Міністерство освіти та науки України КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ Кафедра програмного забезпечення Дипломна робота Розрахунок вентиляції виробничих приміщень Тема: Розрахунок вентиляції виробничих приміщень Мета: Здійснити розрахунок повітрообміну по кожному із шкідливих чинників, розрахувати кратність та оцінити ефективність системи вентиляції. Розрахунок Здійснимо розрахунок повітрообміну по кожному із шкідливих чинників і виберемо найбільше із розрахованих значень Розрахунок повітрообміну за шкідливими речовинами ??= G C? C 0 ??= 1760 мг/год 200 мг м 2 ?0.1?200 мг/ м 2 = 9,78 м 3 год Розрахунок повітрообміну за волого виділенням ??= m ? пов ( d внутр ? d зовн ) , де m – сумарна кількість надлишкової вологи
m = n * W m = 5 * 140 г/год = 700 г/год ??= ?? d max 100 % , де ? - відносна вологість повітря, d max - максимальний вміст вологи в повітрі dвнутр = (70% * 14,4 г/кг) / 100 % = 10,08 г/кг dзовн = (50% * 10,51 г/кг) / 100 % = 5,25 г/кг ??= 700 г/год 1,181 кг м 3 ?(10.08 г кг – 2,25 г кг ) = 0,12 м 3 год
Розрахунок повітрообміну за надлишковим теплом ??= Q надл с t вн ? t зов ? ? пов C – питома теплоємність повітря Q надл = Q прит - Q відт Q відт = ? S ст t вн ? t зов ? , де ? - теплопровідність стін, ? – товщина стін Q відт = 0,75 ккал год?м?(С ?171 м 2 (20(С?15(С) 0,25 м = 2565 ккал год Q прит = Q1 + Q2 + Q3 +Q4, де Q1 – надходження тепла від техніки, Q2 – тепло, що виділяється освітлювальними приладами, Q3 – тепло, яке відходить від людей, Q4 – від сонячної радіації Q1 = 860 k1n1N1 ; Q1 = 860 * 0,9 *3 *1,2 кBт = 2786,4 ккал год Q2 = 860 k2n2N2, де N2 - споживана потужність лампи N2 = pn * Snp, де pn – питома потужність освітлення, Snp – площа N2 = 40 м2 * 5,4 Вт/м2 = 216 Вт hc = h – 0.8 = 3.5 – 0.8 = 2.7 Q2 = 860 * 0.5 * 8 * 0,216 = 743,04 ккал год Q3 = 860 * n3 * qлюд , де qлюд – тепловиділення однієї людини Q3 = 860 * 5 * 0,203 = 872,9 ккал год Q4 = k4n4Sвікqскл , де k4 – коеф., що враховує матеріал віконної рами, n4Sвік – площа всіх вікон, qскл – надходження тепла через 1 м2 скла Q4 = 0,9 * 20 м2 * 150 ккал год м2 = 2700 ккал год Q прит = 2786,4 +743,04 + 872,9 + 2700 = 7102 Q надл = 7102 – 2565 = 4537 ккал год ??= 4537 ккал год 0,239 ккал кг?(С ? 20 (С – 15(С ?1,202 кг м 3 = 3158 м 3 год Найбільшим виявилось значення повітрообміну за надлишковим теплом Встановимо чи ефективною буде система, розрахувавши кратність повітрообміну K=L/V K = 3158 / (5*8*3.5) = 22.5 Висновок : кратність повітрообміну становить 22.5, що перевищує норму на 12.5. З цього можна зробити висновок, що система вентиляції повітря виробничого приміщення не є ефективною, і умови праці є не сприятливими для працюючих. Так, щоб система була ефективнішою, необхідно зменшити показник по повітрообміну за надлишковим теплом.