Звіт про виконання лабораторної роботи № 2-3 Назва роботи:Дослідження тригерів:статика і динаміка
Мета: вивчення основних характеристик логічних інтегральних мікросхем і дослідження функції двох змінних алгебри логіки Буля на базі мікросхеми К155ЛА3. Дослідження ЛЕ К155ЛАЗ. ЛЕ призначена для реалізації логічних (Булевих) функцій. Класифікувати логічний елемент можна за різними ознаками: - За елементною базою: ТТЛ, КМОН, ЕЗЛ, І2Л. - По швидкодії: низькочастотні, середньочастотні, високочастотні. - За функціональним призначенням: універсальні логічні елементи (І-НЕ,АБО-НЕ, НЕ,І,АБО). 4) Параметри ЛЕ: - швидкодія. - споживна потужність. - завадостійкість. - коефіцієнт розгалуження по виходу. - коефіцієнт об'єднання по входу. Результати роботи: Об’єкт дослідження: ІСТТЛ К155ЛА3.
рис.1
рис.2 На мал.1 на всі входи ЛЕ І-НЕ подана напруга високого рівня. В цьому випадку на виході діє напруга низького рівня. На мал.2 на один із входів подана напруга низького рівня на інший високого. В цьому випадку на виході формується високий рівень напруги.
рис. 3 Технічні характеристики мікросхеми К155 ЛА3 (мал. 3): Заводські параметри ЛЕ: Uживл.= 5В±5%, Іспож.?8мл, Uпорог.=1.5В, І0вх. ?-1.6 мА, І1вх. ?0.04 мА, І0вих. ?16 мА, І1вих. ?2.3 мА. Всі параметри при Rн=0.1 кОм і Cн=15 пкФ. Схема дослідження:
Час переходу t із 0 в 1 приблизно рівний часу переходу із 1 в 0 і для ТТЛ логіки є ?10нс. На рис.5 подано графіки таких логік: І-НЕ (4), І (5), АБО (6), виняткове АБО (7), трьох входове АБО (8), де Ux1, Ux2, Ux3 – сигнали на вході. На рис.6 подано логічні схеми І (а), АБО (b), виняткове АБО (с), трьох входове АБО (d), за допомогою логічного елемента І-НЕ.
рис. 6
Висновки: таким чином в ході даної лабораторної роботи ми вивчили основні характеристики логічних інтегральних мікросхем і дослідили функції двох змінних алгебри логіки Буля на Базі мікросхеми К155ЛА3.