Мiнiстерство освiти і науки, молоді та спорту України
Полтавський національний технічний університет
імені Юрія Кондратюка
Факультет інформаційних та телекомунікаційних технологій і систем
Кафедра комп’ютерних та інформаційних технологій та систем
Курсова робота
з дисципліни «Основи програмування та алгоритмічні мови»
Розробив cтудент
групи 102-ТН
Рак Богдан
Полтава 2011ЗМІСТ
Вступ 3
1. Постановка задачі 4
2. Розв’язання задачі 5
3. Алгоритм задачі 6
4. Реалізація програми……………………………………………………..7
5. Демонстрація роботи програми……………………………………….8
Висновок………………………………………………………………………………..9
Використана література 10
ВСТУП
Для виконання курсової роботи потрібно мати деякий початковий багаж знань по програмуванню. Володіти однією з мов програмування в моєму випадку це Microsoft Visual C++.
С++ - універсальна, процедурна, імперативна мова програмування загального призначення, розроблена у 1972 році Денісом Рітчі з метою написання на ній операційної системи UNIX.
В наш час С++ часто використовується для написання прикладного програмного забезпечення. С++ імовірно, є найпопулярнішою у світі мовою програмування за кількість уже написаного на ній програмного забезпечення.
Виконуючи курсову роботу ти використовуєш знання отриманні на протязі навчального року, це дозволяє закріпити знання та вдосконалити вміння використовувати їх у практичному застосуванні. Завдання моєї курсової роботи має назву «Поле чудес».
Сенс роботи полягає в створенні програми, яка випадково буде вибирати з бібліотеки запитання та правильну відповідь, яка буде закриватися знаками «*». Якщо ви знаєте правильну відповідь назвіть її повністю або букву, яка належить загаданому слову.
У програмі я використовував стандартний набір бібліотек, включаючи ті, за допомогою яких реалізовується моя програма. Також використав знання, які я здобув на парах. Для зручного програмування своєї задачі, я використав декілька циклів, і умов, за допомогою яких мені вдалося виконати завдання, і добитися успіху.
Постановка задачі
Створити програму «Поле чудес». Програма вибирає слово й малює на екрані скільки зірочок, скільки букв у цьому слові. Відгадати, яке слово загадане програмою. У кожний хід граючий указує одну букву. Якщо названа буква, що входить до складу слова, то в наступному рядкові виводиться теж саме, але з відгаданою вами буквою. А якщо ні, то гра продовжується доти, поки слово не буде відгадане.

Розв’язання задачі
Розпочнемо з ініціалізації даних в коді нашої програми. Так як завдання не має числових обрахунків, передовим типом даних став char. Головне завдання -повне відгадування загаданого програмою слова, отже для початку, я створю текстовий документ, з якого програма буде випадковим способом брати запитання і загадувати його гравцю, відповіддю на запитання буде слово, яке і стане «ключом» до перемоги. Гра почалась! Гравець бачить в консолі запитання, і якщо він знає на нього відповідь, вказує її повністю, а якщо відповідь для нього не відома, то потрібно ввести букву, яку він вважає за потрібну в цьому слові.
Під час створення прогами, приховане слово-відгадку, я «закрив» за символамим «*». Отже, коли буква відгадана, «*» замінюється на неї автоматично, за умови, що вона належить слову.
Алгоритм задачі
Реалізація програми
#include <iostream>
using namespace std;
int main(int argc, char *argv[ ])
{
int n, m, i, j;
int counter = 0;
int mas[1000];

memset(mas, 0, 1000);
cout << "Введіть кількість дверей - n: ";
cin >> n;
cout << "Введіть кількість людейm: ";
cin >> m;

if (n < m)
{
cout << "Ви некоректно ввели дані" << endl;
system("pause");
return 0;
}

for (i = 1; i <= m; i++)
{
for (j = 1; j <= n; j++)
{
if (j % (i + 1) == 0)
{
mas[j]++;
}
}
}

for (i = 1; i <= n; i++)
{
if (mas[i] % 2 == 1)
counter++;
}
cout <<"Кількість відкритих дверей"<<" - "<< counter << endl;
system("pause");
return 0;
}
Демонстрація роботи програми

ВИСНОВОК
Для вирішення завдання моєї курсової роботи я використовував мову програмування Microsoft Visual C++. Спочатку я досконало розробив алгоритм за яким виконував завдання, другим кроком мого виконання, стала накреслена в Microsoft Visio блоксхема. Зібравши всі мені потрібні дані, я створив код в середовищі програмування Microsoft Visual C++. В процесі виконання програми я запросив ввести кількість дверей і людей, після проходження циклу, кількість відкритих дверей підрахується і виведеться на екран автоматично.
Взагалі то я не дуже полюбляю оформляти ці інформаційну частину, більш доставляє насолоду виконувати практичну частину, написання коду, утворення алгоритму роботи програми.
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
http://uk.wikipedia.org/wiki/C++
Шилдт Герберт C++ руководство для начинающих
Марченко А Л C++ бархатный путь