Вишневського С., МО-31
Звіт на тему «Стратегія персонального розвитку»
Поясніть розуміння «стратегії підготовки менеджера» опираючись на запропонований теоретичний матеріал і власний досвід.
Сформулюйте оцінку теперішнього власного стану.
Сформулюйте бачення власного розвитку в контексті власної особистості у перспективі 3х років .
Що я маю зробити в перспективі 12 місяців для наближення до цілей.
1. Уже досить давно традиційна вища освіта, в тому числі і навчальні програми на ступінь МВА, зазнають критики із різних сторін. її критикують то із-за недостатнього професіоналізму та надмірної теоретичності, то, навпаки, із-за недостатньої науковості та поверховості. Або ж, із-за перевантаженості непотрібними знаннями, і навпаки, у прагненні пройтися «галопом по Європам».
Джонатан Гослінг і Генрі Мінтцберг, у своїй статті що була опублікована у 2004 році в бізнес-огляді Гарвардського університету, стверджують що всі ці докори не стосуються змісту і суті проблеми. Справа в тому, що «науковість» або «професіоналізм» далеко не головні характеристики менеджерської освіти. Менеджмент - це не наука і не професія. Це не якась певна функція, і, у той же час, це не є навіть і комбінацією функцій. Менеджмент передбачає обов'язкове використання наукових знань, створення власних професійних стандартів. Але, насамперед, менеджмент - це практика, що створюється і засвоюсться тільки в контексті колективної діяльності. Наукові знання для менеджера марні, якщо він не володіє ремісничими навичками керування, у тому числі, і горезвісними навичками «керування знаннями» (knowledge management). Марний і професіоналізм, якщо менеджерові не вистачає своєрідного такту й інтуїції, що зближують дану діяльності з мистецтвом. 3 визначення менеджменту, як сукупності практичних навичок і знань випливають думки щодо зміни парадигми всієї бізнес-освіти.
Взагалі, менеджер займає ключове положення у системі управління організації. А ось стратегія – це спосіб мислення стосовно орієнтації на довгострокові плани, на короткотермінові проекти, на максимізацію фінансового результату та на особливості місцевих соціальних систем, культури середовища, у якому бізнес функціонує. Або іншими словами – це детальний комплексний план дій для забезпечення місії організації та мети її у майбутньому.
Стратегія підготовки менеджера полягає насамперед у тому, що людина, яка хоче стати менеджером повинна вже зараз добре обдумати свої плани, що допоможуть стати їй у майбутньому хорошим менеджером. За допомогою довгострокових планів ця людина бачить себе через декілька років менеджером, а сам план відображає ті дії, які наближають цю людину до своєї мети – стати менеджером. Ось чому стратегія – найважливіший комплексний план дій для досягнення своєї цілі у майбутньому. Невід’ємна частина становлення людини як менеджера – це найголовніша стратегія підготовки менеджера. Цю стратегію обирає для себе сама людина, тому кожен із нас розуміє стратегію по іншому, і кожен з нас, на мою думку, вступивши до вузу обрав вже тоді свою стратегію, яка дозволить стати в недалекому майбутньому менеджером.
Стратегія підготовки менеджера – це те мислення, що допомагає людині спланувати свої дії на декілька років вперед, які допоможуть їй у майбутньому стати менеджером.
2. Проаналізувавши свій власний теперішній стан, я можу оцінити себе за вказаними критеріями наступним чином.. Стосовно моїх знань, то я знаю українську,російську та ще поки не досконало англійську мови ( а ось високий рівень знань англійської мови – обов’язковий елемент ефективної роботи менеджера), математику, дещо з історії, психології, інформатики і найголовніше з основ менеджменту!!! На запитання «Шо я знаю?» можна продовжувати і далі. Перелік моїх знань, як і в кожної людини, досить великий. Наступний критерій – «Що я вмію?». Отож, я вмію: працювати з ПК на досить високому рівні, приготувати щось смачненьке( проте хотілося б це краще робити!!!!), та ін. Цей перелік теж не коротенький!.. Найголовніше – це те,що я вмію доводити почату справу до кінця ( це мені дуже подобається!!!); розмовляти з людьми ( тобто, знахожу спільну мову з кожною людиною)…
Наступне – «Що я даю?». Я даю: хороші поради своїм друзям; допомогу рідним та своїм близьким у скрутну хвилину і т. д. Внаслідок цього я маю: багато друзів, знайомих; рідних; маю деякий рівень знань; деякий власний життєвий досвід.
3. Існують декілька сфер самореалізації: сімейно-побутова, професійна, громадська та дозвільна. Для мене дані сфери розташовані у наступному порядку важливості:
1) професійна;
2) сімейно – побутова;
3) дозвільна;
4) громадська.
Для формулювання бачення персонального розвитку в контексті власного статусу у перспективі 3 років кожен повинен поставити перед собою певні цілі, досягнення яких дозволяє підвищувати свій рівень розвитку. Тому для кожної із сфер самореалізації у мене свої цілі.
1) Професійна – отримання посади головного чи провідного спеціаліста в органах державної влади чи місцевого самоврядування. Першочерговою цілю у даній сфері є успішний захист дипломної роботи.

Задача
Дата
Продукт

1
Проходження практики
06.2011
Налагодити корисні знайомства

2
Здача держ. іспитів
06.2012
Отримання диплому бакалавра

3
Зарахування до кадрового резерву
09.2012
Можливість подальшого працевлаштування

4
Проходження переддипломної практики
02.2013
Зарекомендувати себе корисним працівником

5
Написання та захист дипломної роботи
03-06.2013
Отримання диплому спеціаліста (магістра)


2) Соціально-побутова – створення власної сім’ї
Першочерговою цілю у даній сфері для мене є працевлаштування за спеціальністю, а другорядними є отримання високої заробітної плати та кар’єрний ріст та створення сприятливих умов для майбутньої сім’ї.

Задача
Дата
Продукт

1
Тимчасова робота
09-12.2011
Кошти на власне проживання

2
Переїзд у власне помешкання
08.2012
Окреме проживання

3
Одруження
09.2014
Власна сім’я

4
Облаштування сімейного житла
10.2014
Створення умов для молодої сім’ї


3) Громадська сфера
Головною цілю – є активна і ефективна участь у різноманітних конференціях та нарадах.

Задача
Дата
Продукт

1
Участь в університецьких конференціях
02.2012
Оформлена доповідь

2
Участь в різних конференціях та профспілком на робочому місці
09-12.2011
Оформлені записи

3
Участь у ділових нарадах
01 -12.2014
Доповіді, службові листи, анкети


4) Дозвілева – туристичний відпочинок в Україні та за кордоном

Задача
Дата
Продукт

1
Зробити закордонний паспорт
08.2011
Можливість поїздок за кордон

2
Поїхати на відпочинок до Єгипту
01.2012
Відпочити, ознайомитися з природою, визначними місцями, культурою, звичаями, традиціями. Розширити власний кругозір

3
Поїхати на екскурсію до м. Умань
04.2012


4
Поїхати на екскурсію в Карпати
06.2013


5
Поїхати на відпочинок до інших країн
01-12.2014



4. Цілі в перспективі на 12 місяців:
-засвоєння матеріалу весняного семестру 2011 року;
-вдала здача весняної сесії;
-підтвердження здобутих навичок позитивною оцінкою роботи під час практики;
-поращення навичок керування автомобілем шляхом збільшення практичного досвіду;
-пошук роботи на літо;
-реалізація відпочинку в компанії близьких людей;
-засвоєння програми осіннього семестру 2011 року;
-успішна здача осінньої сесії;
Висновоки
Для себе я можу зробити такі висновки, що необхідно ставити перед собою конкретні та чіткі цілі, складати певний план дій, щоб можна було на щось спиратись. Для реалізації вищенаведених завдань необхідна значна кількість зусиль та стійка сила волі. Адже, на сьогоднішній день, суспільство дуже змінне і майже нема нічого стабільного, тому, незважаючи на падіння, необхідно знову підніматися та іти далі до здійснення поставлених завдань та цілей. Все своє життя людина вчиться, вчиться на своїх помилках, так само і я, хоча стараюсь, але вчусь на помилках своїх та інших. Тому я залишив би все так як є, адже я вже три роки тому обрав для себе стратегію стати у майбутньому управлінцем.