Розділ 3. Обґрунтування заходів щодо зниження господарського ризику
3.1. Методика прогнозування ризику низьких обсягів реалізації
продукції
3.2 Обґрунтування зниження ризику
Зниження матеріальних витрат на виробництво продукції
Економне використання матеріальних ресурсів полягає у формуванні такого рівня витрат сировини і матеріалів, за якого виготовлення продукції високої якості використовується мінімальна кількість сировини та матеріалів. В
Основними джерелами економії сировини та матеріалів є зниження ваги виробів, зменшення питомих втрат матеріалів, скорочення відходів і витрат сировини та матеріалів, використання відходів та побічних продуктів, використання вторинної сировини, заміна натуральних видів сировини штучними їх видами, ліквідація браку.
Перевагою зниження матеріальних витрат на виробництво є те, що дійсно відбудеться зниження собівартості. Проте недоліком є те, що здешевлення сировини може відбуватися під впливом держави.
Заміна фільтрувального обладнання
Для зниження собівартості продукції важливим є підвищення продуктивності праці як працівників, так і обладнання. Тому на ВАТ "Рівень" необхідно замінити фільтрувальне обладнання, оскільки те обладнання, яке на даний час експлуатується, використовує значну кількість електроенергії, а також потребує частого очищення.
Перевагами цієї альтернативи є не лише збільшення механізованої, зменшення “живої” праці, зниження витрат на електроенергію, а й збільшення можливостей підприємства у підвищенні якості продукції, а також її конкурентоспроможності.
Недоліками є те, що необхідно залучити велику кількість коштів для реалізації даної альтернативи.
Оптимізація обсягу виробництва продукції на підприємстві
Ця альтернатива забезпечується за рахунок ефективного використання виробничої потужності підприємства, що дозволяє зменшити долю умовно-постійних витрат у собівартості одиниці продукції.
Перевагами є те, що внаслідок оптимізації обсягів виробництва зменшиться частка амортизаційних відрахувань на одиницю продукції, що позитивно вплине на собівартість.
Недоліком є те, що ВАТ "Рівень" орієнтує виробництво на вимоги ринку, тобто обсяги виробництва мають співпадати з попитом на продукцію, а при оптимізації виробництва продукція не буде збуватися, що може призвести до занепаду ВАТ "Рівень".