Міністерство освіти і науки України
Національний університет „Львівська політехніка”



Кафедра ІВТ

Звіт
Про виконання лабораторної роботи №4
На тему: Вимірювання електричного опору на постійному струмі




Мета: вивчити методи вимірювання електричного опору на постійному струмі за допомогою амперметра та вольтметра і аналогового омметра, набути практичних навиків у використанні цих приладів і оволодіти методикою оцінювання похибок вимірювань
Теоретичні відомості
Вибір методу вимірювання опору залежить не лише від його значення і допустимої похибки вимірювання, але й від умов проведення експерименту. Це зумовлено тим, що опір ряду об`єктів, таких як обмотки електричних машин, кристали, залежить у багатьох випадках від режиму експлуатації (значення струму, напруги, температури і т.д.). Якщо режим вимірювання не відповідає режиму експлуатації таких об`єктів, то отримані в результаті вимірювання значення їх параметрів, навіть виміряні з високою точністю, не будуть відповідати їх дійсним значенням, які визначають основні співвідношення в реальному електричному колі. Таким чином, приступаючи до вимірювання опору, слід вияснити, чи залежить значення опору об’єкта від значення струму і, виходячи з цього, вибрати метод вимірювання.
Особливо уважно необхідно проводити вимірювання опору об’єктів, які мають нелінійну вольт-амперну характеристику. Під час записування результатів вимірювання, необхідно вказати режим, при якому вони отримані.
Опис робочого місця
Висновок:
Виконавши дану лабораторну роботу, я вивчив методи вимірювання електричного опору на постійному струмі за допомогою амперметра та вольтметра і аналогового омметра, набув практичних навиків у використанні цих приладів, а також оволодів методикою оцінювання похибок вимірювання.