Загальні висновки
В курсовій роботі я досліджувала маркетингову політику підприємства, зокрема основні аспекти її формування. Об’єктом дослідження було ВАТ «Острозький цукрозавод».
В першому розділі своєї роботи я теоретично обґрунтувала головні аспекти маркетингової політики підприємства. В цьому розділі я розглянула такі питання:
- сутність маркетингової товарної політики підприємства;
- маркетингова концепція товару;
- життєвий цикл товару і особливості маркетингу на окремих його етапах;
- конкурентоспроможність товару і методи її визначення;
- управління товарним асортиментом.
В другому розділі я здійснила аналіз господарської діяльності підприємства, зокрема: аналіз конкурентних можливостей підприємства, аналіз конкурентоспроможності продукції, SWOT – аналіз підприємства і продукції і зробила відповідні висновки:
Підприємство має прямих і потенційних конкурентів.
ВАТ «Острозький цукрозавод» має свої сильні і слабкі сторони. До переваг підприємства можна віднести такі: висока якість продукції, виробничі зв’язки підприємства з іншими підприємствами, наявність сучасного обладнання, наявність кваліфікованої робочої сили, власної сировини. Продукція Острозького цукрового заводу відповідає вимогам внутрішнього ринку країни. Підприємство має і ряд недоліків, до яких належать: недосконалість служби маркетингу на підприємстві, високі витрати сировини на виготовлення готової продукції, значні втрати на різних стадіях виробничого процесу, споживання великої кількості паливно-енергетичних ресурсів, нестабільність фінансової політики, відсутність власної збутової мережі.
Здійснивши SWOT – аналіз ВАТ «Острозький цукрозавод» можна виділити небезпеки, які являють собою найбільші загрози для цього підприємства: розширення ринків конкурентами, оскільки це призведе до витіснення продукції ВАТ «Острозький цукрозавод» продукцією конкурентів; зменшення посівів цукрових буряків призведе до зменшення обсягів виробництва; зростання цін на сировину та паливно-енергетичні ресурси призведе до збільшення витрат підприємства. Тому саме ці загрози і небезпеки підприємство повинне врахувати у своїй діяльності.
Що ж до шансів підприємства, то освоєння нових ринків збуту дасть можливість збільшити обсяг виробництва продукції, реалізовувати її на нових ринках. Збільшення інвестицій також дає можливість підприємству не тільки збільшувати обсяги виробництва, а й вдосконалювати технології, підвищувати рівень технічного забезпечення підприємства. Дуже важливою є комплексна переробка сировини, організація нових виробництв на базі використання відходів та вторинних матеріальних ресурсів, що дасть можливість більш ефективно використовувати сировину.
В розділі 3 я розглянула основні складові формування маркетингової товарної політики, а саме:
Розробка товарів: планування нових товарів, модифікування товарів;
Обслуговування товарів;
Елімінування товарів.