Методика управління організацією, як процесом
1. Опис змісту основної діяльності, якою займається організація
ЗАТ “Костопільський завод скловиробів” створене з метою одержання прибутку в інтересах акціонерів, максимізації добробутів акціонерів у вигляді зростання ринкової вартості акцій, а також отримання акціонерами дивідендів. ЗАТ «КЗС» діє на підставі Статуту і відповідно з законами України «Про господарські товариства», « Про підприємництво».
ЗАТ «Костопільський завод скловиробів» створене на засадах між учасниками товариства. Форма власності підприємства – колективна.
ЗАТ «КЗС» здійснює вільний вибір діяльності, самостійно формує програми діяльності, вибирає постачальників і споживачів продукції, робіт і послуг, встановлює ціни відповідно до чинного законодавства. ЗАТ «КЗС»відкриває розрахунковий та інші рахунки в банках України. ЗАТ «КЗС» має товарний знак, круглу печатку. ЗАТ «КЗС» одержало ліцензію на свій вид діяльності оскільки це передбачено законом. ЗАТ «КЗС» має право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність згідно чинному законодавству.
ЗАТ «КЗС» створює страховий фонд для якого щорічно відраховує не менше як 5% від чистого прибутку поки він не досягне 25% від розміру статутного фонду.
Місія підприємства: сприяння розвитку ринкової економіки, шляхом виробництва склотари, вдосконаленню якісних характеристик та надання робочих місць. Також підприємство вважає своєю місією зміцнення позитивного іміджу нашої країни в світі. Його бачення в майбутньому: стати кращим підприємством по створенню якісних скляних виробів в Україні.
Цінності підприємства:
Задоволення потреб і  очікувань споживачів у високоякісних та екологічно чистій продукції;
Цінування творчої ініціативи;
Моральне та матеріальне заохочення персоналу.
Предметом діяльності ЗАТ “КЗС” є:
надання різного роду склотари;
закупка і переробка продукції;
торгівельна діяльність, в тому числі оптова;
торговельно-закупівельна та торгово-посередницька діяльність;
створення оптово-роздрібних закладів торгівлі і послуг населенню, продаж різноманітних товарів через власну торгівельну мережу;
експорт-імпорт сировини, матеріалів, устаткування та обладнання, комплектуючих та запасних частин, товарів народного споживання;
надання посередницьких, комерційних послуг виробничого та невиробничого характеру, здійснення угод з експорту;
зберігання машин, продовольчих та непродовольчих товарів, паливно-мастильних матеріалів;
зовнішньоекономічна діяльність;
купівля, продаж, оренда об’єктів нерухомості.
організація екологічних чистих виробництв, засобів контролю екологічного стану середовища.
Основною ціллю- організації є отримання прибутку, а також : зниження собівартості продукції склотари; пошук нових споживачів; мінімізування координаційних проблем.
Вся діяльність керівництва спрямовується на збільшення виробництва і конкурентоспроможності продукції, розширення ринків збуту. Мета, яку переслідує підприємство, - це збільшення прибутку та залучення інвестицій у розвиток підприємства та сфери виробництва, оскільки, переходячи на стадію зростання, потребує значних коштів. Тобто головною стратегією, якою керується підприємство, є стратегія зростання. Її суть полягає у стабільному збільшенні підприємства, зростанні обсягів виробництва і реалізації, прибутку і капіталу через проникнення на нові ринки та їх захоплення .
2. Опис головних кінцевих продуктів діяльності організації та критеріїв їх оцінки
Склотара – основний вид продукції на ЗАТ «КЗС».
Закрите акціонерне товариство "Костопільський завод скловиробів" спеціалізується на виробництві слідуючих видів склотари: -горілчана пляшка, - пивна пляшка,- пляшка для слабо- і безалкогольних напоїв,- винна пляшка,- медична тара,- парфумерна тара,
Підприємством освоєно випуск 200 видів різноманітної склотари, в тому числі для таких відомих фірм, як”Nemiroff”,”Олімп”, ”Славутич”, ”Мягков”, “Росинка”, “Коктебель”, “Kvint”, “Бондарьов”, “Одеський коньячний завод”. Постійна праця колективу над підвищенням якості продукції дозволила здійснити експортні відвантаження парфумерної тари в Росію, Молдову, Білорусію, Латвію.
Охарактеризуємо даний продукт за допомогою наступних критеріїв:
-кількість задоволених споживачів продукцією;
- кількість випущених скляних виробів;
- кількість виданих сертифікатів на виробництво склотари.
Інформація про задоволеність споживачів. Дана інформація може бути отримана з відгуків про якість продукції, опитувань споживачів, відвідування споживачів, вивчення ринку.
Охарактеризуємо даний продукт за допомогою наступних критеріїв:
загальна кількість проведених опитувань;
обсяги перевіреної продукції;
обсяг продукції з дефектами;
кількість виявлених порушень при здійсненні контролю за виконанням поставлених вимог;
кількість позитивних відгуків від проведених опитувань.
Звіт про фінансові результати— показує фінансовий результат діяльності підприємства за визначений період (за рік). У звіті про прибутки та збитки вказуються в сумарному виразі (тис. гривень) дані про доходи та витрати із звичайних видів діяльності; операційні доходи та витрати; позареалізаційні доходи та витрати; надзвичайні доходи та витрати.
Охарактеризуємо даний продукт за допомогою наступних критеріїв:
вартість реалізованої продукції;
кошти на виготовлення продукції;
кошти за видачу сертифікатів;
кошти за видачу висновків проведених експертиз;
загальна сума зароблених коштів інспекцією для державного бюджету.
Залишки готової продукції і сировини на складі – та частина продукції та сировини на підприємстві, яка на даний момент не використовується, проте залишилася в запасі для подальшого її використання.
Охарактеризуємо даний продукт за допомогою наступних критеріїв:
- кількість залишків на складі;
- кількість затрат на утримання готової продукції на складі;
- якісні характеристики продукції, що зберігається на складі.
3. Опис головних постачальників вхідних потоків, необхідних для створення продукту, адекватного вимогам споживчого ринку
Головними постачальниками на ЗАТ «КЗС» є : “Торговий дім нафта-7”, Папернянський кар’єр скляних пісків, “Торговий дім” УТС, , Лисичанський содовий завод, Кременецький крейдяний завод та Кримськиий содовий завод.
Постачальники, з якими ми співпрацюємо є фінансово – незалежними та фінансово – стабільними. Проте, є і свої мінуси у нашій співпраці, але ми будемо зі своєї сторони докладати максимум зусиль, щоб їх уникнути.
Таблиця 1.
Основні постачальники для ЗАТ “Костопільський завод скловиробів”

з/п
Постачальники
Поставлена сировина і матеріали

1.
Ветропак „Гостомельський склозавод",
ТзОВ ВТФ „Авіас",
Шустєв-спірит,
ТОВ „Ром”
Сода кальцінована

2.
ООО „ПФ веда-Сервіс ",
ТОВ Торговельний дім”Нафтогім”
ТОВ „Металург-Трейд”
Склобій білий

3.
„Лисичанстка сода”
Сода

4.
Мидське ССТ,
ПП фірма „Захід-тенд”,
ТОВ „Югомет Плюс”,
ТОВ „вторснебгрупт”
Доломіт


До постачальників відносяться також: ТОВ « Кременецький крейдовий завод», Антонівське споживче товариство, ВАТ ”Техсервіс”, Національна горілчана компанія, Кримський содовий завод, Славутич.
Опис критеріїв та порядок оцінки відповідальності вхідних потоків вимогам організації, порядок повернення(вилучення із користування) неадекватних вхідних потоків
Вхідні потоки - це матеріали та інформація, перетворювана процесом для створення вихідних потоків.
Основними критеріями щодо продукції на ЗАТ «КЗС» є :
кількість партнерів, з якими співпрацює дане підприємство;
сума виручених коштів від реалізації продукції;
різні соціальні проекти – конкурси, презентації та інше;
обсяг випущеної продукції;
результативність та ефективність діяльності підприємства;
кількість продаж постійним клієнтам;
обсяги експортованої продукції;
обсяги імпортованої продукції;
впізнаваємість торгової марки;
збільшення рентабельності підприємства;
інформація про стан протікання процесів на даному підприємстві та ін.
Вхідним потоком на нашому підприємстві є: сировина і матеріали, інформація про споживчий ринок, інформація про діяльність конкурентів, інформація про постачальників, що відповідають вимогам організації.
На достовірність перевіряються дані, що надходять на ЗАТ «КЗС» шляхом здійснення формальної, арифметичної, зустрічної перевірки документів, їх прослідковування аудитором або відповідним органом для виявлення невідповідностей та їх усунення.
5.Опис змісту, загальні критерії та порядок оцінки відповідності ресурсного забезпечення діяльності організації
Ресурсне забезпечення діяльності на ЗАТ «КЗС» включає:
Людські ресурси - специфічний і найважливіший з усіх видів економічних ресурсів ( працівники, що мають певні професійні навички і знання і можуть використовувати їх у трудовому процесі).
Обладнання — меблі, якими обставлено яке-небудь приміщення; обстановка. Виробничі ресурси (чинники виробництва) — це все те, що необхідно для організації виробництва благ.
Інформаційні ресурси є об'єктами відносин фізичних, юридичних осіб, держави. Вони складають інформаційні ресурси України і захищаються законом так само, як інші ресурси. Правовий режим інформаційних ресурсів визначається нормами, що встановлюють, яким має бути порядок документування інформації, визначають право власності на окремі документи і окремі масиви документів в інформаційних системах, обґрунтовують категорію інформації за рівнем доступу до неї та порядок правового захисту інформації.
Далі наведемо критерії ресурсного забезпечення даної організації:
управління персоналом:
- кількість невідповідностей на одного робітника – відношення
числа невідповідностей технології до кількості основних робітників;
- оцінка підпроцесу «Порядок навчання персоналу питанням СМЯ» - відношення фактичної кількості осіб, які пройшли навчання до запланованої кількості за наказом;
технічного обслуговування:
- показник виконання ремонту – відношення кількості заявок на ремонти до числа відремонтованих вузлів;
- цінність ремонтів – відношення показників якості продукції після ремонту до показників якості продукції до ремонту.
6. Опис переліку та короткий зміст головних регламентних документів, що визначають (обмежують, регулюють) порядок діяльності підприємства
Головними регламентними документами на ЗАТ «КЗС» є стратегія, статут та закони України.
Стратегія становить генеральну програму діяльності підприємства, в основі якої лежить визначення основних, довгострокових цілей та задач, розробка напрямків його діяльності, визначення необхідних ресурсів для досягнення поставлених цілей та порядку їх використання. За М. Портером, основні різновиди конкурентних стратегій фірми такі: стратегія цінового лідерства, стратегія диференціації, стратегія концентрації.
Стратегія зосередження – ЗАТ «КЗС»працює на широкому ринку, тобто експортує свою продукцію закордон.
Закони України, що регулюють підприємницьку діяльність:
Закон України "Про підприємництво";
Закон України «Про оплату праці»;
Норма тривалості робочого часу на 2009 рік;
Норми витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті;
Норма обслуговування;
Норми споживання;
Закон України "Про захист прав споживачів".
Техні?чні умо?ви —документ, що встановлює технічні вимоги, яким повинні відповідати продукція, процеси чи послуги. Технічні умови можуть бути стандартом, частиною стандарту або окремим документом. Технічні умови містять вимоги, що регулюють відносини між постачальником (розробником, виготівником) і споживачем (замовником) продукції.
РОЗДІЛ 2
7. Процесна модель підприємства ЗАТ “КЗС”
У процесному підході результат діяльності кожного працівника чи структурного підрозділу є вхідним потоком виконання робіт іншим працівником чи підрозділом. Виділяють чотири групи процесів за сферою застосування: організаційно – управлінські ; ресурсно-забезпечуючі; оціночні та процеси життєвого циклу.
Модель ЗАТ “КЗС” можна подати, як сукупність 10 ключових процесів:
відповідальність керівництва;
менеджмент ресурсів;
вимірювання, аналізування та поліпшення;
визначити ринок реалізації скловиробів;
вибір постачальників;
планування продажів;
доставка продукції на склад;
реалізувати продукцію;
відвантажити продукцію;
післяпродажне обслуговування.
Основними складовими побудови СУЯ на ЗАТ “КЗС” є такі:
визначення споживачів і послуг відділу;
проведення обстеження та визначення структури СУЯ;
поліпшування системи планування та аналізу діяльності відділу;
навчання та мотивація персоналу при побудові СУЯ;
розроблення документації СУЯ;
впровадження СУЯ;
організаційне забезпечення побудови СУЯ та розподіл відповідальності;
подальше поліпшування СУЯ.
На рис.1 наведена топ-модель «Управління ЗАТ «КЗС»», а ось на рис