Певне значення на Філіппінах зберігає абака (манільські коноплі) – волокно текстильного банана, з якого виготовляють канати, килимові вироби, циновки. До Другої світової війни з нею було пов'язане одне з найбільших місцевих виробництв. У післявоєнний період, коли в моду увійшли синтетичні матеріали, попит на абаку значно скоротився, однак вона, як і раніше, йде на експорт, хоч і в меншому обсязі. Вирощують абаку на півдні о.Лусон, у східних районах Вісайських о-вів і на о.Мінданао.
Манільське прядиво, також відоме як маніла, — вид рослинного волокна, що отримується з листя абаки? (Musa textilis), виду банану. Воно здебільшого використовується для виготовлення мотузок і є одним з найтриваліших рослинних волокон, після коноплі. Інші використання для манільського прядива — грубі тканини і папір, зокрема манільські конверти і манільський папір. Назва прядива походить від назви столиці Філіппін, Маніли, через те що саме Філіппіни є родиною та нацбільшим виробником абаки.
Волокно кокосового горіха (волокно кокосове). Це волокно одержують із зовнішньої оболонки кокосового горіха. Воно грубе, крихке та коричневого кольору і включається до цієї товарної позиції як у вигляді маси, так і в пучках. Для людини, що відправляється за покупкою килимового покриття, спосіб виготовлення виробу напевно матиме менше значення, чим його зовнішній вигляд. А вигляд визначає багато в чому матеріал, з якого виготовлений ворс і його забарвлення. Розрізняють натуральні, штучні і синтетичні волокна. Натуральні волокна бувають рослинного (льон, бавовна, джут, папір, сизаль, кокос) або тваринного (шерсть, натуральний шовк) походження. Звичайно, найвище цінуються шерстяні килимові покриття із-за природних властивостей шерсти – вона добре вбирає вологу, але залишається сухий на дотик, добре гріє, не оплавляється у разі контакту з вогнем. Проте є у шерсті і негативні властивості – вона схильна до молі і цвілі, накопичує електростатичний заряд. Штучні волокна найчастіше проводяться з віскози і ацетату. Їх рекомендують застосовувати не для підлогових покриттів. Для підлоги практичніші синтетичні волокна з поліпропілену, поліаміду, поліакріла і поліестра. Вони значно дешевеле шерстяних, гнучкі і не мнуть, пряжу можна офарбувати в найрізноманітніші кольори. Провідність світлових променів робить забруднення штучних покриттів менш помітною.
Абака, чи манільські коноплі. Це волокно одержують з листкових піхв бананового дерева певного типу (Musa textilis Nee), який культивують переважно на Філіппінських островах. Волокно, одержуване шляхом шкрябання неволокнистих частин вручну ножами чи механізованим способом, включається до цієї товарної позиції незалежно від того, піддане воно гребенечесанню чи приготовлене іншим способом для прядіння чи ні (наприклад, у вигляді стрічки чи рівниці).
Волокно манільської коноплі дуже стійке до впливу погодних умов і морської води, внаслідок чого воно використовується переважно для виготовлення корабельних канатів або рибальських сітей. Воно також переробляється в пряжу для виробництва грубих тканин або виготовлення тасьми для капелюхів.
Абака? або текстильний банан (Musa textilis) — вид бананів, родиною якого є Філіппіни, але який також вирощується на островах Борнео і Суматра. Місцеве населення інколи називає його Бак-Бак (BacBac). Рослина має велике економічне значення, бо з його листя виробляється легке і міцне волокно, відоме як манільське прядиво. Це волокно широко використовується для створення мотузок, морських канатів і риболовних сітей.
В середньому, рослина досягає 6 метрів заввишки. Вона вперше почала культивуватися у великому масштабі на Суматрі в 1925 році, на територіях під голандським контролем, після того, як голандці помітили його культивування у Філіппінах для виробництва мотузок. Після цього почалося вирощування і в Центральній Америці, яке просував американський Відділ сільського господарства, та з 1930 року в Британському Північному Борнео.
Абака
Квітка текстильного банану
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Однодольні (Liliopsida)
Порядок: Імбироцвіті (Zingiberales)
Родина: Бананові (Musaceae)
Рід: Банан (Musa)
Вид: Текстильний банан
Біноміальна назва
Musa textilis
Née