Реферат з хімії
ШТУЧНІ ТА СИНТЕТИЧНІ ВОЛОКНА
Як вам відомо, натуральні волокна — бавовну, льон, вовнy, шовк — виробляють із природних волокнистих матеріалів. Природний полімер целюлоза також має волокнисту структуру, проте вона недостатньо впорядкована, щоб із неї можна було виробити нитки. З цією метою треба перебудувати структуру речовини. Це досягається хімічним шляхом: целюлозу, виділену з деревини, обробляють спеціальними речовинами, продукт розчиняють. У розчині полімерні молекули стають
більш рухливими, тепер з них можна формувати волокно (розчинник при цьому випаровується). Таким чином виготовляють штучні (ацетатне або віскозне) волокна, а з них — штучна (ацетатний або віскозний) шовк.
Волокна можна виробляти і синтетичним шляхом. Людо бавовна — полімерний матеріал, мономером якого є целюлозу то вовна і шовк — полімери білкової природи, молекули яких утворюються шляхом сполучення амінокислот. Як виявилося, подібну структуру має полімер амінокапронової кислоти складу H2N—(СН2)5—СООН. Загальна формула полімера:

• Складіть схему сполучення між собою трьох молекул амінокапронової кислоти за зразком, наведеним у § 13.
Волокно, вироблене з такого полімера, називається капроном. Воно міцне, не витирається, не вбирає вологу (через це швидко висихає), хоча й має деякі вади.
• Зважаючи на те, що це волокно білкової природи, зробіть припущення про його відношення до кислот, нагрівання. Дайте пояснення.