МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
ЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Кафедра ЕОМ

Реферат
з курсу
”Периферійні пристої”
на тему:
”ІНТЕРФЕЙС FIREWIRE”
.


Зміст
Вступ
Розділ 1. Опис високошвидкісний послідовної шини FireWare
Складові IEEE 1394
Специфікації FireWire
Розділ 2. Принцип роботи Firewire
2.1 Кабель Firewire
Розділ 3. Топологія Firewire
Розділ 4 Використання 1394 (FireWire).
4.1 Зовнішні дискові пристрої
Розділ 5. Протокол Firewire
Список літератури
Вступ
Останнім часом, у зв'язку з бурхливим зростанням можливостей комп'ютерної обробки відеозображень в комп'ютерному світі виникла гостра потреба в високошвидкісний шині, по якій було б можливо передавати значні потоки даних, і крім цього, вимагала всього декількох проводів (тобто була б послідовною) , дозволяла б будувати "дерева", на які можна було б "нанизувати" різні периферійні пристрої.
За швидкісними характеристиками з існуючих шин, що допускають підключення зовнішніх пристроїв до комп'ютера, підходить тільки SCSI, але вона не задовольняє багатьом з умов, описаних вище.
По-перше, для високошвидкісної передачі даних необхідний варіант Ultra Wide SCSI, який вимагає роз'ємів з великим числом контактів, що робить практично неможливим розміщення такого роз'єму на, наприклад, цифровій відеокамері. По-друге, топологія SCSI шини припускає тільки послідовне підключення пристроїв до шини, що приводить як до необхідності мати на зовнішньому пристрої два роз'єми і так і мати в обов'язковому порядку термінатор для встановлення його на останньому роз'ємі в ланцюзі. По-третє, шина SCSI не передбачає ланцюгів живлення для периферійних пристроїв і це призводить до обов'язкової необхідності зовнішнього джерела живлення для кожного з периферійних пристроїв. По-четверте, шина SCSI не передбачає "гарячого" (тобто без виключення живлення і перезавантаження комп'ютера) підключення / відключення пристроїв на шині, за винятком жорстких дисків з SCA роз'ємами.
Саме через обмеження наявних шин інтерфейс IEEE-1394 (FireWire) став широко впроваджуватися в комп'ютерної індустрії в останні роки минулого століття. Так як назва FireWire (вогненний провід) належить фірмі Apple Computers і може використовуватися тільки для опису виробів Apple або з її дозволу, правильна назва - IEEE-1394. Деякі компанії придумали власну зареєстровану назву, наприклад в Sony - iLink. Поки основна сфера застосування IEEE-1394 - підтримка обміну даними між комп'ютером і відеокамерами і відеомагнітофонами DV стандарту. У зв'язку з тим, що DV відеокамери випускаються у все більших і більших кількостях і при безперервному падінні вартості, деякі виробники материнських плат вже в кінці 1999 року оголосили про вихід перших плат з вбудованим контролером IEEE-1394. Зокрема, фірма ASUSTeK Computers випустила материнську плату P3B-1394 з вбудованим контролером IEEE-1394.
Нова сфера застосування, що отримала основний розвиток з початку 2000 року - пристрої зберігання інформації з інтерфейсом IEEE-1394. Почали випускатися зовнішні бокси для установки в них будь-яких IDE / ATAPI пристроїв із зовнішнім інтерфейсом IEEE-1394, харчуванням за цією ж інтерфейсу і можливістю "гарячого" підключення до комп'ютера. У першу чергу такі пристрої знаходять собі застосування для обміну відео, так як на один IDE жорсткий диск зараз можливо записати до 6 годин відео DV формату і, як правило, в комп'ютерах, призначених для обробки цифрового відео, є контролер інтерфейсу IEEE-1394. Фірма Fujitsu також випустила аналогічні накопичувачі на магнітооптичних дисках ємністю до 1.3 GBytes.
Наймасовіші з пристроїв, в яких використовується інтерфейс IEEE-1394, цифрові відеокамери, вимагають швидкості передачі даних всього 25 Mbits / s, але ряд периферійних пристроїв, таких як жорсткі диски, сканери вимагають швидкостей обміну вище 400 Mbits / s і наприкінці травня 2001 року був узгоджений наступний варіант стандарту, IEEE-1394b, що передбачає підвищення швидкості передачі даних вдвічі, тобто до 800 Mbits / s.
1. Опис високошвидкісної послідовної шини FireWare
Стандарт для високопродуктивної послідовної шини (High Performance Serial Bus), що отримав офіційну назву IEEE 1394, був прийнятий в 1995 році. Метою було створення шини, яка не поступається паралельним шинам при істотному здешевлення і підвищення зручності підключення (за рахунок переходу на послідовний інтерфейс). Стандарт заснований на шині FireWire, використовуваної Apple Computer у якості дешевої альтернативи SCSI в комп'ютерах Macintosh і PowerMac. Назва FireWire («вогняний провід») тепер застосовується і до реалізацій IEEE 1394, воно співіснує з коротким позначенням 1394.
Стандарт підтримує пропускну здатність шини на рівнях 100, 200, 400 Мбіт / с, 800 і 1600 Мбіт / с. Залежно від можливостей підключених пристроїв одна пара пристроїв може обмінюватися сигналами на швидкості 100 Мбіт / с, у той час як інша на тій же шині - на швидкості 400 Мбіт / с. Такі високі показники пропускної здатності послідовної шини практично виключають необхідність використання паралельних шин, основним завданням яких стане передача потоків даних, наприклад нестиснутих відеосигналів, всередині комп'ютера.
Таким чином, Firewire задовольняє всім перерахованим вище вимогам, включаючи:
цифровий інтерфейс - дозволяє передавати дані між цифровими пристроями без втрат інформації
невеликий розмір - тонкий кабель замінює купу громіздких проводів
простота у використанні - відсутність термінаторів, ідентифікаторів пристроїв або попередньої установки
гаряче підключення - можливість переконфігурувати шину без вимкнення комп'ютера
невелика вартість для кінцевих користувачів
різна швидкість передачі даних - 100, 200 і 400 Мбіт / с
гнучка топологія - рівноправ'я пристроїв, що допускає різні конфігурації
висока швидкість - можливість обробки мультимедіа-сигналу в реальному часі
відкрита архітектура - відсутність необхідності використання спеціального програмного забезпечення
Завдяки цьому шина Firewire може використовуватися з:
комп'ютерами
аудіо і відео мультимедійними пристроями
принтерами і сканерами
жорсткими дисками, масивами RAID
цифровими відеокамерами і відеомагнітофонами
Найпростіша система для відеоконференцій, побудована на шині Firewire, що використовує два 15 fps аудіо / відео каналу завантажить всього третю частину 100Mbps інтерфейсу 1394. Але, в принципі, для цього завдання можливе й використання 400Mbps інтерфейсу.
1.1 Складові Firewire
Функціональна схема інтерфейсу Firewire показана на рис. 1. Тут внизу знаходиться фізичний рівень, на якому відбувається переклад стикуються мультимедійних сигналів в комп'ютерні формати або, навпаки, з формуванням, кодуванням / декодуванням і арбітражем, визначальним, в якому порядку пристрої Firewire, складові мережу, можуть працювати.
Рис 1 Функціональна схема інтерфейсу Firewire
На рівні обробляються і формуються пакети даних, організовується їх прийом і передача. Цих рівнів досить для ізохронної передачі даних, коли контроль за передається та отримується інформацією не ведеться. При асинхронної передачі даних такий контроль проводиться на програмному рівні обробки, де дані перевіряються і відправляються споживачеві, якщо помилок не виявлено. В іншому випадку процедури на нижньому рівні повторюються до усунення помилок. Фізичний рівень може містити кілька роз'ємів FireWire, причому два будь-яких пристрою IEEE 1394 можуть з'єднуватися між собою за схемою «точка - точка» (point-to-point).
1.2 Специфікації FireWire
IEEE 1394
В кінці 1995 року IEEE прийняв стандарт під порядковим номером 1394. У цифрових камерах Sony інтерфейс IEEE 1394 з'явився раніше ухвалення стандарту і під назвою iLink. Інтерфейс спочатку позиціонувався для передачі відеопотоків, але припав до вподоби і виробникам зовнішніх накопичувачів, забезпечуючи високу пропускну спроможність для сучасних високошвидкісних дисків. Сьогодні багато системних плат, а також майже всі сучасні моделі ноутбуків підтримують цей інтерфейс.
Швидкість передачі даних - 100, 200 і 400 Мбіт / с, довжина кабелю до 4,5 м.
IEEE 1394a
У 2000 році був затверджений стандарт IEEE 1394а. Було проведено ряд удосконалень, що підвищило сумісність пристроїв. Було введено час очікування 1 / 3 секунди на скидання шини, поки не закінчиться перехідною процес установки надійного під'єднування або від'єднання пристрою.
IEEE 1394b
У 2002 році з'являється стандарт IEEE 1394b c новими швидкостями: S800 - 800 Мбіт / с і S1600 - 1600 Мбіт / с. Відповідні пристрої позначаються FireWire 800 або FireWire 1600, залежно від максимальної швидкості. Змінилися використовувані кабелі і роз'єми. Для досягнення максимальних швидкостей на максимальних відстанях передбачено використання оптики: пластмасової, - для довжини до 50 метрів, і скляною - для довжин до 100 метрів. Незважаючи на зміну рознімів, стандарти залишилися сумісні, чого можна домогтися, використовуючи перехідники. 12 грудня 2007 була представлена ??специфікація S3200 [1] c максимальною швидкістю - 3,2 Гбіт / с. Для позначення даного режиму використовується також назва «beta mode» (схема кодування 8B10B). Максимальна довжина кабелю може досягати 100 метрів.
IEEE 1394.1
У 2004 році побачив світ стандарт IEEE 1394.1. Цей стандарт був прийнятий для можливості побудови великомасштабних мереж і різко збільшує кількість, до гігантського числа - 64 449.
IEEE 1394c
З'явився в 2006 році стандарт 1394c дозволяє використовувати кабель Cat 5e від Ethernet. Можливо використовувати паралельно з Gigabit Ethernet, тобто використовувати дві логічні і незалежні одна від одної мережі на одному кабелі. Максимальна заявлена ??довжина - 100 м, Максимальна швидкість відповідає S800 - 800 Мбіт / с.
2. Принцип роботи Firewire
Процес ініціалізації інтерфейсу починається зі скидання шини. При цьому з'ясовується, яке число портів - один або декілька - є в системі і до яких з них підключені основні (батьківські) і дочірні пристрою. За цими даними будується дерево і визначається кореневий вузол мережі (рис. 2).

Рис 2 Процес ініціалізації інтерфейсу
Кожен з пристроїв Firewire отримує ідентифікаційний номер і дані про те, на яких швидкостях можуть працювати його прямі сусіди. Використовується 64-розрядна пряма адресація (48 біт на вузол і 16 біт для ідентифікації шини), що дозволяє реалізувати ієрархічну адресацію для 63 вузлів на 1023 шинах. По завершенні ініціалізації починає працювати арбітраж, що стежить за тим, щоб працюючі пристрої один одному не заважали. Тому пристрій, готове почати передачу, спочатку посилає сигнал запиту свого батьківського пристрою в дереві. Це пристрій, отримавши запит, формує сигнал заборони своїм дочірнім пристроїв і передає запит далі - свого батьківського пристрою - і так далі, поки запит не дійде до кореневого пристрою. У свою чергу кореневий пристрій формує сигнал, який дозволяє передачу пристрою, який виграв арбітраж за часом, тобто того, запит від якого отримано першим. При цьому пристрій, який програв арбітраж, чекає, поки шина не звільниться. За сигналом дозволу починається робота на рівні компонування, де формуються пакети даних по 512 байт з інтервалами між ними і визначається їх адресація. 160 біт у кожному пакеті займає заголовок, куди входить інформація про відправника та одержувача пакетів, а також про циклічний коді CRC виправлення помилок. Передача даних починається після отримання відповіді про готовність запитуваної пристрою до прийому інформації. Протягом часу до 0,75 мс після відправлення кожного пакету даних очікується підтвердження про їх отримання у вигляді байтовой посилки. Далі слід інтервал не менше 1 мс, що розділяє пакети, і т. д. Кожному пристрою мережі Firewire надається можливість передавати дані один раз протягом кожного проміжку часу, що розподіляється по всіх вузлах. Якщо цього часу виявляється недостатньо, передача завершується на наступних циклах. Так зроблено для того, щоб передача довгою інформацією одного з джерел не могла блокувати роботу інших. Ізохронна передача даних застосовується, наприклад, в мультимедійних додатках, коли пріоритетом є мінімум затримки на отримання інформації в порівнянні з можливою втратою або помилками в якійсь її частині. У ізохронної режимі дані передаються пакетами тривалістю по 125 мс, тобто чим вище швидкість, тим більше даних може бути передано за цей час. Пакети слідують один за одним, не чекаючи байтів підтвердження отримання. Для ідентифікації пакетів при ізохронної і асинхронної передачі проміжок між ними в першому випадку коротше, ніж у другому. Це дозволяє комбінувати і розрізняти ізохронних і асинхронні дані в кожному сеансі. На ізохронних дані виділено до 85% каналу передачі, з яких пристрій може займати не більше 65%. Інтерфейсом Firewire допускається одночасна передача інформації на різних швидкостях від різних пристроїв, причому можливість їх «спілкування» на будь-якої зі швидкостей визначається автоматично. Це робить інтерфейс дуже дружнім, тому що користувачеві не потрібно піклуватися про правильність підключення пристроїв.
2.1 Кабель Firewire
Для роботи інтерфейсу на високих швидкостях потрібні кабелі з часом поширення сигналу, не перевищує допустимих меж. Для Firewire це 144 нсек, після чого приймається рішення про недоступність адресується пристрою. Пристрій кабелю для Firewire пояснює рис. 3.

Рис 3 Пристрій кабелю
Цей кабель діаметром 6 мм містить три виті пари провідників діаметром 0,87 мм. Одна з пар (типу 22 AWG) призначена для живлення зовнішнього навантаження (напруга 8 ... 30 В, струм споживання до 1,5 А), а дві інші представляють собою роздільно екрановані пари сигнальних проводів типу 28 AWG. Усі провідники з ізолюючим заповненням укладені в екранує фольгу і оболонку з полівінілхлориду. Таким чином, кабель має складну конструкцію і виготовити його самостійно навряд чи можливо.
Існують три види рознімів (рис 4) для FireWire:
4pin (IEEE 1394a без живлення) стоїть на ноутбуках і відеокамерах. Два дроти для передачі сигналу (інформації) і два для прийому.
6pin (IEEE 1394a). Додатково два дроти для живлення.
9pin (IEEE 1394b). Додаткові дроти для прийому і передачі інформації.

Рис 4 види роз'ємів
Пара проводів, призначена для живлення зовнішніх пристроїв, наприклад сканера, не потрібно при роботі з цифровими відеокамерами, забезпеченими власним харчуванням. Для таких випадків застосування Firewire розроблені однорядні 4-контактні роз'єми і кабелі, вид одного з яких - Sony iLink - показаний на рис.4. Довжина цього кабелю становить 96 см.
3. Топологія Firewire
Стандарт 1394 визначає загальну структуру шини, а також протокол передачі даних і поділу носія. Древообразная структура шини завжди має "кореневе" пристрій, від якого відбувається розгалуження до логічних "вузлів", які знаходяться в інших фізичних пристроях.
Кореневий пристрій відповідає за певні функції управління. Так, якщо це ПК, він може містити міст між шинами 1394 і PCI і виконувати деякі додаткові функції з управління шиною. Кореневий пристрій визначається під час ініціалізації і, будучи якось обраним, залишається таким на весь час підключення до шини.
Мережа 1394 може включати до 63 вузлів, кожен з яких має свій 6-розрядний фізичний ідентифікаційний номер. Кілька мереж можуть бути з'єднані між собою мостами. Максимальна кількість з'єднаних шин в системі - 1023. При цьому кожна шина ідентифікується окремим 10-розрядним номером. Таким чином, 16-розрядний адреса дозволяє мати до 64449 вузлів у системі. Оскільки розрядність адрес пристроїв 64 біта, а 16 з них використовуються для специфікації вузлів і мереж, залишається 48 біт для адресного простору, максимальний розмір якого 256 Терабайт (256х10244 байт) для кожного вузла.
Конструкція шини дивно проста. Пристрої можуть підключатися до будь-якого доступного порту (на кожному пристрої зазвичай 1 - 3 порти). Шина допускає "гаряче" підключення - підключення або роз'єднання при увімкненому живленні. Немає також необхідності в яких-небудь адресних перемикачах, оскільки відсутні електронні адреси. Кожен раз, коли вузол додається або вилучається з мережі, топологія шини автоматично переконфігуріруется відповідно до шинним протоколом.
Проте є кілька обмежень. Між будь-якими двома вузлами може існувати не більше 16 мережевих сегментів, а в результаті з'єднання пристроїв не повинні утворюватися петлі. До того ж для підтримки якості сигналів довжина стандартного кабелю, що з'єднує два вузли, не повинна перевищувати 4,5 м.
4. Використання 1394 (FireWire)
Принциповою перевагою шини 1394 є відсутність потреби в контролері. Будь-яке передавальний пристрій може отримати смугу ізохронного трафіку і починати передачу по сигналу автономного або дистанційного управління - приймач "почує" цю інформацію. При наявності контролера відповідне ПЗ може управляти роботою пристроїв, реалізуючи, наприклад, цифрову студію нелінійного відеомонтажу або забезпечуючи необхідними мультимедійними даними всіх зацікавлених споживачів інформації. Для шини 1394 найбільш приваблива можливість з'єднання пристроїв побутової електроніки (мається на увазі поки що не «наш», а «їх» побут) на «домашню мережу», причому як з використанням PC, так і без. При цьому стандартні однотипні кабелі і роз'єми 1394 замінюють безліч різнорідних з'єднань пристроїв побутової електроніки з PC. Різнотипні цифрові сигнали (стислі відеосигнали, цифрові аудіосигнали, команди MIDI і управління пристроями, дані) мультиплексируются в одну шину, що проходить по всіх приміщеннях. Використовуючи одні й ті ж джерела даних (приймачі мовлення, пристрої зберігання, відеокамери і т. п.), можна одночасно в різних місцях переглядати (прослуховувати) різні програми з високою якістю, забезпечуваним цифровими технологіями. Застосування комп'ютера з адаптером 1394 і відповідним ПЗ значно розширює можливості цієї мережі. Комп'ютер стає віртуальним комутатором домашньої аудіо-відеостудії. Програми для аудіо-та відеопристроїв використовують логічні «вилки» (plugs) і «розетки» (sockets), які є аналогами роз'ємів, застосовуваних у звичайній апаратурі. Вилки відповідають виходам, розетки - входів відповідних пристроїв. «Вставляєте» ці «вилки» у «розетки» можна зібрати необхідну систему. Звичайно, для того щоб вона запрацювала, в пристроях повинна бути реалізована специфікація Digital Interface for Consumer Electronic Audio / Video Equipment - розширення стандарту IEEE-1394, запропонована DVC (Digital Video Consortium). Co часом вона повинна стати стандартом ISO / IEC.
Адаптер FireWire, наприклад АНА-8940 фірми Adaptec, може встановлюватися в будь-який PC (або Mae), що має вільний слот PCI. Для редагування відео вистачає потужності рядового сучасного ПК (мінімальні вимоги - Pentium 133,32 Мбайт ОЗУ »256 кбайт кеш, бажано швидкий SCSI-диск).
Підтримка 1394 мається на ряді ОС, серед яких Windows 98, Windows 95 OSR 2.1 і новіші. Для редагування аудіо-відеофайлів (AVI) застосовні, наприклад, пакети Adobe Premiere, Asymetrix Digital Video Producer, Ulead MediaStudio, MGI Video Wave. Кодек-конвертор цифрових відеоданих (DV), переданих по шині 1394, в AVI-файл поставляється фірмою Adaptec.
Однією з проблем цифрової передачі мультимедійної інформації є захист авторських прав. Користувач повинен мати можливість високоякісного відтворення прийнятих програм або придбаних дисків, але їх автори (виробники) повинні мати можливість захистити свої права, за своїм розсудом вводячи обмеження на цифрове копіювання. Для цих цілей об'єднання «5С» (5 компаній: Sony, Matsushita, Intel, Hitachi і Toshiba) розробляє специфікацію шифрування даних.
4.1 Зовнішні дискові пристрої
Існує стандарт SBP-2 - SCSI поверх 1394. Широко використовується для підключення зовнішніх корпусів з жорсткими дисками до комп'ютерів - корпус містить чіп мосту 1394-ATA. Швидкість до приблизно 27 МБ / с, що перевищує швидкість USB 2 як інтерфейсу до пристроїв зберігання даних, що дорівнює приблизно 22 МБ / с. Підтримується в ОС сімейства Windows c Windows 98 і до цього дня (грудень 2008). Також підтримується в популярних ОС сімейства UNIX. Цікаво, що близько 1998 співдружність компаній, зокрема Microsoft, розвивали ідею обов'язковості 1394 для будь-якого комп'ютера і використання 1394 всередині корпусу, а не тільки поза нього. Існували навіть карти контролерів з одним з роз'ємів, спрямованим всередину корпусу. Також існувала ідея Device Bay, тобто відсіку для пристрої з вбудованим у відсік роз'ємом 1394 і підтримкою гарячої заміни. Все це простежується у матеріалах Microsoft тієї пори, призначених для розробників комп'ютерів. Можна зробити висновок, що 1394 пропонували як заміну ATA, тобто на роль, нині виконувану SATA. Всі ці ідеї швидко скінчилися провалом, одна з головних причин - ліцензійна політика Apple, що вимагає виплат за кожен чіп контролера.
MiniDV відеокамери
Історично перше використання шини. Використовується і донині як засіб копіювання фільмів з MiniDV у файли. Можливо і копіювання з камери на камеру. Відеосигнал, що йде по 1394, йде практично в тому ж форматі, що і зберігається на відеострічці. Це спрощує камеру, знижуючи вимоги до неї по наявності пам'яті.
В ОС Windows підключена по 1394 камера є пристроєм DirectShow. Захоплення відео з такого пристрою можливий у найрізноманітніших додатках - Adobe Premiere, Ulead Media Studio Pro, Windows Movie Maker. Існує також величезна кількість простих утиліт, здатних виконувати тільки це захоплення. Можливо також і використання тестового інструменту Filter Graph Editor з вільно поширюваного DirectShow SDK. Використання 1394 c miniDV поклало кінець пропрієтарним платам відеозахоплення. Потрібно звернути увагу на те, що, незважаючи на цифрову природу 1394 і miniDV, ізохронний трафік не захищений від спотворень ніяк, і в деяких випадках якість захопленого відео залежить від геометрії розташування кабелю на робочому столі.
Відладчик WinDbg
Цікавою властивістю контролерів 1394 є здатність читати і писати довільні адреси пам'яті з боку шини без використання процесора і ПЗ. Це випливає з багатого набору асинхронних транзакцій 1394, а також з її структури адресації. Ця можливість читання і редагування пам'яті через 1394 без допомоги процесора послужила причиною використання 1394 в двухмашинні відладчику ядра Windows - WinDbg. Таке використання істотно швидше послідовного порту, але вимагає ОС не нижче Windows XP з обох сторін.
5. Протокол Firewire
Інтерфейс дозволяє здійснювати два типи передачі даних: синхронний і асинхронний. При асинхронному методі одержувач підтверджує отримання даних, а синхронна передача гарантує доставку даних у необхідному обсязі, що особливо важливо для мультимедійних додатків. Протокол IEEE 1394 реалізує три нижніх рівні еталонної моделі Міжнародної організації зі стандартизації OSI: фізичний, канальний і мережевий. Крім того, існує "менеджер шини", якому доступні всі три рівні.
На фізичному рівні забезпечується електричне і механічне з'єднання з коннектором, на інших рівнях - з'єднання з прикладною програмою. На фізичному рівні здійснюється передача і отримання даних, виконуються арбітражні функції - для того щоб всі пристрої, підключені до шини Firewire, мали рівні права доступу.
На канальному рівні забезпечується надійна передача даних через фізичний канал, здійснюється обслуговування двох типів доставки пакетів - синхронного й асинхронного.
На мережевому рівні підтримується асинхронний протокол запису, читання та блокування команд, забезпечуючи передачу даних від відправника до одержувача і читання отриманих даних. Блокування об'єднує функції команд запису / читання і виробляє маршрутизацію даних між відправником та одержувачем в обох напрямках. "Менеджер шини" забезпечує загальне управління її конфігурацією, виконуючи такі дії: оптимізацію арбітражної синхронізації, управління споживанням електричної енергії пристроями, підключеними до шини, призначення ведучого пристрою в циклі, присвоєння ідентифікатора синхронного каналу та повідомлення про помилки. Щоб передати дані, пристрій спочатку запитує контроль над фізичним рівнем. При асинхронної передачі в пакеті, крім даних, містяться адреси відправника і одержувача. Якщо одержувач приймає пакет, то підтвердження повертається відправнику. Для поліпшення продуктивності відправник може здійснювати до 64 транзакцій, не чекаючи обробки. Якщо повернуто негативне підтвердження, то відбувається повторна передача пакета.
У випадку синхронної передачі відправник просить надати синхронний канал, що має смугу частот, що відповідає його потребам. Ідентифікатор синхронного каналу передається разом з даними пакета. Одержувач перевіряє ідентифікатор каналу і приймає тільки ті дані, які мають певний ідентифікатор. Кількість каналів і смуга частот для кожного залежать від програми користувача. Може бути організовано до 64 синхронних каналів.
Шина конфігурується таким чином, щоб передача кадру починалася під час інтервалу синхронізації. На початку кадру розташовується індикатор початку і далі послідовно у часі слідують синхронні канали 1, 2 ... На малюнку 7 зображений кадр з двома синхронними каналами і одним асинхронним.

Рис 7 Кадр з двома синхронними каналами і одним асинхронним.
Список літератури
Інформатика для юристів та економістів / Под ред. Симановича. СПб., 2001.
Дмитрієв, Олександр. Scenic корисний для здоров'я / / Світ ПК. 2003.6. С.40.
3.Ахметов О.М., Борзенко О. В. Сучасний персональний комп'ютер. - М.: Комп'ютер Прес, 2003.-317 с.
4.http: / / www.all-codecs.ru/soft.php
5.http: / / www.overclockers.ru/softnews/21559.shtml