МО-34
Глюзи Анастасії
Завдання№3
1. Необхідно розпочати дане питання з встановлення проблем і причин які призвели до такої ситуації, яка склалася з випускниками в завданні «Вечірка».
Можна виділити наступні причини, що призвели до даної проблеми:
1. Будучи абітурієнтам не кожен може правильно обрати свою майбутню професію, яка б приносила не лише дохід, а й задоволення від її виконання.
2. При виборі майбутньої професії великий вплив на абітурієнтів мають батьки.
3. Багато хто вступаючи до ВУЗу не ставить перед собою конкретних цілей.
4. Зазвичай буває так, що обираючи навчальний заклад абітурієнти орієнтуються не на майбутню професію і схильність до її виконання, а престижність професії.
5. Багато людей маючи роботу, але будучи нею не задоволені, бояться ризикувати випробувати свої можливості в іншій сфері яка їм більш до вподоби.
Основною проблемою всіх цих молодих людей є те, що вони не мали на період навчання конкретних, реальних і ясних цілей та планів відносно свого життя після закінчення університету. Тепе необхідно уточнити що ж являє собою «проблема»--це складне питання, завдання, яке вимагає вирішення, дослідження, що важко розв’язати або здійснити. Рішення проблеми не буває простою справою і вимагає наявності відповідних навичок.
Отже, щоб вирішити проблему, що склалася у випускників необхідно від мрій, роздумів, примар минулого перейти рішучо до складання планів майбутнього.І для вирішення цієї проблеми, вони повинні вибрати підхід, відповідний до ситуації, а їх існує 14. Існують такі 3 основні підходи: систематизоване мислення, мислення для прийняття рішень і ефективне мислення.
Для всіх учасників, так званої, вечірки, можна дати таку пораду: планувати своє майбутнє більш конкретно, виконувати заплановане, перевіряти та контролювати виконання, діяти у разі потреби (тобто вживати заходи щодо поліпшення процесів). У контексті наведений короткий опис кожного з героїв вечірки, але не героїв життя, тому на мою думку варто необхідно розглянути кожного героя вечірки індивідуально.
Сашко – проблема в невідповідності між кваліфікацією та вподобаннями, а також в невизначеності.
Леся – проблема відсутня. Вона цілеспрямована особа чітко визначилась із своїм майбутні плани.
Андрій – проблема в тому, що він був не смілим, сором’язливим і тихим.
Таня – невизначеність в планах і бажаннях. Для неї необхідно було б визначитись в якій сфері вона хотіла б працювати.
Оля – покинула свою мрію. Після отримання досвіду створення відділу логістики та налагодження його роботи необхідно було створити власну справу.
Наталка – не вміння підібрати справу по душі. Необхідно з усіх наявних рішень вибирати не перше, а те що приваблює навіть якщо воно потребує додаткових зусиль.
Олег – фактично він успішний, але не реалізований у омріяній сфері(банківській).
Сергій – він є консерватором, боїться пробувати щось нове. Необхідно перейти до іншої радіо компанії, яка б створила б сприятливі умови.
Катя – це особа, яка відносилась до роботи, як до обов’язку. Шукати мотивуючі фактори та працювати краще.
2. Як уже було вище зазначено, у формуванні проблеми, для уникнення такої ситуації потрібно конкретно спланувати своє майбутні плани ще під час навчання в університеті.Першим кроком у плануванні кар’єри є визначення інтересів, схильностей, можливостей і навичок особистості. Едгард Шейн підкреслює, що планування кар’єри – це процес повільного розвитку професійної самоконцепції і самовизначення у термінах власних здібностей, талантів, мотивів, потреб та цінностей. Він стверджує, що, оскільки працівник (особа) знає себе краще, то він сам формує пункти своєї кар’єри . Ключові моменти кар’єри важко передбачити тому, що вони еволюційні й є результатом процесу відкриття. Деякі люди не можуть визначити ключові моменти своєї кар’єри до того часу, поки не зіткнуться з необхідністю зробити головний вибір. Отже, що ж таке кар’єра—це індивідуальні зміни позиції та поведінки, які пов’язані з досвідом роботи і всієї трудової діяльності людини. Адже найважливіше рішення, яке приймає людина у своєму житті—це вибір кар’єри. У який час, приймаючи рішення з цього приводу, ми задаємо собі запитання: ким я хочу бути, коли виросту? У чому мої сильні та слабкі сторони? Байдужих до кар’єри людей немає. Кар’єрна стратегія є мистецтво послаблення або усунення дії гальмуючих факторів для досягнення поетапних цілей соціального або посадового статусу людини у стратегічному періоді(проф. Романов В. Л.).
Для визначення посади, яку хочеш зайняти в майбутньому потрібно: провести самооцінку (точно визначити, яке місце (регіон, фірма) і яка робота тебе цікавить).
Вивчити посадові інструкції, описати всі можливі роботи, щоб з’ясувати, які з них відповідають твоїм бажанням, інтересам, можливостям.
Сформулювати цілі свого пошуку. Первісний список робіт і посад повинен бути достатньо широким і гнучким. Не звужуй рамки свого уявлення про шляхи досягнення цілей.
Вивчи ринок робочих місць і оціни свої можливості.
Стратегія власної поведінки, плани на майбутнє:
Обираючи стратегію власної поведінки я встановила, що вона буде системною, а саме – подальше результативне навчання в університеті з метою отримання по закінченні університету високооплачуваної роботи, яка б приносилаб користь людям і задоволення для менеі. Сформулювавши власну стратегію, необхідно поставити перед собою цілі відповідно до усіх сфер життя людини, а саме професійної, громадської, соціально-побутової та дозвільної.
Професійна сфера:
В період з 2008 по 2010р.р. отримати в НУВГП ґрунтовні знання з навиків управління(менеджменту) і самостійно отримати знання в будівельній галузі для отримання посади яка була б мені по душі та приносила б користь оточуючим.
Календарний план у професійній сфері

Завдання, які необхідно виконати
Тривалість
Виконавець
Примітка

1.
Відвідування всіх заннять. Старанність у засвоюванні матеріалу, цікавість і пошук додаткової інформації.
1.09.08-10.12.08р.р.
Глюза А. І.


2.
Успішне складання іспитів.
11.12.08- 31.12.08р.р.
Глюза А. І.


3.
Написання проектів для організацій із соціальною спрямованістю. Навчання в НУВГП.
25.01.09-28.04.09р.р.
Глюза А. І.


4.
Укладання договору про проходження навчальної практики в службі соціального забезпечення.
26.04.09- 01.06.09р.р.
Глюза А. І.


5.
Проходження навчальної практики, написання та захист звіту про проходження навчальної практики. Успішне складання держ іспитів бакалавра.
01.06.09-31.08.09р.р.
Глюза А. І.


6.
Навчання в магістратурі. Вибір теми дипломної роботи. Написання наукових публікацій, які стосуються теми дипломної роботи.
01.09.09-01.12.09р.р.
Глюза А. І.


7.
Підготовка до державних екзаменів магістра. Вибір керівника дипломного проекту.
06.12.09- 20.02.10р.р.
Глюза А. І.


8.
Написання, захист та отримання диплому. Працевлаштування у відділ служби соціального забезпечення.
25.02.10-10.09.10р.р.
Глюза А. І.



Соціально-побутова ціль:
Поїздка всією сім’єю в м. Почаїв весною 2009 року.
Календарний план соціально-побутової сфери

Завдання, які необхідно виконати
Тривалість
Виконавець
Примітка

1.
Внесення пропозиції щодо поїздки в м. Почаїв.
25. 04. 09р.
Глюза А. І.


2.
Організація самого заходу: визначення ресурсів необхідни, складання плану дій щодо ескурсії…
01.02.09-10.04.09р.
Глюза А. І. + сім’я


3.
Підбір відповідних матеріалів, ресурсів, пошук джерела фінансування заходу.
20.03.09-05.03.09р.
Глюза А. І.


4.
Проведення самої поїздки.
24.04.09-25.04.09р.
Глюза А. І.



Дозвільна ціль:
Вдосконалити свої навики у сфері спілкування з людми, формування змістовних розповідей на різну тематику, тобто вміти керувати своїми емоціями, а загалов вміти правильно висловлювати думку—все це я планую встигнути до жовтня 2009 року.
Календарний план дозвілля

Завдання, які необхідно виконати
Тривалість
Виконавець
Примітка

1.
Відвідування бібліотек, конференцій, виступів різного роду.
15.11.08-01.05.09р.р
Глюза А. І.


2.
Обробка, аналіз отриманої інформації.
05.05.09-01.07.09р.р.
Глюза А. І.


3.
Випробовування себе у різних складних ситуаціях висловлювати.
15.08.09-20.08.09р.р.
Глюза А. І.


4.
Оримання відгуків про те чи є я комунікабельною особою.
22.08.09-01.09.09 р.
Глюза А. І.


5.
Опублікувати повчальну статтю про те як стати комунікабельною особою.
05.09.09-10.10.09 р.
Глюза А. І.



Громадська ціль:
На даному етапі життя чіткої і одзначної громадської цілі я немаю.
3. Для себе я можу зробити такі висновки, що потрібно ставити перед собою конкретні, ясні, чіткі цілі та складати плани відносно свого майбутнього життя. Також я навчилася ставити конкретні цілі і розробляти до них календарні плани, що в майбутньому полегшить мою діяльність.«Щоб я не зробила в минулому, знаючи те, що я знаю зараз» це допомагає зрозуміти мені сенс моєї нинішньої діяльності і спонукає мене змінювати своє життя (професію), якщо вона мені не приносить задоволення. Я б обрала необхідні для мене предмети для поглибленого вивчення, інші навчальні дисципліни вивчати поверхнісно.