2. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ ПО СТВОРЕННЮ ПІДПРИЄМСТВА
2.1 Реєстрація підприємства та виготовлення печатки та штампів

Одним з основних етапів створення підприємства є його реєстрація, адже без неї підприємство не має права розпочинати будь-яку підприємницьку діяльність.
Державна реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності здійснюється у відповідності до закону України ,,Про державну реєстрацію юридичних чи фізичних осіб” №755. Державна реєстрація суб'єктів підприємницької діяльності проводиться у
фонди фірми;
виробничо-господарська діяльність;
прибуток фірми та його розподіл;
відшкодування збитків;
органи управління і контролю;
організація і оплати праці;
облік і звітність;
припинення діяльності фірми.
Документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації ( реєстрований збір складає 34 грн. ).
Документ , що підтверджує внесення засновником вкладу до статутного фонду в розмірі визначеним законом (якщо законом передбачено формування статутного фонду).
Якщо підстав для відмови у проведені реєстрації, державний реєстратор не виявить, то він вносить до реєстраційної картки ідентифікаційний код заявника до єдиного державного реєстру. На реєстрацію юридичної особи надано три робочих дні з дати надходження всіх необхідних документів.
Документом, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію, є оригінал чи ксерокопія квитанції про сплату реєстраційного збору. Реєстраційний збір становить (10,2грн.).
Наступним важливим кроком є вироблення печатки і штампу підприємства.
Для одержання дозволу на виготовлення печаток і штампів суб'єкт підприємницької діяльності (уповноважена ним особа) подає відповідному органу внутрішніх справ копію свідоцтва про державну реєстрацію, два примірники зразків печаток і штампів, які затверджуються власником і додаткового погодження не потребують, а також документ, що підтверджує внесення плати за видачу дозволу на виготовлення печаток і штампів.
Протягом п'яти робочих днів з дня одержання документів орган внутрішніх справ зобов'язаний видати дозвіл на виготовлення печаток і штампів або письмову відмову із зазначенням причин, які обумовлюються законодавством України.
На печатках і штампах повинен зазначатись ідентифікаційний код суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи чи фізичної особи.
Для виготовлення печатки і штампу необхідно:
Замовити печатку (для цього заповнюється декларація на бланку з реєстраційної палати).
Виготовлені зразки печаток і штампів в 2-ох екземплярах повинні бути завірені Генеральним директором.
Подати статут підприємства.
Подати свідоцтво про державну реєстрацію.
Для виготовлення печатки і штампу я обрав підприємство ,,АВТО-СИГНАЛ”, яке знаходиться за адресою: 33001, м. Рiвне, вул. Пересопницька,146,Телефон\факс (0362) 26-75-81
2.2 Дозволи на право здійснення підприємництво
У відповідності до чинного законодавства займатися окремими видами підприємництва можна лише після набуття певних прав.
В даному випадку здійснення підприємницької діяльності по виробництву столярних виробів, тобто дверей ліцензуванню не підлягає, але натомість підлягає патентуванню та сертифікації.
Деражавна первинна оцінка придатності та безпечності продукту для здоровя людини проводиться на основі санітарно-епідеміологічних експертиз, процесу індифікації, контрольних перевірок співставляючи результати за встановленим державним стандартом (документом затверженим центральним органом виконавчої влади з питань технічного регулювання споживчої політики, яким встановлено правила, інструкції та характеристики продуктів повязаних з ними товарів і послуг, які є обовязковими для виконання), і супроводжується отриманням сертифікату придатності (разовий документ суворої звітності, що видається за результатами державного або розширеного контролю відповідно головним державним санітарним лікарем або головним державним ветеринарним інспектром згідно з компетенцією та засвідчує придатність продукту.
До системи державних органів, які в межах їх компетенції забезпечують розробку, затверження та впровадження санітарних заходів щодо безпеки та якості продуктів відносять:
Кабінет Міністрів України;
центральний орган виконавчої влади з питань охорони здоровя;
Державна санітарно-епідеміологічна служба України;
центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики;
центральний орган виконавчої влади з питань технічного регулювання та споживчої політики.
2.3 Вибір банківської установи та кредитування підприємництва
Будь-яке підприємство безпосередньо в процесі реєстрації повинне обрати банківську установу спільно з якою воно буде вести свою піприємницьку діяльність. Банк — юридична особа, яка має виключне право на пiдставi лiцензiї Нацiонального банку України здiйснювати у сукупностi такi операцiї: залучення у вклади грошових коштiв фiзичних i юридичних осiб та розмiщення зазначених коштiв вiд свого iменi, на власних умовах та на власний ризик, вiдкриття i ведення банкiвських рахункiв фiзичних та юридичних осiб.
Основними видами послуг, що користується кожен субєкт підприємницької діяльності є відкриття банківських рахунків і депозитних вкладів та при потребі отримання кредитів. Банкiвськi рахунки — рахунки, на яких облiковуються власнi кошти, вимоги, зобов’язання банку стосовно його клiєнтiв i контрагентiв та якi дають можливiсть здiйснювати переказ коштiв за допомогою банкiвських платiжних iнструментiв.
Вклад (депозит) — це кошти в готiвковiй або у безготiвковiй формi, у валютi України або в iноземнiй валютi, якi розмiщенi клiєнтами на їх iменних рахунках у банку на договiрних засадах на визначений строк зберiгання або без зазначення такого строку i пiдлягають виплатi вкладнику вiдповiдно до законодавства України та умов договору. Банкiвський кредит — будь-яке зобов’язання банку надати певну суму грошей, будь-яка гарантiя, будь-яке зобов’язання придбати право вимоги боргу, будь-яке продовження строку погашення боргу, яке надано в обмiн на зобов’язання боржника щодо повернення заборгованої суми, а також на зобов’язання на сплату процентiв та iнших зборiв з такої суми.
Оскільки м. Костопіль є районним центром, то банківська інфраструктура та сектор банківських послуг досить широкі, зокрема вирізняють наступні банківські установи:
Існуючі банки м. Костопіль:
Райффайзен банк «Аваль»
вул. Грушевського 34а
Приватбанк
Коперніка 14а
Відділення ощадбанку №6338
вул. Д.Галицького 2
Костопільське відділення «Промін вест банк»
вул. Грушевського 34а
Особисто мій вибір впав на банк який вже протягом значного періоду свого функціонування на територіїукраїни зарекомендував себе з позитивної сторони, щодо своєї надійності, безвідказності та з широким асортиментом послуг – це Промін вест банк.
ПриватБанк надає юридичним особам наступні послуги:
  розрахунково-касове обслуговування в нацiональнiй та iноземнiй валютах;  модемний зв'язок клiєнта з банком по системi "Банк-Клiент";  надання рiзних видiв кредитiв в нацiональнiй та iноземнiй валютах;  розмiщення тимчасово вiльних коштiв на депозитних рахунках;  проведення мiжнародних розрахункiв;  бiржовi операцii з купiвлi-продажу iноземноi валюти;  акредитивнi форми розрахунку з експортно-iмпортних операцiй;  операцii з цiнними паперами i вексельного обiгу;  випуск, обслуговування пластикових карток мiжнародних систем;  банкiвське обслуговування юридичних i фiзичних осiб через Iнтернет (Приват-24);  оперативне iнформування про курси валют, новi послуги банку тощо;  купiвля-продаж банкiвських металiв.
2.4 Майнове забезпечення
Перш ніж щось підприємство повинне мати те з чого і на основі чого виробляти те чи інше матеріальне забезпечення. Згідно їз заокнодавством України майно підприємства становлять основні фонди, обігові кошти, а також інші цінності.
До основних фондів підприємства відносять:
основні засоби (обладнання, устаткування, технологічне оснащення виробництва);
нематеріальні активи;
незавершене будівництво;
інші необоротні активи (виробничі, складські, офісні приміщення);
До оборотних фондів відносять:
виробничі запаси (матеріали, напівфабрикати, паливо);
готова продукція, а також товари незавершеного виробництва;
грошові кошти в касі та на розрахунковому рахунку.
2.5 Cтрахування підприємництва
Підприємство, будучи ризикованим видом діяльності, потребує від підприємця запровадження різних заходів по запобіганню або зменшенню втрат, викликаних цими обставинами. Виходом з цієї ситуації є страхування підприємництва.
Страхування – це вид цивільно-правових відносин, щодо захисту майнових інтересів громадян та юридичних осіб у разі настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати громадянам та юридичним особам страхових платежів.
Страхування здійснюється на основі договору страхування, тобто письмовій угоді між страхувальником і страховиком, згідно з якою страховик бере на себе зобов’язання у разі настання страхового випадку виплатити страхувальнику суму або відшкодувати завданий збиток у межах страхової суми страхувальника. В свою чергу договір передбачає страховий платіж (страховий внесок) – плата за страхування, яку страхувальник зобов’язаний внести страховику згідно з договором страхування.
Страховий випадок – подія, передбачувана договором срахування або законодавством, яка відбулась і з настанням якої виникає обов’язок страховика здійснити виплату страхувальнику.
Для укладення договору страхування страхувальник подає страховикові письмову заяву за формою, встановленої страховиком, або іншим чином заявляє про свій намір укласти договір страхування. При укладені договору страхування страховик має право запросити у страхувальника баланс або довідку про фінансовий стан , підтверджені аудитором.
Факт укладення договору страхування може посвідчуватися страховим свідоцтвом, що є формою страхування.
Договір страхування набирає чинності з моменту внесення першого страхового платежу.
Основними страховими компаніями Рівного є:
Рівненська філія ЗАТ "Страхова компанія "Українська страхова група" (м. Рівне, вул. Княгині Ольги, 5 оф. 209 (5-ти поверховий будинок біля ринку "Покровський) Телефони: (0362) 62-35-42 (050) 448-45-84, http://www.usgrovno.ukrbiz.net/);
,,Оранта” (33028, м.Рівне, вул.Міцкевича, 14; тел.: (0362) 63-59-42);
,,Аска” (33001,м. Рівне вул. Поповича, 11, тел: (0362) 62-81-41, 62-88-13));
,,ТАС” (Місто Рівне, вул.Кавказька, 9-А; тел.: (0362) 62-05-580, 62-31-55, 62-04-67; mail:rovno@tas-insurance.com.ua);
Розглянувши всі можливі варіанти все ж таки, я зупинився на послугах страхової компанії ,,Княжна”, оскільки вона має ряд переваг:
Надання широкого спектра страхових послуг;
Комплексність і індивідуальність страхових продуктів;
Кваліфікована система оцінки ризиків;
Гнучкі страхові технології;
Налагоджений механізм страхових виплат клієнтам;
Багатоканальна система продажів;
Професійні страхові консультанти;
Використання провідних маркетингових та інформаційних технологій;
Можливість виклику страхового представника в офіс підприємства.
2.6 Сприяння підприємництву
Крім того, що держава є безпосереднім виразником гарантії прав підприємців, а також зважаючи на те що Україна стоїть на курсі ринкової економіки, наша держава також проводить політику підтримки підприємництва.
Державна політика підтримки підприємництва – це сукупність пріорітетних народногосподарських підходів і рішень, які визначають основні напрямки і форми розвитку підприємництва з урахуванням інтересів держави та суб’єктів господарювання.
З метою створення сприятливих організаційних та економічних умов для розвитку підприємництва держава:
на умовах і в порядку, передбачених чинним законодавством, надає земельні ділянки, передає підприємцю державне майно (виробничі та нежилі приміщення, законсервовані й недобудовані об'єкти та споруди, не використовуване устаткування), необхідні для здійснення підприємницької діяльності;
відповідно до статті 12 цього Закону сприяє організації матеріально-технічного забезпечення та інформаційного обслуговування підприємців, підготовці і перепідготовці кадрів;
здійснює первісне облаштування неосвоєних територій об'єктами виробничої і соціальної інфраструктури з продажем або передачею їх у кредит підприємцям;
стимулює за допомогою економічних важелів (цільових субсидій, податкових пільг тощо) модернізацію технології, інноваційну діяльність, освоєння нових видів продукції та послуг;
надає підприємцям цільові кредити;
подає підприємцям інші види допомоги.
Список використаної літератури.
Закон України “ Про підприємництво “.
Закон України “ Про власність “.
Закон України “ Про банки і банківську діяльність “.
Постанова Кабінету Міністрів України “ Про порядок державної реєстрації “.
” Страхова справа “, навчальний посібник, Київ - 2003 р.
Журнал “ Регіональна економіка “ 2004 р.
Газета “Приватні оголошення та реклама” №26(77) 25 жовтня 2004 року. “Перелік документів, необхідних при реєстрації підприємства”.
“Основи правознавства” Тернопіль “Астон” 2002 р.
Закон України “Про податок на додану вартість”,