РЕЦЕНЗІЯ
на методичні вказівки для виконання індивідуального дослідного завдання із дисципліни „Товарознавство” зі студентами напряму підготовки 6.030601 „Менеджмент” (денної та заочної форм навчання)
(упорядники Скрипчук П.М., Судук О.Ю.)
Методичні вказівки для проведення практичних занять з дисципліни „Товарознавство” складаються із таких розділів: сутність індивідуального дослідного завдання; загальні положення; структура індивідуального дослідного завдання; порядок оформлення ІДЗ; список рекомендованої літератури; тематика індивідуального дослідного завдання.
Вони передбачають вивчення студентами таких важливих питань як: визначення ступеня засвоєння студентом понять і категорій товарознавства; розкриття змістовної характеристики обраної теми; раціональне поєднання теоретичних положень із аналізом конкретних практичних ситуацій; придбання навичок роботи з нормативно-технічною документацією (стандартами, технічними умовами); перевірка вміння формулювати основні висновки за результатами аналізу конкретної теми.
ІДЗ є одним з найважливіших видів навчального процесу й виконується студентом відповідно до навчального плану.
Виконання ІДЗ повинне сприяти поглибленому засвоєнню предмета й придбанню навичок в розрізі товарознавства. Воно базується на вивченні законів, основних положень, інструкцій, нормативних і методичних матеріалів, літературних джерел, а також експериментальних і статистичних даних.
Вважаю, що методичні вказівки для виконання індивідуального дослідного завдання із дисципліни „Товарознавство” зі студентами напряму підготовки 6.030601 „Менеджмент” (денної та заочної форм навчання) укладені відповідно до робочої програми дисципліни, та їх доцільно використовувати в навчальному процесі.
Доцент кафедри менеджменту, к.т.н., доцент


Ф. Д.Швець




РЕЦЕНЗІЯ
на методичні вказівки для виконання індивідуального дослідного завдання із дисципліни „Товарознавство” зі студентами напряму підготовки 6.030601 „Менеджмент” (денної та заочної форм навчання)
(упорядники Скрипчук П.М., Судук О.Ю.)
Завданнями індивідуально-розрахункового завдання є: підбір літератури за обраною темою; вивчення властивостей і асортименту товарів; встановлення факторів, що формують споживчі властивості і якість товарів; вивчення факторів, що зберігають якість товарів; визначення показників якості; вивчення методів проведення експертизи споживчих товарів; дослідження асортименту обраного товару на конкретному ринку в окремому місті (районі) та ін.
Авторами обґрунтовується вибір теми ІДЗ, обумовлений її актуальністю, формулюється проблема й гіпотеза її розв'язку, визначається мета роботи й основні завдання, що підлягають розв'язку, вказуються об'єкт і предмет дослідження, використовувані методи, вивченість проблеми або ступінь розробленості.
Методичні вказівки детально описують вимоги до розділів, залежно від об'єкта й характеру досліджень, що включає дані, отримані в результаті власних досліджень. Зокрема основними вимогами до викладення матеріалу в заданому розділі є: логічна послідовність опису експериментів (досліджень), вірогідність розглянутих фактів, підтверджена науковою документацією (таблицями, графіками, діаграмами, схемами, малюнками й т.п.), критичний аналіз отриманих результатів.
Рекомендую методичні вказівки для виконання індивідуального дослідного завдання із дисципліни „Товарознавство” зі студентами напряму підготовки 6.030601 „Менеджмент” (денної та заочної форм навчання), (упорядники Скрипчук П.М., Судук О.Ю.) у видавничому центрі НУВГП.
Доцент кафедри трудових ресурсів і підприємництва,
к.е.н, доцент


Л.І. Безтелесна