Теоретичні засади стратегічного менеджменту
відтворення фінансових умов для впровадження у виробництво досягнень науки та техніки. В той же час, якщо немає попиту на продукцію на ринку збуту, прискорена амортизація може вплинути на збільшення ціни неконкурентної продукції, що, в свою чергу, призводить до збитковості виробництва.
3.5. Діагностика маркетингової діяльності
Діагностика маркетингової діяльності має суттєві особливості. Значення маркетингової діяльності для будь-якої організації, що діє в умовах ринкової економіки, важко переоцінити, оскільки від вирішення життєво важливої проблеми - забезпечення ефективної маркетингової політики - залежить попит та збут продукції фірми.
Оскільки в ринковій економіці найскладнішою проблемою для організації є не виробництво, а продаж продукції, маркетинг являє собою одну з найважливіших областей забезпечення бізнесу.
Зазвичай фірма намагається знайти нові потенційні ринки, нову продукцію для існуючих споживачів, нових споживачів для реалізації наявної продукції і вивчати діяльність потенційних конкурентів.
Для критичного аналізу розуміння цілей маркетингу на підприємстві можна застосувати такий інструмент, як вибір найбільш відповідних визначень маркетингу для підприємства, для чого вони (визначення) поділені на дві групи.
Маркетинг - це...
Група А:
Планування та виконання всіх аспектів діяльності, пов'язаної з товаром, тобто оптимальний вплив на споживачів. І, як результат, досягнення максимального споживання за оптимальною ціною з метою отримання прибутку.
Визначення потреб споживачів, створення умов для їх задоволення та продаж товарів з прибутком.
3. Диагностика організації, підприємства, фірми
Планування, оцінка та використання зовнішніх факторів, що впливають на компанію, з метою досягнення максимального прибутку.
Загальна система взаємодіючих процесів по розробці плану, ціни, просування, розповсюдження товарів (послуг) реальним або потенційним клієнтам.
Керівна діяльність, яка організовує бізнес та керує ним, включаючи оцінку та перетворення величини закупок клієнтів у ефективний попит на специфічний продукт або послугу, хід цього продукту до кінцевого споживача і таким чином досягнення очікуваного рівня прибутку або іншої мети, поставленої фірмою.
Організація та виконання таких дій, які пов'язані з процесом обміну товарами між виробником та споживачем.
Діяльність, яка керує потоком товарів від виробника до споживача.
Економічний процес, що визначає, які товари обмінюються на ринку, та їх величини у цінах.
Має справу із запобіганням акумуляції «нерухомого» капіталу.
10. Діяльність, що знаходиться у постійній взаємодії з організаціями споживачів, вивчає їх потреби та будує програму взаємодії з метою оприлюднення пропозицій фірми та найкращого задоволення потреб споживачів.
Група Б:
Маркетинг представляє споживання як демократичний процес, за якого споживачі мають право вибору кращих кандидатів. Вони обирають їх шляхом голосування своїми грошима на користь виробника, який найкраще задовольняє їх потреби.
Маркетинг має справу з ідеєю задоволення потреб клієнтів шляхом асоціації продукту з низкою речей, що створюються, постачаються та задовольняють потреби.
Маркетинг - це світ бізнесу, що формує свій остаточний погляд, базуючись на погляді споживача.
Діяльність, що знаходиться у постійній взаємодії з орга-