Міністерство освіти та науки України
Національний університет водного господарства та природококистування
Кафедра економіки підприємства
КУРСОВА РОБОТА
з дисципліни „Статистика”
на тему:
„Статистика продукції будівництва”
Statustuca production’s bilding
Код навчальної дисципліни в ECTS ______________
Кількість академічних кредитів в ECTS _______________
Курсова робота відповідає вимогам діючої нормативної документації України та умовам ECTS/КМСОНП
УДК 31(075.8)
ББК 60.6я73
Курсова робота з дисципліни „Статистика”/ Т.П. Козлова, Рівне: НУВГП. 2007, - _____с.
Анотація курсової роботи українською мовою
Анотація курсової роботи іноземною мовою..
© Т.П. Козлова, 2007
© НУВГП, 2007
Зміст.
Вступ....................................................................................................................
1.Поняття продукції будівництва........................................................................
2.Будівельна діяльність........................................................................................
Вступ
Статистика продукції будівництва є найважливішим розділом статистики будівництв, вивчення якого зумовлює правильне розуміння теоретичних і методичних питань решти розділів даного курсу. У вивченні продукції будівництва статистика вирішує ряд завдань, до яких належать:
вид продукції, виробленій в кожній будівельній організації,об'єднанні, відомстві і галузі в цілому;
оцінка виконання поточних і перспективних планів введення в дію потужностей і об'єктів, планів по товарній будівельній продукції;
вивчення об'єму будівельного виробництва;
вивчення динаміки об'єму продукції будівництва;
|; характеристика рівномірності і ритмічності будівельного виробництва;
вивчення якості будівельної продукції і якості роботи підрядних організацій та ін.
Поняття продукції будівництва.
Продукція – це будь-яка продукція (товари) вітчизняного виробництва або імпортована на митну територію України, призначена для споживання та (або) виробництва іншої продукції, у тому числі напівфабрикати і сировина, а також матеріали, які використовуються у процесі її виробництва, зберігання, транспортування, реалізації, пакування та маркування; - це будь-який виріб, процес чи послуга, що виготовляється, здійснюється чи надається для задоволення суспільних потреб; - це корисні копалини загальнодержавного та місцевого значення (мінеральна сировина), що видобуваються (виробляються) під час розробки родовищ корисних копалин.
Продукція будівництва— це головна і кінцева мета будівництва, як і в іншій будь-якій галузі сфери виробництва народного господарства. Результатом виробничої діяльності в будівництві є виробничі потужності, - технічні комплекси, будівлі, споруди і інші об'єкти, призначені для функціонування як основні фонди у різних галузей економіки, а також для задоволення культурно-побутових потреб населення країни.
Вироблена продукція, до якої в широкому розумінні слова відносяться як матеріальні продукти так і надані послуги, джерелом одержання задоволення потреб економіки соціальної сфери та окремих громадян. При цьому головним завданням статистики є обчислення обсягу продукції для різних різних рівнів обліку, розрахунок її структури, аналіз динаміки та встановлення міри впливу окремих факторів на зміну обсягу.
Розвязуючи такі завдання, ми можемо оцінити багацтво країни та окремих її громадян, напрямок розвитку економіки (індустріальний, аграрно-сировинний, переробний), тенденції розвитку підприємств під впливом тих чи інших факторів на цій підставі зробити обґрунтований прогноз про очікувані зміни соціально-економічного стану країни.
Собівартість будівельної продукції – це виражений в грошовій формі витрат на використані засобу виробництва (сировину, матеріали, конструкції вироби, пальне, перенесену частину вартості ОВФ), оплату праці робітників, послуг інших підприємств (фірм),витрати по управлінню та обслуговуванню виробництва, а також реалізацію продукції.
Собівартість є узагальнюючим показником економічної ефективності роботи будівельної організації.
Варто відзначити, що у системі якісних показників вартості і собівартості будівельної продукції є якісні та кількісні показані на схемі(див.рис.1.1)
Вартість - витрати суспільнонеобхідної праці на виробництво одиниці продукції



 
 
 



Якісні



 
 
 
 
 







Собівартість - індивідуальні витратибудівельної організації на виробництво одиниці продукції









Вартість - усі суспільно необхіднівитрати на виробництво продукції


Кількісні
 



Собівартість не включає витратидодаткової праці

Рис.1.1 Відмінності між вартістю і собівартістю будівельної продукції.
Будівельна індустрія є виробничою основою будівництва як галузі народного господарства. . Мета і основний результат цій діяльності— створення будівельної продукції, що виражається: зведеними будівлями, спорудами і іншими її видами. Але, крім того, в підрядній організації може створюватися продукція, що відноситься до інших галузей народного господарства, як ось: промисловості, транспорту, сільському господарству і т.д.