання і самовдосконалення персоналу на фірмі не реалізуються. Наступний принцип Демінга говорить що потрібно цим займатися і в процесі роботи, співпраці персоналу підвищувати їх знання.
Отже, оцінивши роботу працівників та керівництва на фірмі «Меблі корпусні», я вважаю, що згідно принципів Демінга підприємству потрібно активно вдосконалюватися, адже якщо фірма буде стояти на одному і тому ж самому місці, це призведе до втрати своїх позицій на даному ринку товарів і послуг, а саме виготовлення та встановлення меблів.