Розділ IX. Партнерство і співпраця
« повернутися до списку


В деяких випадках з метою забезпечення виконання місії і задач НУО може бути корисною співпраця з іншими громадськими організаціями, державними і міждержавними агенціями, прибутковими корпораціями. Саме співробітництво допомагає уникнути дуплікації пропонованих послуг, зменшити витрати на конкуренцію і використати звільнені кошти на благо спільноти. Співробітництво дозволяє об’єднати ресурси і зусилля та  більш ефективно вирішувати пріоритетні питання. Однак НУО має право вступати в партнерські відносини тільки в тому разі, коли вони не суперечать місії організації.
А. Загальні принципи партнерства і співробітництва
1. Відповідність місії. НУО має право вступати в партнерські відносини з іншими інституціями тільки в тому разі, коли ці відносини не суперечать місії організації.2. Спільні цінності. Співробітництво базується на спільних цінностях партнерів і має на меті покращення якості життя суспільства.3. Взаємовигідність.  Партнерські відносини повинні бути вигідними для всіх учасників/організацій.4. Прозорість. Партнерство між НУО передбачає фінансову прозорість і взаємний потік інформації, ідей та обмін досвідом.5. Зміни в партнерських стосунках. Партнерства допускають зміни у відносинах. Зміни мають бути результатом домовленості сторін, а не нав’язуватись однією з організацій.
В. Відносини з іншими НУО і громадськими організаціями
1. Спільні задачі. У випадку, коли місії, цінності і цільові групи кількох НУО перекликаються, вони вступають в партнерські стосунки одна з одною з метою покращення якості послуг, що надаються цільовій групі, і виконання спільних задач.2. Конкуренція і дуплікація послуг. НУО, що мають однакові місії, цінності і цільові групи, не повинні конкурувати одна з одною та іншими громадськими організаціями. Також вони мають уникати дуплікації послуг і приниження проектів одна одної.3. Обмін інформацією. НУО, що мають однакові місії, цінності і цільові групи повинні обмінюватись відповідною інформацією одна з одною та іншими громадськими організаціями та підтримувати одна одну.4. Підтримка інших НУО. НУО повинна підтримувати кампанії і діяльність інших організацій, сприяти їх ефективності і успіху у випадку, коли це не впливає на цілісність і цінності самої НУО.5. Співпраця. Співпраця з іншими етичними НУО сприяє зросту і ефективності громадського сектора і служить на благо загальної спільноти.
С. Відносини з державними агенціями і міждержавними інституціями
1. Цілі НУО і її незалежність. Організація може вступати в партнерські відносини з державними і міждержавними структурами тільки у випадку, коли таке партнерство сприяє досягненню її задач і не порушує її незалежність і самоуправління.2. Відповідність і взаємовигода. Організація може вступати в діалог і співпрацювати з державними і міждержавними структурами тільки на взаємовигідних умовах і з метою підвищення ефективності її діяльності у напрямку вирішення її задач і пріоритетів.3. Пріоритетом є виконання місії НУО. Організація не може вступати в партнерські відносини з державними і міждержавними агенціями тільки заради забезпечення її сталого розвитку чи конкурентоспроможності незалежно від місії і задач НУО. 4. Політичні вигоди. Організація не може зраджувати політиці, прихильником якої вона є, або позиції політичного невтручання заради отримання політичної вигоди.
D. Відносини з прибутковими корпораціями
1. Задачі і незалежність НУО. Організація може вступати в партнерські відносини з прибутковими корпораціями тільки у випадку, коли таке партнерство сприяє досягненню її задач і не порушує її незалежність і самоуправління.2. Пріоритетом є виконання місії НУО. Організація не може вступати в партнерські відносини з прибутковою корпорацією у випадку, коли мотивацією є фінансові причини, що не впливають на виконання поставлених місією задач.3. Ринкові переваги. Організація не може мати партнерських стосунків з прибутковою корпорацією у випадку, коли головною мотивацією корпорації є отримання ринкових переваг перед конкурентами.