НАПИС.
Для того, щоб помістити текст у напис, необхідно маркувати весь набраний текст за допомогою миші чи комбінації клавіш СtrІ+А та визвати команду Надпись меню Вставка.
Команда Надпись з меню Вставка дає змогу розміщення та форматування тексту в документі. В результаті її активізації з'явиться рамка, яка може мати текст, таблиці, діаграми і знаходитися у будь - якому місці сторінки. Для того, щоб створити напис, виконайте наступні дії:
Натисніть на кнопку Надпись на панелі інструментів Рисование, після чого вказівник миші прийме форму тонкого перехрестя, що означає готовність до завдання контуру напису. Перевести Word в режим створення напису можна також командою меню Вставка — Надпись.
Обведіть контур напису при натиснутій лівій кнопці миші, а потім відпустіть кнопку. На полі документу залишиться прямокутна виділена рамка напису, яку будуть обрамляти вісім граничних маркерів. Всередину об'єкту буде поміщений мигаючий курсор, який нібито пропонує вам ввести текст напису.
Введіть текст і натисніть мишкою по району напису, поза контуром.
Отриманий напис ви можете розмістити в будь - якому місці документу, переставляючи її за допомогою миші.
Надпись застосовують для формування ланок фрагментів тексту, надання тексту орієнтації, чудової від орієнтації останнього тексту документу, а також створення цікавих об'ємних ефектів та фону.
Якщо ви навчились вставляти малюнки в документ, тоді для вас не буде тяжко вставити ще один об'єкт - Надпись.
Написом у Word називається такий контейнер, призначений для вставки в нього тексту, графічного об'єкту, таблиці.
Написи зручні тим, що дозволяють розміщати на одній сторінці декілька блоків тексту, а також змінювати орієнтацію фрагменту тексту.
За допомогою написів можна створити виноски і підписи до малюнків. Створений напис ви можете переносити в будь - яке місце документу, в тому числі, розміщує її на полях.
Для того, щоб вставити порожню Надпись, виберіть команду Надпись з меню Вставка, а потім перемістіть ціль для задання розміру напису.
Під час виклику команди Надпись Word встановлює режим перегляду розмітки сторінки та створює рамку з суцільних тонких ліній, витискуючи текс документу з того місця, в якому вона помішується.
Спочатку така рамка має тільки курсор вводу, але вона може вмикати і фрагмент сформатованого документу.
По умовчуванню висота та ширина рамки рівні 1 дюйм. Під час її вставки текст розбивається на рядок, в цей час порушується форматування документу.
Це можливо справити, змінивши лише розмір та позицію рамки. В момент вставки написи відображають полотно - район, в яку можна помістити малюнок.
Полотно використовується, якщо необхідно розмістити графічні об'єкти та написи на екрані, вирівнювати їх відносно один одного, або відносно інших фрагментів документу чи розмістити на рівній відстані один від одного.
Якщо не потрібно використовувати полотно, можна переставити графічні об'єкти, або напис за границі полотна, виділіть його та видаліть.
Навколо тексту, який був виділений, з'явиться штрихова рамка, яка свідчить про те, що текст розташований у написі.
Між написами та рамками є відмінності, хоча вони обоє являють собою контейнери для тексту, розміщеного на сторінці, та має змінювані розміри.
Написи використовуються для розміщення в тексті виносок і підписів. Для цього використовують команду Надпись меню Вставка або кнопку Надпись на панелі інструментів Рисование.
Для зміни розмірів написів використовують перетягування. Для збереження пропорцій при перетягуванні утримують натиснутою клавішу Shift.