ПОСИЛАННЯ.
При наборі книг чи рефератів часто виникає необхідність скористатися Виноскою. Є два типи Виносок: Стандартні та ті, які знаходяться в кінці тої
сторінки, на якій знаходиться посилання, та загальні документу, які знаходяться в його кінці.
Перші звичайно використовують для пояснення під час розповіді; найбільш типовим є використання кінцевих Виносок - посилання на джерело використаної літератури.
Для створення сноски поставте курсор в те місце, де буде знаходитися ссилка та виберіть пункт Сноска з меню Вставка, Ссылка.
У відкритому вікні, якщо ви створюєте свою сноску, відразу натискайте ОК, і на місці курсора з'явиться номер сноски, набраний в режимі верхнього індексу. Далі, якщо ви працювали в режимі розмітки, , знизу сторінки буде поставлено той самий номер, і 11 курсор буде поставлено на той самий номер, і курсор
вводу переміститися туди, для того, щоб ви змогли набрати пояснюючий текст.
Якщо документи знаходяться в стандартному режимі, тоді знизу буде відкрите доповнюючи вікно в якому і потрібно редактувати текст сносок. У цьому випадку коли потрібно створити кінцеву сноску, достатньо перемикнути опцію вставки сноски на положення Концевые сноски.
Для вставки сноски у текст документу потрібно виконати наступні дії:
Встановіть курсор вводу в позиції вставки маркера сноски;
Активізуйте команду Ссилка з меню Вставка, а потім в її підменю команду Сноска;
У відкритому діалоговому вікні вкажіть позицію сноски, і спосіб нумерації;
Виберіть у списку Положение одну з можливих позицій сноски;
Номерація може виконуватись власноруч, або автоматично;
Натисніть клавішу ОК.
Word вставляє в основний текст знак сноски та відкриє панель сноски для вводу тексту. Щоб повернутися в документ, потрібно натиснути на текст документу. Таким чином відбудеться перехід з вікна документу в панель сноски.
Якщо ви будете вставляти сноски регулярно, тоді ви помітите, що нумерація в них спільна, тобто якщо на першій сторінці було три сноски, тоді на другій перша ж сноска з'явиться під номером чотири.
Для того, щоб нумерація була індивідуальною для кожної сторінки, натисніть у вікні Сноски на кнопку Параметри, і в результаті отримаєте змогу змінити ряд доповнюючих опцій.
З рештою, можна вказати, щоб нумерація починалася заново у кожному розділі або для кожної сторінки. Крім цього, пропонується виявити, чи повинні сноски знаходитися в самому кінці сторінки, чи знаходитися одразу після тексту.
Також можна поміняти формат номера: замість арабських чисел користуватися римськими або літерною номерацією чи навіть номерацією за допомогою спеціальних знаків.
Якщо нумерація зовсім не потрібна, тоді потрібно задовольнитися відміткою у вигляді символу, який або вводиться вручну, або вибирається з таблиці символів безпосередньо у вікні Сноски.
Нумерация рисунков й названая. Малюнки, таблиці або інші об'єкти, які заходяться в документі, ви можете пронумерувати підписами. Кожного разу для створення номеру та назви малюнку потрібно виконувати наступні дії:
Встановіть курсор в тому абзаці, в якому ви хочете розмістити назву малюнку.
Ввійдіть в меню вставка - Название. Якщо ця опція меню недоступна, натисніть по подвійній стрілці в нижній частині меню вставка і виберіть опцію Название у відкритому повному списку.
У з'явившомуся діалозі із списку виберіть постійну частину назви, тобто початкову частину тексту, яка буде знаходитись у всіх назвах малюнків. Зі списку вам запропонують частину малюнків натисніть по цій позиції.
Якщо ви хочете задати інший початок назв, натисніть по кнопці Создать і введіть нову назву.
Натисніть на кнопку Нумерация і в наступному діалозі виявіть стиль нумерації.
У випадку, якщо номер малюнку потрібно вводити номер розділів, тоді встановіть фляжок Включить номер главьі.
Закрийте діалоги натисненнями по кнопці ОК.
Оглавление иуказатели. Схема створення оглавления може бути такою:
Спочатку,потрібно підготувати склад заголовків, які ввійдуть в оглавления. Для цього перейдіть в режим відображення структури документу.
За допомогою кнопок показати заголовки увімкніть той рівень заголовків в створюваному оглавление.
Передивіться отриману структуру і, якщо є необхідність змінити рівень заголовку, виконайте підвищення або пониження його рівня одним з можливих способів.
Перейдіть в режим розмітки і помістіть курсор в те місце документу, де повинне з'явитися оглавление.
Але можна залишатися в режимі структури, пам'ятаючи про те, що під час створення оглавления для головного документу курсор не повинен знаходитись у документі.
Якщо ввімкнено відображення схованого тексту і кодів полів, вимкніть його, для того, щоб документ було розбито на сторінки правильним чином.
Виконайте команду меню вставка - Оглавление иуказатели і перейдіть на вкладку оглавление.
В групі Общие, користуючись списком формати, виберіть один з семи запропонованих форматів оглавления.
По умовчуванню в діалозі встановлені взаємнозв'язані прапорці показати номер сторінок і номер сторінок по правому краю. Ви також зможете вибрати заповнювач простору між заголовком та номером сторінок. Настройте при необхідності всі ці елементи.
Натисніть кнопку ОК.
В результаті Word спочатку розіб'є документ на сторінки і виконає збірку оглавление.