ЗМІСТ
1.Загальна характеристика підприємства та виробниче призначення…………3
2.Виробнича структура об’єкту практики……………………………………….6
3.Виробничий процес на підприємстві………………………………………….32
4.Характеристика виробничої діяльності підприємства……………………….42
5.Забезпечення виробництва трудовими ресурсами………… . ………………45
6.Забезпечення виробництва матеріально-технічними ресурсами……………46
7.Організація виготовлення та реалізації продукції……………………………48
8.Висновки і пропозиції………………………………………………………….52
9.Список використаної літератури………………………………………………53
Додатки
1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА ТА ВИРОБНИЧЕ ПРИЗНАЧЕННЯ
Рівненська філія Відкритого акціонерного товариства “Кредобанк”, юридична адреса: 33028, м. Рівне, вул. Кавказька, 2.
Відкрите акціонерне товариство "Кредобанк" створено у Львові та зареєстровано у Державному банку колишнього СРСР 14 травня 1990 р. У Національному Банку України Банк перереєстровано 14 жовтня 1991 року. До 2002 року Банк був відомий як АТ "Західно-Український Комерційний Банк", а з липня 2003 р. до 1.03.2006 р. – АТ "Кредит Банк (Україна)", 8 квітня 2004 р. – підписано Догововір продажу акцій АТ "Кредит банк (Україна)" між PKO BP SA (Польща) і Kredyt Bank S.A. (Польща), і 1 квітня 2006 року банк змінює свою назву на ВАТ “Кредобанк”.
У 2007 році Спостережна Рада банку та Правління ВАТ “Кредобанк” приймають рішення про збільшення статуного капіталу на 176 750 000,00 грн., і доведення його до 396 049469,16 грн.
До мережі Банку станом на 1 січня 2007 року входить 19 філій, 62 відділення (у т.ч. протягом 2007 року відкрито 2 філії, 12 відділень), загальна облікова чисельність працівників склала 2872 осіб.
Рівненська філія Відкритого Акціонерного Товариства «Кредобанк» створена як Рівненська філія Акціонерного товариства «Кредит Банк (Україна) №2002/02 від 16 травня 2002 р.
За рішенням загальних зборів акціонерів №2005/02 від 17 листопада 2005 р., Акціонерне товариство «Кредит Банк (Україна)», змінило назву на Відкрите Акціонерне Товариство «Кредобанк».
Філія є відокремленим структурним підрозділом ВАТ «Кредобанк» , не має статусу юридичної особи і здійснює банківську діяльність виключно від імені Банку та в межах повноважень, наданих Положенням «Про РФ ВАТ «КРЕДОБАНК»№2006/02 від 10 лютого 2006 р.»
Статут банку був затверджений (нова редакція ) Рішенням загальних зборів акціонерів банку , протокол №2006/02 від 23 травня 2006 р.
ВАТ “Кредобанк” є універсальною банківською установою, яка надає повний спектр банківських послуг корпоративним та індивідуальним клієнтам, обслуговує значну частину розрахунків суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Банк входить до групи двадцяти найбільших банків України.
Банк має банківську ліцензію Національного банку України №5 від 25 квітня 1990 року. Статутом Банку визначено, що ВАТ “Кредобанк” засновано для залучення зовнішніх і внутрішніх кредитних ресурсів в економіку України, надання та отримання кредитів, фінансування та гарантування експортно-імпортних операцій підприємств, здійснення комплексу заходів щодо фінансування інвестиційних проектів, надання банківських послуг, співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями та впровадження інших видів діяльності, здійснення інших операцій відповідно до законодавства та вимог Статуту Банку.
Діяльність філії здійснюється у відповідності до чинного законодавства, а саме:
Закону України "Про банки і банківську діяльність";
Закону України "Про господарське товариство";
Закону України "Про власність";
Нормативних актів Національного банку України;
Статуту, його Положення та інших документів Банку.
Філія має окремий баланс, власний субкореспондентський рахунок в Розрахунковій палаті Банку, печатки,штампи зі своїм найменуванням. Печатка має круглу форму з написом по колу "Відкрите акціонерне товариство “Кредобанк”" по внутрішньому колу - назви філії. Філія не є юридичною особою і здійснює свою діяльність від імені Банку.
На центральне відділення покладаються обов'язки:
Організовувати рентабельну роботу відділень Банку в регіоні і нести відповідальність за їх діяльність;
Здійснювати перевірки, ревізії та інспектування діяльності відділень, розглядати їх результати та надавати допомогу відділенням в роботі;
Розглядати та затверджувати баланси та звіти про діяльність відділень.
Регіональне управління забезпечує збереження грошей та цінностей в касах, організацію бухгалтерського обліку, операційної роботи, документообігу та внутрішньобанківського контролю, мобілізацію та раціональне розміщення кредитних ресурсів, своєчасне складання та подання звітності в установленому порядку, збереження банківської таємниці відповідно до Закону України "Про банки та банківську діяльність".
Центральне відділення здійснює банківські операції, передбачені Законом України "Про банки та банківську діяльність", Статутом Банку та Положенням про порядок ліцензування банків в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України № 77 від 27.03.96, при наявності ліцензії Банку та відповідно оформленої довіреності Банку на здійснення таких операцій і дозволу Рівненського обласного управління Національного банку України.
Завдання усіх структурних підрозділів Філії «Кредобанк»
До завдань всіх структурних підрозділів Філії належить:
планування продажу банківських продуктів і послуг та оцінка їх ризику, подання пропозицій відповідним профільним підрозділам Головного банку,
реалізація плану продажу банківських продуктів і послуг (у вартісному і кількісному вираженні),
виконання завдань, передбачених для Філії плановими документами Банку, рішеннями Спостережної Ради та Правління Банку, процедурами Банку, розпорядженнями та інструктивними листами структурних підрозділів Головного банку,
пошук та залучення клієнтів,
підготовка для керівництва Банку та профільних структурних підрозділів Головного банку звітності та інформації щодо діяльності Філії, виконання Філією та її структурними підрозділами фінансово-економічних планів,
здійснення заходів по підвищенню ефективності діяльності Філії та відділень, ефективного використання фінансових, матеріально-технічних та трудових ресурсів,
формування фінансово-економічної звітності для Головного банку та територіального управління Національного банку України відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України, процедур Банку та письмових запитів структурних підрозділів Головного банку,
безумовне дотримання всіма працівниками Філії та відділень вимог збереження банківської та службової таємниці, вимог банківської безпеки, правил охорони праці відповідно до затверджених внутрішньобанківських документів,
виконання вимог нормативно-правових документів щодо організації та здійснення фінансового моніторингу у Філії та відділеннях
2.ВИРОБНИЧА СТРУКТУРА ОБ’ЄКТУ ПРАКТИКИ
Вертикаль директора Філії:
Відділ кредитного моніторингу.
Адміністративний відділ.
Юридичний сектор.
Відповідальний працівник за фінансовий моніторинг.
Вертикаль заступника директора, що відповідає за корпоративний продаж:
1) Відділ корпоративного продажу,
в т. ч. сектор цінних паперів.
2) Відділ операційного обслуговування корпоративних клієнтів.
Вертикаль заступника директора, що відповідає за роздрібний продаж:
1) Відділ роздрібного продажу,
в т.ч. сектор платіжних карток.
2) Відділ операційного обслуговування фізичних осіб.
3) Фінансовий консультант з обслуговування VIP-клієнтів.
4) Маркетолог.
5) Відділення.
Вертикаль головного бухгалтера Філії:
1) Сектор бухгалтерського обліку і звітності.
2) Касовий сектор.
3) Відділ інформатики.
Організаційна структура Рівненської філії
ПАТ «КРЕДОБАНК»

До переваг ЛСУ слід віднести:
простота підбору керівників кожного рівня управління;
оперативність прийняття і реалізації управлінських рішень;
відносна простота реалізації функцій управління.
До основних недоліків відносяться:
відсутність горизонтальних зв’язків у виробничих системах;
значна централізація влади;
при великій кількості рівнів управління (>4) збільшується протяжність періоду прийняття та реалізації управлінських рішень;
обмежені можливості за умов диверсифікації виробництва.
Для порівняння можемо подивитись на організаційну структуру головного бнку ПАТ «Кредобанк» в Додатку №1.
Філія є структурним підрозділом, призначеним для виконання банківських операцій, право на проведення яких вона має відповідно до чинного законодавства, нормативно-правових актів Національного банку України, рішень керівних органів Банку, Положення про Філію.
Філія організовує та здійснює продаж банківських продуктів і послуг, забезпечуючи належну якість обслуговування клієнтів та очікувану їх ефективність. Філія відповідає за організацію, кількість, якість і ефективність продажу банківських продуктів та послуг у відповідності із завданнями, визначеними корпоративним фінансовим планом.
Основні завдання Філії :
планування продажу банківських продуктів і послуг та подання пропозицій щодо впровадження нових продуктів і послуг,
реалізація плану продажу банківських продуктів і послуг,
ведення банківських рахунків,
здійснення грошових розрахунків,
касове обслуговування клієнтів,
залучення та розміщення депозитів,
видача кредитів юридичним та фізичним особам та стягнення заборгованості за ними,
здійснення розрахунків за експортно-імпортними операціями,
інформаційне обслуговування розрахунків,
обслуговування платіжних карток та чеків,
реалізація завдань, що виникають з угод, укладених Банком,
здійснення господарської діяльності,
бухгалтерський облік операцій та їх фінансово-обліковий контроль,
належне управління ризиком банківських операцій,
постійний моніторинг роботи підлеглих Відділень,
здійснення фінансового моніторингу фінансових операцій клієнтів Філії та відділень.
Філія розпочинає операційну діяльність після повідомлення про її відкриття Управління Національного банку України за місцезнаходженням Банку та внесення відповідного запису до Державного реєстру банків.
Завдання керівників Філії та начальників структурних підрозділів
Діяльністю Філії керує директор Філії. Директор Філії є керівником всіх працівників, що працюють у Філії, керує Філією, приймаючи рішення з питань, що не віднесені до виключної компетенції Правління Банку. Директор Філії відповідає за організацію продажу, кількість, вартість і якість банківських та банківсько - страхових продуктів і послуг, що пропонуються клієнтам Філії. Директор Філії відповідає за кваліфікацію працівників Філії, відповідність діяльності Філії стратегії та політиці Банку.
До завдань директора Філії відносяться:
планування та організація діяльності Філії у спосіб, що забезпечує повне, своєчасне та ефективне виконання поставлених завдань,
керівництво фінансово-господарською діяльністю Філії, організація підготовки і виконання угод, які укладаються Філією на отримання (видачу) товарно-матеріальних цінностей, позик, залучення коштів, обслуговування клієнтів Філії,
нагляд за виконанням Філією планових фінансово-економічних показників, плану продажу банківських продуктів і послуг, достовірність фінансових звітів, стан фінансової, трудової та виконавчої дисципліни,
пошук та залучення клієнтів для комплексного обслуговування Філією,
організація та загальне керівництво операційною, кредитною та іншою банківською діяльністю Філії в межах визначених повноважень,
відповідальність за продаж депозитних, кредитних та інших банківських продуктів і послуг для клієнтів,
контроль якості і своєчасності оцінки операційного та кредитного ризику,
контроль якості кредитного портфелю Філії, нагляд за правильністю класифікації кредитів і розрахунку страхових резервів,
організація та забезпечення належного кредитного моніторингу спеціалістами Філії,
забезпечення виконання завдань пов’язаних із здійсненням фінансового моніторингу у Філії та відділеннях,
організація та забезпечення належного валютного контролю у Філіях та підпорядкованих відділеннях,
виконання маркетингової стратегії Банку, співпраця з профільними структурними підрозділами Головного банку з реалізації маркетингової стратегії в Філії,
контроль за виконанням рішень Правління Банку, що стосуються Філії і підпорядкованих відділень,
моніторинг реалізації Стандарту якості обслуговування клієнта в Філії,
визначення процедури контролю підпорядкованих структурних підрозділів, організація та здійснення внутрішнього контролю в Філії,
нагляд за здійсненням наступного контролю безпосередньо відповідальними працівниками,
підготовка з власної ініціативи пропозицій та впровадження за погодженням з Головним банком нових рішень в поточній діяльності Філії,
представлення інтересів Банку в контактах з місцевою владою та територіальним управлінням Національного банку України,
розробка проекту нового / змін до діючого Положення про організацію Філії,
клопотання перед Департаментом організації і стратегії про вдосконалення організаційної структури Філії, Департаментом кадрів і навчання - в плані введення нових посад та збільшення штату,
подання пропозицій по встановленню посадових окладів, розпорядження надбавками до посадових окладів в межах виділеного фонду оплати праці для Філії, аналіз рівня завантаженості роботою окремих підрозділів та проведення переміщення спеціалістів між підрозділами Філії з метою забезпечення ефективної роботи Філії,
організація внутрішнього навчання працівників та подання Департаменту кадрів і навчання клопотань з питань семінарів, курсів, практики та інших форм навчання,
прийняття рішень щодо прийому на роботу (після відповідних погоджень з профільними структурними підрозділами Головного банку та Департаментом кадрів і навчання), підвищення, винагородження, покарання та звільнення працівників на посадах, що не віднесені до виключної компетенції Голови Правління Банку,
організація та забезпечення належних умов праці працівників Філії та підлеглих відділень,
забезпечення охорони та збереження матеріальних цінностей Філії, підтримання приміщення та майна Філії в належному стані,
здійснення нагляду за:
станом техніки безпеки та гігієни праці,
протипожежної безпеки,
дотриманням банківської і службової таємниці,
забезпечення дотримання встановлених Національним банком України і Головним банком обов’язкових внутрішніх показників, виконання процедур Банку,
подання пропозицій щодо проведення поточних ремонтних робіт, забезпечення основними фондами, реалізації інших інвестиційних проектів,
ініціювання перед Головним банком відкриття нових відділень Філії в регіоні її діяльності,
здійснення від імені Банку дій, передбачених наданою довіреністю.
Директор Філії створює Кредитний комітет Філії і керує його роботою. Директор Філії створює Кредитну комісію Філії для прийняття кредитних рішень з питань мікрокредитування.
Директор Філії здійснює нагляд за роботою заступників, головного бухгалтера, а також наступних підрозділів:
Відділу кредитного моніторингу.
Адміністративного відділу.
Юридичного сектору.
Відповідального працівника за фінансовий моніторинг.
Під час відсутності директора його обов’язки виконує заступник директора Філії, що відповідає за корпоративний продаж.
Заступник директора з корпоративного продажу відповідає за вартість, якість, ефективність та ризик продажу банківських продуктів та послуг для корпоративних клієнтів, а також за відповідність продажу до плану та політики Банку. Заступник директора приймає рішення не застережені до виключної компетенції директора та відповідає за реалізацію планів продажу продуктів і послуг юридичним особам, імідж Банку серед даної групи клієнтів на місцевому ринку, розміщення цінних паперів власної емісії та обслуговування акціонерів Банку та дотримання Стандарту якості обслуговування клієнтів - юридичних осіб.
До завдань заступника директора Філії, що відповідає за корпоративний продаж, відносяться:
здійснення нагляду за продажем банківських продуктів і послуг для юридичних осіб,
здійснення нагляду за діяльністю Сектору цінних паперів,
аналіз причин невиконання Філією плану продажу продуктів і послуг для юридичних осіб,
організація та безпосереднє керівництво операційною, кредитною, економічною діяльністю Філії в рамках визначених повноважень,
аналіз економічних показників роботи Філії, виконання фінансового плану, конкурентного середовища та маркетингової стратегії Філії,
аналіз співпраці з клієнтами–юридичними особами з точки зору ефективності та дохідності банківських продуктів і послуг,
робота з корпоративними клієнтами в питанні їх залучення на обслуговування Філією,
аналіз якісних параметрів обслуговування клієнтів - юридичних осіб, підготовка відповідної інформації про клієнтів і для клієнтів,
забезпечення складання та передачі економічної звітності Філії по роботі з корпоративними клієнтами,
відповідальність за виконання кількісних, вартісних та якісних параметрів продажу банківських продуктів і послуг для корпоративних клієнтів,
планування продажу банківських продуктів і послуг та подання пропозицій щодо впровадження нових банківських продуктів і послуг,
ініціювання та узгодження форм та змін в пропозиціях продуктів і послуг Банку спільно з профільними підрозділами Головного банку,
реалізація програми інформатизації операційно-касового обслуговування корпоративних клієнтів,
контроль за проведенням операцій з цінними паперами,
контроль за станом портфелю цінних паперів Філії,
контроль за дотриманням вимог чинного законодавства та внутрішньобанківських документів при здійсненні в Філії операцій з цінними паперами,
контроль за поданням Філією звітності про здійснені операції з цінними паперами,
забезпечення контролю за проведенням операцій в іноземній валюті корпоративних клієнтів,
організація та здійснення внутрішнього функціонального контролю підпорядкованих структурних підрозділів Філії,
нагляд за здійсненням наступного контролю безпосередньо відповідальними працівниками,
підготовка з власної ініціативи пропозицій щодо покращення роботи та впровадження підпорядкованими структурними підрозділами процедур, необхідних для якісного функціонування Філії,
нагляд за дотриманням підлеглими структурними підрозділами Філії кошторисів витрат,
ознайомлення та погодження матеріалів, які надаються директору Філії підпорядкованими підрозділами в частині продажу продуктів корпоративним клієнтам та якісного їх обслуговування,
контроль за належним та своєчасним виконанням завдань, що випливають з розпоряджень Голови Правління Банку, Заступників Голови Правління, процедур, рекомендацій конкретних
Департаментів (Управлінь) Головного банку,
інформування директора Філії про порушення, які виявлені в діяльності Філії та про виявлені помилки в роботі підпорядкованих підрозділів, розробка відповідних рекомендацій,
подання пропозицій з питань кадрової політики, напрямків навчання працівників підпорядкованих структурних підрозділів,
поточне інформування директора Філії щодо процесу роботи в підпорядкованих підрозділах.
Заступник директора, що відповідає за корпоративний продаж здійснює нагляд за діяльністю:
Відділу корпоративного продажу,
в т. ч. сектору цінних паперів.
Відділу операційного обслуговування корпоративних клієнтів.
Під час відсутності заступника директора, що відповідає за корпоративний продаж, його обов’язки виконує начальник Відділу корпоративного продажу.
Заступник директора Філії, що відповідає за роздрібний продаж, відповідає за кількість, якість та ефективність продажу банківських продуктів і послуг ( у тому числі банківсько-страхових продуктів) для фізичних осіб, а також за відповідність продажу планам та політиці Банку. Заступник директора приймає рішення не застережені до виключної компетенції директора та відповідає за реалізацію планів продажу продуктів і послуг фізичним особам, імідж Банку серед даної групи клієнтів на місцевому ринку та дотримання Стандарту якості обслуговування клієнтів - фізичних осіб.
До завдань заступника директора Філії, що відповідає за роздрібний продаж, відносяться:
здійснення нагляду за продажем банківських продуктів і послуг для фізичних осіб,
аналіз причин невиконання Філією плану продажу продуктів і послуг для фізичних осіб Філії,
організація та безпосереднє керівництво операційною, кредитною та економічною діяльністю Філії в рамках визначених повноважень,
аналіз економічних показників роботи Філії, виконання фінансового плану, конкурентного середовища та маркетингової стратегії Філії,
аналіз співпраці з клієнтами – фізичними особами з точки зору ефективності та дохідності продажу банківських продуктів і послуг,
робота з клієнтами - фізичними особами в питанні їх залучення на обслуговування Філією,
реалізація Програми обслуговування VIP – клієнтів PERSONAL BANKING на Філії, контроль за діяльністю фінансових консультантів з обслуговування VIP – клієнтів Філії,
організація роботи з пошуку VIP- клієнтів та проведення маркетингових заходів , спрямованих на рекламу послуг PERSONAL BANKING,
аналіз якісних параметрів обслуговування клієнтів - фізичних осіб, підготовка відповідної інформації про клієнтів і для клієнтів,
забезпечення складання та передачі економічної звітності Філії по роботі з клієнтами - фізичними особами,
відповідальність за виконання кількісних, вартісних та якісних параметрів продажу банківських продуктів і послуг для фізичних осіб,
планування продажу банківських продуктів і послуг та подання пропозицій щодо впровадження нових банківських продуктів і послуг,
ініціювання та узгодження змін в пропозиціях продуктів і послуг Банку фізичним особам спільно з Департаментом роздрібного бізнесу і Департаментом маркетингу,
реалізація програми інформатизації операційно-касової діяльності при обслуговуванні клієнтів-фізичних осіб,
забезпечення контролю за проведенням неторгових операцій в іноземній валюті,
організація та здійснення внутрішнього функціонального контролю підпорядкованих структурних підрозділів Філії,
нагляд за здійсненням наступного контролю безпосередньо відповідальними працівниками,
підготовка з власної ініціативи пропозицій щодо покращення роботи та впровадження підпорядкованими структурними підрозділами процедур, необхідних для якісного функціонування Філії,
нагляд за дотриманням підлеглими структурними підрозділами Філії кошторисів витрат,
ознайомлення та погодження матеріалів, які надаються директору Філії підпорядкованими підрозділами в частині продажу продуктів і послуг клієнтам – фізичним особам та якісного їх обслуговування,
контроль за належним та своєчасним виконанням завдань, що випливають з розпоряджень Голови Правління Банку, Заступників Голови Правління, процедур, рекомендацій конкретних структурних підрозділів Головного банку,
інформування директора Філії про порушення, які виявлені в діяльності Філії та про виявлені помилки в роботі підпорядкованих підрозділів, розробка відповідних рекомендацій,
подання пропозицій з питань кадрової політики, напрямків навчання працівників підпорядкованих структурних підрозділів,
поточне інформування директора Філії щодо процесу роботи в підпорядкованих підрозділах.
Заступник директора, що відповідає за роздрібний продаж здійснює нагляд за діяльністю:
1) Відділу роздрібного продажу,
в т.ч. сектору платіжних карток.
2) Відділу операційного обслуговування фізичних осіб.
3) Фінансового консультанта з обслуговування VIP-клієнтів.
4) Маркетолога.
5) Відділень.
Під час відсутності заступника директора, що відповідає за роздрібний продаж, його обов’язки виконує начальник Відділу роздрібного продажу.
Під час відсутності відповідального працівника за фінансовий моніторинг, функції відповідального працівника за фінансовий моніторинг виконує уповноважена директором Філії особа.
Головний бухгалтер відповідає за реалізацію завдань, пов’язаних з веденням бухгалтерського обліку та організацією касової роботи на Філії. Головний бухгалтер відповідає за вірне та своєчасне формування балансу, результатів фінансово - господарської діяльності та дотримання встановленого порядку щодо ведення касової роботи.
До завдань Головного бухгалтера Філії відносяться:
нагляд за реалізацією завдань, пов’язаних із організацією касової роботи в Філії,
нагляд за правильним та безпечним обігом бухгалтерських документів,
поточна співпраця з відповідними підрозділами Головного банку,
дотримання єдиних методологічних принципів бухгалтерського обліку та забезпечення достовірної, чіткої, своєчасної та повної інформації, наданої у звітах, підготовлених підрозділами Філії,
визначення конкретних функцій кожного працівника служби бухгалтерського обліку, визначення права працівників на підпис первинних і зведених облікових документів,
погодження проектів матеріалів, попередній розгляд і візування угод, що вимагають рішення директора Філії, на отримання (видачу) товарно-матеріальних цінностей,
організація бухгалтерського обліку в Філії:
своєчасний облік всіх фінансово-господарських операцій Філії,
повний та достовірний облік руху грошових коштів, товарно-матеріальних цінностей, основних засобів, результатів фінансово-господарської діяльності,
своєчасний розрахунок з державним бюджетом та позабюджетними фондами,
підготовка достовірної бухгалтерської, податкової та статистичної звітності,
проведення з іншими структурними підрозділами економічного аналізу фінансово-господарської діяльності Філії,
участь в розробці та періодичному аналізі фінансового плану і кошторису витрат Філії,
виконання завдань в межах списання коштів до стягнення, надання пільг в їх сплаті або списання на збитки,
контроль за правильним і відповідним до принципів фінансової дисципліни виконанням кошторису власної господарської діяльності,
забезпечення достовірності обліку витрат Філії,
своєчасне та правильне нарахування платежів, податків та обов’язкових платежів, що проводяться Філією,
нагляд за дотриманням методології бухгалтерського обліку структурними підрозділами Філії, що здійснюють бухгалтерський облік,
контроль за правильністю відкриття-закриття рахунків,
контроль за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій,
забезпечення зберігання бухгалтерських документів та своєчасної і повної передачі їх в архів,
контроль, разом з директором Філії, за правильністю використання фонду заробітної плати,
контроль за дотриманням встановленого порядку щодо ведення касової роботи,
здійснення внутрішнього функціонального контролю за дотриманням вимог дисципліни праці, службової та банківської таємниці працівниками підпорядкованих структурних підрозділів Філії,
нагляд за здійсненням наступного контролю працівниками всіх підрозділів,
підготовка внутрішніх нормативних актів, що стосуються обороту документів бухгалтерського обліку, архівування документів, проведення інвентаризації, організації касової роботи.
Крім того, обов’язки головного бухгалтера Філії визначаються окремими рішеннями Правління та головного бухгалтера Банку з питань прав та обов’язків головних бухгалтерів Філій Банку.
Головний бухгалтер здійснює нагляд за діяльністю:
Сектору бухгалтерського обліку і звітності.
Касового сектору.
Відділу інформатики.
У випадку відсутності головного бухгалтера, його обов’язки виконує заступник головного бухгалтера Філії або інший працівник Філії, призначений Головою Правління Банку за поданням головного бухгалтера та директора Філії.
Заступники директора, головний бухгалтер та начальники відділів (секторів) одноосібно підписують листи та документи, які не мають характеру майнових зобов’язань і стосуються питань, які входять до завдань і обов’язків підпорядкованих відділів, за винятком питань, які віднесені до компетенції директора Філії, а саме:
кореспонденцію з поточних питань,
роз’яснення та відповіді на запитання, підготовлені відповідно з вимогами обов’язкових правил та процедур,
повідомлення, що стосуються справ, виконаних на основі рішення директора Філії з посиланням на відповідне рішення.
Відповідальний працівник за фінансовий моніторинг має право підпису реєстрів фінансових операцій, що передаються до Уповноваженого органу.
Директор Філії або його заступники, у випадку відсутності директора, підписують документи (кореспонденцію) по всіх питаннях діяльності Філії відповідно до розподілу повноважень.
Фінансові документи обов’язково підписуються двома особами - директором (у випадку відсутності директора - заступником директора) і головним бухгалтером (у випадку відсутності головного бухгалтера - заступником головного бухгалтера).
Начальники відділів (секторів) та інші працівники не мають права підпису документів, які виходять за межі Банку.
Кожний працівник, який виконує визначені завдання, так само, як і працівник, який контролює спосіб його виконання, зобов’язаний на примірнику документа (листа), що залишається у справах Філії, поставити своє прізвище та розписатися, підтверджуючи тим самим правильність та відповідність його за формою та змістом з діючим законодавством, нормативними документами та фактичним станом. Такі підписи ставляться у лівому нижньому кутку документа (листа).
Внутрішній контроль здійснюється в формі :
попереднього контролю – полягає у перевірці відповідності операцій вимогам законодавства України та наявності відповідних дозволів і лімітів.
первинного контролю – здійснюється шляхом виконання встановлених процедур контролю за
окремими операціями Банку і передбачає візуальну перевірку правильності складання документів у паперовій формі та наявності підписів на них, а також перевірку наявності цифрового підпису на електронних документах.
подальшого контролю – полягає у перевірці стану організації операційної діяльності, правильності реєстрації та належного оформлення виконаних операцій.
Відділ корпоративного продажу
Відділ корпоративного продажу виконує завдання, пов’язані із залученням на комплексне банківське обслуговування нових та діючих корпоративних клієнтів; здійснює продаж банківських продуктів та послуг; приймає участь у процесі кредитування юридичних осіб на стадії отримання, аналізу кредитної пропозиції, її опрацювання та прийняття кредитного рішення в межах встановлених повноважень; займається залученням вкладів від корпоративних клієнтів; виконанням завдань, поставлених Фінансовим планом Банку в частині корпоративного продажу, що стосується Філії; складанням бізнес-проектів створення нових відділень Філії стосовно корпоративного напрямку; маркетинговою діяльністю по просуванню банківських продуктів та послуг.
До завдань Відділу належать:
організація роботи з пошуку потенційних клієнтів - юридичних осіб та фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності (надалі - корпоративних клієнтів),
організація зустрічей потенційних корпоративних клієнтів з керівництвом та фахівцями Філії та Головного банку,
організація комплексного обслуговування корпоративних клієнтів Філією,
організація продажу потенційним корпоративним клієнтам банківських продуктів і послуг, в т.ч. карткових продуктів та зарплатних проектів, координація їх обслуговування працівниками Філії,
організація роботи по залученню ресурсів корпоративних клієнтів, в т.ч. державних і недержавних організацій,
співпраця зі страховими компаніями в сфері продажу банківських продуктів та страхування заставного майна клієнтів,
консультування позичальників–корпоративних клієнтів щодо принципів та умов кредитування в ВАТ “КРЕДОБАНК”,
розгляд проектів щодо кредитування корпоративних клієнтів та проведення факторингових (лізингових) операцій, забезпечення дотримання кредитних процедур Банку в процесі розгляду проектів,
вивчення відповідності запропонованих кредитних проектів Кредитній політиці Банку, параметрів позичальників та пропонованих кредитних проектів критеріям кредитних ліній іноземних банків та визначення основних параметрів кредитної операції,
підготовка пропозицій щодо можливого забезпечення кредитних операцій,
підготовка висновків, пропозицій на розгляд кредитного комітету Філії та Головного банку щодо доцільності кредитування клієнта, проведення факторингових (лізингових) операцій та підтвердження економічної ефективності впровадження даного заходу,
внесення параметрів кредитної операції в автоматизовану банківську систему Б2,
укладання договорів, які стосуються кредитної операції,
здійснення постійного взаємозв’язку з позичальником протягом дії кредитного договору та інших договорів, які стосуються проведення кредитних операцій (факторингових, лізингових), внесення змін в умови кредитування,
забезпечення якісного та оперативного обслуговування корпоративних клієнтів, в т.ч. персонального обслуговування Важливих клієнтів Банку,
підготовка для Головного банку інформації про контрагента, якому пропонується присвоїти категорію Важливого клієнта з відповідним проведенням розрахунків та аналізу ефективності співпраці з Важливими клієнтами,
розгляд клопотань окремих категорій клієнтів, як правило, Важливих клієнтів Банку щодо встановлення індивідуальних умов обслуговування на банківські продукти/послуги та підготовка обґрунтованих пропозицій з відповідними висновками ефективності запровадження індивідуального обслуговування клієнта з подачею цих матеріалів Департаменту корпоративного бізнесу,
аналіз економічного ефекту від співпраці з корпоративними клієнтами з метою застосування індивідуальних умов обслуговування,
прийняття участі в розробці проектів фінансових планів Філії та відділень (абсолютних та кількісних показників) в частині корпоративного продажу,
виконання кількісних, вартісних та якісних параметрів продажу банківських продуктів та послуг для корпоративних клієнтів,
ініціювання заходів щодо збільшення ефективності продажу банківських продуктів та послуг з метою максимального одержання процентних та комісійних доходів від обслуговування корпоративних клієнтів,
ініціювання зміни лімітів кредитування корпоративних клієнтів, встановлених Філії, підготовка необхідних обгрунтувань на розгляд Кредитного комітету Філії та Головного банку,
підготовка проектів бізнес-пропозицій щодо відкриття нових відділень Філії в частині корпоративного продажу,
аналіз фінансового ринку щодо тенденцій попиту-пропозиції на банківські продукти та послуги (в т.ч. систематичний моніторинг цінової пропозиції – тарифів та процентних ставок на послуги та продукти) для корпоративних клієнтів, які здійснюються банками-конкурентами в регіоні діяльності Філії.
участь у розробці проектів квартальних і річних бюджетів на маркетингову діяльність та координація заходів рекламного просування банківських продуктів для корпоративних клієнтів,
проведення рекламних кампаній в засобах масової інформації, розповсюдження рекламних матеріалів з пропозицією продуктів і послуг Філії для корпоративних клієнтів,
аналіз ефективності проведених рекламних кампаній, контроль витрат, пов’язаних з маркетинговою діяльністю Філії в частині обслуговування корпоративних клієнтів,
забезпечення клієнтів Філії максимально можливим набором продуктів та послуг на ринку цінних паперів,
здійснення операцій на ринку цінних паперів за дорученням клієнтів або від імені Банку,
розробка пропозицій по інвестуванню у статутні фонди емітентів – клієнтів Філії,
проведення реалізації серед клієнтів власних цінних паперів Банку,
складання та подання звітності по цінних паперах до Головного банку,
оцінка ризику кредитних операцій з використанням цінних паперів,
контроль за станом портфелю цінних паперів Філії,
створення бази даних по клієнтах Філії, зацікавлених в продуктах та послугах Банку на ринку цінних паперів.
Сектор цінних паперів
Сектор цінних паперів виконує завдання, пов’язані з реалізацією політики Банку на ринку цінних паперів, що полягає в наданні клієнтам Філії високоякісних банківських послуг на фондовому ринку в цілях отримання доходу від проведення операцій з цінними паперами, зокрема, з організації випуску та обігу цінних паперів, розробки схем їх розміщення, впровадження вексельних схем розрахунків, купівлі – продажу цінних паперів, врахування, авалювання та доміциляція векселів, обґрунтування інвестиційних проектів та пошук інвесторів, консультування з питань злиття, поглинання та придбання компаній з використанням фондових інструментів, комісійних операцій.
До завдань Сектору належать:
розробка проектів оригінальних фінансових схем роботи з цінними паперами в системі Філії та їх впровадження за погодженням з Головним Банком,
здійснення брокерської та дилерської діяльності з цінними паперами, діяльність з андеррайтингу та управління цінними паперами,
контроль за станом портфелю цінних паперів Філії,
пошук перспективних бізнес - проектів та клієнтів для проведення активних операцій на фондовому ринку,
організація відповідального збереження цінних паперів клієнтів Банку,
підготовка, організація та проведення попередніх переговорів, в т.ч. телефонних, з керівниками потенційних бізнес-партнерів для укладення угод про стратегічне партнерство або реалізацію спільних бізнес – проектів на ринку цінних паперів,
надання консультацій клієнтам Філії з питань проведення операцій з цінними паперами та функціонування фондового ринку, проведення окремих аналітичних досліджень,
здійснення юридичної та фінансової експертиз документарних цінних паперів, що подаються в Філію,
моніторинг фінансового стану емітентів цінних паперів, що належать Банку на правах власності або знаходяться в заставі, зобов’язаних за цінними паперами осіб,
ведення бази даних стосовно цінних паперів, потенційних клієнтів, моніторинг поточного стану та кон’юнктури фондового ринку України, в т.ч. з використанням Інтернет – технологій,
налагодження співпраці з іншими підрозділами Банку з питань окремих операцій на ринку цінних паперів, за умови дотримання встановлених чинним законодавством обмежень та вимог,
моніторинг законодавчої бази, підбір документів, необхідних для прийняття управлінських рішень щодо конкретних фондових інструментів,
подання Головному Банку пропозицій щодо організації навчання, підвищення кваліфікації, атестації та сертифікації працівників Філії, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами,
аналіз діяльності Філії на ринку цінних паперів.
Відділ операційного обслуговування корпоративних клієнтів
Відділ операційного обслуговування корпоративних клієнтів виконує завдання, пов’язані з відкриттям та обслуговуванням рахунків корпоративних клієнтів філії відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України, внутрішніх нормативних документів Банку та укладених договорів з корпоративними клієнтами.
До завдань Відділу належать:
відкриття та обслуговування поточних, вкладних та інших банківських рахунків юридичних осіб та фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності (надалі - корпоративних клієнтів) у національній та в іноземній валютах,
оформлення карток із зразками підписів уповноважених осіб корпоративних клієнтів, які обслуговуються у Філії та підпорядкованих відділеннях,
операційне обслуговування корпоративних клієнтів в національній валюті, в т.ч. проведення розрахункових операцій,
оцінка відповідності операцій, ініційованих корпоративними клієнтами, чинному законодавству України, нормативно-правовим актам Національного банку України та внутрішнім нормативним документам Банку,
перевірка правильності оформлення корпоративними клієнтами платіжних документів,
операційне обслуговування корпоративних клієнтів в іноземній валюті, в т.ч. здійснення:
- переказів в іноземній валюті за межі України за дорученням корпоративних клієнтів після попередньої перевірки документів у відповідності з вимогами валютного законодавства,
- операцій купівлі-продажу іноземної валюти за дорученням корпоративних клієнтів на міжбанківському валютному ринку,
виконання операцій, що стосуються розрахунків корпоративних клієнтів за допомогою акредитивів та документарного інкасо,
своєчасне нарахування та стягнення комісій/процентів за обслуговування корпоративних клієнтів відповідно до договорів, укладених з клієнтами та тарифів Банку,
підготовка та комплектування виписок для корпоративних клієнтів,
нагляд за дотриманням нормативно-правових вимог щодо здійснення операцій в іноземній валюті корпоративними клієнтами,
укладання договорів на приймання вкладів від корпоративних клієнтів в національній та іноземній валюті,
дотримання методологічних засад бухгалтерського обліку розрахунково–касових операцій корпоративних клієнтів,
надання управлінської інформації для керівництва Філії,
проведення періодичних інструктажів для операціоністів відділень по роботі з корпоративними клієнтами,
складання фінансової звітності по валютних операціях.
Відділ роздрібного продажу
Відділ роздрібного продажу виконує завдання, пов’язані з комплексним обслуговуванням фізичних осіб, плануванням та організацією продажу банківських продуктів та послуг, в т.ч. кредитів, акредитивів, страхових продуктів, продуктів, пов’язаних з іпотекою та фінансуванням нерухомості, карткових продуктів.
До завдань Відділу належать:
виконання кількісних, вартісних та якісних параметрів продажу банківських продуктів та послуг для фізичних осіб,
пошук та залучення на обслуговування нових клієнтів – фізичних осіб,
організація продажу потенційним клієнтам – фізичним особам банківських продуктів і послуг та координація їх обслуговування працівниками Філії,
консультування позичальників – фізичних осіб щодо принципів та умов кредитування в Банку,
організація співпраці з організаціями - партнерами по здійсненню кредитування клієнтів – фізичних осіб,
приймання та розгляд заявок від фізичних осіб щодо здійснення кредитних операцій, забезпечення дотримання кредитних процедур Банку в процесі розгляду кредитних заявок,
вивчення відповідності запропонованих кредитних проектів Кредитній політиці Банку та визначення основних параметрів кредитної операції,
комплектування та перевірка документації відповідно з діючими процедурами та інструкціями,
вивчення фінансового стану позичальника, оцінка його кредитоспроможності,
підготовка пропозицій щодо можливого забезпечення кредитних операцій,
підготовка висновків, пропозицій на розгляд кредитного комітету Філії та Головного банку щодо доцільності кредитування клієнта,
внесення параметрів кредитної операції в операційний день Банку,
здійснення постійного взаємозв’язку з позичальником під час дії кредитного договору, внесення змін в умови кредитування,
ініціювання зміни лімітів кредитування фізичних осіб, встановлених Філії, підготовка необхідних обґрунтувань на розгляд Кредитного комітету Філії та Головного Банку,
отримання від клієнтів – фізичних осіб скарг та зауважень на якість їх обслуговування працівниками Філії, організація усунення виявлених недоліків та інформування керівника Філії, що відповідає за роздрібний продаж та відповідні структурні підрозділи Головного банку про такі скарги і зауваження та результати їх вирішення,
оформлення та дистрибуція платіжних карток,
виконання технологічних операцій з обслуговування банківських платіжних карток Філії,
організація та контроль процесу перевипуску платіжних карток Філії,
організація продажу корпоративних карткових продуктів та зарплатних проектів (укладання угод),
обслуговування зарплатних проектів (зарахування коштів, формування виписок, дистрибуція карток),
організація та фінансовий контроль функціонування мережі банкоматів та POS-терміналів Філії,
подання пропозицій в Департамент карткового бізнесу щодо встановлення нових банкоматів,
інформування керівника Філії, що відповідає за роздрібний продаж, про порушення, які виявлені в різних підрозділах Філії в процесі обслуговування клієнтів – фізичних осіб,
розробка проектів фінансових планів Філії та відділень (абсолютних та кількісних показників) в частині роздрібного продажу,
підготовка проектів бізнес-пропозицій щодо відкриття нових відділень Філії в частині роздрібного продажу.
Відділ операційного обслуговування фізичних осіб
Відділ операційного обслуговування фізичних осіб виконує завдання, пов’язані з відкриттям та обслуговуванням рахунків клієнтів–фізичних осіб відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України, процедур Банку та укладених угод з клієнтами–фізичними особами.
До завдань Відділу належать:
відкриття та обслуговування поточних, депозитних та інших банківських рахунків фізичних осіб у грошовій одиниці України та в іноземній валюті,
операційне обслуговування клієнтів – фізичних осіб,
оцінка відповідності операцій, ініційованих клієнтами – фізичними особами, чинному законодавству України та нормативно-правовим актам Національного банку України,
перевірка правильності оформлення клієнтами – фізичними особами платіжних документів,
своєчасне нарахування та стягнення комісій та відсотків за обслуговування клієнтів – фізичних осіб відповідно до тарифів Банку та угод, укладених з клієнтами,
підготовка та комплектування виписок для клієнтів – фізичних осіб,
виконання операцій клієнтів – фізичних осіб, що стосуються акредитивної форми розрахунків,
укладання угод на приймання депозитів від фізичних осіб в національній та іноземній валюті,
виконання платіжних доручень фізичних осіб на переказ коштів за кордон та виплата отриманих переказів після їх попередньої перевірки у відповідності з вимогами валютного законодавства,
проведення операцій з переказу коштів фізичними особами, в тому числі з використанням міжнародних платіжних систем,
встановлення курсів валют для валютообмінних операцій в Філії, контроль за їх дотриманням,
продаж, купівля та інкасо банківських, дорожніх чеків та інших валютних цінностей відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України,
ведення та поновлення реєстру чеків, по яких заборонено операції, ведення альбомів зразків чеків,
дотримання методологічних засад бухгалтерського обліку розрахунково – касових операцій клієнтів – фізичних осіб,
оформлення карток зі зразками підписів уповноважених осіб клієнтів – фізичних осіб, які обслуговуються у Філії та підпорядкованих відділеннях,
надання управлінської інформації для керівництва Філії,
проведення періодичних інструктажів з операціоністами відділень по роботі з клієнтами – фізичними особами,
ознайомлення клієнтів – фізичних осіб з принципами та умовами кредитування в Банку.
Сектор платіжних карток
Сектор платіжних карток виконує завдання, пов’язані з плануванням та організацією продажу карткових продуктів фізичним особам та зарплатних проектів корпоративним клієнтам.
До завдань Сектору належать:
відкриття та обслуговування карткових рахунків фізичних осіб у грошовій одиниці України та в іноземній валюті,
оформлення та дистрибуція платіжних карток,
виконання технологічних операцій з обслуговування банківських платіжних карток Філії,
контроль відповідності залишків на карткових лімітах та карткових рахунках Філії,
організація та контроль процесу перевипуску платіжних карток Філії,
встановлення індивідуальних параметрів функціонування платіжних карток,
організація продажу корпоративних карткових продуктів та зарплатних проектів (укладання угод),
обслуговування зарплатних проектів (зарахування коштів, формування виписок, дистрибуція карток),
обслуговування платіжних лімітів корпоративних карткових продуктів,
організація та фінансовий контроль функціонування мережі банкоматів та POS-терміналів Філії,
подання пропозицій в Департамент карткового бізнесу щодо встановлення нових банкоматів.
Фінансовий консультант з обслуговування VIP – клієнтів
Фінансовий консультант з обслуговування VIP – клієнтів виконує завдання, пов’язані із наданням послуг PERSONAL BANKING .
До завдань фінансового консультанта з обслуговування VIP – клієнтів належать:
розробка проектів фінансових планів Філії та підпорядкованих Відділень (абсолютних та кількісних показників) в частині послуг PERSONAL BANKING,
виконання кількісних, вартісних та якісних параметрів продажу банківських продуктів та послуг для VIP- клієнтів фізичних осіб,
пошук та залучення на обслуговування нових VIP- клієнтів фізичних осіб,
організація продажу потенційним VIP- клієнтам фізичним особам банківських продуктів і послуг, координація їх обслуговування фінансовими консультантами підпорядкованих Відділень,
відкриття та обслуговування поточних, депозитних та інших банківських рахунків VIP- клієнтів фізичних осіб у грошовій одиниці України та в іноземній валюті, укладання угод на приймання депозитів від VIP- клієнтів фізичних осіб в національній та іноземній валюті,
операційне обслуговування VIP- клієнтів фізичних осіб,
виконання операцій VIP- клієнтів фізичних осіб, що стосуються акредитивної форми розрахунків,
виконання платіжних доручень VIP- клієнтів фізичних осіб на переказ коштів за кордон та виплата отриманих переказів після їх попередньої перевірки у відповідності з вимогами валютного законодавства, проведення операцій з переказу коштів VIP- клієнтів фізичними особами, в тому числі з використанням міжнародних платіжних систем,
надання VIP- клієнтам послуг з продажу, купівлі та інкасо банківських, дорожніх чеків та інших валютних цінностей відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України,
дотримання методологічних засад бухгалтерського обліку розрахунково – касових операцій VIP- клієнтів фізичних осіб,
оформлення та дистрибуція платіжних карток та чеків,
оформлення карток зі зразками підписів уповноважених осіб VIP- клієнтів фізичних осіб, які обслуговуються в Філії та підпорядкованих Відділеннях,
консультування VIP- клієнтів фізичних осіб щодо принципів та умов кредитування в Банку,
приймання та розгляд заявок від VIP- клієнтів фізичних осіб щодо здійснення кредитних операцій, забезпечення дотримання кредитних процедур Банку в процесі розгляду кредитних заявок,
вивчення фінансового стану позичальника, оцінка його кредитоспроможності, підготовка пропозицій щодо можливого забезпечення кредитних операцій, підготовка висновків, пропозицій на розгляд кредитного комітету Філії та Головного банку щодо доцільності кредитування клієнта,
внесення параметрів кредитної операції в операційний день Банку,
здійснення постійного взаємозв’язку з позичальником під час дії кредитного договору, внесення змін в умови кредитування,
аналіз регіонального ринку банківських послуг для VIP- клієнтів фізичних осіб, участь у проведенні досліджень щодо розвитку банківських продуктів з метою покращення обслуговування VIP- клієнтів фізичних осіб,
публічне представлення Банку, організація регіональних PR – акцій, зокрема презентацій, «круглих столів», участь у регіональних виставках, форумах, ярмарках, розповсюдження рекламних матеріалів з пропозицією продуктів і послуг PERSONAL BANKING,
привітання VIP-клієнтів від імені Банку з нагоди свят та інших урочистих подій в житті партнерів та клієнтів Банку,
участь у розробці проектів квартальних і річних бюджетів на маркетингову діяльність та координація заходів рекламного просування банківських продуктів для VIP- клієнтів фізичних осіб.
Маркетолог
Маркетолог виконує завдання, пов’язані із провадженням маркетингової політики просування роздрібних банківських продуктів на Філії та в підпорядкованих Відділеннях.
До завдань Маркетолога належать:
аналіз регіонального ринку банківських послуг для клієнтів – фізичних осіб,
участь у проведенні досліджень щодо розвитку банківських продуктів з метою покращення обслуговування клієнтів – фізичних осіб,
участь у розробці проектів квартальних і річних бюджетів на маркетингову діяльність, медіа-планів та координація заходів рекламного просування банківських продуктів для клієнтів – фізичних осіб,
аналіз ефективності проведених рекламних кампаній, контроль витрат, пов’язаних з маркетинговою діяльністю Філії в частині обслуговування клієнтів – фізичних осіб,
аналіз фінансового ринку щодо тенденцій попиту-пропозиції банківських продуктів (в т.ч. систематичний моніторинг цінової пропозиції – базових тарифів та відсоткових ставок) для клієнтів – фізичних осіб, здійснюваних банками-конкурентами в регіоні діяльності Філії,
проведення рекламних кампаній відповідно до потреб Банку та Філії,
подання пропозицій по організації заходів рекламного характеру,
забезпечення розповсюдження рекламних матеріалів для клієнтів – фізичних осіб,
визначення потреби філії в рекламних матеріалах, співпраця з профільними структурними підрозділами Головного банку щодо забезпечення Філії рекламно-інформаційними матеріалами, подання пропозицій по виготовленню нових видів рекламно-інформаційних матеріалів для клієнтів – фізичних осіб,
забезпечення наявності та контроль за розміщенням рекламних матеріалів в приміщенні філії та відділень,
публічне представлення Банку, організація регіональних PR – акцій, зокрема презентацій, «круглих столів», участь у регіональних виставках, форумах, ярмарках,
привітання клієнтів від імені Банку з нагоди свят та інших урочистих подій в житті партнерів та клієнтів Банку,
контроль за дотриманням стандартів зовнішньої та внутрішньої візуалізації,
контроль за дотриманням правил «Стандарти якості обслуговування клієнтів у ВАТ «КРЕДОБАНК»,
проведення регулярних опитувань клієнтів Філії Банку, дослідження потреб різних сегментів клієнтів та рівня задоволеності клієнтів Банком та банківськими продуктами,
інформування керівника Філії, що відповідає за роздрібний продаж, про порушення, які виявлені в різних підрозділах Філії з питань якості обслуговування клієнтів та рекламно-іміджевої підтримки діяльності Філії.
Відділ кредитного моніторингу
Відділ кредитного моніторингу виконує завдання, пов’язані із контролем за дотриманням вимог кредитних процедур Банку, умов кредитування позичальників та моніторингом кредитної заборгованості. Відділ кредитного моніторингу відповідає за дотримання кредитних процедур Банку під час дії кредитних угод, забезпечує документальне супроводження кредитних операцій, відповідає за достовірність звітності стосовно діючої кредитної заборгованості, здійснення оцінки якості кредитного портфелю, відповідність формування страхових резервів на можливі втрати від кредитних операцій, визначення ризиків, пов’язаних з кредитною діяльністю Філії.
До завдань Відділу належать:
контроль за реалізацією Кредитної політики Банку в Філії і підпорядкованих відділеннях,
співпраця з Відділом корпоративного продажу та Відділом кредитування фізичних осіб Філії з питань кредитної діяльності,
відображення операцій, пов’язаних із обслуговуванням кредитних угод в балансі з дотриманням методологічних засад бухгалтерського обліку,
моніторинг стану кредитної діяльності Філії шляхом:
класифікації наявних кредитів та аналізу стану кредитної заборгованості;
ведення кредитних справ позичальників;
вивчення фінансового стану суб’єкта кредитування, стану забезпечення кредитної операції, цільового використання кредитів, наявності страхування заставленого майна під час дії кредитних угод;
здійснення перевірок у клієнтів наявності та стану збереження наданого забезпечення по виданих кредитах.
періодичне документальне оформлення результатів моніторингу,
здійснення постійного взаємозв’язку з позичальником з питань супроводження кредиту, проведення різного характеру перевірок на місцях, які виникають в процесі кредитування, отримання інформації щодо господарсько-фінансової діяльності клієнта з метою проведення відповідного аналізу та оцінки його кредитоспроможності,
підготовка для підрозділів продажу інформації про стан обслуговування позичальниками кредитної заборгованості при зверненні клієнтів з клопотанням про внесення змін в діючі умови кредитування або на запит підрозділів продажу,
оперативне інформування керівництва Філії та Департамент кредитного моніторингу Головного банку про факти виявлення відхилень від визначених умов кредитування чи інших несприятливих прогнозів щодо обслуговування боргу, ініціювання винесення на кредитний комітет Філії питань внесення змін в параметри кредитної операції,
аналіз якості кредитного портфелю Філії, внесення пропозицій керівництву щодо його покращення,
підготовка інформації щодо якості кредитного портфелю Філії для відповідних структурних підрозділів Головного Банку, ведення бази кредитних операцій Філії,
визначення класу позичальників і категорії ризику кредитної операції у відповідності з діючими нормативними документами,
встановлення ризику кредитних операцій та розрахунок страхових резервів,
відвідування відділень Філії з метою оцінки дотримання процедур кредитної діяльності,
передача на збереження та вилучення з каси Філії кредитних договорів, договорів застави та відповідальність за їх збереження,
комплектація кредитних справ у відповідності з нормативними вимогами Банку, їх зберігання та своєчасна передача в архів,
формування звітності по кредитних операціях Філії і підпорядкованих відділеннях,
завдання Відділу кредитного моніторингу не поширюються на продукти мікрокредитування.
Сектор бухгалтерського обліку і звітності
Сектор бухгалтерського обліку і звітності виконує завдання, пов’язані з організацією бухгалтерської справи в Філії, організацією та координацією процесу складання Філією проектів кошторисів витрат, контролем за дотриманням кошторисів витрат, складанням статистичної звітності для Національного банку України, підготовкою та наданням внутрішньої звітності для Головного банку та керівництва Філії. Сектор бухгалтерського обліку і звітності забезпечує обслуговування банківських операцій та розрахунків з власної господарської діяльності. Сектор бухгалтерського обліку і звітності здійснює підготовку звітності, складає баланс та звіт про прибутки і збитки, організовує контроль за банківськими операціями в Філії та відділеннях.
До завдань Сектору належать:
складання фінансової та податкової звітності Філії, крім звітності за кредитними та валютними операціями, кадрової звітності,
ведення бухгалтерського і податкового обліку розрахунків по власній господарській діяльності Філії та здійснення нагляду за дотриманням фінансової дисципліни,
обслуговування розрахунків між Філією і Головним банком,
складання зведених реєстрів документів на списання та зарахування коштів, які отримуються та передаються з/до Головного банку,
розрахунок міжфілійних кредитних ресурсів та відсотків по них,
бухгалтерське оформлення операцій купівлі-продажу готівкової національної валюти,
контроль за надходженням коштів по кредитних лініях іноземних банків для кредитування клієнтів Філії та розрахунок відсотків по цих лініях,
розробка кошторисів витрат Філії та підпорядкованих відділень,
аналіз діяльності Філії та підпорядкованих відділень і підготовка необхідної аналітичної інформації та внутрішньої звітності для керівництва Філії та Головного банку,
здійснення контролю за дотриманням затверджених кошторисів витрат,
складання статистичної та економічної звітності Філії,
виконання тематичних економічних розрахунків та аналізів за окремими дорученнями керівництва Філії або Головного Банку,
перевірка наявного залишку сховища,
контроль за бухгалтерським обліком процентних витрат та перевірка правильності нарахованих процентів,
контроль за нарахуванням та виплатою відсотків по депозитних і кредитних угодах,
контроль змін позабалансових статей,
підготовка звітної інформації для зовнішніх користувачів,
здійснення розрахунку заробітної плати працівників та розрахунків з бюджетом по податках, органами соціального забезпечення, розрахунків по страхуванню майна,
виконання завдань, пов’язаних з використанням коштів фонду соціального страхування у відповідності із нормативними документами та правилами,
поточне узгодження, аналіз, контроль правильності операцій і бухгалтерських проводок, що стосуються кредитної заборгованості,
контроль за обліком операцій, пов’язаних з поточним обслуговуванням кредитних угод,
проведення інвентаризацій на Філії та підпорядкованих відділеннях.
Відділ інформатики
Відділ інформатики здійснює матеріально-технічне та методичне забезпечення діяльності Банку в сфері інформатики та телекомунікацій на рівні Філії та підпорядкованих відділень.
До завдань Відділу належать:
виконання завдань та вимог положень, стандартів, інструкцій, планів та інших внутрішньобанківських нормативних документів в сфері інформатики та телекомунікації на рівні Філії та підпорядкованих відділень,
моніторинг та підтримка телекомунікаційної мережі Філії та підпорядкованих відділень,
експлуатація АБС Б2, системи “Банк-Клієнт”, інших АРМ-ів та програмних комплексів, що використовуються на Філії,
своєчасне оновлення версій програмних комплексів, АРМ-ів, накладання РАСН-ів, проведення UPGRAID-ів системи та повідомлення про нові версії програм кінцевих користувачів системи,
внесення змін в параметри прикладних систем відповідно до вказівок Департаменту IT і телекомунікацій та Управління технологічної підтримки бізнесу,
планування кількості та видів комп’ютерного обладнання, необхідного для потреб Філії, тестування та встановлення обладнання, яке надходить,
підготовка пропозицій Філії про закупівлю комп’ютерного та телекомунікаційного обладнання,
планування розвитку телекомунікаційної мережі, нагляд за встановленням, технічним відбором і реєстрація телекомунікаційного обладнання,
координація запитів працівників Філії щодо розширення можливостей інформаційної системи,
контроль за роботою поштового вузла, адміністрування поштових скриньок,
забезпечення проведення електронних розрахунків з Головним банком, отримання платежів на користь Філії та її клієнтів,
виконання процедур резервування та ведення електронних архівів,
поточний ремонт комп’ютерного обладнання,
поточне навчання працівників Філії з питань правильної експлуатації інформаційної системи,
участь в реалізації стратегії безпеки інформаційної системи,
контроль за використанням системних засобів користувачами,
перевірка стану збереження програм та системних даних,
виявлення аварійних та нештатних ситуацій в роботі інформаційної системи, усунення дрібних несправностей і нагляд за виконанням послуг гарантійного і післягарантійного обслуговування,
забезпечення дотримання інформаційного стандарту Філії,
інсталяція та поточне технічне обслуговування мережі банкоматів та POS-терміналів.
Касовий сектор
Касовий сектор виконує завдання, пов’язані з прийманням та видачею готівки в національній та іноземній валюті, контролем за збереженням в сховищі грошових та інших цінностей.
До завдань Сектору належать:
прийом та виплата готівки в національній та іноземній валюті,
виплата переказів, купівля єврочеків, продаж бланків векселів,
приймання платежів готівкою в національній валюті від фізичних осіб на користь юридичних осіб,
управління наявним у Філії запасом грошей, чеків, бланків суворої звітності,
інкасація надлишку готівки в територіальні управління Національного банку України чи інші банківські установи,
перерахунок та сортування національних та закордонних грошових знаків,
організація роботи сховища цінностей (планування потреби в грошових знаках і зберігання запасів національних та закордонних грошових знаків, цінних паперів, бланків суворої звітності),
дотримання лімітів готівки в касі Філії у національній та іноземній валютах та розрахунок плати у випадку переліміту,
ведення альбому національних та закордонних грошових знаків,
купівля та продаж іноземної валюти у відповідності із встановленим курсом валют,
обслуговування операцій по купівлі та продажу дорожніх чеків в іноземній валюті,
підготовка та складання звітності про операції каси для подання їх в Головний банк та територіальні управління Національного банку України,
забезпечення порядку виконання касових операцій в національній та іноземній валюті відповідно до діючих нормативних положень та процедур,
звірка оборотної каси, забезпечення схоронності грошей та інших цінностей,
інкасація мережі банкоматів,
навчання касирів відділень, проведення їх стажування та контроль за їх роботою.
Адміністративний відділ
Адміністративний відділ виконує завдання, пов’язані з дотриманням вимог охорони праці, в тому числі правил протипожежної безпеки, забезпеченням матеріальних та технічних умов для нормального функціонування Філії та підпорядкованих відділень.
До завдань Відділу належать:
обслуговування службових відряджень,
ведення діловодства у Філії та підпорядкованих відділеннях відповідно до процедур Банку,
забезпечення Філії та підпорядкованих відділень бланками, формулярами, канцелярським та офісним приладдям,
нагляд за використанням основних засобів та обладнання відповідно з встановленими правилами,
ведення реєстрів печаток та штампів у Філії та підпорядкованих відділеннях,
здійснення поштового і телекомунікаційного обслуговування,
ведення реєстрації та координація розгляду скарг та заяв клієнтів,
ведення архіву Філії,
розпорядження майном Філії та здійснення його обліку, здійснення пов’язаних з цим обліково-фінансових розрахунків,
ведення транспортного господарства Філії,
проведення щорічних інвентаризацій,
придбання товарів, послуг і робіт на користь Філії,
нагляд за виготовленням та встановленням засобів реклами в приміщенні Філії та підпорядкованих відділеннях,
підтримання чистоти та естетичного вигляду приміщень Філії та підпорядкованих відділень, а також закріпленої території,
підготовка пропозицій керівництву Філії щодо необхідності проведення ремонтних робіт, закупівлі техніки,
організація поточного ремонту приміщень Філії та підпорядкованих відділень,
забезпечення справної роботи технічного обладнання Філії та підпорядкованих відділень,
ведення всіх справ, що стосуються матеріальних інвестицій та ремонтів,
ведення справ, що стосуються страхування майна Філії та підпорядкованих відділень,
ведення справ, що стосуються охорони праці, протипожежної охорони та цивільної оборони.
Юридичний сектор
Юридичний сектор здійснює юридичне обслуговування Філії та підпорядкованих відділень відповідно до чинного законодавства України. Юридичний сектор виконує завдання пов’язані з кадровим, навчальним та соціальним обслуговуванням Філії і підпорядкованих відділень. Юридичний сектор відповідає за юридичне забезпечення діяльності Філії, проведення банківських операцій та господарської діяльності у відповідності із законодавчими та нормативно-правовими актами.
До завдань Сектору належать:
юридичне забезпечення здійснюваних Філією та підпорядкованими відділеннями операцій,
участь в заходах, здійснюваних Філією, метою яких є встановлення, зміна або вирішення правовідносин,
підготовка юридичних висновків у випадках, передбачених нормативними документами Банку, в тому числі по кредитних операціях,
участь і правовий нагляд за стягненням належних Філії сум заборгованості,
підготовка пропозицій, що стосуються реструктуризації і стягнення заборгованості по кредитних операціях та подання їх на розгляд Головного банку,
забезпечення дотримання інтересів Банку в судових, адміністративних розглядах чи у взаємовідносинах з правоохоронними органами,
ведення юридичної документації Філії, в тому числі документів, пов’язаних з реєстрацією Філії і відділень, отриманих дозволів на здійснення банківських операцій,
збереження нормативно-правових документів Банку, які регламентують діяльність Філії і відділень,
ведення збірника законодавчих та нормативно-правових актів, що забезпечують діяльність Філії,
інформування структурних підрозділів Філії та підпорядкованих відділень про зміни законодавства,
надання юридичних консультацій та роз’яснень щодо застосування законодавчих та внутрішніх нормативно-правових актів,
ведення особових справ працівників Філії та підпорядкованих відділень, здійснення обліку робочого часу,
здійснення нагляду за дотриманням трудового законодавства в Філії та підпорядкованих відділеннях,
організація проведення атестації працівників Філії та підпорядкованих відділень,
підготовка та збереження наказів та інших документів, які регулюють трудові відносини працівників Філії та підпорядкованих відділень,
завдання зазначені в пп.12-15 здійснюються, за умови відсутності в структурі філії посадової особи, що відповідає за кадрову діяльність Філії.
Відповідальний працівник за фінансовий моніторинг
Відповідальний працівник за фінансовий моніторинг виконує завдання, пов’язані із організацією та здійсненням фінансового моніторингу у Філії та підпорядкованих відділеннях.
Відповідальний працівник за фінансовий моніторинг підпорядковується директору Філії.
До завдань Відповідального працівника за фінансовий моніторинг, належать:
забезпечення здійснення фінансового моніторингу у Філії,
забезпечення реалізації Правил та Програм здійснення фінансового моніторингу у Філії,
контроль за виконання працівниками операційних підрозділів Філії вимог Програми здійснення ідентифікації та вивчення клієнтів в Банку,
виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу та таких, що можуть бути пов’язані, мати відношення або призначені для фінансування терористичної діяльності,
формування реєстру та підготовка даних про виявлені фінансові операції, які підлягають фінансовому моніторингу для передачі інформації до Уповноваженого органу,
прийняття рішення про реєстрацію та повідомлення Уповноваженого органу про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, а також ті, щодо яких є підозри, що вони пов’язані, мають відношення або призначені для фінансуванням тероризму,
формування файлів-повідомлення та прийом файлів квитанцій по операціях, які здійснюються клієнтами Філії,
прийняття рішення щодо відмови у забезпеченні здійснення фінансової операції у Філії,
надання консультацій працівникам Філії щодо віднесення операції до таких, що підлягають фінансовому моніторингу або можуть бути пов’язані, мати відношення або призначені для фінансування терористичної діяльності,
проведення заходів щодо вивчення діяльності клієнтів, уточнення інформації щодо їх ідентифікації та поновлення інформації в анкеті клієнта;
здійснення попередньої та поточної класифікації клієнтів Філії відповідно до критеріїв ризику здійснення ними операцій, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом або фінансування тероризму,
організація навчання та підвищення кваліфікації працівників задіяних в процесі фінансового моніторингу,
контроль за діяльністю підпорядкованих відділень з питань фінансового моніторингу,
здійснення перевірок діяльності будь-якого підрозділу Філії та їх працівників на предмет дотримання ними Правил та Програми здійснення фінансового моніторингу,
забезпечення конфіденційності та збереження інформації щодо фінансового моніторингу,
виконання та/або забезпечення виконання листів та розпоряджень профільного підрозділу Головного банку з питань фінансового моніторингу,
прийняття рішення щодо надання додаткової інформації з питань фінансового моніторингу за запитами Уповноваженого органу та відповідних правоохоронних органів, що надійшли на адресу Філії,
інформування правоохоронних органів, визначених законодавством, про фінансові операції щодо яких є підозри, що вони пов’язані, мають відношення або призначені для фінансування тероризму,
сприяння уповноваженим представникам суб'єктів державного фінансового моніторингу у проведенні ними інспекційних перевірок діяльності Філії,
виконання інших завдань пов’язаних із здійсненням фінансового моніторингу.
3.ВИРОБНИЧИЙ ПРОЦЕС НА ПІДПРИЄМСТВІ
3.1. Оформлення та облік пасивних операцій
3.1.1 Поточні та інші рахунки юридичних осіб: відкриття особових рахунків, оформлення та облік операцій за цими рахунками
Щоб відкрити поточний рахунок між банком і клієнтом укладається в письмовій формі договір банківського рахунку. Якщо юридична особа не має рахунку в цьому банку, то для відкриття їй поточного рахунку потрібно подати такі документи:
заяву про відкриття поточного рахунку (див. додаток14). Заяву підписує керівник юридичної особи або інша уповноважена на це особа;
копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи в органі виконавчої влади, іншому органі, уповноваженому здійснювати державну реєстрацію, засвідчену нотаріально або органом, який видав свідоцтво про державну реєстрацію. У разі відкриття поточних рахунків юридичним особам, які утримуються за рахунок бюджетів, цей документ не вимагається;
копію належним чином зареєстрованого установчого документа (статуту / засновницького договору / установчого акта / положення), засвідчену органом, який здійснив реєстрацію, або нотаріально;
копію довідки про внесення юридичної особи до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, засвідчену органом, що видав довідку, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку;
копію документа, що підтверджує взяття юридичної особи на облік в органі державної податкової служби, засвідчену органом, що видав документ, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку;
картку із зразками підписів і відбитка печатки, засвідчену нотаріально. Юридичні особи, які використовують найману працю і відповідно до законодавства України є платниками страхових внесків, додатково до вищезазначеного переліку документів мають подати такі документи:
копію документа, що підтверджує реєстрацію юридичної особи у відповідному органі Пенсійного фонду України, засвідчену органом, що його видав, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку;
копію страхового свідоцтва, що підтверджує реєстрацію юридичної особи у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України як платника страхових внесків, засвідчену органом, що його видав, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку.
Якщо відокремлений підрозділ не має в цьому банку рахунків, то для відкриття поточного рахунку цей суб’єкт господарювання подає до банку такі документи:
заяву про відкриття поточного рахунку. Заяву підписують керівник і головний бухгалтер відокремленого підрозділу. Якщо в штатному розписі немає посади головного бухгалтера або іншої особи, на яку покладено обов’язок з ведення бухгалтерського обліку та звітності, то заяву підписує лише керівник;
клопотання юридичної особи або відповідного органу приватизації (щодо структурних підрозділів, які відокремлюються в процесі приватизації) до банку, у якому відкривається поточний рахунок відокремленому підрозділу, про відкриття рахунку, із зазначенням місцезнаходження юридичної особи, її ідентифікаційного коду, номера поточного рахунку та назви банку, у якому він відкритий, органу державної податкової служби, у якому юридична особа перебуває на обліку, а також інформації про те, чи є відокремлений підрозділ платником страхових внесків. У разі одночасного відкриття в банку поточних рахунків кільком відокремленим підрозділам однієї юридичної особи подається одне клопотання юридичної особи з вищезазначеною інформацією і переліком відокремлених підрозділів, яким відкриваються рахунки, та копії цього клопотання в кількості, потрібній для формування справ з юридичного оформлення рахунків за кожним з відокремлених підрозділів;
копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи в органі виконавчої влади, іншому органі, уповноваженому здійснювати державну реєстрацію, засвідчену нотаріально або органом, який видав свідоцтво про державну реєстрацію. У разі відкриття поточних рахунків відокремленим підрозділам юридичних осіб, які утримуються за рахунок бюджетів, цей документ не вимагається;
копію належним чином оформленого положення про відокремлений підрозділ, засвідчену нотаріально або юридичною особою, що створила відокремлений підрозділ;
копію довідки про внесення відокремленого підрозділу до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, засвідчену органом, що видав відповідну довідку, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку;
копію документа, що підтверджує взяття юридичної особи, яка створила відокремлений підрозділ, на облік в органі державної податкової служби, засвідчену органом, що видав документ, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку;
копію документа, що підтверджує взяття відокремленого підрозділу на облік в органі державної податкової служби за місцезнаходженням цього підрозділу, засвідчену органом, що видав документ, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку;
картку із зразками підписів і відбитка печатки, засвідчену нотаріально або підписом керівника юридичної особи, до складу якої входить відокремлений підрозділ. До картки включаються зразки підписів уповноважених осіб підрозділу, яким відповідно до законодавства України і відповідними документами юридичної особи надано право розпорядження рахунком та підписування розрахункових документів.
Якщо суб’єкт господарювання вже має в цьому банку поточний рахунок, цей клієнт ідентифікований банком і сформована справа з юридичного оформлення рахунку, то відкриття нового поточного рахунку (зокрема, поточного рахунку за спеціальним режимом використання, поточного рахунку в іноземній валюті) здійснюється за умови подання цим клієнтом заяви про відкриття поточного рахунку та засвідченої в установленому порядку картки із зразками підписів і відбитка печатки (картки із зразками підписів). Відокремлений підрозділ разом з цими документами також має подати клопотання юридичної особи про відкриття поточного рахунку його відокремленому підрозділу.
Якщо суб’єкт господарювання вже має в цьому банку вкладний (депозитний) рахунок, цей клієнт ідентифікований банком і сформована справа з юридичного оформлення рахунку, то для відкриття поточного рахунку такому клієнту потрібно додатково подати заяву про відкриття поточного рахунку та картку із зразками підписів і відбитка печатки (картку із зразками підписів), засвідчену в установленому порядку.
3.2. Організація і облік платіжного обороту
3.2.1. Операції за рахунками господарюючих суб’єктів, оформлення та облік безготівкових рахунків клієнтів банку
Рівненська філія ПАТ “Кредобанк” проводить безготівкові розрахунки лише за допомогою таких форм як платіжне доручення та розрахунковий чек. Інших форм безготівкових розрахунків банк не використовує.
Платіжне доручення – розрахунковий документ, що містить письмове доручення платника обслуговуючому банку про списання зі свого рахунку зазначеної суми коштів та її перерахування на рахунок отримувача.
Платник може давати доручення про списання коштів зі свого рахунку в формі електронного розрахункового документа, якщо це передбачено договором між ним і банком. Банк для здійснення розрахункових операцій формує електронні розрахункові документи.
Доручення платників про списання коштів зі своїх рахунків банк приймає до виконання виключно в межах залишку коштів на цих рахунках або якщо договором між банком та платником передбачено їх приймання та виконання в разі відсутності/недостатності коштів на цих рахунках. Платник має право зазначати в платіжному дорученні дату валютування, яка не може бути пізніше 10 календарних днів після складання платіжного доручення. Банк платника не приймає платіжного доручення, якщо дата валютування визначена пізніше 10 календарних днів після складання платіжного доручення. Банк отримувача до настання дати валютування, що зазначена в електронному розрахунковому документі, зараховує переказані кошти на відповідний рахунок і не пізніше наступного робочого дня згідно з порядком, передбаченим у договорі, повідомляє отримувача про надходження на його адресу коштів та дату їх валютування. Банк, що обслуговує отримувача, зобов’язаний зарахувати кошти на рахунок отримувача на початок операційного дня, який визначений датою валютування. Операцію з перерахування коштів з відповідного рахунку на рахунок отримувача банк отримувача оформляє меморіальним ордером. Якщо фізична особа не має рахунку в банку, то розрахунки з нею платник може здійснювати, перераховуючи кошти за платіжним дорученням на повідомлений цією особою відповідний рахунок у банку, який здійснюватиме виплату цих коштів готівкою. У реквізиті “Призначення платежу“ такого платіжного доручення платник обов’язково має зазначати повністю прізвище, ім`я та по батькові цієї фізичної особи, інша інформація надається за бажанням платника. Якщо фізична особа не має рахунку в банку або розрахунки безпосередньо з фізичною особою чи підприємством через банк неможливі, то платник також може здійснювати розрахунки з ними через підприємство поштового зв’язку шляхом перерахування відповідної суми на рахунок з переказних операцій підприємства зв’язку.
Розрахунковий чек – розрахунковий документ, що містить нічим не обумовлене письмове розпорядження власника рахунку (чекодавця) банку-емітенту, у якому відкрито його рахунок, про сплату чекодержателю зазначеної в чеку суми коштів ( див. додаток 4)
Розрахункові чеки використовуються в безготівкових розрахунках підприємств та фізичних осіб з метою скорочення розрахунків готівкою за отримані товари (виконані роботи, надані послуги). Чеки та чекові книжки є бланками суворого обліку. Строк дії чекової книжки – один рік, чека, який видається фізичній особі для одноразового розрахунку, – три місяці з дати їх видачі. України оформлення чекової книжки або чека не враховується. Чеки, виписані після зазначеного строку, уважаються недійсними і до оплати не приймаються.
Чек обов’язково має містити всі реквізити і заповнюється вiд руки (кульковою ручкою, чорнилом темного кольору) або з використанням технічних засобів (місяць видачі та сума чека мають зазначатися словами). Не дозволяється внесення до чека виправлень та використання замість підпису факсиміле. Чек приймається чекодержателем до оплати безпосередньо вiд чекодавця, на ім’я якого оформлені документи, що підтверджують отримання ним товарів (виконання робіт, надання послуг).
Приймаючи чек до оплати за товари (виконані роботи, надані послуги), чекодержатель перевіряє:
відповідність його встановленому зразку;
правильність заповнення;
відсутність виправлень;
відповідність суми корінця чека сумі, зазначеній на самому чеку;
строк дії;
достатність залишку ліміту за чековою книжкою для оплати чека;
наявність на ньому чіткого відбитка штампа або печатки банку та даних чекодавця (прізвища, ім’я, по батькові – фізичної особи, даних документа, що засвідчує цю особу).
Після цього чекодержатель установлює особу пред’явника чека за документом, що її посвідчує. Після зазначеної перевірки чекодержатель відриває (відрізає) чек від корінця, ставить на його зворотному боці та корінці календарний штемпель і підписує цей чек, а також робить відмітку у відомості про прийняті до оплати розрахункові чеки
Якщо чекодавець і чекодержатель обслуговуються в одному банку, то після перевірки правильності заповнення реквізитів чеків i реєстру чеків банк на підставі першого примірника реєстру чеків списує кошти з відповідного рахунку чекодавця та зараховує їх на рахунок чекодержателя.
Банк може відмовитися від оплати чека, якщо:
чек або реєстр чеків заповнено з порушенням вимог цієї глави або є виправлення, замість підпису стоїть факсиміле;
чек виписаний чекодавцем на суму, більшу, ніж заброньована на аналітичному рахунку “Розрахунки чеками”.
Розрахунки через електронні системи типу „Клієнт – банк” та Інтернет – банкінг – це оперативне ведення клієнтом своїх рахунків у банку та обмін технологічною інформацією, визначеною в договорі між банком та клієнтом, клієнт може здійснювати за допомогою систем дистанційного обслуговування. Дистанційне обслуговування може здійснюватися за допомогою систем “клієнт – банк”, “клієнт – Інтернет – банк”, тощо.
Юридичною підставою для роботи клієнта за допомогою систем дистанційного обслуговування і оброблення банком дистанційних розпоряджень клієнта є договір про розрахунково-касове обслуговування (див. додаток 5). У договорі обов’язково мають обумовлюватися права, обов’язки та вiдповiдальнiсть сторін, порядок вирішення спорів у разі їх виникнення тощо.
Системи типу “клієнт – банк”, “клієнт – Інтернет – банк”, тощо на підставі дистанційних розпоряджень клієнта можуть виконувати функції надання інформаційних послуг згідно з переліком, що зазначений в договорі між банком та клієнтом, здійснення операцій за рахунком клієнта.
України час здійснення розрахунків за допомогою систем “клієнт – банк”, “клієнт – Інтернет – банк” тощо застосовуються електронні розрахункові документи. Якщо це передбачено договором між банком та клієнтом, то використання клієнтом системи не виключає можливе оброблення банком документів клієнта на паперових носіях.
Реквізити електронного розрахункового документа, що використовуються в системах “клієнт – банк”, “клієнт – Інтернет – банк”, визначаються договором між банком та клієнтом, але обов`язково цей документ має містити такі з них:
дату і номер;
назву, ідентифікаційний код (номер) платника та номер його рахунку;
назву та код банку платника;
назву, ідентифікаційний код (номер) одержувача та номер його рахунку;
назву та код банку одержувача;
суму цифрами;
призначення платежу;
електронний цифровий підпис;
Відповідальні особи платника, які вповноважені розпоряджатися рахунком і на законних підставах володіють особистим ключем, від свого імені або за дорученням особи, яку представляють, накладають підписи під час створення електронного розрахункового документа.
Не дозволяється формування клієнтами електронних розрахункових документів на підставі розрахункових документів, які мають додатки (реєстр розрахункових чеків, реєстр документів за акредитивом тощо), а також формування стягувачем електронних розрахункових документів на підставі платіжних вимог на примусове списання, стягнення коштів, отримувачем – у разі договірного списання коштів. України час використання систем “клієнт – банк”, “клієнт – Інтернет – банк” банк щоденно роздруковує реєстр електронних розрахункових документів, які відправлені клієнтом. Реєстр має обов’язково містити відомості про дату і час подання власником рахунку електронних розрахункових документів до банку.
Реєстр засвідчується підписом відповідального виконавця банку і відбитком штампа банку та підшивається до документів дня як первинний документ, що надійшов від клієнта до банку. Електронні розрахункові документи, які відправлені клієнтом, щоденно архівуються і зберігаються в банку протягом установленого строку.
Після отримання від банку виписки з рахунку клієнт складає реєстр електронних розрахункових документів, які відправлені в банк каналами зв`язку і прийняті банком до оплати.
Передавання дистанційного розпорядження та реєстрація його банком здійснюються за погодженим каналом доступу в автоматичному режимі.
Дистанційне розпорядження вважається таким, що передане клієнтом, та прийняте банком до виконання, якщо клієнт:
для доступу до системи ввів правильне значення засобу ідентифікації;
увів код операції та всі параметри, які запитуються системою;
підтвердив це розпорядження.
Банк, що обслуговує платника, здійснюючи на підставі дистанційного розпорядження списання коштів з рахунку платника, оформляє розрахунковий документ, у реквізиті “Призначення платежу” якого зазначає інформацію про платіж і документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів.
Якщо клієнт не підтвердив розпорядження на здійснення операції, то банк операцію не виконує, про що інформує клієнта.
3.3. Касово-емісійна діяльність КБ
3.3.1. Організація, документальне оформлення, технологія здійснення та облік касових операцій банку
До касових операцій, які виконує банк належать:
приймання готівки національної та іноземної валюти від клієнтів для зарахування на власні рахунки та рахунки інших юридичних і фізичних осіб або на відповідний рахунок банку;
видача готівки національної та іноземної валюти клієнтам з їх рахунків за видатковими касовими документами через касу банку або із застосуванням платіжних карток з їх рахунків чи відповідного рахунку банку через його касу або банкомат; приймання від фізичних та юридичних осіб готівки національної та іноземної валюти для переказу і виплати отримувачу суми переказу в готівковій формі;
вилучення з обігу сумнівних банкнот (монет) та надсилання їх на дослідження;
обмін клієнтам не придатних до обігу банкнот (монет) національної валюти на придатні.
Касове обслуговування банком клієнтів та оброблення готівки здійснюється в операційній касі. Структуру операційної каси та чисельність касових працівників, а також потребу встановлення банкоматів самостійно визначені у банку.
Робочі місця касових працівників, які здійснюють приймання та оброблення готівки, обладнані приладами для контролю захисних елементів банкнот. Крім того, робоче місце з приймання готівки обладнане так, щоб клієнт міг спостерігати за перерахуванням готівки.
Платіжність банкнот (монет) визначається касовими працівниками за правилами, установленими Національним банком, та з використанням довідкової інформації, що надається Національним банком, банками-емітентами, Інтерполом або іншими уповноваженими установами.
Касові працівники здійснюють операції лише з тими видами і номіналами банкнот іноземної валюти, які перебувають в обігу в країнах-емітентах або підлягають обміну в порядку, установленому банком-емітентом.
України час здійснення касових операцій банк забезпечує:
своєчасне повне оприбуткування готівки національної та іноземної валюти, що надійшла до кас банку, та зарахування її на зазначені клієнтами рахунки згідно з вимогами нормативно-правових актів;
своєчасну видачу клієнтам придатних до обігу банкнот (монет) національної та іноземної валюти;
обмін клієнтам не придатних до обігу банкнот (монет) національної валюти на придатні до обігу банкноти (монети) та вилучення сумнівних банкнот (монет) на дослідження;
документальне оформлення руху готівки національної та іноземної валюти в операційній касі;
своєчасне відображення касових операцій у бухгалтерському обліку;
належний внутрішній контроль за касовими операціями;
здавання готівки національної валюти до територіальних управлінь згідно із встановленими відповідним договором умовами;
створення безпечних умов роботи з готівкою та її зберігання;
задовольняння потреб клієнтів у готівці;
систематичний аналіз стану надходжень і видачі готівки в національній валюті;
ідентифікацію клієнтів, які здійснюють операції з готівкою без відкриття рахунку на суму, що перевищує 50000 гривень або еквівалент цієї суми в іноземній валюті.
До касових документів, які оформляються згідно з касовими операціями, належать: заява на переказ готівки, заява на видачу готівки, прибутковий касовий ордер, видатковий касовий ордер, грошовий чек, а також рахунки на сплату платежів та документи, установлені відповідною платіжною системою для відправлення переказу готівки та отримання його в готівковій формі.
Для проведення операцій з цінностями, які обліковуються на позабалансових рахунках, використовуються видатковий позабалансовий ордер і прибутковий позабалансовий ордер. У грошових чеках, заявах на видачу готівки, на підставі яких видається клієнтам готівка незалежно від суми, за винятком реалізації ювілейних, пам’ятних та інвестиційних монет, мають зазначатися дані паспорта особи – отримувача або документа, що його замінює, найменування документа, серія, номер і дата його видачі, найменування установи, що його видала.
Прибутково-видаткові касові ордери застосовуються для оформлення касових операцій з видачі підкріплень готівкою власним філіям (відділенням) та приймання від них готівки, завантаження і розвантаження банкоматів, видачі та приймання готівки під звіт касовим працівникам під час ведення аналітичного обліку, переміщення готівки з рахунку „Банкноти та монети, інкасовані до перерахування” на рахунок „Банкноти та монети в касі банку”, а також для оформлення загальної суми проведених операцій (приймання платежів за рахунками, операції, виконані із застосуванням платіжних карток через касу банку та банкомат, тощо).
Операції з унесення на рахунки та отримання з рахунків готівкових коштів за допомогою платіжних та інших карток здійснюються згідно з правилами внутрішньодержавних та міжнародних платіжних систем, а також відповідними нормативно-правовими актами через каси банку або банкомати. Банкомати встановлені як на території банку, так і за його межами.
Видача коштів із застосуванням платіжних карток виконується в межах їх залишку на рахунку клієнта чи витратного ліміту або його частки на відповідному картковому рахунку. За договором між клієнтом та банком про надання кредиту видача коштів може виконуватися в межах залишку коштів на рахунку та/або визначеного договором ліміту кредитування.
3.3.2. Оформлення та облік емісійних операцій касового банку
Підкріплення територіальними управліннями банків (філій) готівкою національної валюти, здавання до них готівки, у тому числі не придатних до обігу банкнот (монет), здійснюється на підставі укладеного між ними договору про касове обслуговування, яким має визначатися порядок здавання готівки, у тому числі доставленої власними силами банку з урахуванням технічних можливостей територіального управління.
Банк подає територіальному управлінню два примірники картки із зразками підписів та відбитка печатки, затверджені керівником і головним бухгалтером, за формою, установленою нормативно-правовими актами. У картці зазначаються зразки підписів осіб (не менше двох) цього відділення, які відповідають за схоронність цінностей, а також відбиток печатки відділення. Один примірник картки передається до служби перевезення цінностей та організації інкасації територіального управління для користування під час доставки підкріплень готівкою та її вивезення, другий – відділу готівкового обігу і касових операцій.
Для підкріплення готівкою та здавання готівки (придатної та не придатної до обігу) банк (філія) завчасно надсилає засобами електронної пошти України банку до територіальних управлінь відповідні заявки за підписом уповноваженої особи банку з розподілом сум у розрізі номіналів (для здавання – з орієнтовним розподілом сум за номіналами). Форма, строк і час подання заявок обумовлюються територіальним управлінням за домовленістю з банками в договорах про касове обслуговування, у яких, зокрема, мають передбачатися можливість та порядок коригування банком заявок.
Територіальне управління розглядає заявки на підкріплення банку (філії) готівкою, здійснює аналіз структури банкнот і монет в обігу, насиченості обігу банкнотами та монетами всіх номіналів, розмінності банкнот і монет, що перебувають в обігу, і, враховуючи фактичну наявність банкнот і монет у сховищах територіального управління, визначає остаточні обсяги підкріплень готівкою.
Банк здає готівку (у тому числі не придатну до обігу), яку він доставляє власними силами, через прибуткову касу територіального управління. України час вивезення готівки до територіальних управлінь банкам забороняється формування пачок банкнот з корінців, сформованих різними касирами та за різними датами. Монети здаються повними мішечками, а зношені та з дефектами виробника – неповними. Після отримання коштів від інкасаторів заповнюються такі документи: довідка про прийняті вечірньою касою сумки (мішки) з готівкою і порожні сумки, опис валютних цінностей, опис цінностей у національній валюті, що перевозяться. У разі виявлення надлишку або нестачі про інкасованого виторгу складається Акт про розбіжності.
Під кінець робочого дня заповнюються такі документи: зведена довідка про касові обороти, довідка касира видаткової каси про суму виданих грошей та суму, що одержана під звіт, довідка касира приходної каси про суму виданих грошей та суму, що одержана під звіт.
3.4. Обслуговування зовнішньоекономічної діяльності, облік цих операцій
3.4.1 Організація та облік операцій з валютними цінностями
Зарахування коштів в іноземній валюті на рахунку клієнтів банку відбувається на підставі здійсненого переказу коштів на їх користь.
Переказ коштів в іноземній валюті – рух коштів в іноземній валюті, який здійснюється за ініціативою платника уповноваженим банком, що його обслуговує, з метою зарахування коштів в іноземній валюті на рахунок бенефіціара – клієнта банку.
Іноземна валюта надходить на користь клієнтів банку як розрахунок нерезидентів за продукцію, роботи, послуги, об’єкти права інтелектуальної власності, інші майнові права, внесення іноземної інвестиції, а також як поповнення власного валютного рахунку, інші надходження, що не суперечать чинному валютному законодавству.
Кошти в іноземній валюті надходять клієнтам банку, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю, благодійним організаціям, іншим клієнтам, які проводять розрахунки в іноземній валюті відповідно до діючого законодавства.
Кошти в іноземній валюті на користь клієнтів банку надходять по міжнародній системі SWIFT на підставі платіжного доручення банку нерезидента, складеного в електронній формі.
Кошти в іноземній валюті, що надійшли на корить клієнтів банку підлягають попередньому зарахуванню на розподільчий рахунок. Необхідною умовою зарахування кошів на розподільчий рахунок клієнта банку є наявність в платіжному дорученні банку нерезидента назви та номеру рахунку отримувача коштів, призначення платежу.
З метою проведення фінансового моніторингу операцій із зарахування коштів в іноземній валюті, що надійшли на користь клієнтів банку, співробітники відділу контролю експортно-імпортних операцій у разі потреби вимагають від клієнта надання додаткових відомостей або документів, потрібних для встановлення його особи, суті та мети здійснюваної ним операції.
3.4.2 Організація та облік операцій з валютними цінностями
Банк як юридична особа згідно з Ліцензією від 05.04.90р. № 5 має право здійснювати операції з валютними цінностями .
Послуги неторгового характеру в іноземній валюті, які надає Рівненська філія Укрсоцбанку:
- відкриття та ведення поточних рахунків (резидентів та нерезидентів);
- відкриття та ведення депозитних рахунків по обслуговуванню депозитних вкладів;
- оплата (купівля) платіжних документів (дорожніх та іменних чеків в іноземній валюті);
- продаж дорожніх чеків в іноземній валюті (Thomas Cook, Visa, American Express);
- інкасо готівкової валюти, дорожніх та іменних чеків в іноземній валюті;
- виплата переказів, що надійшли з-за кордону на користь фізичних осіб;
- переказ грошових коштів в країни далекого зарубіжжя;
- купівля та продаж іноземної валюти;
- видача готівкових коштів по платіжних картках міжнародних фінансових систем Eurocard/MasterCard , Visa;
- емісія карток системи Eurocard/MasterCard;
- обслуговування підприємств, що приймають до оплати картки міжнародних фінансових систем Eurocard/MasterCard, Visa;
- приймання на інкасо та виплата відшкодування по зношених банкнотах;
- організація роботи пунктів обміну валют з використанням поширеного переліку операцій неторгового характеру .
Для юридичних осіб :
- відкриття валютних рахунків ;
- обслуговування переказів ;
- ведення валютних рахунків клієнтів: зарахування валютних надходжень на рахунок резидентів і нерезидентів ( включаючи транзитні ) та списання сум перерахувань , що передбачено чинним законодавством;
- неторгові операції: операції з перерахуванням валютних цінностей, не пов’язаних із здійсненням розрахунків за експортом та імпортом товарів та послуг; купівля та продаж готівкової іноземної валюти та платіжних документів в іноземній валюті; видача грошових акредитивів; організація роботи та порядок проведення операцій в обмінних пунктах; інкасо готівкової іноземної валюти та платіжних документів в іноземній валюті.
3.4.3. Операції з торгівлі та обміну іноземної валюти
Операції купівлі, продажу, конверсії іноземної валюти здійснюються на підставі заявки клієнта встановленого зразка. Заявки на купівлю іноземної валюти клієнт надає операціоністу в з-х екземплярах: один екземпляр передає в ВКЕІО, другий-у біржовий відділ, третій-повертається клієнту після виконання. Заявки клієнта на купівлю валюти і супутні їм документи, що є підставою для купівлі валюти, що не вимагають підтвердження у податковій адміністрації України, виповнюються в день подачі заявки.
Після виконання заявки уповноважений співробітник відділення завіряє оригінал заявки підписом і відбитком штампа і передає її в біржовий відділ. При здійсненні операції купівлі валюти за заявкою клієнта співробітник біржового відділу інформує про це співробітника ВКЕІО, який у свою чергу звіряє суму, номер і дату заявки, відповідність контракту, який зазначений у заявці з призначенням купленої валюти, що зарахована на рахунок клієнту.
Заявки на продаж та конверсію валюти надаються операціоністу до 11:00 для виконання поточним днем у 3-х екземплярах: один екземпляр передається у біржовий відділ для виконання, другий - у бухгалтерію для підшивки в “Документи дня”, третій-повертається клієнту після виконання.
Перед проведенням операцій операціоніст перевіряє правильність заповнення заявки, наявність коштів на рахунку з урахуванням комісії згідно тарифів банку, звіряє підписи відповідальних осіб та відбиток печатки з карткою зразків підписів, звіряє заявку клієнта підписом та відбитком штампа.
4. ХАРАКТЕРИСТИКА ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
ПАТ "КРЕДОБАНК" - це банк з найбільшою польською інвестицією у банківську установу України.
ПАТ "КРЕДОБАНК" активно впроваджує європейські стандарти якості обслуговування клієнтів, нові банківські технології, динамічно реагує на ринкову кон'юнктуру, розширює спектр фінансових послуг, налагоджує довгострокові, взаємовигідні ділові відносини. Банк утвердив себе як стабільна і прозора структура в очах західноєвропейських фінансових кіл.
Валюта балансу Банку (нетто) за 2009 рік зменшилась на 485 864 тис. грн. або на 8,2% і станом на кінець дня 31.12.2009р. склала 5 475 154 тис. грн.
Власний капітал Банку з урахуванням фінансового результату 2009 року станом на кінець дня 31.12.2009 року склав 591 208 тис. грн., або 10,80% від сумарної валюти балансу Банку (нетто). За звітний рік він зріс на 496 598 тис. грн. або на 524,89%.
Кредитний портфель Банку (брутто та без нарахованих доходів) за 2009 рік зменшився на 586 254 тис. грн. або 11,39% і склав 4 561 915 тис. грн. При цьому кредитний портфель юридичних осіб за 2009 рік зменшився на 304 671 тис. грн. або 8,73% – до суми 3 183 837 тис. грн., кредитний портфель фізичних осіб за 2009 рік зменшився на 281 583 тис. грн. або 16,97% – до суми 1 378 078 тис. грн.
Портфель цінних паперів, що рефінансуються НБУ, за 12 місяців 2009 року зріс на 6 887 тис. грн., або на 17,45% і станом на кінець дня 31.12.2009р. склав 46 353 тис. грн.
Портфель цінних паперів (без ОВДП та без нарахованих доходів) за 2009 рік зменшився на 28 394 тис. грн. або на 22,29% і на кінець дня 31.12.2009р. склав 99 003 тис. грн.
Приріст коштів, залучених від клієнтів (без нарахованих витрат), за 2009 рік склав100 831 тис. грн. або 2,93%, у т.ч. кошти юридичних осіб за 2009 рік зменшились на 95 408 тис. грн. або на 8,86% і склали 981 830 тис. грн., кошти фізичних осіб протягом 2009 року зросли на 196 239 тис. грн. або на 8,28% і склали 2 565 703 тис. грн.
Основні засоби і нематеріальні активи (нетто) за рік зросли на 15 971 тис. грн. (2,79%) і склали на кінець дня 31.12.2009 року 587 622 тис. грн.
Доходи Рівненської філії ВАТ “Кредобанк” в період 2005-2007 рр. збільшились на 234262,90 грн. при чому збільшення на 105787,80 грн. відбулося у 2006 році та на 128475,10 грн. у 2007 р. Це є позитивною тенденцією, так само, як і зменшення витрат за 3 роки на 13308,32 грн., у тому числі за 2003 рік на 28,82 грн. та за 2007 р. – 13279,50 грн.
У свою чергу відбулося збільшення балансового прибутку, який визначається, як різниця між доходами і витратами, у 2005-2007 р. на 247571,2 грн., а саме у 2006 році на 105816,60 грн., у 2007 році на 141754,60 грн.
Також зросла чисельність працівників з 117 до 124 чоловік.
Чистий дохід на одного працівника визначається, як відношення балансового прибутку до середньоспискової чисельності персоналу. В Рівненській філії ВАТ «Кредобанк» дохід на одного працівника протягом 2005-2007 рр. змінювавсь в позитивну сторону з 25025, 00 грн. до 25509,04 грн. На одного працівника. Темп росту склав 0,04 % у 2003 р. проти 2005 р. та 1,89 % у 2006 р. проти 2007 р.
Рентабельність, що визначається, як відношеня між балансовим прибутком та доходами, теж протягом 3-ох років зростала з 47,61 % до 49, 80 %. В основному збільшення відбулось у період 2005-2007 р. на 1,28 %, а у 2005-2006рр. на 0,91 %.
Кількість клієнтів у 2007 р. в порівнянні з 2005р. теж стала більшою на 271 особу.
Потрібно відмітити, що вагоміше збільшення усіх показників, крім чисельності працівників, відбулося у 2007р.
Позитивною тенденцією є те, що доходи збільшувалися, оскільки це збільшує можливість зменшення зобов’язань по отриманим кредитам, а також можливість взагалі їх не залучати. Зменшення витрат також є позитивним, оскільки це свідчить про зменшення зобов’язань банку перед іншими юридичними та фізичними особами.
Докладніше про те як збільшувались доходи і зменшувались витрати розглянемо в таблицях 2.4 – “Структура доходів” та 2.3 - “Структура витрат”
Таблиця 4.1.
Структура витрат
Показники
2005
2006
2007
Відхилення


Сума
П.в.
Сума
П.в.
Сума
П.в.
Абсолютне (+;-)
Відносне, Тр, %








2006/ 2005
2007/ 2006
2006/ 2005
2007/ 2006

Витрати, всьго
4214155,83
100
4183650,96
100
4142393,2
100
-30504,868
-41257,76
99,28
99,01

1. Процентні витрати
1245339,21
29,55
1231365,12
29,43
1224693,6
29,56
-13974,09
-6671,56
98,88
99,46

2. Комісійні витрати
175568,26
4,17
170577,69
4,08
164459,37
3,97
-4990,57
-6118,32
97,16
96,41

3. Інші загальноадмі-ністративні витрати
988779,99
23,46
983682,12
23,51
975237,06
23,54
-5097,87
-8445,06
99,48
99,14

4. Витрати на персонал
1198635,69
28,44
1193210,51
28,52
1184051
28,58
-5425,18
-9159,48
99,55
99,23

5. Відрахування у резерви
234651
5,57
228227,02
5,46
212367,59
5,127
-6423,98
-15859,43
97,26
93,05

6. Податок на прибуток
283503,978
6,73
293322,77
7,01
306277,89
7,394
9818,792
12955,12
103,46
104,42

7. Непередбачені доходи/витрати
87677,7
2,08
83265,73
1,99
75306,7
1,818
-4411,97
-7959,03
94,97
90,44


Таблиця 4.2
Структура доходів
Показник
2005
2006
2007
Відхилення





Абсолютне (+ ; -)
Відносне, Тр,%


Сума
П.в.
Сума
П.в.
Сума
П.в.
2006/ 2005
2007/ 2006
2006/ 2005
2007/ 2006

Доходи, всього
7386773,88
100
7473597,03
100
7589282,28
100
105787,8
128475,1
101,77
102,12

1.Процентний дохід
5340611,04
72,30
5362506,4
71,75
5404911,9
71,22
21895,35
42405,52
100,41
100,79

2.Комісійний дохід
1583873,63
21,44
1629359,4
21,80
1670349,4
22,01
45485,75
40990,04
102,87
102,52

3.Чистий торговий дохід
265948,71
3,60
276365,28
3,70
293129,03
3,86
10416,57
16763,75
103,92
106,07

4.Інший операційний дохід
196340,5
2,66
205365,98
2,75
220891,92
2,91
9025,48
15525,94
104,60
107,56


5.ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИРОБНИЦТВА ТРУДОВИМИ РЕСУРСАМИ
До трудових ресурсів відноситься та частина населення,котра володіє необхідними фізичними даними,знаннями та навиками праці у відповідній галузі.Достатня забезпеченість підпприємств необхідними трудовими ресурсами, їх раціональне використання, високий рівень продуктивності праці мають велике значення для збільшення обсягів продукціїта підвищення ефективності виробництва.
В сучасних умовах виробництва ефективність використання виробничих фондів, сировини, покращення якості продукції залежать як від кількості працюючих, так і від рівня їх кваліфікації. Неврівноважений склад персонала досить часто спричиняє негативний вплив на якість та динаміку обсягу продукції.
Від забезпеченості підприємства трудовими ресурсами та ефективності їх використання залежать обсяг та своєчасність виконання всіх робіт, ефективність використання обладнання, машин, механізмів і як результат — обсяг виробництва продукції, її собівартість, прибуток та інші економічні показники.
Починати аналіз окресленого кола питань доцільно з характеристики динаміки чисельності працюючих на підприємстві (з обов'язковим виділенням чисельності працівників основної діяльності) за останні 2-3 роки .Такий аналіз дає змогу оцінити, наскільки успішно підприємство витримує конкурентну боротьбу на ринку своєї продукції і на ринку трудових ресурсів.
Ясна річ, просте порівняння чисельності працівників підприємства за кілька років повної відповіді на ці питання не дає (хоч воно має певне аналітичне значення). Лише в ув'язці з динамікою виробничих потужностей підприємства, їх використання, динамікою продуктивності праці висновки про динаміку чисельності працівників підприємства набувають обґрунтованості й аналітичної цінності
Облікова чисельність працівників Банку на кінець 2009 року становила 2 769 чол. проти 2 214 на кінець 2008 року, що більше на 555 чол. або на 25,07%.
Середня облікова чисельність працівників Банку за 2009 рік склала 2 373 чол. проти 1 807 чол. за 2008 рік, що більше на 566 осіб або 31,32%.
Даючи власну оцінку побаченому, то Рівненська Філія ПАТ «Кредобанк» на 98% забезпечена трудовими ресурсами.
Кожен працівник Філії має вищу економічну освіту, добре володіє персональним комп’ютером на рівні, необхідному для якісного виконання поставлених завдань та роботи.
Кожен з працівників має не просто економічну освіту, а проходив курс стажування, або вже мав досвід роботи у банківській сфері. Кожен працівник дуже відповідально ставиться до своєї роботи. Професійний підхід викликає велику довіру клієнтів, які просто не можуть бути незадоволені обслуговуванням.
При спілкуванні з клієнтами кожен працівник проявляє найкращі якості, він уважно слухає, не перебиває, пропонує найвигідніші умови з можливих, пропонує альтернативні варіанти рішення проблем, що виникають, чи можуть виникнути.
Керівники і підлеглі чітко знають свої права та обов’язки, усі необхідні постанови, правила, інструкції, положення. Взагалі у професіоналізмі трудових ресурсів РФ ПАТ «Кредобанк» можна не сумніватись, як і загалом у всьому ПАТ «Кредобанк». Я мала нагоду бути присутньою при приїзді куратора Рівненської філії з Головного Банку ПАТ «Кредобанк» з міста Львова, що лише підтвердило впевненість у високому рівні професіоналізму кадрового складу ПАТ «Кредобанк».
Говорячи про плинність кадрів, то вона майже відсутня. Усі працівнки РФ ПАТ «Кредобанк» працюють у філії вже по декілька років.
6.ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИРОБНИЦТВА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНИМИ РЕСУРСАМИ
У своїй діяльності підприємство використовує різноманітні матеріально-технічні ресурси (сировину, матеріали, паливо, енергію, комплектуючі вироби тощо). Вони в процесі виробництва перетворюються на продукцію (послуги) І підлягають постійному поповненню. Для цього організується матеріально-технічне забезпечення, яке включає: визначення потреби в матеріально-технічних ресурсах, пошук і купівлю ресурсів, організацію доставки, зберігання й видачі окремим споживачам на підприємстві. Постачання матеріально-технічних ресурсів має бути своєчасним, комплектним і з мінімальними витратами. Виконує цю роботу відділ матеріально-технічного постачання.
Матеріально-технічні ресурси підприємство купує на ринку, де продавцями і постачальниками є безпосередньо підприємства-виробники або організації-посередники. Купівля матеріально-технічних ресурсів безпосередньо у виробників, тобто організація постачання за прямими зв'язками, має ті переваги, що вона забезпечує можливість оперативного врахування спеціальних вимог покупця до продукції, конкретних побажань щодо її складу, конструкції, оформлення, планування тощо. За прямими зв'язками поставляються передусім ті матеріально-технічні ресурси, які потрібні постійно та у великій кількості, а також вироби за індивідуальними замовленнями й складне устаткування. Проте вся номенклатура матеріально-технічних ресурсів, потрібних у виробництві, яка сягає іноді десятків тисяч найменувань і типорозмірів, не може поставлятися за прямими зв'язками. Ті ресурси, які потрібні в невеликій кількості, періодично або нерегулярно, економніше буває купувати в посередників — оптових фірм і магазинів. Вони комплектують певний асортимент товарів для продажу і територіальне розміщуються неподалік від підприємств та організацій споживачів.
Нерегулярна або періодична купівля матеріально-технічних ресурсів, передовсім з однорідними стандартизованими властивостями, може здійснюватися на товарних біржах, де концентрується інформація про продаж продукції та рівень поточних цін.
Коло основних постачальників підприємства є досить стабільним, особливо за умов масового та серійного виробництва, коли існує постійна потреба у великій кількості тих самих матеріалів. Але періодично виникають нові завдання, які потребують нових матеріально-технічних ресурсів і нових постачальників (освоєння нової продукції, заміна та вдосконалення технологічних систем, нове будівництво тощо). Проте і без цього може виявитися потреба замінити окремих постачальників, розширити їхнє коло. Тому важливою є проблема вибору постачальників.
Вибираючи постачальників матеріально-технічних ресурсів, слід ураховувати низку чинників, у тім числі: відповідність виробничої потужності постачальників потребі підприємства в матеріалах, якість і ціну останніх, репутацію постачальника, його територіальну віддаленість та оперативність поставок, швидкість реакції на потреби покупця, умови розрахунків, можливість надання кредиту тощо. Ці характеристики постачальників ретельно аналізуються й вибирається той партнер, який забезпечує найліпші умови постачання за мінімальних витрат.
Між постачальником і споживачем матеріально-технічних ресурсів укладається договір, що регламентує всі умови постачання: кількість, якість, ціну товарів, термін доставки, форму розрахунків, відповідальність за порушення договору. Матеріально-технічні ресурси поступають на склад підприємства, з якого далі подаються в цехи й на робочі місця.
Об'єкти техніки (машини, устаткування, пристрої тощо), які потрібні епізодично, зберігаються на складі підприємства до моменту введення в експлуатацію. Щодо матеріалів, то постачання таких на робочі місця є регулярним і вважається завершальним етапом матеріально-технічного забезпечення. Воно здійснюється за певною системою. Для кожного цеху чи іншого підрозділу службою матеріально-технічного забезпечення встановлюється ліміт витрат матеріалів на підставі норм витрат і планового обсягу робіт. У межах ліміту матеріали видаються зі складу цехам.
Залежно від типу виробництва застосовуються різні системи лімітування та забезпечення цехів матеріалами. На підприємствах і одиничного і дрібносерійного виробництва поширено децентралізовану (пасивну) систему постачання цехів. Склад видає матеріали на підставі разових вимог цехів, які самостійно їх одержують і транспортують. За умов масового та великосерійного виробництва зі стабільною номенклатурою продукції й ритмічним споживанням матеріалів застосовується централізована (активна) система забезпечення робочих місць. Склад доставляє матеріали в цех безпосередньо на робочі місця в потрібній кількості й у належний час згідно з календарним графіком у межах встановленого ліміту. Централізована система дає змогу ефективніше використовувати складські приміщення, транспортні засоби, успішніше механізувати та автоматизувати транспортно-складські операції.
Вищої форми набуває централізоване постачання матеріалів у цехи й на робочі місця за інтегрованої системи виробництва й постачання «точно за часом» (японський варіант «канбан»), коли всі процеси та їхнє забезпечення здійснюються згідно з чітким календарним графіком. В єдиний графік роботи включаються також і постачальники, які забезпечують виробничий процес часто прямо «з коліс», зводячи запаси матеріалів масового споживання до мінімуму.
Кожен працівник Рівненської філії ПАТ «Кредобанк» незалежно від посади забезпечений робочим місцем, персональним комп’ютером, принтером, телефоном, відповідним набором канцелярських засобів, меблями, м’яким стулом, смітником, папером, файлами, папками, теками. У кожному кабінеті є принаймні один, а то і більше багатофункціональний пристрій та факс. Є також великий ксерокс з високою продуктивністю. Кожен кабінет та зал обладнаний кондиціонером та камерою спостереження. Відповідно уся вище перечислена техніка потребує електроенергії, яка також є в необхідній кількості. Кожен комп’ютер оснащений відповідним програмним забезпеченням та під’єднаний до мережі інтернет. Цікавим є те, що всі комп’ютери з’єднані в локальну мережу, що набагато спрощує роботу та доступ до файлів.
7. ОРГАНІЗАЦІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОДУКЦІЇ
Організація системи управління продажем у ВАТ "КРЕДОБАНК" передбачає її функціонування у двох напрямках:
напрямок продажу, який охоплює чотири найважливіші послідовні елементи:
планування продажу,
організація системних процесів продажу,
реалізація,
розрахунок.
напрямок підтримки, який охоплює:
- продуктовий напрямок,
- навчальний напрямок.
Перші заходи, спрямовані на реалізацію вищенаведених положень, вжито на початку ц.р. Це було, зокрема:
- розробка операційного плану на підставі зовнішніх даних, що характеризують цей регіон (напр., ВВП по області, кількість осіб працюючих, кількість безробітних тощо) а також кількість працівників, які займаються продажем у даній філії,
- створення системи ваг для підтримки створення та розрахунку виконання квартальних планів продажу.
У світлі цього, реалізація положень системи управління в мережі Банку складатиметься з двох чергових процесів – Реалізація та Розрахунок
Реалізація – цей процес ділиться на чергові циклічні етапи системи управління, які йдуть один за одним:
перенесення вже здобутого досвіду на нові принципи організації процесів продажу та розрахунку його результатів. В рамках цих процесів продажу найважливіше здійснити правильний поділ плану продажу. Метод розбивки плану відбуватиметься, починаючи з другого кварталу, на базі такої схеми:
- Головний банк – вертикаль продажу здійснює поділ плану продажу на окремі Філії.
- Філія проводить розбивку цих планів на окремі відділення, зокрема, з урахуванням потенціалу окремих точок продажу та кількості продавців у поділі на тиждень, місяць і квартал.
- Директор кожного відокремленого структурного підрозділу разом з начальниками/керівниками окремих бізнес-напрямків здійснює розподіл плану на всіх працівників продажу в даній точці продажу у квартальному поділі з розбивкою на місячний, тижневий та денний план.
Таким чином виникають Індивідуальні Плани Продажу (ІПП) для кожного продавця та кожного підрозділу. Нові принципи планування пов’язані також зі зміною підходу до продуктового ряду, пропонованого окремими продавцями, у зв’язку з універсалізацією їх роботи. Кожен продавець пропонуватиме клієнтам всі продукти даного бізнес-напрямку. Така зміна підходу до продавців буде також відображатися в їх Індивідуальних Планах Продажу (ІПП).
План продажу, затверджений Головним банком, доводиться окремим філіям на виконання у формі квартальних планів. Ця система планування є елементом запровадженої моделі управління цілями окремих підрозділів продажу, а відтак і всіх Директорів та керівників підрозділів – менеджерів продажу.
Реалізація затверджених планів продажу з повним використанням організації системи. Основним його елементом є сильний наголос на піднесення ефективності продажу та його підтримка шляхом постійного моніторингу та шляхом заходів, які мотивують всіх учасників систему – але в основному менеджерів продажу в підрозділах та працівників продажу.
Підготувавши для кожного працівника та для кожного підрозділу ІПП, ми приступаємо до підтримки та моніторингу продажу в підрозділах та Головному банку. З метою стислого моніторингу роботи по продажу, а відтак і системного підходу до продажу, на всіх щаблях структури банку вводиться звітування (рапорт) доведених планів продажу в кожній Філії, взаємопов’язаний з заходами підтримки на рівні підрозділу.
1. Наради та звітування у відокремлених структурних підрозділах.
Начальник/керівник точки продажу у кожному структурному підрозділі щоденно підбиває підсумки за день по всіх працівниках продажу і розраховує їх денний Індивідуальний План Продажу. Ці заходи спрямовані на те, щоб спонукати працівників продажу (продавців) до систематичнішої та ефективнішої роботи.
Далі кожен директор підрозділу з продажу організовує у своєму підрозділі циклічні щотижневі наради по продажу з начальниками/керівниками підрозділів продажу. Підчас цих нарад на базі сформованих у процесі організації денних та тижневих Індивідуальних Планів Продажу кожного продавця та тижневих ІПП підрозділу, піддаються детальному аналізу:
- тижневі та денні результати продажу кожного працівника за минулий тиждень – висновки про отримані результати продажу. Зокрема, слід звернути увагу на відповідне мотивування працівників, які не виконують покладених планів.
- тижневі результати продажу підрозділу з одночасним підведенням підсумків, визначенням цілей на найближчий тиждень та напрямку діяльності.
На базі цих нарад по продажу та на базі отриманих результатів директор підрозділу передає до Головного банку Рапорт. Рапорт передається кожного тижня і містить:
- зведене тижневе виконання ІПП кожного продавця,
- зведене тижневе виконання плану продажу підрозділу,
- висновки директора підрозділу щодо рівня виконання планів продажу.
Ці рапорти підлягатимуть строгій перевірці організаційними підрозділами продажу в Головному банку і на їх підставі ставитиметься діагноз причин виконання чи невиконання плану продажу та робитимуться висновки щодо вжиття щодо відповідних підрозділів і продавців заходів підтримки, коучингу та мотивації.
По мірі підвищення ефективності служб продажу з’явиться можливість змінити цикли звітування з тижневих на місячні.
2. Центральні наради по продажу – розрахунок результатів продажу.
Циклічно, раз на квартал, наради по продажу, організовані бізнес-напрямками банку з директорами Філій та Директорами Департаментів бізнесу. Метою цих нарад буде представлення кожною Філією звіту про діяльність за минулий квартал, обговорення результатів продажу, висновки та представлення рейтингу Філій з точки зору виконання планів по продажу.
Розрахунок. Доведені філіям операційні плани продажу підлягатимуть, як вже було згадано, тижневому моніторингу та щоквартальній оцінці. З цією метою було опрацьовано модель, яка дозволить проводити оцінку філії з точки зору виконання планів продажу. Ця модель передбачає оцінку стану реалізації плану продажу основних груп продуктів на підставі вагового синтетичного показника, який визначає виконання планів по всіх банківських і небанківських продуктах.
Процес оцінки виконання плану продажу в даній філії відбуватиметься таким чином:
- на підставі розрахованого за даний місяць значення вагового синтетичного показника, операційна філія отримає відповідну кількість балів,
- значення балів, розрахованих для даної філії за окремі місяці кварталу, становитиме сумарну квартальну оцінку,
- додатково квартальна оцінка може бути підвищена на кількість балів, отриманих за позитивну динаміку збільшення значення синтетичного показника оцінки виконання плану продажу за даний місяць.
Опрацьована модель визначає мінімальну кількість балів, яку повинна отримати філія в рамках квартальної оцінки. Отримання меншої кількості балів, ніж зазначено, призведе до того, що філія опиниться в групі підрозділів, охоплених посиленою коучинговою опікою зі сторони Головного банку. Отримання меншого, ніж планований, мінімум за два квартали підряд, квартального результату філій, або не отримання принаймні раз квартального результату в мінімальному розмірі протягом трьох чергових періодів буде підставою для того, щоб піддати детальній оцінці та перевірці працівників керівної ланки даної філії. Крім того, на підставі кількості пунктів, отриманих підрозділами банку, формуватиметься рейтинг. Цей рейтинг виконуватиме мотивуючу роль для менеджерів продажу підрозділів, які знаходяться нижче середнього рівня виконання плану.
Допоміжні заходи системи управління.Кожна система управління продажем вимагає певних заходів для підтримки його функціонування. Тут йдеться, в основному, про те, щоб кожен працівник продажу, маючи на вибір для продажу всі банківські продукти, мав можливість продавати «легкі» продукти, відповідно пристосовані до сучасних ринкових тенденцій, які відповідають потребам клієнтів. Тому ми плануємо вдосконалити процедури, доповнити пропозицію новими продуктами – це і є сфера продуктової підтримки.
Черговим елементом підтримки Системи Управління Продажу буде навчання працівників. Природно, що існує необхідність поглиблення знань працівника як у галузі продуктів, так, зокрема, й щодо новітніх технік продажу – це сфера навчальної підтримки – т.зв. навчальна політика.
Маючи це на увазі та ставлячи собі це за головну мету реалізації планів продажу, ми опрацювали системні рішення, які впроваджують принципи проведення навчань. Ці принципи повинні забезпечити необхідний рівень знань всіх працівників філійної мережі банку у сфері технік продажу та продуктів. Навчальні заходи проводитимуться за участю працівників Відділу продажу відповідного бізнес-напрямку та складатимуться з трьох груп:
- навчання по продажу,
- навчання по продуктах,
- навчання щодо небанківських продуктів і послуг.
Процес навчання відбуватиметься в Мережі Банку у два етапи:
I Етап
Навчання в рамках I етапу організовуватиме Головний банк. До навчання будуть залучені три групи працівників:
- Працівники бізнесу Головного банку,
- Працівники Роздрібних відділень (відділів роздрібу), які мають статус Внутрішніх Тренерів,
- Начальники найбільших відділень.
Максимальна кількість навчальної групи в рамках цього етапу не повинна перевищувати 30 осіб i буде обумовлена потребами окремих філій. Максимально 20 осіб з цієї ж групи становитиме незмінну базу тренерського складу, який використовуватиметься для проведення навчань на наступному Етапі навчального процесу.
В рамках I Етапу проводитимуться навчання по продажу та продуктові навчання з напрямків банківських і небанківських продуктів, з яких останні, які стосуються небанківських продуктів і послуг, проводитимуться не частіше, ніж раз на квартал працівниками партнерських компаній за участю працівників менеджерів окремих філій з відповідних бізнес-напрямків.
Етап II
Вибрана у I Етапі тренерська група буде зобов’язана проводити навчання у всіх операційних відділеннях згідно стандартів, опрацьованих підчас навчань, які вели працівники.
Керівники навчання звітують відповідному Директору Департаменту про проведені навчання, згідно порядку, узгодженого на I Етапі навчань.
Після проведення навчань керівник даного відділення (Філії) повинен впроваджувати та здійснювати моніторинг використання здобутих знань у щоденній роботі філії.
Перевірка навчань
Відповідальність за навчальний процес на цій Філії покладається на Директорів відповідних бізнес-напрямків. Їх перевірка стосуватиметься:
- якості навчань,
- застосування здобутих знань у щоденній роботі,
Кожне навчання завершуватиметься індивідуальним тестуванням, яке перевірятиме знання, а також анонімною анкетою на тему проведеного навчання. Особи, які ведуть навчання, передаватимуть синтетичні результати тестувань і підсумки анкетування Директору Департаменту.
8. ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ
При проходженні організаційно-економічної практики у РФ ПАТ «Кредобанку» було проведене ознайомлення з банком, його структурою управління, структурними підрозділами та економічною діяльністю. Було розглянуто такі операції банку: касові операції банку, порядок здійснення міжбанківських розрахунків, порядок відкриття і ведення поточних рахунків суб’єктів господарської діяльності; депозитні операції банку;кредитні операції з клієнтами банку; міжнародні розрахунки і операції банків в іноземній валюті;операції з цінними паперами; інвестиційні операції банків; нетрадиційні операції та послуги; організація грошово кредитного-регулювання та забезпечення фінансової стійкості банку.
Перебуваючи на практиці в Рівненській філії ВАТ «Кредобанк», я ознайомилась з роботою всіх відділів банку, вивчила порядок відкриття і ведення поточних рахунків як в гривні, так і в валюті; вивчила кредитні операції відділення та порядок повернення проблемних кредитів тощо. Як показують фінансові показники, відділення рентабельне та ліквідне. Але в місті існує досить жорстка конкуренція між філіями різних банків, тому для покращення роботи філії банку я б дала такі рекомендації: правлінню банку необхідно замислитись над тим, щоб зменшити пакет документів, неохідних для взяття кредиту як юридичними так і фізичними особами, необхідно пропагувати серед населення відкриття поточних рахунків створенням привабливих умов виплат відсоткової ставки, проведенням різноманітних акцій, відкриттям благодійних рахунків тощо.
Також відбулось ознайомлення з положеннями про відділи, з посадовими інструкціями, технологією управління фінансовими ресурсами і приймалась участь у конкретній фінансовій роботі.
Всі теми виробничої практики були пройдені, а їх проходження проконтрольоване керівником практики. Завдання, які були поставлені перед початком практики, виконані.
9.СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Закон України „Про банки і банківську діяльність” в редакції від 22.06.2004 р. / Відомості Верховної Ради, 2004, N 38.
Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств» в редакції від 22.05.97 р. / Відомості Верховної Ради, 1997 р., № 283/97;
Закон України „Про цінні папери і фондову біржу” від 18.06.1991р.№1201-XII із змінами та доповненнями;
Закон України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” від 30.10.1996р.№448/96-ВР із змінами та доповненнями;
Інструкція НБУ №7 „Про безготівкові розрахунки в господарському оборотті України” затверджена постановою Правління НБУ від 02.08.1996р. за №204;
Інструкція НБУ №4 “Про організацію роботи з готівкового обігу установами банків України” затверджено постановою Правління НБУ від 19.02.2001 за №72;
Кредитна політика ПАТ «Кредобанк»
Облікова політика ПАТ «Кредобанк»
Положеня НБУ „Про міжбанківські розрахунки в Україні” затверджено постановою Правління НБУ від 27.12.1999р. за №621;
Положення НБУ „Про порядок проведення банками операцій з векселями” затверджено постановою Правління НБУ від 05.12.1994р. за №203;
Положення НБУ “ Про порядок ведення касових операцій у національній валюті в Україні” затверджений постановою Правління НБУ № 334 від 13 жовтня 1997р.
Положення НБУ „Про кредитування” затверджено постановою Правління НБУ від 28.09.1995р. за №246.
Положення про організацію Рівненської Філії ВАТ «Кредобанк»
Постанова Правління Національного банку України 17.06.2004№ 280 Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України
Статут ПАТ «Кредобанк»