Курс: “Засоби Системного Програмування”
Лабораторна робота № 3
Назва роботи: Стандартні засоби вводу – виводу.
Мета роботи: Закріпити теоретичні знання та оволодіти практичними навиками вводу – виводу даних в програму. Засвоїти методику роботи з стандартними функціями вводу – виводу бібліотеки Сі.
Завдання на лабораторну роботу
Розробити програмне забезпечення, яке б вирішувало задачу відповідно до заданого варіанту.
При вирішенні задач забезпечити дружній інтерфейс з користувачем.
Варіант 1. Ввести зі стандартного пристрою вводу своє ім’я, прізвище, вагу в кг та ріст в м. Розрахувати відношення ваги до росту, де ріст представити в дюймах (1 дюйм = 2,54 см). Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу. Коментарі вирівнювати по правому краю а дані по лівому. При виконанні завдання використовувати функції scanf() та printf().
Варіант 2. Ввести зі стандартного пристрою вводу своє ім’я, прізвище та вік в роках і місяцях. Розрахувати вік в днях (в році 365 днів, в місяці 30 днів). Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу. Коментарі вирівнювати по правому краю а дані по лівому. При виконанні завдання використовувати функції scanf() та printf().
Варіант 3. Ввести зі стандартного пристрою вводу імена, вагу в кг та ріст в м. 3х студентів групи. Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу в вигляді таблиці де імена та параметри студентів розміщені в рядок. При виконанні завдання використовувати функції scanf() та printf().
Варіант 4. Ввести зі стандартного пристрою вводу імена, вагу в кг та ріст в м. 3х студентів групи. Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу в вигляді таблиці де імена та параметри студентів розміщені в стовпець. При виконанні завдання використовувати функції scanf() та printf().
Варіант 5. Ввести зі стандартного пристрою вводу імена, вагу в кг та ріст в м. 3х студентів групи. Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу в вигляді таблиці де імена та параметри студентів розміщені в стовпець з вирівнюванням по лівому краю. При виконанні завдання використовувати функції scanf() та printf().
Варіант 6. Ввести зі стандартного пристрою вводу довільне число. Обчислити п’ять перших цілих степеней цього числа використовуючи мінімальне число множень. Вивести на стандартний пристрій виводу число та його степені у цілочисельних десятковому, вісімковому і шіснадцятковому форматах та у форматі з плаваючою комою. Дані подати таблицею де степені числа розміщені в рядок а формати представлення в стовпець. При виконанні завдання використовувати функції scanf() та printf().
Варіант 7. Ввести зі стандартного пристрою вводу довільне число. Обчислити п’ять перших цілих степеней цього числа використовуючи мінімальне число множень. Вивести на стандартний пристрій виводу число та його степені у цілочисельних десятковому, вісімковому і шіснадцятковому форматах та у форматі з плаваючою комою. Дані подати таблицею де степені числа розміщені в стовпець а формати представлення в рядок. При виконанні завдання використовувати функції scanf() та printf().
Варіант 8. Ввести зі стандартного пристрою вводу довільне число. Обчислити п’ять перших цілих степеней цього числа використовуючи мінімальне число множень. Вивести на стандартний пристрій виводу число та його степені у цілочисельних десятковому, вісімковому і шіснадцятковому форматах та у форматі з плаваючою комою. Дані подати таблицею де степені числа розміщені в рядок а формати представлення в стовпець з вирівнюванням по лівому краю. При виконанні завдання використовувати функції scanf() та printf().
Варіант 9. Ввести зі стандартного пристрою вводу своє ім’я, прізвище, вагу в кг та ріст в м. Розрахувати відношення ваги до росту, де ріст представити в дюймах (1 дюйм = 2,54 см). Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу. Коментарі вирівнювати по правому краю а дані по лівому. При виконанні завдання використовувати функції gets(), sscanf() та printf().
Варіант 10. Ввести зі стандартного пристрою вводу своє ім’я, прізвище та вік в роках і місяцях. Розрахувати вік в днях (в році 365 днів, в місяці 30 днів). Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу. Коментарі вирівнювати по правому краю а дані по лівому. При виконанні завдання використовувати функції gets(), sscanf() та printf().
Варіант 11. Ввести зі стандартного пристрою вводу імена, вагу в кг та ріст в м. 3х студентів групи. Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу в вигляді таблиці де імена та параметри студентів розміщені в рядок. При виконанні завдання використовувати функції gets(), sscanf() та printf().
Варіант 12. Ввести зі стандартного пристрою вводу імена, вагу в кг та ріст в м. 3х студентів групи. Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу в вигляді таблиці де імена та параметри студентів розміщені в стовпець. При виконанні завдання використовувати функції gets(), sscanf() та printf().
Варіант 13. Ввести зі стандартного пристрою вводу імена, вагу в кг та ріст в м. 3х студентів групи. Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу в вигляді таблиці де імена та параметри студентів розміщені в стовпець з вирівнюванням по лівому краю. При виконанні завдання використовувати функції gets(), sscanf() та printf().
Варіант 14. Ввести зі стандартного пристрою вводу довільне число. Обчислити п’ять перших цілих степеней цього числа використовуючи мінімальне число множень. Вивести на стандартний пристрій виводу число та його степені у цілочисельних десятковому, вісімковому і шіснадцятковому форматах та у форматі з плаваючою комою. Дані подати таблицею де степені числа розміщені в рядок а формати представлення в стовпець. При виконанні завдання використовувати функції gets(), sscanf() та printf().
Варіант 15. Ввести зі стандартного пристрою вводу довільне число. Обчислити п’ять перших цілих степеней цього числа використовуючи мінімальне число множень. Вивести на стандартний пристрій виводу число та його степені у цілочисельних десятковому, вісімковому і шіснадцятковому форматах та у форматі з плаваючою комою. Дані подати таблицею де степені числа розміщені в стовпець а формати представлення в рядок. При виконанні завдання використовувати функції gets(), sscanf() та printf().
Варіант 16. Ввести зі стандартного пристрою вводу довільне число. Обчислити п’ять перших цілих степеней цього числа використовуючи мінімальне число множень. Вивести на стандартний пристрій виводу число та його степені у цілочисельних десятковому, вісімковому і шіснадцятковому форматах та у форматі з плаваючою комою. Дані подати таблицею де степені числа розміщені в рядок а формати представлення в стовпець з вирівнюванням по лівому краю. При виконанні завдання використовувати функції gets(), sscanf() та printf().
Варіант 17. Ввести зі стандартного пристрою вводу своє ім’я, прізвище, вагу в кг та ріст в м. Розрахувати відношення ваги до росту, де ріст представити в дюймах (1 дюйм = 2,54 см). Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу. Коментарі вирівнювати по правому краю а дані по лівому. При виконанні завдання використовувати функції scanf(), sprintf() та puts().
Варіант 18. Ввести зі стандартного пристрою вводу своє ім’я, прізвище та вік в роках і місяцях. Розрахувати вік в днях (в році 365 днів, в місяці 30 днів). Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу. Коментарі вирівнювати по правому краю а дані по лівому. При виконанні завдання використовувати функції scanf(), sprintf() та puts().
Варіант 19. Ввести зі стандартного пристрою вводу імена, вагу в кг та ріст в м. 3х студентів групи. Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу в вигляді таблиці де імена та параметри студентів розміщені в рядок. При виконанні завдання використовувати функції scanf(), sprintf() та puts().
Варіант 20. Ввести зі стандартного пристрою вводу імена, вагу в кг та ріст в м. 3х студентів групи. Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу в вигляді таблиці де імена та параметри студентів розміщені в стовпець. При виконанні завдання використовувати функції scanf(), sprintf() та puts().
Варіант 21. Ввести зі стандартного пристрою вводу імена, вагу в кг та ріст в м. 3х студентів групи. Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу в вигляді таблиці де імена та параметри студентів розміщені в стовпець з вирівнюванням по лівому краю. При виконанні завдання використовувати функції scanf(), sprintf() та puts().
Варіант 22. Ввести зі стандартного пристрою вводу довільне число. Обчислити п’ять перших цілих степеней цього числа використовуючи мінімальне число множень. Вивести на стандартний пристрій виводу число та його степені у цілочисельних десятковому, вісімковому і шіснадцятковому форматах та у форматі з плаваючою комою. Дані подати таблицею де степені числа розміщені в рядок а формати представлення в стовпець. При виконанні завдання використовувати функції scanf(), sprintf() та puts().
Варіант 23. Ввести зі стандартного пристрою вводу довільне число. Обчислити п’ять перших цілих степеней цього числа використовуючи мінімальне число множень. Вивести на стандартний пристрій виводу число та його степені у цілочисельних десятковому, вісімковому і шіснадцятковому форматах та у форматі з плаваючою комою. Дані подати таблицею де степені числа розміщені в стовпець а формати представлення в рядок. При виконанні завдання використовувати функції scanf(), sprintf() та puts().
Варіант 24. Ввести зі стандартного пристрою вводу довільне число. Обчислити п’ять перших цілих степеней цього числа використовуючи мінімальне число множень. Вивести на стандартний пристрій виводу число та його степені у цілочисельних десятковому, вісімковому і шіснадцятковому форматах та у форматі з плаваючою комою. Дані подати таблицею де степені числа розміщені в рядок а формати представлення в стовпець з вирівнюванням по лівому краю. При виконанні завдання використовувати функції scanf(), sprintf() та puts().
Варіант 25. Ввести зі стандартного пристрою вводу своє ім’я, прізвище, вагу в кг та ріст в м. Розрахувати відношення ваги до росту, де ріст представити в дюймах (1 дюйм = 2,54 см). Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу. Коментарі вирівнювати по правому краю а дані по лівому. При виконанні завдання використовувати функції gets(), sscanf(), sprintf() та puts().
Варіант 26. Ввести зі стандартного пристрою вводу своє ім’я, прізвище та вік в роках і місяцях. Розрахувати вік в днях (в році 365 днів, в місяці 30 днів). Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу. Коментарі вирівнювати по правому краю а дані по лівому. При виконанні завдання використовувати функції gets(), sscanf(), sprintf() та puts().
Варіант 27. Ввести зі стандартного пристрою вводу імена, вагу в кг та ріст в м. 3х студентів групи. Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу в вигляді таблиці де імена та параметри студентів розміщені в рядок. При виконанні завдання використовувати функції gets(), sscanf(), sprintf() та puts().
Варіант 28. Ввести зі стандартного пристрою вводу імена, вагу в кг та ріст в м. 3х студентів групи. Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу в вигляді таблиці де імена та параметри студентів розміщені в стовпець. При виконанні завдання використовувати функції gets(), sscanf(), sprintf() та puts().
Варіант 29. Ввести зі стандартного пристрою вводу імена, вагу в кг та ріст в м. 3х студентів групи. Вивести отримані дані на стандартний пристрій виводу в вигляді таблиці де імена та параметри студентів розміщені в стовпець з вирівнюванням по лівому краю. При виконанні завдання використовувати функції gets(), sscanf(), sprintf() та puts().
Варіант 30. Ввести зі стандартного пристрою вводу довільне число. Обчислити п’ять перших цілих степеней цього числа використовуючи мінімальне число множень. Вивести на стандартний пристрій виводу число та його степені у цілочисельних десятковому, вісімковому і шіснадцятковому форматах та у форматі з плаваючою комою. Дані подати таблицею де степені числа розміщені в рядок а формати представлення в стовпець. При виконанні завдання використовувати функції gets(), sscanf(), sprintf() та puts().
Варіант 31. Ввести зі стандартного пристрою вводу довільне число. Обчислити п’ять перших цілих степеней цього числа використовуючи мінімальне число множень. Вивести на стандартний пристрій виводу число та його степені у цілочисельних десятковому, вісімковому і шіснадцятковому форматах та у форматі з плаваючою комою. Дані подати таблицею де степені числа розміщені в стовпець а формати представлення в рядок. При виконанні завдання використовувати функції gets(), sscanf(), sprintf() та puts().
Варіант 32. Ввести зі стандартного пристрою вводу довільне число. Обчислити п’ять перших цілих степеней цього числа використовуючи мінімальне число множень. Вивести на стандартний пристрій виводу число та його степені у цілочисельних десятковому, вісімковому і шіснадцятковому форматах та у форматі з плаваючою комою. Дані подати таблицею де степені числа розміщені в рядок а формати представлення в стовпець з вирівнюванням по лівому краю. При виконанні завдання використовувати функції gets(), sscanf(), sprintf() та puts().
Зміст звіту
Титульна сторінка.
Мета роботи.
Завдання (індивідуальне) на лабораторну роботу.
Аналіз завдання та опис алгоритму вирішення задачі. Блок-схема алгоритму.
Текст програми (в електронному вигляді).
Описання результатів тестування.
Висновки.
Література
Керниган Б., Ритчи Д. Язык программирования СИ: Пер. с англ..- М.: Финансы и статистика, 1992. -271с.
Бочков С. О., Субботин Д. М. Язык программирования для персонального компьютера. -М.: Радио и связь, 1990. -384с.
Романовская Л. М., Русс Т. В., Свитковский С. Г. Программирование в среде СИ для ПЭВМ ЕС. -М.: Фмнансы и статистика, 1991.-352с.
Уинер Р. Язык Турбо СИ: Пер. с англ. -М.: Мир, 1991. -384с.
Касаткин А. И. Профессиональное программирование на языке СИ: Системное программрование - Мн.: Выш. шк. 1993. -301с.
Касаткина А. И., Вальвачев А. Н. Профессиональное программирование на языке СИ: От Turbo C к Borland C++: Справочноэ пособиеМн.:Выш. шк.,1992.-240с.
Проценко В. С. та ін. Техніка програмування мовою СІ: Навчальний посібник -К.:Либідь, 1993, -224с.
Уэйт М., Прата С., Мартин Д. Язык СИ: Пер. с англ. -М.:Мир, 1988. -512с.
Березко Л. О., Троценко В. В., Камінський Е. А., Мархивка В. С. Інструкція до циклу лабораторних робіт з дисципліни "Програмування на мові СІ". -Львів:ЛПІ,1991.
Белецкий Л. Энциклопедия языка СИ: Пер. с польск.-М.:Мир, 1992. -687с.
Прата С. Язык программирования С. Лекции и упражнения. Учебник: Пер. С англ – СПб.: ООО «ДиаСофтЮП», 2002. – 896 с.