ЗАТВЕРДЖУЮ
Командир військової частини А2641
полковник
С.М.ЗУБАРЕВСЬКИЙ
"______" _________________ 2012 року
ПЛАН-КОНСПЕКТ
проведення заняття з фізичної підготовки з особовим складом групи розмінування
Тема 3. Рукопашний бій.
Заняття 3. Тренування прийомів самострахування, важіль руки всередину. Комплексне тренування.
УЧБОВІ ПИТАННЯ:
1. Тренування прийомів самострахування, важіль руки всередину.
2. Комплексне тренування.
Склад навчаємих: особовий склад групи розмінування.
Час: 2 години
Місце: клас


п/п
учбові питання
Час
Розкриття учбових питань

1
Вступна частина
5 хв
Шикую особовий склад групи, перевіряю наявність та готовність до проведення заняття. Доводжу тему заняття та учбові цілі.

2
Основна частина
80 хв
Заняття з рукопашного бою спрямовані на формування навичок для знищення, виведення з ладу або положення противника, самозахисту від його нападу, на виховання впевненості у власних силах. Залежно від бойових завдань, умов застосування, бойової активності противника, озброєння способи застосування прийомів можуть бути найрізноманітніші.
Навчальні заняття з рукопашного бою, зокрема навчання прийомам зі зброєю проводяться на спеціальному майданчику, обладнаному стаціонарними та переносними муляжами та мішенями (плетінками), переносними перешкодами (стінками, парканами, палісадниками, малопомітними перешкодами тощо), траншеями, ходами сполучення, бліндажами, сходовими площадками, фасадами будинків з вікнами: на тактичних полях, у вартових містечках та смугах перешкод. Навчання прийомам без зброї – на рівному трав’яному майданчику, спеціально підготовленій ямі з піском та тирсою або у спортивному залі (на килимі з матів).
Зміст таких занять включає: підготовчі прийоми та прийоми самостраховки, прийоми бою зі зброєю, прийоми бою рукою і ногою, звільнення від захватів, обеззброєння противника, больові прийоми, кидки, спеціальні прийоми.
Під час навчання прийомам рукопашного бою застосовуються такі розпорядження і команди:
для підготовки до бою - “До бою-ГОТУЙСЯ: для нанесення уколу на місці – КОЛИ”;
для нанесення уколів у русі - “Нанести укол по мішені (муляжу) – ВПЕРЕД”;
для відбиття - “Вправо (вліво, вниз направо) – ВІДБИЙ”;
для нанесення ударів - “Кулаком (ребром долоні, ногою, ножем, прикладом, лопатою) – БИЙ”;
для виконання прийомів за розподілом вказуються вихідне положення і порядок виконання, наприклад, при навчанні задньої підніжки: “Перші номери з кроком лівої ноги в бік осадити противника: Роби-РАЗ, підбити правою ногою підколінний згин ноги противника і ривком руками вниз кинути його на землю: Роби-ДВА, позначити удар каблуком в підребер’я: Роби-ТРИ”;
для одночасного виконання больового прийому, обеззброєння чи кидка “Загин руки за спину – почи-НАЙ”, “Задню підніжку – почи-НАЙ”, “Обеззброєння – почи-НАЙ” тощо;
для виконання комбінацій з прийомів і дій даються вказівки, а потім виконавча команда “ВПЕРЕД”, наприклад: “Переповзти 5 метрів, повалити противника кидком з захватом ніг ззаду і провести душіння – ВПЕРЕД”.
В цілях попередження травм у осіб, що займаються керівник занять повинен:
дотримуватись послідовності виконання вправ, інтервали та дистанції між особами, що займаються, при виконанні прийомів бою з автоматом в русі;
слідкувати за правильним застосуванням прийомів страхування і самострахування;
використовувати ножі (штики) з надітими на них ножнами або макети ножів, автоматів (карабінів) при навчанні прийомів зі зброєю;
слідкувати, щоб больові прийоми проводилися плавно, без застосування сили і по сигналу партнера голосом “Є” терміново зупинялись
Загиб руки за спину. Захопити лівою рукою зверху кість правої руки противника, а правою – одяг біля локтя ззовні і нанести удар ногою в голінь або проміжність. Різко потянути правою руко на себе, а лівою від себе, зігнути руку противника в ліктьовому суставі. Закласти передпліччя захопленої руки в локтьовий згиб своєї лівої руки, одночасно поставити ліву ногу знаружі правої ноги і нанести йому удар ребром ладоні по шиї, захопити правою рукою за волосся, воротник, каску.
Для зв’язування звалити противника на землю, сісти на нього, щільно прижати коліном захоплену руку, провести загиб іншої руки.
Обеззброєння противника при ударі ножем знизу використанням загибу руки за спину. З кроком лівої ногивперед зустріти передпліччям лівої руки руку противника. Захопивши правою рукою за одяг біля локтя, нанести ногою удар в проміжність, провести прогиб руки заспину, обеззброїти і ковоїрувати.
Ричаг руки назовні. Захопити праву кість противника двома руками так, щоб великі пальці знаходились на тильній стороні долоні. Піднімаючи захоплену руку вгору, зігнути кість до передпліччя (дожим кісті) і нанести удар ногою. Викрутивши захоплену руку назовні, повалити противника на землю, вдарити ногою, затиснути захоплену руку ногами, перехватити праву руку противника за пальці, а ліву – за одяг біля локтя, перевертаючи противника лицем до низу і сідаючи на нього зверху, провести згиб руки за спину.
Вузол руки нагору. Захватити правою рукою руку праву противника за кість зверху. Потягнувши її на себе, вдарити лівою рукою влоктьовий згиб. Піднімаючи передпліччяруки противника вгору, захопити лівою рукою своє праве передпліччя (зав’язати вузол). Повертаючись наліво, нанести удар ногою в проміжність, повалити противника. При необхідності нанести повторний удар ногою та, проводячи правою дожим кісті, захопити лівою рукою одяг біля локтя. Провести загиб руки заспину, сісти на противника зверху і зв’язати його.
Обеззброєння противника при ударі ножом на відмах застосуванням вузла руки догори. З кроком лівою ногою вліво вперед і поворотом направо зустріти озброєну руку противника передпліччями обох рук, поставивши їх у вертикально. Захопивши правою рукою передпліччя руки противника, а лівою рукою натискаючи на локтьовий згиб, зєднати руки у вузел. З поворотом на ліво і ударом ногою в проміжністьповалити противника, обеззброїти, перевести на згиб руки за спину, зв’язати або конвоюватийого.

ІІІ
ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
5 хв
Шикую о/с, підводжу підсумки заняття, виявляю кращих, вказую на недоліки.



КЕРІВНИК ЗАНЯТТЯ: ______________________________________________