Практична робота 5 Гецко Р. О.
Причини:
Проаналізувавши ситуацію на підприємстві я дійшла висновку, що хоч там і були присутні певні правила взаємин на підприємстві та вони не дотримувались. Вина за це лежить повністю на директорі підприємства Миколі, як кажуть «риба гниє з голови». Як було зазначено, два роки тому у Миколи з Марією виник любовний роман, один час вони навіть подумували про створення своєї родини, але потім вирішили почекати, тому що в обох родинах були діти. На роботі інтимні відносини не афішувалися, хоча деякі співробітники догадувалися. Якщо директор не дотримується правил створених на підприємстві, то і підлеглі також не будуть цього робити, а от якщо б всі співробітники чітко знали, що якщо б хтось порушив етичні норми на підприємстві, то був би звільнений негайно, як людина, яка порушує дисципліну і не може співпрацювати у колективі.
Другою причиною було те, що не було чіткого розмежування між дружбою і роботою, і працівники були впевнені що якщо вони порушать якісь правила то «по старій дружбі» все пробачиться.
Етичний кодекс підприємства
1. Основні положення
Етичний кодекс компанії став правилом поведінки і дії співпрацівників всієї компанії всередині і відносно замовників, торгових партнерів та громадськості в цілому.
2. Основні правила
Компанія ухвалила рішення здійснювати свою діяльність та надавати послуги лише відповідно до своєї професійної компетенції.
Співпрацівники компанії і позаштатні співпрацівники, повинні діяти лише відповідно до правового розпорядження.
3. Ставлення до замовників
Компанія здійснює розвиток та вдосконалює свою діяльність так, щоб задовольнити всі очікування замовників сьогодні та в майбутньому. Це зобов'язує співпрацівника компанії:
Піклуватися про підтримку доброго імені компанії та кожного замовника так, щоби той відчував себе одним цілим з компанією.
Виявляти пошану до інтересів та вимог замовника, завжди зустрічати його привітно, коректно, пристойно і з належною кваліфікацією.
Надавати замовнику вичерпну, правдиву та зрозумілу інформацію, щодо ділових відносини компанії та замовника.
Дотримуватися конфіденційності відносин компанії та замовника щодо інформації, яка стає відомою під час роботи.
Не приймати від замовника або інших суб'єктів ніяких грошових винагород або подарунків, що виходять за рамки умов договору.
4. Ставлення співпрацівника до компанії
Співпрацівник повинен виконувати свої обов'язки, доручення завжди відповідно, якісно і вчасно, з належною кваліфікацією.
Співпрацівник повинен виявляти ініціативу в роботі завжди в міру своїх сил та здібностей.
Співпрацівник для свого просування, повинен постійно захищати інтереси компанії, просувати її інтереси, цілі, ділові стратегії і піклуватися про добре ім'я компанії.
Співпрацівник уникає всілякої діяльності з особами, які знаходяться в конфлікті з інтересами компанії.
Всі здібності, вміння та старання співпрацівник систематично розвиває і вдосконалює.
Робочий інструмент та устаткування, які є власністю компанії, використовуються співпрацівниками раціонально, досягаючи певного призначення і мети, бережуться від зловживання, пошкодження, крадіжки та знищення.
5. Взаємостосунки між співпрацівниками
Співпрацівники між собою активно та ефективно спілкуються і співпрацюють, вирішуючи виробничі завдання на користь всієї компанії.
Співпрацівники інформують один-одного про все, що може впливати на кваліфікацію та досягнення успіху  кожного особисто і діяльності компанії в цілому.
Персонал досвідчених фахівців прислухається до думки всіх співпрацівників. У разі розбіжності думок, питання розв'язується так, щоб в даному випадку не постраждали інтереси компанії.
Персонал віддає перевагу системі колективної праці перед сепаратним індивідуальним вирішенням питань.
Принципом, об'єднуючим між собою співпрацівників, повинен бути: колегіальність, пристойність і взаємотолерантність.
Інтимні стосунки на роботі суворо заборонені.
6. Ставлення компанії до персоналу
Представником компанії по відношенню до співпрацівників є директор та виконавчий директор компанії, а також  окремий керівник персоналом компанії в здійсненні управління в цілому. Представник компанії має до персоналу наступне відношення:
Формувати сприятливі умови для персоналу та задовольняти справедливі вимоги і інтереси персоналу.
Інформувати персонал про наміри, цілі і стратегію компанії.
Управляти, контролювати і регулярно проводити атестацію персоналу, їх ставлення до праці, колективної діяльності та їх трудові досягнення.
7. Завершальні постанови.
Даний етичний кодекс є незмінним для всього персоналу та співпрацівників компанії.
Ознайомлення всього персоналу компанії з даним етичним кодексом забезпечує представник компанії, включаючи інформацію про необхідність дотримання встановлених принципів і про можливі наслідки у разі їх порушення.
Висновок
Етичний кодекс має бути раціональним, не лише для власників, але й до персоналу, споживачів, постачальників, влади і соціального оточення. Все це забезпечує стійкий фундамент розвитку підприємства.
Розглянувши дану ситуацію, взяла для себе, що мікроклімат в колективі і успішність підприємства залежить від того хто їм керує. Потрібно робити все можливе для того щоб людям було приємно працювати саме на твоєму підприємстві, аби вони дорожили своєю роботою, в тому числі і матеріально зацікавлювати. Встановивши Етичний кодекс його потрібно дотримуватись в першу чергу високопосадовцям на підприємстві, адже на них рівняються підлеглі. Як сказав Б. Грасіан «Керувати поведінкою працівників, - це насамперед керувати своєю поведінкою.» Також не мало важливу роль відіграє те, чи вмієш ти тримати слово, тобто якщо ти сказав що «уволиш без выходного пособия» то так і треба зробити, і чітко розмежовувати роботу і дружбу.