НАКАЗ №1
Про організацію та ведення бухгалтерського обліку й облікову політику підприємства
від ” 05 ” січня 2007 року
На виконання вимог Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996-ХІV, затверджених Положень /стандартів/ бухгалтерського обліку наказую здійснити нижчевикладені заходи щодо організації бухгалтерського обліку. Під час проведення облікової роботи слід дотримуватися наступних напрямків облікової політики.
Заходи щодо організації бухгалтерського обліку:
доручити ведення бухгалтерського обліку на підприємстві бухгалтерській службі на чолі з головним бухгалтером;
застосовувати журнально-ордерну систему обліку;
доручити головному бухгалтеру підписувати облікові регістри, первинні документи, форми звітності та визначати права працівників на підпис бухгалтерських документів;
доручити головному бухгалтеру розробити робочий план рахунків із введенням додаткових субрахунків (за потреби головному бухгалтеру дозволяється вводити нові субрахунки);
встановити терміни проведення інвентаризації:
- для об’єктів основних засобів, нематеріальних активів – щорічно за станом на 1 листопада;
- для бланків суворої звітності – щоквартально (в останній робочий день звітного кварталу);
- для розрахунків з постачальниками та покупцями – щоквартально (в останній день звітного кварталу);
- для коштів у касі – щомісяця.
Напрями облікової політики
Застосувати методи амортизації, встановлювати термін корисного використання та ліквідаційну вартість об’єктів основних засобів згідно з рішенням комісії у складі директора, головного бухгалтера за кожним об’єктом основних засобів, який надходить, індивідуально. Рішення з докладним викладом його обґрунтування має бути оформлено письмово.
Відносити до малоцінних необоротних матеріальних активів предмети терміном корисного використання більше ніж один рік та вартістю до 1000 грн. Амортизацію на такі активи нараховувати у розмірі 100% їхньої вартості у першому місяці використання цих об’єктів.
Термін корисного використання нематеріальних активів визначити за кожним нематеріальним активом, який надходить на підприємство. Цими повноваженнями наділити комісію у складі директора, головного бухгалтера. Для нарахування за нематеріальними активами застосовувати прямолінійний метод.
Оцінку запасів при відпуску у виробництво або іншому вибутті визначати за методом середньозваженої собівартості.
Облік транспортно-заготівельних витрат здійснювати за допомогою методу середнього відсотка.
Суму резерву сумнівних боргів визначати, виходячи із платоспроможності окремих дебіторів, ґрунтуючись на аналізі фактичного погашення дебіторської заборгованості у попередніх періодах.
Резервування коштів на забезпечення оплати відпусток, додаткове пенсійне забезпечення гарантійних зобов’язань та інших забезпечень не проводити.
Оцінку ступеня завершеності операції з надання послуг здійснювати шляхом вивчення виконаної роботи.
Встановити попередній метод обліку витрат на виробництво та калькулювання фактичної собівартості продукції. За базу розподілу змінних загально виробничих витрат прийняти обсяг виконаних робіт.
Відстрочені податкові активи та відстрочені податкові зобов’язання у проміжній фінансовій звітності не відображати.
Податковий облік здійснювати згідно з вимогами податкового законодавства України.
Загальний контроль за виконання цього Наказу залишаю за собою.