Вирішення проблеми «Officettch»
Так як вирішення проблеми у будь-якому випадку є досить важливим дійством, а особливо на такому великому підприємстві як «Officettch» , то до цього завдання слід підійти з великою відповідальністю. І перш за все потрібно візначити зміст самої проблеми, для чого слід сформулювати :
Ціль: виконання державного замовлення на виготовлення якісного офісного обладнання PFS-1000, що функціонує як кольоровий принтер, кольоровий сканер, кольоровий копіювальний пристрій та факс, для міністерства внутрішніх справ та структур малого бізнесу з метою отримання максимального прибутку.
Ситуація: велика кількість повернень пристроїв, порівняно з кількістю реалізованої продукції, у зв’язку з неякісним їх функціонуванням.
Проблема: неякісне виготовлення PFS-1000, що призводить до порушення їх функціонування.
Причина: відсутність ефективної системи управління персоналом, яка призводить до нескоординованої роботи всіх відділів підприємства, а також відсутність стандартів якості.
Причина, що може бути усунена: підвищення ефективності управління персоналом, зокрема зміна підходу до управління.
Пропозиція: виготовлення якісних пристроїв як наслідок вдосконалення управлінської діяльності шляхом впровадження процесного підходу до управління.
Рішення: перехід до процесного підходу управління, який потребує:
1.Розбиття всього комплексу робіт на бізнес-процеси.
2.Ідентифікація вхідних потоків і постачальників для кожного процесу.
3.Ідентифікація вихідних потоків та споживачів.
4.Ідентифікація регламентних потоків та ресурсів.
5.Формування логічного ланцюжка бізнес-процесів.
6.Визначаємо критичний бізнес-процес, який і потребує вдосконалення та концентрації уваги саме на ньому. В даному випадку таким процесом є управління персоналом.
Ідентифікувавши ціль, ситуацію, проблему, причину, причину, що може бути усунена, пропозицію та рішення компанії , нище наведено вирішення даної проблеми різними підходами мислення :
Раціональне мислення
Даний вид мислення є одним з найпоширеніших і тому розглянемо дану проблему через його суть, виконавши 7 кроків :
1.Ідеальна ситуація – ефективне функціонування підприємства, яке супроводжується великими обсягами виробництва якісної продукції.
2.Існуюча ситуація – великий обсяг повернень реалізованих пристроїв у зв’язку з неякісним їх функціонуванням.
3.Порівняємо ідеальну ситуацію з існуючою та сформулюємо проблему – велика кількість повернень у зв’язку з низькою якістю пристроїв.
4.Розіб’ємо проблему на причини:
а). Погана якість
Велика кількість повернень: б). Відсутність спільної цілі
в). Недосконала управлінська
діяльність
5Сформулюємо альтернативні рішення: вдосконалення управлінської діяльності; виробництво, так званого «спільного, одного продукту»; вдосконалення пристроїв.
6.Виберемо перспективні альтернативні рішення: вдосконалення управлінської діяльності призведе до єдності думки, скоординує діяльність відділів, а це, в свою чергу, підвищить якість пристроїв. Адже це можливо лише в тому випадку, коли всі працівники будуть зацікавлені в позитивному кінцевому результаті.
Прийняття рішення: запровадження процесного підходу до управління в організації.
2. П’ятиразове «чому» від компанії «Тойота»:
Працівники підприємства повинні задати питання чому так склалось і знаходивши на них відповіді знову задаватись питанням «чому» і так 5 разів :
- Чому повертають велику кількість PFS-1000 ?
- Чому збільшення обсягів виробництва призвело до збільшення повернень реалізованих пристроїв?
- Чому в організації спостерігається хаос?
- Чому пристрої функціонують неякісно?
- Чому все вищесказане призвело до втрати лідерства на ринку?
Лише в тому випадку коли кожен працівник підприємства зуміє поставити рад таких чи схожих питань і знайти на них достовірні та переконливі відповіді, підприємство знову буде успішним.
3. Стратегічне мислення:
Концентрація уваги на управлінні персоналом і взаємозлагодженої співпраці всіх відділів як наслідок впровадження процесного підходу.
4. Гіпотетичне мислення:
Цей підхід базується на зборі все можливої інформації і висуванні гіпотези щодо можливого вирішення проблеми. Після чого за допомогою наявних фактів захищаємо висунуту гіпотезу. Джон Катей спитав велику кількість працівників для того, щоб з’ясувати причину проблеми.
5. Мислення через поодібності і розбіжності:
у даному методі мислення, головну увагу необхідно сконцентрувати не на розбіжності у поломках техніки, а на її подібності. Адже, завдяки цьому можна зробити відповідну вибірку поламок і встановити основну причину її виникнення.
На мою думку, для вирішення даної проблеми, керівництву підприємства необхідно змінити свої погляди та позиції щодо прискорення темпів росту обсягів виробництва. Зі збільшенням обсягів виробництва, слід збільшувати виробничі потужності, купувати якісну сировину та комплектуючі. Також необхідно приділити увагу персоналу, провести для них спільні тренінги, бесіди по необхідності підвищити рівень кваліфікації. І саме головне спонукати працівників до спільних, колективних дій.