Опис змісту основної діяльності
Для виконання даної роботи я обрала підприємство, яке має назву – ДП «Рівненський облавтодор» Філія «Рівненська ДЕД», що знаходиться за адресою: Україна, 33027 м. Рівне вул. Київська – 24 а.
Діяльність Філії «Рівненська ДЕД» ґрунтується на дії таких нормативно- правових актів: наказ Державної служби автомобільних доріг України від 09.04.2002 №156.
Компанію утворено на виконання Указу Президента України від 08.11.2001 №1056 “Про заходи щодо підвищення ефективності управління дорожнім господарством України” і постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 №221 “Про утворення відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України”.
Засновником, вищим органом і єдиним акціонером Компанії є держава в особі Державної служби автомобільних доріг України.
Компанію було утворено шляхом передачі майна державних підприємств, що входили до складу Української державної корпорації по будівництву, ремонту та утриманню автомобільних доріг, дочірнім підприємствам.
На весь розмір зареєстрованого статутного фонду Компанії випущено акції, 100 відсотків яких закріплено у державній власності із забороною їх відчуження, використання для формування статутних фондів будь-яких суб’єктів господарювання, передачі в управління будь-яким особам та вчинення будь-яких дій, наслідком яких може бути відчуження цих акцій з державної власності, зокрема передача в заставу, до прийняття окремого рішення щодо приватизації Компанії.
Дочірні підприємства ведуть виробничу діяльність відповідно до Господарського кодексу України.
Функція апарату управління (материнської компанії) ВАТ „ДАК „Автомобільні дороги України” - управління дочірніми підприємствами, що входять до її складу. Компанія визначає структуру, штатний розклад, порядок оплати і стимулювання праці працівників, створених нею дочірніх підприємств, філій.
Виконавчим органом управління Компанією, який здійснює оперативне керівництво її поточною діяльністю є правління у складі 5 осіб.
Спостережна рада є органом Компанії, який з метою захисту інтересів держави здійснює контроль за діяльністю правління Компанії та складається з 5 членів –представників Засновника.
Вищим органом Компанії утворена ревізійна комісія, що складається з 3 членів та здійснює перевірки господарсько-фінансової діяльності Компанії.
Дане підприємство займається такими видами діяльності:
Участь у розробці проектів поточних планів і перспективних програм розвитку та удосконалення дорожнього господарства України.
Координація діяльності дорожніх організацій з питань:
розвитку мережі автомобільних доріг і мостів, підвищення їх транспортно-експлуатаційних якостей, благоустрою та обладнання об’єктами і службами дорожнього сервісу, впровадження засобів дорожнього технологічного зв’язку;
впровадження та удосконалення державного управління дорожнім зв’язком;
організації належного експлуатаційного утримання мережі автомобільних доріг загального користування та штучних споруд на них, роботи із створення безпечних умов дорожнього руху, підвищення рівня обслуговування учасників руху;
збереження автомобільних доріг від передчасних руйнувань при проїзді великовагових транспортних засобів;
облаштування автомобільних доріг та смуги відводу;
здійснення єдиної технічної політики при удосконаленні автомобільних доріг шляхом створення і впровадження у виробництво досягнень науково-технічного прогресу, передових ресурсозберігаючих технологій, використання місцевих будівельних матеріалів і відходів промисловості, підвищення якості робіт і ефективності витрат при ремонтах та утриманні автомобільних доріг і дорожніх споруд;
Основна мета підприємства: забезпечення економічних інтересів та задоволення потреб держави, населення та оборони країни в удосконаленні й розвитку автомобільних доріг загального користування, розширення можливостей виробничого та соціального розвитку підприємства, підвищення ефективності використання матеріальних, фінансових та інших ресурсів на основі спільної діяльності, розподілу праці та кооперації.
Місія Філії «Рівненська ДЕД» формулюється як філософія організації і містить наступні положення:
досягнення високої майстерності у всіх галузях діяльності – у формулюванні та досягненні цілей організації, у виготовленні продукції, у наданні послуг, у роботі персоналу;
якість – невідємна частина продукції, працівника та управлінця;
професійне управління, довіра людям, підтримка та вітання нових ідей і обгрунтованого ризику;
прийняття управлінських рішень менеджерами всіх рівнів за чітко визначених повноважень та відповідальності;
чесність, відкритість, робота в єдиній команді, вільний обмін інформацією.
Вихідні потоки - це результат перетворення (трансформації) вхідних потоків..
Основними вихідними потоками діяльності Філії «Рівненська ДЕД», є:
1. Інформація про надані послуги: - це інформація про кількість, якість та вартість наданих філією послуг, що надається керівництву щоденно, реалізації державної політики у сфері економіки та розвитку економічних реформ, доведення квартальних та місячних планів до керівників підрозділів ДРП
Основні критерії оцінки:
Кількість зробленої роботи для здачі в експлуатацію доріг;
Кількість метраж пофарбованої смуги розмітки;
кількість кількість стовчиків на узбічях;
кількість установлених знаків;
Інформація про задоволеність клієнта: місією філії є якісні дороги для безпечної їзди.
Основні критерії оцінки:
кількість аварій, смертей на дорогах;
кількість заявок на СТО на ходову частину автомобіля;
кількість пробок у «час пік»;
кількість судових скарг до «Облатодор»
3. Фінансова звітність: звіти про використання коштів з державного бюджету для ремонту доріг, підвищення ефективного використання основних виробничих фондів та матеріальних і трудових ресурсів
Основні критерії оцінки:
вартість наданих послуг;
сумарні витрати за місяць;
сумарні витрати за квартал;
сумарні витрати за рік.
Вхідні потоки – це матеріали на інформація, перетворювана процесом для створення вихідних потоків.
В управлінні діяльністю філії «Рівненська ДРЕ» виділяють такі вхідні потоки як:
1. Інформація про стан доріг:.
Основні критерії оцінки:
кількість доріг які не відповідають вимогам, вимоги до результату;
2. Інформація про потреби та вимоги клієнтів: діяльність філії направлена на задоволення потреб громадян шляхом надання послуг, з метою отримання якісних доріг, які будуть безпечними.
Основні критерії оцінки:
кількість заяв до Облради, «Облавтодор»;
Річний планів утримання та ремонтів автомобільних доріг;
Так, для створення продукту необхідні постачальники вхідних потоків. Так, головними постачальниками є:
«Здолбунівський цементний завод»,
ДП «Рівненський облавтодор»,
ДерждорНДІ,
Дор`якість,
ДП „Експертизадорсервіс”,
ДП"Укрдорзв`язок",
ДП „Укрдорінвест”,УКРДІПРОДОР
УкрДПІтрансбуд
Критеріями щодо постачальників є: стан сировини, підвищення якості продукції, що поставляється, довготермінові договори про співпрацю, термін поставки вчасно в пору.
Відповідно до процесної моделі керівництво підприємства має забезпечити ефективне функціонування процесів, надавши необхідні ресурси, до яких належать:
Ресурси– це фактори, що сприяють створенню вихідного потоку, але самі не трансформуються у вихідні потоки.
Щоб забезпечити ефективне функціонування підприємству необхідні такі ресурси:
персонал:
виробнича інфраструктура: виробничі приміщення, робочий простір, засоби праці й устаткування, допоміжні служби, інформаційні й телекомунікаційні технології, а також транспортні засоби;
обладнання: Запорукою стабільної та ефективної роботи asks] є високий рівень інформаційного забезпечення на основі новітніх технологій, що забезпечують високу швидкість та надійність розрахунків, якісне і зручне надавання послуг, ефективне та оперативне управління діяльністю. Кількість основних засобів є 97 одиниць, що включає в себе техніку для ремонту та обслугованю доріг, основна техніка є застарілою, але йде і закупка нової.
Основні критерії оцінки:
Нормативне управління процесом – це нормативні документи або діяльність, що визначає, регулює та впливає на процес.
Діяльність філії «Рівненська ДЕД» регулюється відповідно до:
Конституції України:
Указом Президента України від 8 вересня 1994 р. “Про Українську державну корпорацію по будівництву, ремонту і утриманню автомобільних доріг” Закону України «Про господарські -товариства»;
Постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 1994 року № 717 “Питання Української державної корпорації по будівництву, ремонту і утриманню автомобільних доріг”, статут, а також стратегія підприємства.
інших законодавчих актів України;
статуту Філії «Рівненська ДЕД»
Побудова моделі, що демонструє діяльність філії як процес
Рис. 1 «Топ-модель»
Визначення переліку ключових підпроцесів. Формування організаційних карт.
Перелік ключових підпроцесів, що визначають зміст:
Життєвого циклу:
планування бюджету на рік;
дії з ремонту доріг;
моніторинг.
Ресурсного забезпечення:
управління персоналом;
управління ресурсами.
Оціночних:
аналіз даних;
аналіз вищого керівництва;
внутрішній аудит.
Організаційно-управлінських дій:
прийняття корегуючих рішень;
управління документацією;
управління протоколами якості;
Необхідно сформувати організаційні карти 6-ти процесів, що вимагають обов’язкового документування, а саме:
управління документацією;
управління протоколами операційного контролю(здійснення операційного контролю якості дорожніх робіт, який є обов'язковими для всіх організацій, які займаються будівництвом, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування.)
внутрішній аудит;
управління невідповідною продукцією;
корегуючи дії;
попереджуючі дії.
Організаційні карти підрозділів
Організаційна карта підрозділу:

Найменування процесу: Упарвління документацією

Керівник підрозділу: Начальник ВТВ філії
Власник процесу:
директор Філії
Шифр:



Дата набуття чинності





Нормативні документи:

Статут підприємства, робочі інструкції та креслення, плани утримання та ремонтів автомобільних доріг , державної політики у сфері економіки та розвитку економічних реформ ,технічна документація, законодавче забезпечення, схеми процесів, методичні вимоги та інші нормативні акти, що регулюють господарську діяльність, плани утримання та ремонтів автомобільних доріг

Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:

Скоригований та затверджений пакет документів, документи повинні бути легко ідентифікованими, чіткими, адекватними та актуальними.

Перевірка:

Проводиться з метою забезпечення впевненості щодо достовірності вхідних потоків шляхом прослідковування та перевірки за змістом та формальної перевірки документів

Особа що відповідає за передачу (постачальник):

Постачальниками вхідних потоків є : Начальник ВТВ філії, керівників структурних підрозділів, виробничо-технічний відділ, Головний бухгалтер

Вихідні потоки:



Коригуючі та попереджуючі дії та рішення



Форма передачі вихідних потоків і вимоги:

Підготовлений та укомплектований пакет документів, їх чіткість і достовірність для споживача

Перевірка:

Підтвердження того що споживач отримав потрібні дані



Особа, що відповідає за приймання (споживач):

Керівник служби кнтролю якості

Критерії оцінки процесу

Результативність - відношення кількості заходів плану по стандартизації, виконаних своєчасно до загальної кількості заходів за планом. Ефективність витрат - відношення фактично затрачених коштів фінансового плану "витрати на документування" до фінансового плану.

Необхідні запаси і передача інформації

Підготовлений персонал, приміщення, канцтовари, бюджет



Дії у випадку, якщо ціль не досагнута

Підвищення кваліфікації персоналу, удосконалення процесу передачі даних



Відповідальність керівника підрозділу

Нести відповідальність за процес та його результати



Повноваження керівника підрозділу

Контролювати, аналізувати та покращувати процес, вносити оперативні зміни в нього, підтримувати взаємодію з іншими керівниками підрозділів


Організаційна карта підрозділу:


Найменування процесу: Управління протоколами якості


Керівник підрозділу:
Власник процесу:
Шифр:


Керівник служби операційного контролю
Дата набуття чинності:

Нормативні документи:


Кодекс законів про працю України,ЗУ «Про господарську діяльність», статут підприємства, ГКУ.

Вхідні потоки:



Результати вимірювання і моніторингу

Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:

Таблиці і графіки

Перевірка:



Достовірність показників якості.


Особа, що відповідає за передачу (постачальник):

Керівник служби вимірювання і моніторингу



Вихідні потоки:



Статистичні дані

Форма передачі вихідних потоків і вимоги:

Таблиці, протоколи

Перевірка:



Достовірність показників якості.


Особа, що відповідає за прийняття (споживач):

Скоригувати дії на усунення похибок та дефектів


Критерії оцінки процесу:


Експертна оцінка в балах за результатами аудиту – відношення оцінки цього процесу в підрозділах до кількості підрозділів, що перевіряються

Необхідні записи і передача інформації:

Розробка протоколу якості здійснюється щоденно, на основі даних, що записуються погодинно на виробництві.

Дії у випадку,якщо ціль не досягнута:


Перевірка проводиться для забезпечення впевненості в тому, що вихідний продукт відповідає вимогам ТЗ на розробку протоколів якості( лаконічність, наявність заповненої таблиці, повний обсяг, простота викладу, зручність внесення змін, зрозумілість і т.д.).

Відповідальність керівника підрозділу:


за виконання оперативних задач, поставлених керівництвом чи директивними документами в межах визначених організаційно-розпорядчими документами.

Повноваження керівника підрозділу:


Приймати рішення і діяти у відповідності з покладеними функціональними обов’язками; Надавати пропозиції стосовно поліпшення процесу «Управління протоколами операційного контролю». Виявлені в ході операційного контролю дефекти, відхилення від вимог проектної документації та будівельних норм повинні бути виправлені до початку виконання наступних операцій. Відповідальність за своєчасне виправлення покладається на виконробів і майстрів. Для усунення типових і таких, що часто виникають, дефектів керівництво організації повинно розробляти і здійснювати відповідні організаційно-технічні заходи.


Організаційна карта підрозділу:

Найменування процесу: Управління невідповідною продукцією

Керівник підрозділу:
Начальник ВТВ
Власник процесу:
Головний інженер
Шифр:



Дата набуття чинності:

1. Нормативні документи: ISO 9000:2000. Система менеджменту якості. Головні положення і словник.

2. ISO 9001:2000 розділ 6.2. Система менеджменту якості. Вимоги.

3. ISO-10015:1999. “Управління якістю ”.

Вхідні потоки: Звіти про невідповідність продукції

Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них: наказ вищого керівництва

Перевірка: відбувається аналізом вищого керівництва

Особа, що відповідає за передачу (постачальник): начальник відділу ВТВ

Вихідні потоки: Інформувати персонал про коригуючі та попереджуючі дії.

Форма передачі вихідних потоків і вимоги: наказ про внесення змін в процеси життєвого циклу.

Перевірка: відбувається начальником відділу виробництва через звіти поданні безпосередньо його підлеглими.

Особа, що відповідає за приймання (споживач): начальники всіх підрозділів.

Критерії оцінки процесу: К1 – кількість невідповідностей на одного робітника;

К2 – оцінка підпроцесу “Порядок навчання персоналу питанням СУЯ»

Необхідні записи і передача інформації: інформація про невідповідності продукції яка подається у вигляді звітів.

Дії у випадку, якщо ціль не досягнута: аналіз помилок продукції, відправлення її на переоцінку та переробку, виправлення помилок та виготовлення якіснішого продукту.

Відповідальність керівника підрозділу: начальник відділу ВТВ несе особисту відповідальність за діяльність свого відділу, він має право вимагати у своїх підлеглих звітів про їхню діяльність та про стратегії покращення кожного підлеглого також начальник відділу виробництва повинен тісно співпрацювати з іншими відділами через звіти подані особисто директору підприємства.

Повноваження керівника підрозділу: керівник відділу зобов’язується доводити цілі та завдання безпосередньо через наради, накази, наряди, збори і лише тоді він може вимагати звітів про діяльність підлеглих.


Організаційна карта підрозділу:

Найменування підрозділу : Попереджуючі дії

Керівник підрозділу :
Власник процесу :
Шифр :

Начальник відділу операційного контролю
Начальник відділу операційного контролю
Дата набуття чиності :

Нормативні документи : технологічні вимоги, методичні вимоги, карти процесів та опис процесів

Вхідні потоки : аналітична інформація про стан діяльності інших підрозділів від вищого керівництва

Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них : отриманні за допомогою розсилки, інформація надходила вчасно

Перевірка : порівняння даних і документів, законність і достовірність

Особа, що відповідає за передачу (постачальник) : керівник процесу «Аналіз вищого керівництва»

Вихідні потоки : перелік попереджуючих дій, які повинні бути використанні або застосовані до конкретного проекту або продукту

Форма передачі вихідних потоків і вимоги : передача документів у відділ інформації шляхом документальних рішень

Перевірка : контроль та вимірювання показників процесів ; збір інформації щодо результатів процесу

Особа, що відповідає за приймання (споживач) : начальник відділу управління ресурсами , начальник відділу управління персоналом

Критерії оцінки процесу : ефективність – відношення значення критерію аналізованого процесу після проведення попереджуючих дій до значення аналітичного критерію процесу до проведення попереджуючих дій

Необхідні записи і передача інформації : письмові інструкції, блок-схеми, документи в електронному варіанті

Дії у випадку, якщо ціль не досягнута : усунення помилок процесу, необхідність вимірювати результативність та ефективність зв’язку із зацікавленими сторонами, щоб установити міру чіткості та зрозумілість інформації; необхідно застосувати необхідні засоби передачі інформації, яка випливає з аналізу вимірів

Відповідальність керівника підрозділу : керівнику необхідно забезпечити ефективний вимір, збір і затвердження даних, щоб мати можливість переконатися в результативній роботі організації і задоволеності зацікавлених сторін.

Повноваження керівника підрозділу : має розподілити відповідальність та повноваження для здійснення діяльності процесу, розглянути дії щодо покращення якості продукції, надати накази до відділів , що відповідають за процес управління ресурсами та персоналом


Організаційна карта підрозділу:

Найменування процесу: Аналіз даних

Керівник підрозділу:
Головний інженер
Власник процесу:
Директор філії
Шифр:

Нормативні документи:
 

ISO 9000:2000. Система менеджменту якості. Головні положення і словник.

ISO 9001:2000. системи менеджменту якості. Вимоги.

Настанова з якості.

Положення та інструкції щодо оформлення документів.

Вхідні потоки:

Інформація про стан процесу,статистичні дані,облік документації

Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:

Готова продукція подається в готовому вигляді,інформація про параметри процесу - у письмовому.

Перевірка:
 
 

Згідно критеріїв якості.
 

Особа, що відповідає за передачу (постачальник):

Начальник відділу з операційного контролю, начальник відділу

Вихідні потоки:
 
 

Результати аналізу даних,інформація про невідповідності,вимоги до персоналу,запит на обладнання та устаткування

Форма передачі вихідних потоків і вимоги:

Перелік вимог до персоналу, звіти, висновки, пропозиції щодо усунення невідповідностей

Перевірка:
 
 

Достовірність показників якості.

Особа, що відповідає за прийняття (споживач):

Відділ аналізу даних.
 

Критеріїт оцінки процесу:
 

Результативність проведення моніторингу не нижча 95%.

Відношення кількості відповідних показників до загальної кількості показників.

Необхідні записи і передача інформації:

Про рівень кваліфікації працівників, та їх здатність виконувати необхідну роботу. Далі дана інформація передається у письмовому вигляді на аналіз даних.

Дії у випадку,якщо ціль не досягнута:

У випадку,якщо не досягнуто проводиться повторний моніторинг.

Відповідальність керівника підрозділу:

Відповідає за проведення моніторингу, виявлення помилок і їх усунення.

Повноваження керівника підрозділу:

Перевіряти роботу працівників, вказувати на відхилення в роботі персоналу.


Побудова моделі взаємозв’язків між процесами
Рис. 2 «Ланцюжок бізнес-процесів»
Відомо, що бажаний результат досягається, якщо діяльністю і відповідними ресурсами управляють як процесом. Стандарт ISO 9001-2000 розглядає процес управління, як сукупність дій, що пов’язана у цикл «Плануй-Дій-Контролюй-Коригуй».
Виділяють 4 групи процесів за сферою застосування: організаційно-управлінські, життєвого циклу продукції – основні, забезпечення ресурсами та оціночні.
Модель управління філією включає 11 процесів:
Аналіз даних;
Аналіз вищого керівництва;
Прийняття корегуючи рішень;
Управління документацією;
Управління процесом якості;
Планування фінансового плану;
Дії з утримання та ремонтів автомобільних доріг;
Внутрішній аудит;
Моніторинг;
Управління персоналом;
Управління виробничими ресурсами.
Загалом управління зазначеними процесами, як системою взаємодіючих і взаємопов’язаних між собою процесів, дозволить Управлінню філії досягти поставленої мети – задоволення потреб споживача.
№ з/п
Назва процесів
Приклади показників ключових процесів управління

1.
Аналіз даних
Рівень виконання рішень
Рівень відповідності продукції

2.
Аналіз вищого керівництва
Рівень виконання рішень
Рівень особистої участі

3.
Прийняття коригуючих рішення
Рівень прийнятих рішень

4.
Управління документацією
Рівень обліку документації
Рівень розробки документації

5.
Управління процесом якості
Рівень аналізу результатів вимірювання

6.
Планування бюджету на рік
Рівень формування фінансового плану і контролю за його виконанням

7.
Дії з утримання та ремонтів автомобільних доріг


8.
Внутрішній аудит
Рівень перевірки даних
Рівень перевірки задоволеності потреб споживачів

9.
Моніторинг
Рівень задоволеності споживачів

10.
Управління персоналом
Рівень навчання персоналу
Рівень підготовки персоналу

11.
Управління виробничим обладнанням
Рівень використання обладнання


Будь-який з процесів може бути оцінений за критеріями ефективності та результативності.
*100%
*100%
Моніторинг, оцінка кожного із підпроцесів та інтегрована оцінка процесу в цілому
Моніторинг – це система збору даних про складні явища, які описуються за допомогою певних ключових показників з метою оперативної діагностики стану об'єкта дослідження, відстеження тенденцій і динаміки змін, що відбуваються в них, і на цій основі прийняття оптимальних управлінських рішень.
Моніторинг використовується в різних сферах діяльності та являє собою систему послідовного збору даних про явище, процес, що описується за допомогою певних ключових показників, з метою оперативної діагностики стану об'єкта, його дослідження та оцінки в динаміці.
Існують різні підходи до визначення системи показників процесів. Перший можливий підхід полягає у встановленні системи загальних (універсальних) показників, які характеризують будь-який процес.
Другий підхід полягає в описі процесу через систему спеціальних показників, що характеризуються його.
У індивідуальній роботі застосовується перший підхід.
Загальні показники, які характеризують процес
ресурсного забезпечення
№з/п
Універсальні показники для
оцінування ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу

Група 1.Зрілість процесу

1.
Визначення цілей процесу
0,1
4
0,4

2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,05
4
0,2

3.
Якість планування процесу
0,15
4
0,6

4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,03
3
0,09

5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,05
3
0,15

6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,03
4
0,12

7.
Якість виконання технологічних стадій процесу
0,05
3
0,15

8.
Якість контролю процесу
0,1
5
0,5

9.
Якість удосконалення процесу
0,1
4
0,4

Індивідуальна оцінка групи 1 2,7

Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами

1.
Інформаційні ресурси
0,3
4
1,2

2.
Фінансові ресурси
0,2
5
1

3.
Матеріальні ресурси
0,1
5
0,5

4.
Технічні ресурси
0,1
4
0,4

5.
Людські ресурси
0,3
5
1,5

Індивідуальна оцінка групи 2 4,6

Група 3.Часові характеристики процесу

1.
Тривалість підготовки до процесу
0,3
4
1,2

2.
Оптимальність тривалості
0,2
2
0,4

3.
Своєчасність виконання
0,2
4
0,8

4.
Можливість скорочення часу процесу без негативного впливу на якість продукту
0,3
2
0,6

Індивідуальна оцінка групи 3 3

Зведена оцінка процесу 3,4


Загальні показники, які характеризують процес
«життєвого циклу»
№з/п
Універсальні показники для
оцінування ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу

Група 1.Зрілість процесу

1.
Визначення цілей процесу
0,1
4
0,4

2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,05
4
0,2

3.
Якість планування процесу
0,15
4
0,6

4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,03
3
0,09

5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,05
3
0,15

6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,03
4
0,12

7.
Якість виконання технологічних стадій процесу
0,05
3
0,15

8.
Якість контролю процесу
0,1
5
0,5

9.
Якість удосконалення процесу
0,17
5
0,85

Індивідуальна оцінка групи 1 3,06

Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами

1.
Інформаційні ресурси
0,25
4
1

2.
Фінансові ресурси
0,15
5
0,75

3.
Матеріальні ресурси
0,15
3
0,45

4.
Технічні ресурси
0,15
4
0,6

5.
Людські ресурси
0,15
3
0,45

Індивідуальна оцінка групи 2 0,65 3,25

Група 3.Часові характеристики процесу

1.
Тривалість підготовки до процесу
0,25
3
0,75

2.
Оптимальність тривалості
0,2
5
1

3.
Своєчасність виконання
0,15
4
0,6

4.
Можливість скорочення часу процесу без негативного впливу на якість продукту
0,4
3
1,2

Індивідуальна оцінка групи 3 3,55

Зведена оцінка процесу 3,3


Загальні показники, які характеризують організаційно - управлінський процес
№з/п
Універсальні показники для
оцінування ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу

Група 1.Зрілість процесу

1.
Визначення цілей процесу
0,02
4
0,08

2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,05
4
0,2

3.
Якість планування процесу
0,15
4
0,6

4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,05
3
0,15

5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,03
3
0,09

6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,15
4
0,6

7.
Якість виконання технологічних стадій процесу
0,25
3
0,75

8.
Якість контролю процесу
0,15
5
0,75

9.
Якість удосконалення процесу
0,15
5
0,75

Індивідуальна оцінка групи 1 3,97

Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами

1.
Інформаційні ресурси
0,25
5
1,25

2.
Фінансові ресурси
0,15
2
0,3

3.
Матеріальні ресурси
0,25
3
0,75

4.
Технічні ресурси
0,15
2
0,3

5.
Людські ресурси
0,2
3
0,6

Індивідуальна оцінка групи 2 3,2

Група 3.Часові характеристики процесу

1.
Тривалість підготовки до процесу
0,2
2
0,4

2.
Оптимальність тривалості
0,25
3
0,75

3.
Своєчасність виконання
0,35
5
1,75

4.
Можливість скорочення часу процесу без негативного впливу на якість продукту
0,2
3
0,6

Індивідуальна оцінка групи 3 3,5

Зведена оцінка процесу 3,5


Загальні показники, які характеризують оціночний процес
№з/п
Універсальні показники для
оцінювання ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу

Група 1.Зрілість процесу

1.
Визначення цілей процесу
0,05
3
0,15

2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,1
4
0,4

3.
Якість планування процесу
0,15
2
0,3

4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,1
2
0,2

5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,1
2
0,2

6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,07
3
0,21

7.
Якість виконання технологічних стадій процесу
0,05
2
0,1

8.
Якість контролю процесу
0,08
3
0,24

9.
Якість удосконалення процесу
0,3
4
0,12

Індивідуальна оцінка групи 1 1,92

Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами

1.
Інформаційні ресурси
0,25
4
1

2.
Фінансові ресурси
0,3
4
1,2

3.
Матеріальні ресурси
0,15
3
0,45

4.
Технічні ресурси
0,1
2
0,2

5.
Людські ресурси
0,2
3
0,6

Індивідуальна оцінка групи 2 0,7 3,45

Група 3.Часові характеристики процесу

1.
Тривалість підготовки до процесу
0,2
3
0,6

2.
Оптимальність тривалості
0,25
3
0,75

3.
Своєчасність виконання
0,4
4
1,6

4.
Можливість скорочення часу процесу без негативного впливу на якість продукту
0,15
2
0,3

Індивідуальна оцінка групи 3 3,25

Зведена оцінка процесу 2,87



З рисунку видно, що удосконалення потребують процеси ресурсного забезпечення, життєвого циклу та організаційно-управлінські, а найбільше – оціночні процеси. Формуємо стандартизовану процедуру здійснення процесу «Аналіз з боку вищого керівництва».
«ЗАТВЕРДЖУЮ»
Керуючий філією «Рівненський ДЕД»
_______Хорхолюк В. В.
“__”_________2010р.
СТАНДАРТ ПІДПРИЄМСТВА
СИСТЕМА УПАРВЛІННЯ ЯКІСТЮ
Аналіз вищого керівництва
Редакція 1
Дата впровадження 23.10.2008
Заступник керуючого
ПОГОДЖЕНО:
Генеральний директор
Уповноважений з якості
ЦІЛЬ ТА ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ.
Ціль – контролювання всіх процесів СУЯ через аналіз даних з метою покращення, управлінням невідповідностями та забезпечення ефективного виробництва.
Галузь використання – узгодження та проведення корегувальних і попереджуючих дій з усіма підрозділами підприємства по роботі відповідного підрозділу.
НОРМАТИВНІ ПОСИЛАННЯ.
ISO 9000:2000. Система менеджменту якості. Головні положення і словник.
ISO 9001:2000. системи менеджменту якості. Вимоги.
Настанова з якості.
Положення та інструкції щодо оформлення документів.
ПОЗНАЧЕНННЯ ТА СКОРОЧЕННЯ.
В даному стандарті використано такі скорочення:
СУЯ – система управління якістю.
СМЯ – система менеджменту якості.
ВТЗ – відділ тех. забезпечення.
ДКБ – дизайнерсько-конструкторське бюро.
ЦНДКЛ - Центральна науково-дослідна карантинна лабораторія
ОПИС ВИКОНАННЯ
Власником процесу «Аналіз даних зі сторони вищого керівництва» є заступник директора.
Власник підприємства має повноваження:
визначити засоби, необхідні для попередження виникнення невідповідностей та усунення причин;
проведення періодичного аналізу СМЯ;
прийняття рішень з покращення СМЯ;
прийняття рішень щодо відповідності даних по кожному з процесів;
здійснює корегуючі та попереджуючі дії.
Власник підприємства несе відповідальність за:
розробку і контроль за процесами СУЯ;
ефективну роботу підприємства в цілому;
розробку і виконання заходів, спрямованих на виправлення невідповідностей;
прийняття рішень з питань що стосується його компетенції.
4.2 Модель процесу «Аналіз даних зі сторони вищого керівництва».
Модель процесу «Аналіз даних зі сторони вищого керівництва» наведена у додатку 1.
4.2.1 Вихідні потоки:
Вихідний потік
Процес-споживач
Форма передачі вихідного потоку
Відповідальний за приймання

Корегуючі і попереджуючі дії, скореговані дані
Внутрішнього інформування
Висновки про відповідність, корегуючі чи попереджуючі дії
Начальник відділу внутрішнього інформування

Результати аналізу даних
Внутрішнього аудиту
Звіти та висновки
Внутрішній аудитор

Інформація про невідповідності
Управління невідповідностями
Пропозиції щодо усунення невідповідностей
Начальник відділу управління невідповідностями


Постійного покращення

Начальник операційного контролюя

Запит на обладнання та устаткування
Управління ресурсами
Документи з переліком необхідного та наявного обладнання
Головний інженер

Вимоги до персоналу
Підготовка персоналу
Перелік вимог до персоналу
Директор Філії


4.2.2 Вхідні потоки:
Вхідний потік
Процес-постачальник
Форма отримання вхідного потоку
Відповідальний за передачу

Інформація про стан процесу
Відбір рослинницької продукції
Акти про стан протікання процесу
Провідний спеціаліст
Провідний фахівець


Проведення лабораторних експертиз




Оформлення сертифікату



Статистичні дані
Управління протоколами якості
Накладні, форми, звіти
Начальник відділу управління якістю(операційного котролю)

Підготовлене обладнання
Управління ресурсами
Звіти з даними про показник виконання ремонту, цінність ремонту, пропозиції щодо оновлення матеріально-технічної бази
Керівник ВТЗ

Підготовлений персонал
Підготовка персоналу
Відомості обліку персоналу
Начальник відділу кадрів

Висновок про невідповідності законодавчих і нормативних документів
Облік законодавчих та нормативних вимог
Запис про відповідність законодавчим та нормативним органам
Юрисконсульт

Облік документації
Управління документації
Запис у книзі обліку документів
Секретар

Корегуючі і попереджуючі дії
Управління невідповідностями
Пропозиції щодо внесення корегуючи та попереджуючих дій
Начальник відділу управління невідповідностями


Постійне покращення

Начальник відділу постійного покращення


4.2.3 Ресурси процесу:
бюджет;
канцтовари, оргтехніка, приміщення;
підготовлений персонал;
норми та стандарти даних по процесам.
4.3 Опис виконання процесу.
Процес «Аналіз даних зі сторони вищого керівництва» складається з етапів:
отримання даних від керівників процесів, які підлягають аналізу;
аналізування даних;
подання висновків з зазначеними корегуючими діями для виправлення невідповідностей;
вторинна перевірка даних.
Отримання даних від керівників процесів, які підлягають аналізу.
Після завершення кожного з процесів, відповідальна особа подає акт про виконання процесу до вищого керівництва.
Аналізування даних.
Відповідальна людина по процесу аналізу даних зіставляє отримані результати по процесах з нормами на вимогами до них.
Подання висновків з зазначеними корегуючими діями для виправлення невідповідностей.
Після аналізу даних подаються висновки про відповідність результатів процесів. У разі виявлення помилок чи відхилень пропонуються корегуючі дії для їх усунення.
Вторинна перевірка даних.
У разі якщо були надані висновки про наявність невідповідностей керівник відповідного процесу повинен подати звіт про усунення невідповідностей та подати дані на повторну перевірку.
Вимірювання та моніторинг.
Критерії оцінки процесу та способи вимірювання:
Результативність СМЯ – відношення досягнутих значень показників до запланованих. Процес вважаться ефективним, якщо відношення вище 0.75.
Періодичність вимірювань:
Періодичність розрахунку критерій оцінки – щоденно.
Форма запису результатів вимірювання:
Результати процесу подаються у формі висновків про відповідність даних, які подаються щоденно до керівників виробничих процесів для усунення невідповідностей.