Висновоки.
Ефективне становлення ринкових відносин в Україні багато в чому визначається формуванням сучасних управлінських відносин, підвищенням керованості економіки. Саме менеджмент, управління забезпечує зв'язаність, інтеграцію економічних процесів в організації.
Підприємств «Промінь» засноване в 1998 році в місті Радивилів, Рівненської області, одне з перших на Західній Україні налагодило виробництво натуральної соняшникової олії — нерафінованої та рафінованої дезодорованої.
Підприємство було засноване приватним підприємцем Журидом А.О. як виробниче одноосібне приватне підприємство. Оскільки дане підприємство є приватним, то його метою передусім є одержання прибутку для задоволення потреб засновника та працівників, а також задоволення потреб споживачів екологічно-чистою та високоякісною продукцією.
На даний момент приватне підприємство „Промінь” знаходиться на другій стадії життєвого циклу – етапі зростання.
Організаційна структура ПП „Промінь” (додаток 1) являє собою звичайну лінійну структуру.
На сьогоднішній день технологія дозволяє підприємству переробляти близько 27 700 тон соняшникового насіння на рік, що дає можливість щорічно виготовляти близько 12500000 літра високоякісної олії. ПП «Промінь» має штат постійних робітників, кількість яких перевищує 260 чоловік виробничого персоналу та 55 управлінського.
Хоча підприємство розвинуте, але має і слабкі сторони:
високі витрати на транспортування;
невпізнаність продукції ПП „Промінь” на ринках центрально- східної та південної України;
виробництво поки що тільки одного виду продукції (соняшникової олії), тобто вузька спеціалізація.
Основними заходами щодо розв’язпння цих проблем є:
маршрутизація перевезень з використанням спеціального комп’ютерного забезпечення, зокрема електронного та цифрового атласу доріг або зосередження на певному географічному ринку (географічне фокусування);
укладення спеціальних контрактів чи договорів із фірмами , що надають транспортні послуги.
Що ж до проблеми невпізнаності продукції ПП „Промінь” на ринках центрально- східної та південної України, то одним із шляхів вирішенн і мені здається найбільш ефективним є інформаційна реклама відносно ціни та якості продукції.
Остання проблема - виробництво поки що тільки одного виду продукції (соняшникової олії), тобто вузька спеціалізація розв’язується методом диверсифікації вертикальної або концентричної.
Крім того керівництву фірми слід акцентувати свою увагу не тільки на основних проблемах, а й максимально використовувати та розвивати свої сильні сторони, зокрема свій „безпосередній зв’язок з Європою” , який відсутній у багатьох інших підприємств-конкурентів.