3.Заходи щодо покращення функціональногго управління підприємством
Взагалом всі заходи можна поділити на заходи по зниженню негативного впливу зовнішнього середовища та заходи щодо покращенн функціонування елементів внутрішнього середовища, а також за SWOT- аналізом на заходи щодо вдосконалення підпрпиємства по слабким сторонам і зменшення впливу загроз та заходи подальшого розвитку сильних сторін при максимальному використані своїх можливостей.
Хоча щодо зовнішнього середовища, так як це є об’єктивні фактори, підприємство ( особливо приватне) не може безпосередньо впливати на них, тому, що вся повнота влади у цій сфери залишається за державою і саме від ефективної державної політики (особливов правовому та економічному середовищах) залежить добробут переважної більшості українських підприємств. На соціально-культурне середовище підприємство може здійснювати вплив своєю соціальною політикою (в основному у формі спонсорства) і знову ж таки тільки на місцеве населення (максимум регіону), оскільки не взмозі охопити більшої частки.на екологічне середовище (також частково) підприємство може впливати шляхом фінвнсування проектів з охорони довкілля та підтримання різних екологічних організацій.
Одним з найважливіших елементів є організаційна структура, від правильності формування якої та іденточності для даного піджприємтва залежить ефективне функціонування. Звичайно лінійна структура управління, яка діє на підприємстві ма ряд переваг:
єдність та чіткість розпоряджень;
погодження дій

перевантаження менеджерів вищого рівня, наявністьт великої кількості паперів та інформації;
відсутність ланцюгів з планування та підготовки управлінських рішень, що стосуються декількох підрозділів.
Пропоновані зміни в організаційній структурі ПП „Промінь”:
1. У склад організаційної структури управлінь доцільно включити інформаційно-аналітичний відділ. Інформаційно-аналітичний відділ збирає інформацію за відповідно розробленими показниками і формами про діяльність підприємств-конкурентів, розташованих на певній адміністративно-територіальній одиниці, незалежно від форми власності, величини за розміром та кількості працюючих у них, а також про обсяги діяльності речових та продуктових ринків; обробляє інформацію; проводить аналіз і оцінку одержаних результатів; оцінює ефективність управління виробництвом і торгівлею.
2. Створити відділ з питань торгівлі. Відділ з питань торгівлі здійснюватиме регулювання торговельної діяльності; буде розробляти розробляти механізм економічного стимулювання досягнення вищої результативності; прогнозувати на основі методів моделювання основні показники їхньої діяльності; проводити консалтингову роботу та здійснювати в межах установленої законодавством компетенції контроль за організацією і якістю обслуговування населення. Цей відділ може бути поділений на підрозділи з питань роздрібної, оптової торгівлі або включати спеціалістів з відповідних напрямів, що підвищить відповідальність за конкретний участок розвитку торгівлі.
3. Одна з проблем, вирішення якої повинно прискорити процес становлення цивілізованих ринкових відносин ПП “Промінь” з іншими суб’єктами ринку, пов'язана з правом на ведення бізнесу окремими виробничо-торговельними структурами.
4. Для вирішення проблеми контролю за якістю продукції органи управління торгівлею, крім посилення контролю, можуть узяти на себе функції по формуванню рад з управління якістю товарів і розвитку конкуренції. Такі ради доцільно створювати з числа голов окремих підрозділів, вони можуть входити до складу служб вивчення попиту і пропозиції конкретних конкурентів - виробників, конкурентів-продавців і конкурентів. Ці служби зможуть формувати пакети необхідної інформації і продавати її керівництву ПП “Промінь” та передавати дану інформацію в інформаційно-аналітичні підрозділи підприємства.
Зачіпаючи тему крнтролю, новим явищем у теорії і практиціц сучасного управління,( про яке слід подумати керівництву підприємства), що виникло на стику планування та економічного аналізу управлінського обліку та менеджменту є контролінг.
Контролінг – це функціонально відокремлений напрямок економічної роботи на підприємстві пов’язаний з реалізацією фінансово економічних функцій в менеджменті для прийняття оперативних та стратегічних рішень. Основна мета контролінгу – це орієнтація управлінського процесу на джосягнення всіх цілей, які стоять перед підприємством.Основними задчами, що виконує контролінг є забезпечення необхідної інформації для прийняття управлінських рішень шляхом інтеграції процесів збору, обробки підготовки аналізу та інтерпретації інформації, надання інформації для управління трудовими та фінансовими ресурсами, забезпечення життєдіяльності підприємства на рівнях стратегічного та оперативного управління, а також сприяння оптимізації залежності ( „витрати – випуск продукції”).
Щодо політитки мотивації то вона є досить задовільною,оскільки всі працівники (за результатами своєї виробничої діяльності) викладаються на всі 100%, тобто продуктивність праці є дуже високою, крім того , і черга і дзвінки у відділ кадрів – явище постійне, але нажаль підприємство не може прийняти на роботу всіх бажаючих.
Саме ж виробництво підприємства використовує одні з найсучасніших англійських технологій,та виробничого устаткування, тому в цій сфері фірма не потребує стратегічних заходів щодо вдосконалення.
Звертаючи свою увагу на слабкі сторони, першою з проблем постає високі витрати на траспортування. Основними шля хами вирішення цієї проблеми є:
маршрутизація перевезень з використанням спеціального комп’ютерного забезпечення, зокрема електронного та цифрового атласу доріг або зосередження на певному географічному ринку (географічне фокусування);
укладення спеціальних контрактів чи договорів із фірмами , що надають транспортні послуги.
Що ждо проблеми невпізнаності продукції ПП „Промінь” на ринках центрально- східної та південної України, то одним із шляхів вирішенн і мені здається найбільш ефективним є інформаційна реклама відносно ціни та якості продукції.
Остання проблема - виробництво поки що тільки одного виду продукції (соняшникової олії), тобто вузька спеціалізація розв’язується методом диверсифікації вертикальної або концентричної.
Крім того керівництву фірми слід акцентувати свою увагу не тільки на основних проблемах, а й максимально використовувати та розвивати свої сильні сторони, зокрема свій „безпосередній зв’язок з Європою” , який відсутній у багатьох інших підприємств-конкурентів.