РОЗДІЛ 2
АНАЛІЗ ФІНАНСОВОГО СТАНУ НА ПРИКЛАДІ
ВСП „КЛЕСІВСЬКЕ КАР’ЄРОУПРАВЛІННЯ”
В другому розділі «Аналіз фінансового стану діяльності підприємства» необхідно провести аналіз фінансового стану підприємства, фінансових результатів та запропонувати шляхи їх оптимізації.
Одним із інструментів з’ясування реальної конкурентоспроможності є аналіз фінансового стану підприємства. Аналіз фінансового стану навіть найблагополучнішого підприємства є постійною необхідністю, бо не можна вести господарство без аналізу його доходів і витрат. Це було важливо завжди, а тим більше — нині, коли на зміну безгосподарності й безвідповідальності приходить підприємництво, сувора дисципліна й ощадливість. Закони ринкової економіки потребують відповідного способу мислення й поведінки всіх її учасників. Ринкова економіка приводить у рух усі ресурси, аби кожна вкладена в підприємство гривня давала найвищий прибуток. Щоб забезпечити це, необхідно постійно аналізувати фінансовий стан, проводити обґрунтоване наукове дослідження фінансових відносин і руху фінансових ресурсів у процесі господарської і торговельної діяльності кожного підприємства.
Фінансовий стан підприємства — це показник його фінансової конкурентоспроможності, тобто кредитоспроможності, платоспроможності, виконання зобов’язань перед державою та іншими підприємствами.
2.1. Структурно – динамічний аналіз майна підприємства
Аналіз фінансового стану доцільно почати з аналізу структури і динаміки майна підприємства. Джерелом інформації для аналізу структури та динаміки коштів підприємства є ф. № 1 “Баланс”.
Підсумок за статтями балансу свідчить про вартість всього майна, що є в розпорядженні підприємства.
В процесі господарської діяльності величина активів та їх структура постійно змінюється, тому в процесі аналізу активів підприємства потрібно дослідити зміни в їх складі, структурі та оцінити їх.
Для проведення аналізу активів підприємства розраховують абсолютні відхилення та темпи росту.
2.1.1. Аналіз динаміки та структури майна
Аналіз динаміки та структури активів підприємства в 2008-2010 роках наведено в таблиці 2.1.1.