Розвиток буд-якої держави пов’язаний з динамікою інвестиційних процесів, структурними та якісними оновленнями виробництва й створенням ринкової інфраструктури. Оцінка інвестиційного потенціалу підприємств при цьому має особливо важливе значення, так як конкретним об'єктом інвестування є, як правило, підприємство і, отже, від рівня інвестиційної привабливості окремих підприємств залежить сукупний рівень інвестиційної привабливості відповідної галузі чи регіону .Чим інтенсивніше здійснюється інвестування, тим швидше приходить відтворювальний процес, тим активніше відбуваються ефективні ринкові перетворення. Тому будь-які дослідження, пов’язанні із сутністю та основними поняттями інвестиційного процесу є, безумовно актуальними.
Оцінка інвестиційної привабливості підприємства є складним завданням, так як на її рівень впливає багато чинників. Тому, відповідно, здійснювати оцінку інвестиційного потенціалу підприємства потрібно за допомогою системи показників, які цей потенціал формують: його прибутковість, ділову активність, платоспроможність, фінансову надійність тощо. Суб’єктом дослідження є ТОВ «СВ Альтера».
Мета даної бакалаврської кваліфікаційної роботи полягає у здійсненні оцінки інвестиційної привабливості підприємства. Для досягнення поставленої мети були вирішенні такі завдання:
1-й розділ присвячено огляду проблем, що стосуються інвестиційної привабливості підприємств в Україні та закордоном.
У 2-му розділі проведено аналіз українського законодавства у сфері інвестиційної привабливості підприємств.
У 3-му розділі проведено аналіз інвестиційної привабливості ТОВ «СВ Альтера».
Поняття інвестицій є надзвичайно широким і його зміст має свої особливості в різних розділах економічної науки та галузях практичної діяльності.
Термін «інвестиція» походить від латинського «інвест», що означає «вкладати». Нині інвестиція- це вкладання капіталу з метою подальшого його збільшення. Інвестиція як економічна категорія виконує ряд найважливіших функцій, без яких неможливий нормальний розвиток економіки будь- якої держави.
У стані економічної кризи інвестиції в першу чергу необхідні для стабілізації економіки, її пожвавлення та піднесення. Таким чином, інвестиції визначають потенціал економіки.
Продумана та в науковому плані обґрунтована класифікація інвестицій дозволяє не тільки їх грамотно враховувати, але й аналізувати рівень їх використання й на цій основі отримувати об’єктивну інформацію щодо розробки та реалізації ефективної інвестиційної політики.
Чи звертати свою увагу і розказувати по рисунках 1,1….1,6 ?чи просто пройтись поверхнево? Якщо так то як це розумно зробити і лаконічно?
Важливе значення для ефективності інвестицій в економіці країни має їх структура за джерелами фінансування та формами власності. Під структурою інвестицій за формами власності розуміється їх розподіл і співвідношення в загальній сумі, Ефективність інвестицій залежить від ефективності їх безпосереднього використання, тобто від загальної структури інвестицій підприємства
Отже, на мою думку аналіз структури інвестицій за напрямками має важливе наукове й практичне значення. Практичне значення цього аналізу полягає у визначенні тенденцій зміни структури інвестицій та розробці більш дійової та ефективної інвестиційної політики підприємства; теоретичне значення аналізу структури інвестицій - виявлення факторів впливу на інвестиційну діяльність та ефективність використання інвестицій. Це дозволить зробити підприємству правильний вибір щодо вкладення інвестицій або відмови від них.
1,2 Підходи до оцінки інвестиційної привабливості це є Володіння правдивою інформацією про ступінь інвестиційної привабливості підприємств різних галузей та підгалузей економіки має важливе значення для усіх головних суб'єктів інвестиційного процесу: банківських установ, учасників фондового ринку та виробничих підприємств, що є потенційними об'єктами інвестування. Маючи дані про рівень інвестиційної привабливості підприємств можна заздалегідь визначати пріоритетні напрями вкладання своїх активів, проводити кредитування насамперед тих підприємств, які належать де групи найбільш інвестиційно привабливих галузей і, отже, забезпечувати найвищу прибутковість та найменшу ризикованість результатів своєї діяльності.
"Інвестиційна привабливість - це справедлива кількісна і якісна характеристика зовнішнього та внутрішнього середовища об'єкта потенційно можливого інвестування, яка дає змогу оцінити перспективність його розвитку, рівень його конкурентоспроможності, платоспроможності та фінансової стійкості, ефективність використання активів та їх ліквідність
Чи сказати щось про підходи інвестиційної привабливості?
Що головне вибрити по моніторингу?
1,3 Чинники, які впливають на рівень інвестиційної діяльності підприємства
Важливою характерною рисою розвитку інвестиційних процесів є постійна диверсифікація капіталів. Зумовлено це впливом багатьох чинників, які по-різному проявляються у часі та просторі . На (Додаток 1). Показані основні чинники які впливають на інвестиційну привабливість підприємства.
………………………………………..
Отже, комплексне урахування перелічених факторів при здійсненні оцінки рівня інвестиційної привабливості певного підприємства є запорукою достовірної оцінки величини інвестиційного потенціалу підприємства, і це лише за наявності достовірної інформації про його стан і плани розвитку, і чим повніша ця інформація, тим більш обґрунтованими є результати аналізу.
.
Законодавством України передбачено понад тисячу документів (Укази Президента, постанови Кабінету Міністрів та інших відомств, Закони Верховної Ради України тощо) про порядок провадження інвестиційної діяльності на території України та за її межами .Як бачимо це свідчить про важливість цієї діяльності для розвитку економіки України. Основні закони подані в додатку А).Попрошу вас звернути свою увагу на такі основні закони:
Закон України «Про інвестиційну діяльність» спрямований на забезпечення рівного захисту прав, інтересів і майна суб’єктів інвестиційної діяльності незалежно від форм власності, а також на ефективне інвестування народного господарства України, розвитку міжнародного економічного співробітництва та інтеграції.