Вступ
Із вступом вітчизняної економіки в ринкову стадію свого розвитку змінились форми ведення господарської діяльності. Господарюючим суб’єктам, тобто підприємствам, надані широкі права і можливості у реалізації своїх економічних інтересів, виробничих способів організації виробництва, збуту продукції. При цьому підприємства виходять із власних ресурсних можливостей з врахуванням широкого спектру факторів, які впливають на ефективність використання виробничого потенціалу.
На сьогоднішній день головними в ефективній діяльності підприємства є теоретичні і практичні навики управлінця у сфері керівництва та створенні власного підприємства. Основним є навчитись правильно оцінювати свої власні можливості в порівнянні з наявними у підприємства ресурсами. А також використовуючи ресурси правильно втілювати бізнес-ідею у життя.
Створення нового підприємства потребує прийняття кваліфікованих рішень стосовно економічної доцільності створення такого підприємства. Обґрунтувати юридичний статус фірми, виходячи з юридично обґрунтованих форм власності та особливостей основних фондів підприємства, сформулювати мету, перелік робіт та послуг, які вона може виконувати, сформувати майно, фінансове забезпечення, органи управління, систему оплати праці, термін існування можна за допомогою бізнес-плану.
Актуальність даної курсової роботи полягає в тому, що на сьогоднішній день правильно обрана стратегія ведення бізнесу може приносити великі прибутки, а правильно розроблений бізнес-план сприяти цьому.