Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
Записка
До курсового проекту
На тему:
Одноповерховий житловий будинок


Зміст:
Вибір конструктивної схеми будинку;
Фундаменти;
Конструкція стіни;
Перекриття;
Покрівля;
Вибір конструктивної схеми будинку. Обємно-планувальне рішення .
. Остов будинку визначає конструктивну схему будинку. Залежно від характеру опирання горизонтальних несучих елементів (перекриттів) на вертикальні несучі елементи (стіни, окремі опори і балки між ними) розглядають такі конструктивні схеми цивільних будинків:
з несучими поздовжніми стінами;
з поперечними несучими стінами;
з поздовжніми і поперечними несучими стінами;
з неповним каркасом (поздовжним поперечним напрямком прогонів);
з повним каркасом.
У нашому випадку маємо будинок з поздовжніми несучими стінами . Товщину зовнішніх стін приймаємо 510 мм, внутрішніх – 380. Перегородки виконані із цегли товщиною 120 мм. Привязка зовнішніх поздовжніх несучих стін – 200 мм, поперечних ненесучих -0. Житловий будинок запроектований розмірами в плані 6,5 ×8,0 м . В будинку знаходяться: коридор, вітальня, кухня, дитяча кімната.
Фундаменти.
В даному проекті фундамент – збірний стрічковий, що складається з бетонних блоків шириною 400 мм і подушки шириною 600 мм.З врахуванням глибини промерзання грунту для району будівництва (м. Львів), закладаємо фундамент під зовнішні стіни на глибині 1 м, іа під внутрішні стіни, розміщені на віддалі 1 м від зовнішніх ,- на глибині 0,7 м.
Конструкція стін
Стіни запроектовані з цегли глиняної розмірами 250 ×120× 65 з полегшеною кладкою. Використовуються термовкладиші розмірами 250  ×115 ×380.
Перекриття.
У нашому випадку перекриття виконане по дерев’яних балках. Оскільки максимальний проліт становить 5м, то розміри бруса приймаємо 100*180мм. По нижньому краю балки прибиваємо черепні бруски розмірами 50*40мм, на які буде кріпитися щитовий настил.

Щитовий настил виконується із дощок товщиною 20мм, що розміщені у три ряди. По щитовому настилу проводимо засипку шлаком товщиною 60мм.

По щитовому настилу і балкам прибиваємо дранку і заштукатурюємо.
Крок між балками приймається в межах 800-1000м
Балку опираємо на стіну на 180мм. Між балкою і стіною залишаємо зазор у 30мм для виходу вологи з неї . Також на краю балки робимо скіс завдовжки 30мм, що пришвидшує вихід вологи з неї.Балки анкетуємо через одну. Анкер одною стороною забивається у балку, а другою замуровується у стіну. В зоні опирання балок на стіну бокові поверхні огороджуємо двома шарами руберойду. Кінці балок пропитуємо антисептиками і антипіренами.
Металева покрівля
Металеву покрівлю (рис. 7.15) виконують з оцинкованих чи чорних листів сталі завширшки 510-710мм, завдовжки 710-3000мм, завтовшки 0,25-2мм.Листи з’єднуються між собою за допомогою фальців, які бувають стоячими та лежачими. Стоячі фальці розташовують вздовж скату, лежачі – поперек скату.
Листи покрівельної сталі вкладають на обрешїтку з брусків 50x50 мм | кроком 250 мм. Покрівлю кріплять до обрешітки так званими клямерами - це вузька смуга сталі, один кінець якої прибивається до обрешітки, а другий запускається у стоячий фальц. Для улаштування звису до обрешітки через 700 мм прибивається Т-подібний костиль із полосової сталі. Він мас винос на 100 мм від обрешітки, під який відгинають покрівельну сталь.

Рис. 7.15. Загальний вигляд улаштування металевої покрівлі