Керівник підрозділу: керівник відділу закупок Власник процесу: Самсон М. Шифр:
16.10.2008
Нормативні документи:
ГКУ, ЦКУ
Вхідні потоки:
Технологічна карта
Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:
Заявка на сировину (комплектуючі) в формі технологічної карти
Перевірка:
Перевірка правильності оформлення документів, наявність всіх підписів і печаток
Особа, що відповідає за передачу (постачальник):
керівник відділу проектування
Вихідні потоки:
Ресурси для виробництва
Форма передачі вихідних потоків і вимоги до них:
Сировина (комплектуючі) для виробництва
Перевірка:
Перевірка правильності оформлення документів, наявність всіх підписів і печаток для закупки сировини й матеріалів.
Особа, що відповідає за приймання (споживач):
Начальник виробництва
Критерії оцінки процесу
Ефективність постачання (відношення кількості сировини переробленої на виробництві до кількості сировини отриманої на склад), ефективність проведених закупок (відношення фактичного залишку сировини до залишку за нормативом), результативність вхідного контролю сировини і матеріалів (кількість відбракованої сировини і матеріалів), надійність поставок (відношення кількості зривів у поставках до загальної кількості поставок).
Необхідні записи і передача інформації
Вся інформація заноситься в спеціальний зошит, в якому наявні текстові роз’яснення, таблиці, графіки, що стосуються процесу закупок. Ця інформація наявна і в електронному вигляді і надається у формі звіту для аналізу. А також доступна для користування іншим споживачам процесу.
Дії у випадку, якщо ціль не досягнута
Якщо виникли проблеми з постачальником чи він не виконує свої зобов’язання, якщо виникають постійні перебої постачання, то потрібно змінити постачальника. Щоб запобігти цьому мають бути укладені договори з різними постачальниками, щоб не залежати від когось одного. Якщо поставлені ресурси є бракованими або не відповідають умовам укладеного договору, то можливо повернути партію і вимагати іншу. В деяких випадках слід переукласти договір на більш вигідних умовах з більш точним формуванням зобов’язань, прав і відповідальності сторін.
Відповідальність керівника підрозділу:
За рівень виконання обов’язків, передбачених функціональними обов’язками в межах, визначених законодавством. За правопорушення в процесі здійснення своєї діяльності в межах, визначених чинним законодавством. За професійність рівня виконання робіт. За зловживання і неповноту використання делегованих прав. За нанесення матеріальних збитків в межах, визначених чинним трудовим та цивільним законодавством. За виконання оперативних задач, поставлених керівництвом чи директивними документами в межах, визначених організаційно-розпорядчими документами.
Повноваження керівника підрозділу:
Приймати рішення і діяти у відповідності з покладеними функціональними обов’язками: визначати потреби, шукати і вибирати постачальника, проводити переговори, підписувати контракти, контролювати перевезення матеріалів, митне оформлення, в разі потреби, приймання товарів і складування. Діяти від імені відділу (у межах, що обумовлені функціональними обов’язками). Брати участь у нарадах та зборах працівників підприємства.