Загальні положення. Значення вивчення основ архітектурної еніології для містобудування, об’ємного проектування, реставрації споруд, дизайну архітектурного середовища. Вплив енергоактивних зон на здоров’я людей, тварин, рослинний світ, технічний стан споруд
За останню тисячу років слов’янськими народами втрачені основні позиції надзвичайно давніх духовних знань, які були ідейною основою процесу слов’янотворення на території центрально-східної Європи в I – IX ст. нашої ери. Відійшли в історію і головні носії древньослов’янського світогляду та ведичних знань – волхви-укри. Не були зафіксовані та описані їх особливі знання біоенергетичного, духовного, ведичного характеру, які дозволяли волхвам активно впливати на духовну міць слов’ян та тримати суспільну рівновагу, надихати оточення на процес духовного (біоенергетичного) самовдосконалення через застосування впливів специфічних енергоактивних місць, де облаштовувались обрядові центри - святилища чи Ругії.
На жаль, в епоху електроніки та комп’ютерів людина залишається незахищеною і неозброєною перед непізнанним нею океаном космічних тонкопольових, духовних процесів, які безпосередньо і активно на неї впливають. Перебуваючи в матеріальному світі, людина слабо розуміє свою залежність від цих енергетичних процесів у Всесвіті.
Тонким, майже невідчутним впливам штучного і природного оточення на організм людини значну увагу приділяли й інші найдавніші світові культури, особливо китайська, індійська і японська,. Здібності деяких людей сприймати і розуміти ці дії вважалися божественними. Така область знань стародавніх відома як геомансія.
Як самостійна галузь сучасної науки в останні роки сформувалась еніологія (біоенергоінформатика) - наука про енергоінформаційний обмін у природі і суспільстві (Еніо - енергоінформаційний обмін.
Еніологія объединяет знания исторических эзотерических школ, современные фундаментальные знания о строении и функционировании природы и общества, нетрадиционных областей знаний - биоэнергетики, трансперсональной психологии, эниологии архитектурных форм, валеологии (науки о здоровье), эниомедицины, теории энергоинформационных взаимодействий
Архітектурна еніологія - наука про енергоінформаційний обмін в архітектурі.
Сучасні архітектори-еніологи, що працюють на теренах України та Росії, проводять дослідження переважно в галузі містобудування. Їхні зусилля спрямовані в основному на виявлення патогенних зон.
Серед пересічних громадян поширенню зацікавлення еніологієї сприяло зростання видання у 1990-х рр. різноманітної літератури, а також вихід телепередач з біолокації, астрології, нумерології, містики.
Прагнення населення до покращення психологічної атмосфери та економічної ситуації, до успішності в усіх сферах життя, у більшості випадків сприяло зацікавленню різноманітними еніологічними методиками, подекуди необдуманому застосуванню засобів еніології в облаштуванні помешкань, закладів торгівлі та офісів (що можна спостерігати і у Львові) а також незначного відродження давніх знань українців у цій галузі.
У сучасних архітектурі та будівництві, та й у суспільних стосунках в цілому спостерігається значне домінування прагматичних та поверхневих підходів, продиктованих економічною ситуацією.
Саме тому, для створення противаги прагматичним підходам, для забезпеченння хоча б часткової керованості процесу використання населенням засобів еніології у формуванні середовища перебування, для відродження знань з еніології, що формувалися впродовж тисячоліть не лише у містобудуванні, але й інших галузях архітектури, просто необхідно, розвивати цей напрямок, а також поширювати серед архітекторів знання з еніологїї.
Ми прив'язані до довкілля невидимими нитками енергоінформаційного обміну. Звідси велика роль і відповідальність тих, хто створює і формує наше довкілля.
Осуществление энергоинформационной деятельности должно опираться на повсеместное распространение и соблюдение социальных, технических и нравственных норм, а также профессиональной этики, на неукоснительное повышение духовности людей, работающих в этой важнейшей области человеческой деятельности.
Страшно опоздать, ибо угроза спонтанного развития энергоинформационных технологий может с большой вероятностью привести к вырождению человека как социального существа и биологического вида. [ 4].
Сегодня, переосмысляя опыт древних Строителей, по крохам собирая остатки утраченных некогда колоссальных знаний, мы заново постигаем законы и принципы построения пространства. Для того, чтобы научиться понимать хотя бы азы этих знаний, необходимо обладать толикой тех качеств, которыми обладали древние, воспитать в себе образно-чувственное видение, поощрять чувство Художника и доверять ему.
Осмислення взаємодій в матеріальному, енергетичному та інформаційних світах, які за сучасними уявленнями є паралельними, дозволяє сформулювати один із основоположних законів еніології: "Для тіл і явищ енергетичного та інформаційного світів діють єдині закони, що дійсні і для тіл матеріального світу". Це визначення поширює закони фізики на паралельні енергоінформаційні тіла, явища та процеси і називається Законом єдності світобудови. Зазначимо, що інформація є сигналом, який використовує матерію та енергію, як носії. Зчитування та засвоєння сигналу (прийом), який утворює осмислену картину уявлень (образів) та відчуттів, достатніх для подальших значних перетворень, є отриманням інформації. Зворотній процес - приведення реальних явищ до звертання в сигнал і зв'язок його із енергетичним носієм - формування інформації для її передачі (трансляції). Носій виконує функцію передачі і зберігання інформації [7].
В эволюции взаимоотношений Человека и Природы всегда существовало противоборство. Постепенно от защиты от агрессивных проявлений среды человек перешел к активным атакующим действиям — преобразованию природы, а затем и к ее защите от — самого себя. Постоянное состояние войны человека с окружающей средой ставит вопрос о его роли как части природы. Парадокс заключается в том, что, являясь как бы противниками, человек и природа физически, биологически и химически представляют одно целое. Отклики процессов, происходящих в окружающей среде, постоянно ощущаются в организме человека. Погодно-климатические изменения, вариации естественного электромагнитного поля, магнитные бури, сейсмические явления, парад планет — все это незамедлительно сказывается на состоянии человека. Воздействие происходит на всех уровнях — атомном, молекулярном, генном, клеточном, макроскопическом, активизируя процессы метаболизма или угнетая функции организма.
Большой массив статистически достоверных данных доказывает наличие в окружающей среде специфических факторов, которые мы называем энергоинформационными сигналами, оказывающих разнообразное, в том числе вредное, скрытое воздействие на отдельные элементы или комплекс элементов окружающей среды, в первую очередь на здоровье человека.
Яким же чином відбувається цей вплив?
Є різні пояснення, які доповнюють одне одного. Одне з них -
Людина, незалежно від статі, віку, способу життя, є біологічною структурою, що на 75 відсотків складається з води і дуже чутлива до зовнішнього впливу. Як засвідчили численні дослідження вчених багатьох країн, наш організм (тобто вода в ньому) реагує на енергетичні сигнали, що спричиняють реакцію, деформування, руйнацію або відновлення нашої енергетичної оболонки. Шалений ритм життя притуплює наші тонкі відчуття, роблячи ніби нечутливим до природніх чинників. Але це дійсно - ніби.
Інші дослідники, подібно як і в першій версії, припускається вплив змін гравітаційного поля (під дією космічних тіл, в першу чергу Місяця) на стан здоров’я людини шляхом перерозподілу рідини в організмі.
З одного боку магнітне поле Землі є вкрай важливим фактором збереження здоров’я та забезпечення довголіття людини. Наприклад при тривалій відсутності дії хвиль Шумана (особливі низькі і наднизькі частоти коливань атмосфери Землі, основна частота резонансу хвиль Шумана дорівнює 7,83 Гц) в організмі людини (при експериментах в екранованих приміщеннях, в перших астронавтів) виникають виражені вегетативні, невротичні та навіть психічні порушення.
Під час змін магнітного поля Землі (магнітних бурь) в людей виникають різноманітні вегетативні порушення (слабкість, запаморочення, порушення сну, моторні порушення органів травлення, підвищення тонусу судин).
Зниження напруженості магнітного поля Землі, зміна його частотних коливань зумовлює передчасне набуття людьми захворювань, пов’язаних із старінням організму. Встановлено, що в північних регіонах земної кулі магнітне поле менш схильне до перепадів, а напруженість магнітного поля вища в 2 рази, ніж в Україні. Гіпертонічна хвороба в жителів тих місць зустрічається вірогідно рідше, майже не виникають зрушення в самопочутті та здоров’ї, які характерні для впливу магнітних бурь.
Таким чином, компенсування негативних впливів на організм людини, зумовлене змінами магнітного поля Землі, є одним з важливих напрямків оздоровлення та профілактики широкого спектру захворювань.
З іншого боку, постійне збільшення інтенсивності електромагнітних випромінювань негативно впливає на людей та живі організми, порушуючи ритмічні процеси в організмі, знижуючи адаптивні реакції організму. А це є фоном для розвитку різноманітних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) ще в 2000 році підкреслювалось, що «електромагнітний смог» стає одним з провідних факторів забруднення навколишнього середовища, який може призводити до захворювань раком, зміни поведінки, втрати пам’яті, прогресування інфекцій.
Інфразвукові коливання призводять в людей різні вегетативні розлади (запаморочення, нудоту, неприємні відчуття в різних частинах тіла), психоемоційні розлади (зміни настрою, немотивовані відчуття страху). Інфрачастотні коливання високих інтенсивностей шляхом резонансу можуть визивати ушкодження внутрішніх органів та тканин, а частота в 7 Гц є смертельною. Дія окремих резонансних частот на організм людини вказана на мал.4.

Мал. 4. Дія окремих резонансних частот на організм людини.
Наступний підхід -
Все процессы в природе происходят на основе обмена информацией. Не исключение и живой организм, в клетках которого происходят обменные реакции. Молекула белка - это химический источник электричества и своеобразная колебательная система: ультрамалый вибратор, излучающий и поглощающий колебания определенной частоты Отдельной клетке свойственна одна частота, отдельному органу другая. Например, частота пульсации поля печени - 300-400 Гц, почек - 500- 600 Гц, сердца 700 - 800 Гц.
Организм функционирует за счет обменных процессов. А они осуществляются в результате обмена информацией между клетками с помощью электромагнитных, акустических волн и даже, как недавно выяснилось, лазерных сигналов, и все это происходит на фоне огромного потока информации от нашей планеты, которая сама по себе является мощной колебательной системой.
Энергоинформационное поле Земли и биосферы - это сумма множества полей отдельных объектов, включая космические, и полей живых существ, населяющих планету.
Когда собственные энергоинформационные излучения организма согласованы с внешними полями, организм функционирует нормально. Но бывает, что эта согласованность нарушается, внешние поля меняют свою частоту и попадают в резонанс с теми или иными клетками и органами, усиливая или ослабляя их излучения. Это вызывает изменения физиологических процессов и может вызвать как улучшение здоровья, так и его ухудшение и даже смерть. Все зависит от частоты, на которой пульсируют внешние поля.
Энергоактивные зоны, в силу своей информационной насыщенности и активности, значительно превышенные или заниженные аналогичные показатели относительно ?нейтральных? мест оказывают мощное информационное воздействие прежде всего на мозг человека как основной орган, ответственный за процессы информационного обмена в организме, вследствие чего ?включаются? ранее не задействованные его участки (или отключаются уже задействованные), что и провоцирует возникновение феномена измененного состояния сознания.
Наука выявила достаточно примеров естественных биорезонансных процессов, влияющих на организм человека, например, геопатогенные излучения, которые образуются над подземными геофизическими аномалиями. Науковці, які вивчають тонку енергетику, дають досить зрозумілу відповідь на те, які саме місця підпадають під характеристику енергоактивних, тобто особливих місць на Землі, здатних невидимо впливати на людину. Для них існує конкретне визначення – це енергоактивні зони. Енергоактивні зони – це зони з аномальними проявами різного характеру в тому числі і з випромінюваннями та полями тонкої природи. Вони бувають різними по величині, від невеликих, майже плям, до ділянок площею в квадратні кілометри, різними за інтенсивністю впливу на людину, за наслідками впливу, причинами, які ведуть до їх утворення.
Ці зони здатні впливати на біоенергетику людини та змінювати її. Змінювати в різній степені, від благодатного ефекту підзарядки, посилення людського біополя, відповідно і імунітету, до ефекту перезарядки, своєрідного «спалювання» людської біоенергетики, що веде до втрати того ж імунітету, а далі, і здоров’я в цілому.
Найбільш «енергетична» з версій -
Благодаря фотографированию ауры растений, животных и человека, сегодня уже никто не сомневается в том, что у нас кроме физического тела есть ещё и менее плотные структуры, которые интегрально называют аурой, или биополем, человека. Разница между нами, животными и растениями лишь в степени утончённости и многообразии тонких структур.
Из восточных учений становится ясно, что именно эти тонкие структуры формируют эмоциональное, ментальное и духовное поле человека, что упрощённо соответствует в нашей традиции понятиям души и духа человека. Более конкретную информацию о тонких структурах человека можно почерпнуть в классических трудах на эту тему - в книгах "Письма Махатм" А.П. Синнетта, "Письма" Е.И. Рерих и "Инструкции ученикам внутренней группы" Е.П. Блаватской.
Однако нам будет достаточно рассмотреть так называемое эфирное тело, которое поддерживает и направляет жизненные процессы физического тела. В зависимости от состояния здоровья эфирное тело распространяется в среднем на 0,5-1,5 см вокруг тела человека. Оно восполняется Праной (жизненной энергией, или психической энергией) из пространства. Жизненные токи пополняют нервную систему через энергетические меридианы, хорошо известные специалистам в иглотерапии.
Когда эфирное тело ослабевает вследствие направленного воздействия патогенных факторов - будь-то геопатогенные излучения, техногенное воздействие или наши собственные отрицательные мысли и эмоции - и длительное время не восстанавливается, физическое тело может "заболеть". Геопатогенные излучения ослабляют нашу ауру при длительном воздействии. Когда происходит одновременное наложение нескольких стресс-факторов, человек подвергается огромному риску. Если же воздействие этих факторов недолговременно и незначительно, обычно эфирное тело самовосстанавливается. Когда человек получает физическую травму, происходит процесс обратной связи: нарушаются не только физические ткани, но и эфирное тело.
Но вернёмся к нашей теме и рассмотрим, как взаимосвязано количество Праны и ощущения геопатогенных излучений.
Эти наблюдения проводились с помощью "фотографирования ауры" человека ГРВ-камерой (созданной на базе эффекта Кирлиан) и показали изменения плотности, формы и целостности ауры человека после кратковременного и длительного пребывания в зоне негативного излучения Земли. Таким образом, можно констатировать тот факт, что эти излучения даже сами по себе при длительном воздействии вносят серьёзные деструктивные изменения сначала тонких структур, а затем и физической оболочки человека. Хотя все способы "фотографирования ауры" (см. "Фотографирование и съемка в динамике ауры человека") еще несовершенны в сравнении с потрясающим опытом видения ауры людей и растений ясновидцами.
Советы по достижению гармоничной жизни и о способах избегания патогенных влияний даёт система знаний Фэн-Шуй, сформировавшаяся на основании просветлённого и здорового опыта предыдущих поколений. Мудрецы-даосцы оставили нам опытные наблюдения, обобщённые в следующих выводах: на человеческую жизнь действуют три потока энергии - небесная, земная и человеческая Ци. То есть человек находится в зависимости от судьбы (или кармы), окружающих человека земных условий и человеческого (социального) фактора. Если, например, человек будет насыщаться Праной в максимальном количестве от места своего проживания и от сформированного специально для этого человека или его семьи интерьера жилища и таким образом получать максимум здоровья и комфорта, в таком случае земная Ци будет благоприятна, а Судьба будет улыбаться человеку примерно на 1/3 больше, чем при случайном ситуационном выборе. Если же человек приложит ещё и максимум усилий для внутреннего просветления и гармоничного развития, замещая нездоровые и глупые привычки возвышенными и осознанными устремлениями, тогда человеческий фактор может качественно улучшиться, что положительно повлияет на его Судьбу еще на 1/3. Остальная треть зависит только от его Кармических долгов, сформированных в прошлом (эту часть мы изменить искусственно не можем, ибо жизнь непрерываема и каждому приходится платить по долгам лично)…
Під час освоєння основ еніології та застосування їх на практиці, необходимо также знать, что все мысли и деяния, направленные в мир, возвращаются рано или поздно к своему источнику, что на Востоке образует неизменное понятие Кармы - Закон причины и следствия, который неподвластен изменению людьми, ибо ранее нарушенная гармония в Природе должна быть когда-то восполнена. Учитывая непрерывность бытия и признавая справедливость наказания, человек постепенно осознает, что все то, что ранее представлялось ему как жестокое и несправедливое наказание Судьбы, является действием милосерднейшего закона, стремящегося восстановить утраченное равновесие. Никто и ничто не существует само по себе и только для себя. Образно говоря, человек - это капля Океана Жизни. Создавая диссонанс, человек порождает вибрацию в Океане. Этот диссонанс должен дойти до границы своей сферы действия и вернуться к центру, и только тогда его сила иссякнет; эта сила - орудие наказания и воспитания, страдания и возрождения. Поэтому, конечно, стоит культивировать всё доброе и жизнедательное, основываясь на познании Гармонии в Природе (внутри и вокруг себя) и применении этого знания на Общее Благо.
Дабы наполнять душу устремлением к Вечному и Прекрасному.Стоит почаще заглядывать в живой небосвод, усеянный мириадами звезд, [10]
Уже сейчас мы начинаем понимать, что необходимо кардинально менять идеологию и принципы отношений с окружающей средой, экстремизму и агрессивности противопоставить понимание, такт, умение приспосабливаться к окружающим условиям и в то же время мягко и грамотно улучшать среду с обоюдной выгодой.
С другой стороны, вопросы защиты или ухода от вредных воздеиствий природных процессов следует решать более осмысленно. Современное жилище как оболочка для защиты от неблагоприятных погодно-климатических проявлений среды, как средство для создания комфортных условий для человека на самом деле далеко не всегда выполняет свои функции должным образом. Отсутствие комплексной и всесторонней экологической экспертизы архитектурных проектов, строительных материалов и участков под застройку приводит к тому, что возведенные здания и сооружения не отвечают требованиям, предъявляемым к здоровому и комфортному жилью.

1 — Солнце, 2 — атмосфера, 3 — кора Земли, 4 — мантия, 5 — мантийные каналы, заполненные рыхлыми породами, 6 — жидкий сплав, позволяющий вращаться ядру планеты, 7 — ядро, 8 — космическое излучение, обращающееся или преобразуемое ядром, 9 — излучение, отраженное поверхностью Земли, её собственным и искусственным ландшафтом, 10 — космическое излучение,
обращенное атмосферой, 11 — узел пентоидной геобиологической сети энергетического
кристаллообразного каркаса планеты, 12 — узлы треугольной сети земного энергокаркаса.
По многолетним наблюдениям отечественных и зарубежных исследователей вредные энергоинформационные патогенные явления служат факторами риска, существенно повышающими вероятность возникновения онкологических и системных заболеваний, стрессов и психических расстройств, снижения активности иммунной системы организма.
Проблема патогенности относится к группе экологических проблем градостроительства и архитектуры и, в частности, санитарно- гигиенических аспектов микроклимата среды обитания. В настоящее время вредные воздействия ряда патогенных факторов (ПДКонцентрации и ПДУ различных химических веществ, загрязнений и физических полей) регламентируются санитарными и экологическими нормами. Однако, наряду с описываемыми и фиксируемыми полями, доказано наличие в природе факторов патогенного и салюберогенного (благотворного) воздействия, которые относятся к слабым и сверхслабым взаимодействиям и могут не восприниматься обычными приборными средствами. Но для биологических организмов такие поля и излучения могут быть значимы (за счет мембранного клеточного усиления сигнала, ядерно-магнитных резонансов и т. д.). Подобные явления принято называть энергоинформационными, так как считается что взаимодействия происходят не только на энергетическом, но и на информационном уровнях..
Патогенні аномалії можуть бути розміром від кількох метрів до десятків кілометрів. Ще в давнину такі місця називали «гнилими», «проклятими», про них розповідали містичні історії. Тривале перебування в таких зонах спричинює появу різних патологій в організмі людини і виникнення геопатії — хвороби, зумовленої земними випромінюваннями. Геопатія може проявлятися у вигляді різних захворювань: від легких неврозів і головного болю до бронхіальної астми, інсультів, інфарктів, розсіяного склерозу, онкології. Особливістю геопатії є те, що будь-яке з перелічених чи інших захворювань піддається лікуванню лише після того, як людина позбудеться постійного впливу патогенної зони: пересуне ліжко, робочий стіл, а чи й зовсім змінить місце проживання чи роботи. На початковій стадії захворювання цього буває достатньо, щоб позбутися захворювання. Особливо це стосується дітей.
Фундаментальная работа К. Бахлер прекрасно подтверждает эти выводы: более 11 тысяч людей в 14 странах мира были избавлены от хронических заболеваний благодаря тому, что они, согласно ее указаниям, перенесли свои спальные места в нормальную, спокойную зону.
Приблизно у другій половині ХІХ ст. происходил стремительный рост численности населения, а развитие товарно-денежных отношений привело к резкой переконцентрации населения на локальных участках планеты. При этом по воле "случая" именно в зонах входа благоприятной энергетики стали размещать промышленные объекты и прочие техногенные сооружения. Жилые же объекты и социально-культурные центры, наоборот,- в зонах патогенного "выдоха" планеты. Люди стали расплачиваться здоровьем за бездумную техногенную деятельность.
Можно говорить о том, что возникла насущная необходимость возрождения древних знаний, их систематизации, введения в практику строительства надежных, доступных методов оценки и контроля патогенных явлений.
Отже, з огляду на все зазначене вище одним із суттєвих та перспективних кроків у популяризації знань з архітектурної еніології є запровадження нового курсу «Основи архітектурної еніології» для студентів архітектурних спеціальностей.
Метою викладання основ еніології є формування у студентів та архітекторів навиків створення енергетично комфортного середовища, формування більш відповідального ставлення до проектних робіт та розуміння серйозних та тривалих наслідків впливу архітектури на людину. Викладання основ архітектурної еніології дозволить також наблизити вітчизняні дослідження та проектні роботи до світових підходів.
Оскільки завданнями архітектурної еніології є:
-виявлення сприятливих (салюберогенних) і шкідливих (патогенних) зон польових впливів на людей, конструкції, комунікації;
-прогнозування зон екологічного ризику в будівництві;
-прогнозування та усунення техногенних шкідливих польових впливів;
-корекція стану психічного і фізичного здоров’я через вплив полів архітектурної пластики;
-корекція енергоінформаційного мікроклімату, у т. числі стресогенних просторових вирішень енергоактивними засобами архітектури і мистецтва [1], то знання з еніології доцільно використовувати в усіх галузях архітектури, а саме:
містобудуванні (це оптимальне використання територій населених місць -визначення районів максимально сприятливих для будівництва наземних і підземних споруд, тривалого і тимчасового перебування людей). У багатьох містах на територіях колишніх цвинтарів та концтаборів розміщена житлова забудова, більше того, активно розробляються проекти з розвитку цих зон. Прикладом може бути Цитадель у Львові, де було знищено тисячі євреїв, однак було розроблено проект і влаштовано готель, під час реконструкції якого обвалилось риштування та загинуло троє молодих будівельників, а також Саліна в Добромилі Львівської області, в соляних шахтах якої, за різними джерелами, поховано від 3 до 5 тис жертв НКВС і де київська фірма планує останні кілька років відродити лікувальний санаторій.
об'ємній архітектурі (функціональне зонування ділянок, споруд та окремих приміщень відповідно до розподілу їх полів (наприклад, робота за столом у куті приміщення буде неефективною та втомлюючою); використання архітектурно-композиційних вирішень максимально комфортних для формування середовища людини, невикористання тих вирішень, що можуть формувати патогенні зони (наприклад ребристих структур).
реставрації та археології (пошук залишків споруд, визначення їх обрисів, обрисів втрачених частин споруд; пошук місць масових поховань людей) (без значних матеріальних затрат на земляні роботи та без руйнування цінного археологічного культурного шару); Поки що такий пошук з використанням біолокації окремі реставратори та археологи використовують фрагментарно і швидше у якості додаткового методу;
дизайні архітектурного середовища (для функціонального зонування інтер'єрів, нейтралізації засобами дизайну форм, що є джерелами негативних випромінювань (наприклад згладження кутів та ребристих структур); використання форм, орнаментів як максимально комфортних для людини, невикористання тих, що будуть джерелами негативних випромінювань). Символьно-знакові системи здавна використовувались в українському народному будівництві та творчості, наприклад солярні знаки на сволоках та одвірках, символ води на глечиках, щоб вони завжди були повні. Гуцули вірили, що використання ковдр з довгим ворсом - для добробуту. Загальновідомо, що в орнаменті писанок кодувалися побажання і відповідно розрізняли писанки для живих та померлих. В окремих випадках на рушниках та вишиваних сорочках нормувалась навіть кількість рядів вишивки. Так само, на сьогодні є відомий енергетичний вплив різних кімнатних рослин на вирішення різноманітних проблем;
Закономірно, що ігнорування еніології під час проектування призводять до таких наслідків:
у місті є або формуються райони у стані занепаду та стагнації (інколи після будівництва якогось об’єкту);
формування будинків, у яких спостерігають різке ззбільшення онкологічних захворювань;
некомфортність місць праці, відпочинку, лікування людей; наслідок - підвищена агресивність, втомлюваність;
постійне руйнування конструкцій та опорядження будинку (без об'єктивних причин) [КНУБА доповідь].
Під час цього курсу спробуємо розглянути такі питання:
1. Історію розвитку еніології. Огляд виконаних проектних робіт з теренів України та світу, що включають розділ еніологічних пошуків. Основні осередки виконання робіт з еніології в Україні
2. Види енергоактивних зон, їх видимі ознаки та критерії їх оцінювання. Основні виявлені різновиди земних випромінювань. Роль забудови, облаштування територій у трансформації енергоінформаційного поля Землі
3. Коротку характеристику найбільш відомих еніологічних вчень та пов’язаних з ними теорій світу (Фен Шуй, Каббала; нумерологія, мінералогія, астрологія).
Зачепимо українську просторологію, оскільки ця галузь дуже мало розвинута: а саме еніологічні традиції у формуванні архітектурного середовища. У цьому питанні розраховую на допомогу через виконання контрольних теоретичних робіт.
4. Види еніологічних робіт в архітектурі та будівництві: передпроектний аналіз; моніторинг середовища; розробка комплексу заходів та рекомендацій із захисту від патогенних впливів; проектні роботи:
5.Якими методами виконуються еніологічні пошуки. Прилади та пристрої для вимірювання слабких випромінювань.
6. Відомі засоби та методи захисту від патогенних впливів.
7. Оцінка наслідків коректування еніоситуації; наслідків забудови території, будівництва об’єкту, облаштування інтер’єру для середовища з т. з. еніології.
8.Рекомендаційні вимоги до генпланів, проектів споруд та проектів реконструкції споруд, облаштування території.
9. Розглянемо відомі енергоактивні зони світу, України, Львова.
10. Розглянемо енергоінформаційні аспекти в містобудуванні, об’ємному проектуванні та дизайні інтер’єру, в ландшафтній архітектурі та гідрології, еніологічні дослідження в реставрації та археологіії. Способи та засоби формування комфортного середовища населених пунктів, комфортного архітектурного середовища на ділянці, у споруді, в інтер’єрі приміщень.
Включатиме теоретичну контрольну роботу за темою, запропоновану мною або Вами.
Рекомендована література
1. Лимонад М. Ю., Цыганов А. И. Живые поля архитектуры: Учебное пособие.— Обнинск: Титул, 1997.—288с.:ил.
2. К. Бахлер. Земное излучение. Дополнения Игоря Чудо. Геопатогенные зоны и здоровье.- М.: Ника-Центр, 2007 г. – 272 с.
3. Малиновський Г.Т.,. Мовчун Н.В. Випромінювання землі, психічна енергія і здоров’я людини: як вибрати місце для житла, роботи і відпочинку. Форма та інтер’єр житла. Логос.Київ, 2002.—303с.
4. Неаполитанский С. М., Матвеев С. А. Сакральная геометрия. – СПб.: Издательство института метафизики, 2008. – 632 с., илл.
5. Рівне-Суренж. Волинський центр історичних та геофізичних досліджень. http://rivne-surenzh.com.ua/
6. Як геопатогенні фізичні фактори впливають на здоров’я людини? // Головний військово-медичний клінічний ордена Червоної Зірки центр ГВКГ"
Література
1. Лимонад М. Ю., Цыганов А. И. Живые поля архитектуры: Учебное пособие.— Обнинск: Титул, 1997.—288с.:ил.
2. К. Бахлер. Земное излучение. Дополнения Игоря Чудо. Геопатогенные зоны и здоровье.- М.: Ника-Центр, 2007 г. – 272 с.
3. В.Рогожкин - Эниология
4. Приложение 1. Выдержки из концепции проекта Федерального закона "Об обеспечении энергоинформационного благополучия населения" http://lib.eparhia-saratov.ru/books/01a/anatoly_reshetov/sorcerer/24.html
5. видимі хвороби і проблеми, а причини - невідомі явища МАТЕРІАЛИ НОМЕРУ 34 (1009) Здоров'я і довголіття: ОЧЕВИДНЕ - НЕЙМОВІРНЕ //
6. Газета по-львівськи «Автомобільні заручники «проклятих місць»/ 06 серпня '10
7. Рівне-Суренж. Волинський центр історичних та геофізичних досліджень. http://rivne-surenzh.com.ua/
8. Як геопатогенні фізичні фактори впливають на здоров’я людини? // Головний військово-медичний клінічний ордена Червоної Зірки центр "ГВКГ"
9. Цаллагов С.Ф. Геопатогенные зоны и энергоинформационный обмен в архитектуре Професор СКГМИ (ГТУ), Владикавказ// Торсионные поля и информационные взаимодействия // Материалы международной научной конференции. Хоста, Сочи, 25-29 августа 2009 г.
10. К. Бахлер. Земное излучение. Дополнения Игоря Чудо. Геопатогенные зоны и здоровье.- М.: Ника-Центр, 2007 г. – 272 с.
11. Суренж-Арта: священне місто слов’ян // «Рівне-Суренж»В. О. Дем’янов, О. А. Андрєєв, «ДЦ "Рівне-Суренж"», 7 Квітня, 2008 року