ВИСНОВКИ
В даній бакалаврській роботі на тему «Оцінка методів аналітичної роботи на МКП «Жидачівводоканал»» був зроблений огляд методів аналітичної роботи на основі навчальних підручників, монографічної та періодичної літератури, вивчена нормативно-правова база, на основі якої комунальне підприємство здійснює свою діяльність, проведений аналіз внутрішньої будови ЖВК, організації облікової та фінансової роботи на підприємстві, а також проаналізований фінансовий стан та баланс ЖВК. Окрім внутрішнього аналізу було проаналізовано зовнішні фінансові та інформаційні зв’язки МКП «Жидачівводоканал».
Проведений аналіз показав, що фінансовий стан підприємства є незадовільним. На це вказує “важка” структура активів, що свідчить про високий рівень накладних витрат і високу вразливість до зміни виручки. Сума реальних активів, що характеризують виробничу потужність підприємства, тобто основні засоби, виробничі запаси і незавершене виробництво, вказує на зменшення виробничих можливостей підприємства. Найбільшу частку у формуванні джерел майна підприємства займає інший додатковий капітал і в середньому становить 91,3%, що потребує вивчення правильності формування і використання інших видів капіталу. Залучені джерела зменшилися, що відбулося за рахунок зменшення кредиторської заборгованості підприємства за товари, роботи і послуги на 8,6 тис. грн. або на 6,4%, та зменшення короткострокових кредитів банків на 25%, що є результатом порушення фінансової дисципліни ЖВК, є невиправданим способом формування майна і показником погіршення фінансового стану підприємства.
На основі проведеного аналізу було запропоновано певні рекомендації для покращення фінансового стану МКП «Жидачівводоканал», а саме:
Для вдосконалення внутрішньої будови ЖВК було запропоновано створити додаткову фінансову службу, яка буде виконувати суто фінансову роботу, і відповідно збільшити обсяг цієї роботи.
Для покращення зовнішніх фінансових зв’язків було запропоновано:
залучити додаткові інвестиції;
збільшити обсяги виконання робіт та надання послуг;
проведення комплексної механізації і автоматизації процесів водозабезпечення;
зменшити собівартість продукції за рахунок купівлі енергозберігаючого обладнання.
Для покращення забезпечення із зовнішніх інформаційних зв’язків було запропоновано встановити на базі існуючої бухгалтерії пакету аналізу фінансово-господарського стану.
На завершальному етапі було розраховано економічний ефект від можливого впровадження рекомендацій. Отож, від утворення фінансової служби він становитиме 83,3 тис. грн. У результаті придбання ЖВК енергоощадного обладнання економічний ефект становитиме 83,7 тис. грн. Але для купівлі цього обладнання було перераховано 300,0 тис. грн. до статутного капіталу підприємства з бюджету розвитку міста (на основі звернення ЖВК до місцевої ради). Отримати позитивний ефект від впровадження програми для аналізу фінансово-господарського стану ЖВК зможе лише через 1 рік і 10 місяців, який становитиме 1,07 тис. грн. Сумарний економічний ефект від можливого впровадження рекомендацій становитиме 168,07 тис. грн.
Отже, фінансова діяльність МКП «Жидачівводоканал» повинна бути спрямована на забезпечення систематичного надходження й ефективного використання фінансових ресурсів, дотримання розрахункової і кредитної дисципліни, досягнення раціонального співвідношення власних і залучених коштів, фінансової стійкості з метою ефективного функціонування.