Акти ідентифікації
Пропозиція Ле Пейджа стосовно того, що інтрамовна варіація є результатом бажання самого мовця представити або показати різні соціальні ідентифікації під впливом різних умов. Дуже часто асоціюється з роботою Ле Пейджа про креоло-мовних людей, які показують численні відмінності між постійним вживанням норм, характерних для певної місцевості і між загальноприйнятим різновидом мови.
Вікова градація
Якщо, як правило, в усіх мовців певного суспільства переважають більше ознаки, характерні одній мовній варіації в одному віці, а в іншому віці інші, це називається віковою градацією мови.
Віковий дефіцит
Зміни в мові певного індивіда, які відбуваються протягом нещодавніх стадій його життя. Термін „дефіцит” відноситься до порушення виконання завдань, або діяльності в порівнянні з молодшими мовцями (наприклад, пригадування, слухання). Він є сконцентрований на покращенні мови, яке асоціюється зі збільшенням віку (наприклад, навички розповіді, словниковий запас).
Справжній час
Справжній відрізок часу вимірюється за допомогою порівняння мовців різних вікових категорій в єдиному суспільстві, в конкретний час. Якщо молодші мовці поводять себе інакше ніж старші, тоді вважається, що зміна відбулася в самому суспільстві. Термін “справжній час” спирається на припущення, що мовці лише мінімально змінюють свою мову після критичного періоду, або у дорослому віці. Це є корисний метод, в якому інформація щодо реального часу відсутня.
Увага до мовлення
Лабов запропонував, щоб різноманітне поширення форм різних стилів мотивувалось кількістю приділеної уваги процесу мовлення. У таких видах діяльності як, читання в голос, читання списків слів, Лабов сперечається з тим, що мовці звертають більше уваги на своє мовлення ніж підчас опитування, проте підчас опитування вони більше слідкують за своїм мовленням ніж підчас розмови з друзями, чи родиною.
Співзвучність мови
Деколи цьому терміну надають більшу перевагу ніж акомодації через стійки (проте неправильні) асоціації з специфічною стратегією збіжностей з більш загальним явищем акомодації. Так само як музичні інструменти співзвучно звучать в оркестрі, мовці повинні бути співзвучними між собою, у своїй поведінці у конкретній ситуації, а також у стосунках з іншими.
Слухачі
Походить від акомодаційної теорії. Пропонується, що варіація інтрамовців збільшувалась, оскільки мовці звертають більше уваги на тих, до кого вони звертаються, на тих, хто їх слухає, або на тих, хто їх випадково почув, при цьому вони модифікують своє мовлення залежно від самої ситуації.
Прямолінійний
Технічний термін у теорії ввічливості Брауна та Левінсона. Відноситься здебільшого до відкритого акту погрожування без жодного помя’кшування через позитивну або негативну стратегії. Зверніть увагу, що це не вважається неввічливою манерою.
Широка стратифікація
Розповсюдження варіантів, наприклад, серед груп мовців різних стилів, показує, що кожна група досить помітно відрізняється у кожному стилі від іншої.
Брокери
Це люди, які запроваджують інновації у соціальну сферу життя.
Кастові системи
Достатньо фіксовані групи. За звичай людина вже народжується у конкретній касті і усі можливості виходу з неї є обмежені. (Дивіться також соціальний клас)
Підсвідомі зміни
Зміни, котрі відбуваються у мовному суспільстві над рівнем свідомості індивідів, і які мають своє тлумачення. Один варіант є цілком стандартним і є очевидно престижним. Він не відноситься