Господарський кодекс , 16.01.2003р. №436-VI Кожен громадянин в Україні має право володіти, користуватися і розпоряджатися майном особисто або спільно з іншими. Власність в Україні виступає в таких формах: приватна, колективна, державна. Всі форми власності є рівноправними.
Закон України “Про власність” від 07.02.1995 № 697-XII Кожен громадянин в Україні має право володіти, користуватися і розпоряджатися майном особисто або спільно з іншими. Власність в Україні виступає в таких формах: приватна, колективна, державна. Всі форми власності є рівноправними.
Закон України “Про підприємництво” від 07.02.1991 № 698-XII Підприємництво — це безпосередня самостійна, систематична, на власний ризик діяльність по виробництву продукції, виконанню робіт, наданню послуг з метою отримання прибутку, яка здійснюється фізичними та юридичними особами, зареєстрованими як суб’єкти підприємницької діяльності у порядку, встановленому законодавством
Постанова “Про проведення загальної переоцінки основних фондів, заліку взаємної заборгованості підприємств та поповнення оборотних коштів державних підприємств і організацій” Доручити Міністерству статистики, Міністерству економіки, Міністерству фінансів України разом з Фондом державного майна України розробити механізм індексації балансової вартості основних фондів державних підприємств і організацій у зв’язку з підвищенням цін.
Войчук Г. І. Гроші та грошовий обіг.—М.: «Консалтбанкір»--1996 – 621c Залежно від місця в процесі кругообігу автор поділяє оборотні кошти на оборотні виробничі фонди і фонди обігу. Залежно від джерел формування — на власні і позикові. Формуючи статутний фонд, підприємство самостійно встановлює плановий розмір оборотних коштів, необхідний для його виробничої діяльності, у вигляді нормативу.
Кириленко О. П. Система регулювання грошового обігу – М.: Економічна думка, 1999 – 536с. На кожному підприємстві розмір оборотних коштів, їх склад, структура залежать від характеру і складності виробництва, тривалості виробничого циклу, вартості сировини, умов їх постачання, прийнятого порядку розрахунків і т. ін. У різних галузях частка оборотних фондів у складі виробничих фондів неоднакова. Так, у важкій промисловості вона нижча, ніж на підприємствах легкої промисловості.
Ковальов В. В. Введение в финансовый менеджмент. - М.: Фінанси і статистика, 2001. - 768с. Організація оборотних коштів підприємств галузей промисловості залежить від стану економіки та використання обігових коштів кожним окре-мим підприємством, а ефективність такого використання проявляється у швидкості оборотності обігових коштів.
Крейнина М. І. Финапсовый менеджмент. - М.: Дело и сервис, 1998 - 304с. Управління оборотних коштів підприємства пов'язане з конкретними особливостями формування його операційного циклу. Операційний цикл являє собою період повного обороту всієї суми оборотних коштів, у процесі якого відбувається зміна окремих їх видів.
Павлова Л. І. Финансовьій менеджмент. Управление денежным оборотом предприятия. - М.: ЮНИТИ, 1995. - 400с Автор розглядає процес формування обігових коштів через взаємозв’язок рентабельності і рівня оборотних коштів. Рівень оборотного капіталу характеризується показником-нормативом власних обігових коштів. При низькому рівні оборотного капіталу господарська діяльність підприємства не підтримується належним чином, а звідси періодичні збої в роботі можливість втрата ліквідності та низький прибуток.
. Литвин О. Ю. Фінансове управління оборотним капіталом на підприємстві //Економіка: проблеми теорії та практики; вип. 184 В умовах становлення державної незалежності України, підвищення ролі підприємницьких структур як важливої складової фінансової системи держави особливо гостро постала проблема ефективного управління обіговими коштами. Специфіка утворення та використання обігових коштів зумовлена організаційними та методологічними основами функціонування господарюючих суб'єктів. Важливість оборотних коштів у діяльності підприємств підсилюється й тим, що вони беруть участь у фінансовому забезпеченні господарської діяльності.
Солонько О. В. Управління обіговим капіталом //Економіка: проблеми теорії та практики; вип. 155 Для підвищення ефективності використання обігових коштів потрібно: переглянути склад і структуру матеріальних запасів із метою виявлення та реалізації непотрібних й залежалих запасів; розглянути варіанти переходу на новіші технології виробництва продукції, що прискорить виробничий цикл, зменшить собівартість продукції та підвищить її якість;постійно дотримуватися платіжної дисципліни при розрахунках як із постачальниками, так і з покупцями продукції.
. Бондарева І. Обгрунтування структури джерел фінансування оборотних коштів підприємств //Економіка: проблеми теорії та практики; вип. 43 Основними засобами для поповнення обігових коштів традиційно виступає фінансове управління як набір специфічних прийомів, спрямованих на зростання фінансової стійкості підприємства. Налагоджена система управління базується на достовірній інформації, яка сприяє виробленню стратегії діяльності підприємства
Петленко Ю. Проблеми забезпечення обіговими коштами виробничих підприємств в умовах економічної кризи //Фінанси України.—2002.--№9 Інфляція — вада фінансової системи України, яка виступає джерелом "проїдання" обігових коштів. Процес інфляції та методи її приборкання вже досить глибоко вивчені в економічній літературі Якщо процес інфляції керований, то можна проводити індексацію балансової вартості обігових коштів.