Висновок
Соціально-економічні зміни, які відбулися в нашій країні, змушують підприємства переглянути свої методи управління та шукати нові підходи до нього. Вдосконалення управління потребує застосування сучасних методів маркетингу, які при раціональному використанні ресурсів дозволяють найкраще задовільнити потреби споживачів та отримати прибутки.
В цілому в будівельній галузі в останні роки ситуація покращилась, іде поступове зростання об’ємів будівельно-монтажних робіт. Будівельні підприємства постійно стикаються з рядом проблем :
нестача обігових коштів;
„проїдання” амортизаційних відрахувань призводить до зношення основних засобів;
відсутність інвестицій.
Ефективне функціонування будівельного комплексу України полягає в збереженні технічного та інтелектуального потенціалу, поступовій модернізації виробництва.
В бакалаврській роботі запропоновано вдосконалення діючої організаційної структури управління, а зокрема створення відділу маркетингу, як координаційного центру товарної, цінової, збутової та комунікаційної політики підприємства.
На ринку кінцевої будівельної продукції та послуг в регіоні високий рівень конкуренції. Проте ЗАТ „Стрийбудмонтаж” діє на ньому вже багато років і має добру репутацію серед споживачів. Підприємство спеціалізується на будівництві крупних об’єктів, оскільки має великі виробничі потужності.
Аналіз техніко-економічних показників свідчить про те, що за останні роки обсяги збуту підприємства (тобто виконаних будівельно-монтажних робіт) поступово зростають, підприємство працює без простоїв, і виконує в основному державні замовлення.
Аналізуючи товарну політику підприємства можна зробити висновок, що ЗАТ „Стрийбудмонтаж” має дуже широкий асортимент послуг і може виконувати різноманітні спеціалізовані замовлення. Найважливішими характеристиками будівельних послуг є якість виконання, терміновість, передова технологія та комплексність.
Цінова політика будівельної галузі застаріла і потребує повного перегляду при діяльності підприємства в умовах ринку. Формування ціни об’єкту здійснюється за дворівневою системою визначення вартості. Розцінки за виконані та витрачені людиногодини друкуються в щорічниках Державного комітету будівництва України.
Виконавці робіт з проектування та будівництва визначається в результаті проведення торгів-тендерів, де порівнюється вартість запропонованих кошторисів та надійність організацій виконавців.
В будівельній організації найефективнішим методом комунікацій є „публік рілейшнз”, а також ефективним ефективним є розміщення реклами в спеціалізованих журналах, зовнішньої реклами та застосування фірмового стилю.
На мою думку маркетингова стратегія диференціації найбільш підходить для даної будівельної компанії, але її доцільно поєднувати зі стратегією низьких витрат.